Függőségek másolása

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

KuLuSz írta:gratula , mostmár te is programozó lettél :D akár fel is töltheted a csomagot , vagy majd én kicserélem a meglevőt .
Mindenesetre köszi hogy átnézted !
Itt van a módosított dep_backup_gui.tgz verzió, most tettem fel.

Viszont a menet közbeni előjött symbolic linkes dologra/problémára jó lenne megnyugtató választ kapni.....

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A fájlméret érthető , mivel az csak 1 link ... most ezzel a kis (kiba**ott nagy hibával) k nagy feladatot adtál rám , mert bele kell írni a szkriptbe hogy keresse meg az igazi fájlt majd azt linkelje ki , bár az utóbbi lehet hogy nem szükséges viszont az igazi fájlt mindenképpen másolni kellene ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Nos meghekkeltem a saját szkriptemet és mostmár nem csak a linket másolja link ként hanem a fájlt is fájl ként amire mutat . A szkriptet a korábbi hozzászólásban találjátok , vagy IDE KATTINTVA tölthetitek.
MJ a csatolmányhoz : A .tgz kiterjesztést távolítsuk el !
Egyéb hibaforrás ként már csak az jöhet elő, ha az igazi fájl másik könyvtárban van
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára KuLuSz 2017.04.08. 10:11-kor.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Bocs a késői reagálásért de közben dolog lett itthon, csak most végeztem.
Szóval nézem a javítást, és most úgy tűnik, jó lett a scripted. Az alapként a beíró-ablakban megadott bin file libjeit most már normális módon menti ki, mutatom.
Kép

Próbaképp egy másik bin filével is elvégeztem a libmentést, de előtte a vlc bin filére kértem egy jobb egérgombos függőségvizsgálatot, ami érdekes módon egy filével kevesebb fájlt mutatott ki, mint maga a script!
Kép
Kép
A script kimentett libfile-logjában 15.-nek (ez van a második képen baloldalt) még egy függőség is szerepel, amit a jobb egérgombos vizsgálat nem mutatott meg/ki.(lásd a kép jobbfelét)
Viszont a script által lementett, és a TMP-be másolt könyvtárakban már minden ott van, hiánytalanul, symlinkekkel egyetemben. A harnadik képen az /usr/lib-ben lévő állományok láthatóak, symlinkekkel együtt.

Eddig siker, de mi van akkor, ha az /usr/bin-ben lévő futtatható állomány valójában csak egy symlink, a tényleges futtatható filére mutatva, ami ténylegesen máshol. más alkönyvtárban van elhelyezve. Erre jó példa a Palemoon webböngésző, illetve annak az /usr/bin-ben lévő symlink filéje, ami valójában az /opt/palemoon/ könyvtárra, illetve az abban lévő palemoon futtatható fájlra mutat.
Kép
Itt is kértem a filére -ami ugye egy symlink file csak, mutatván az igazi futtatható fájt, ami most más helyen tartózkodik - egy jobb egérgombos függőség vizsgálatot, ami meglehetősen kevés függőséget adott vissza.
Hmmm....ő tudja, ő van otthon az ilyesmiben, így hát jött a scriptes próba.
Kép
Itt is ugyanaz lett a tapasztalat, hogy a jobb egérgombos függőséglista eleve kevesebb függőségi elemet mutatott ki, a script viszont már többet.
DE, ha figyelmesebben megnézitek a második képet, látni fogtok majd benne baloldalt egy furcsa + lib alkönyvtárat, (ami a tmp/palemoon/lib-ben szerepel,) nos ezt nem tudom, hogy mire véljem, mert ez a + lib alkönyvtár most nem kell ide!
Ugyanis a script, talán meghallva, hogy megdicsértem őt, most átment valamiféle Stahanov üzemmódba, és 110 százalékra túlteljesítette a tervet!
Ugyanis az a + lib alkönyvtár nem más, mint a Puppy-ban lévő, teljes /lib könyvtár tartalma, alkönyvtárastul firmware-stul, meg ehhez még hozzájön a lib-alkönyvtárban lévő összes, 192 lib file is!!!
Kép
Nos ez már kissé túlzás, ennyi függőségre nincs tán szüksége még a Palemoon programnak sem! :lol:

Viszont az /usr/lib-ben hozza a script a jobb egérgombos függőségvizsgálatnál hiányolt lib filéket, szépen symlinkkel együtt!
Kép

Szóval, úgy tűnik, bizonyos esetekben a script túlteljesít, vagy nem értelmezhet jól valamit, ezért fordulhat elő pl. olyan is, -mint a példában bemutatott eset is- hogy függőség gyanánt felkínálja a Puppy rendszer teljes /lib könyvtárát is, szőröstül-bőröstül! De emellett hozza-kimenti a kellő függőségi libeket is!

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

egyre jobb dolgokat mutatsz nekem ... de ez már tényleg sok ... linkre evidens hogy kevés függőséget mutat ... a +10%-ra meg nemtudok mit mondani , nemtudom hogy mire gondol az ldd parancs amikor kiírja magának az egész cuccot ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

hát én ma megnéztem jópár parancsnak a függőség listáját a szkripttel és egyiknek se írta bele a szkript a logjába hogy ki akarja másolni a /lib könyvtárat ... szóval a palemoon egyedi eset ... tegnap nocsak kollega próbálta ki a szkriptemet ubuntu alatt ott is hasonló képpen tett a szkript és kimásolta az egész lib könyvtárat. Szóval összeségébe a szkript elvégezi azt a feladatot amire szántuk .
Nocsak még azt akarja kihozni ebből a szkriptből hogy egész programokat másoljon ki a rendszerből mint 1 portable maker szkript , mondtam neki hogy az nem kis dolog lesz és nem is egyszerű ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Bocs, hogy csak ma délelőtt tudok válaszolni, de tegnap este óta képtelem voltam a fórumba belépni, megint rendetlenkedett a fórum, de még ma délelőtt is egyszer-egyszer feldobott egy hiba ablakot, valami megint nem jó a fórummal, skaminak rá kéne néznie erre újra./időközben ez megtörtént, lásd skami üzenetét/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szóval, a palemoon lib mentésekor nekem sem írta bele a szkript a logjába hogy ki akarja másolni a /lib könyvtárat, de, ennek ellenére a /temp-ben lévő palemoon könyvtárban a /lib alkönyvtárban még pluszként ott volt a rendszer komplett lib alkönyvtára!...ezért is csináltam róla azt az idézett képet!...abban jól látható a +-ban oda másolt komplett /lib könyvtár, aminek ott ugye semmi keresnivalója nincsen!
Magában a palemoon log filéjében viszont ez nincsen beleírva, tehát jogos az észrevételed.
Hogy miért másol a script mégis a /lib-be még pluszban egy másik, komplett /lib alkönyvtárat, ezt nem értem.
Azután viszont egy észrevétel, a /temp-be kimásolt palemoon alkönyvtár, amiben ugye ott lennének a függőségi libek, a következő indításkor nálam komplettem eltűnt, nem őrződött meg! Ez ugye a /temp jellegéből adódhat, vagy van ennek valamilyen más magyarázata?
Mert, ha nincsen, és ez rendes művelet az oprendszer részéről, akkor viszont úgy kéne a mentő scrip-ten változtatni, hogy a lib kimentésnek ne a /temp könyvtárat adjuk meg mert az a következő gépindításkor esetleg törlődik,és az oda kimentett függőségek is kitörlődnek, ha azt a T. Felhasználó nem menti el időközben magának.
Most újra megcsinálom a palemoon mentést, majd újraindítás, és megnézem, mi lett a végeredmény, mindjárt jövök. (ha a szerver is úgy akarja)
-------------------------------
Na, megjöttem, és minden úgy van, ahogy az előbb már említettem volt, vagyis a palemoon lib- függőségek mentésekor a log filében nincs jelezve a + /lib alkönyvtár, de a képen látható módon, a lib-ben viszont újra ott van a komplett rendszer /lib alkönyvtár!(arról most nem csinálok újra képet, de minden ott van, kompletten! - az egész /lib rendszerkönyvtár, hiánytalanul!)
Kép

Rendszerindítás után viszont a /temp-ben lévő, mentési palemoon könyvtár törlődik, újraindulás után az már ott nem látható, vagyis a Puppy oprendszer induláskor azt kitörli onnan a /temp-ből! És csak a szokásos, rendszer indulása utáni dolgok láthatóak ott!
Kép

Tanulság számomra, vagy a scriptet kell átdolgozni, és a program mentett lib-könyvtárat nem a /temp-be kell irányítani, -de ezt átdolgozni megint jó nagy munka lenne(lesz!)- vagy egyszerűbb, ún. salamoni megoldásként a script-ben felbukkanó, második üzenet ablakban, -ahol a mentőprogram tájékoztat arról, hogy a program mentési lib könyvtárat hol lehet megtalálni- ott a szöveghez kéne még odaírni egy figyelmeztetést is a felhasználó részére, hogy ezen program-lib mentési könyvtár a következő rendszerindításkor a /temp-ből alapból törölve lesz! - tehát erre a tényre abban a második üzenet ablakban a felhasználó figyelmét nyomatékosan fel kéne hívni! (valahogy így...csak a GUI-s részen eszközöltem a komplett javítást, a ráhúzós részben csak a második kiírásba javítottam bele, így ott az azonos lett a GUI-s féle, második kiírás ablakában megjelenő figyelmeztető szöveggel!)
Kép
Kép
javitott_dep_backup_gui.tgz
A hozzászólást 8 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2016.05.25. 11:13-kor.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hali, bocsi hogy beledumálok, jelenleg egy kicsi VPS szerverünk van, ez van.
Mostmár nagyon le van korlátozva sajnos, ennél többet én nem nagyon tudok kihozni belőle, esetleg az apache szervert lecserélni...

Nagyon kevés szállal fut a mysql és apache, nagyon minimális, ezért csak viszonylag kevés embert tud kiszolgálni, viszont ilyenkor legalább hozzá tudok férni, tehát már nem fagy ki teljesen, tegnap este is be tudtam lépni és újraindítai a webszerver részét, sajnos az van, amit sejtettem korábban, hogy kinőttük a szervert feltehetőleg...

Azon töröm a fejem, hogy hogyan tudnánk egy sajátra szert tenni...
Valami ilyesmit kb...
viewtopic.php?f=3&t=16#p3813
ami úgy reális meg megoldható is...
Persze erre jön még a havidíj, ami olyan 10K körül van.... plusz egy -két vinyó majd...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Köszi skami a reagálást, hát igen, sajnos ez van, tudom, nem azért szóltam, csak a tényt közöltem, elnézésedet kérem ezért, bocsi.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

nemtom mennyire olvasod a fórumot de én első pillanatban szóltam hogy lhgaéwreoihglfdbn . Szándékosan van a tmp könyvtárba irányítva mivel a művelet nem a rendszer része . A home könyvtárhoz meg sokat kell körmölni hogy mindenhogy jó legyen ... A lib könyvtár meg valószínüleg valami false dolog ...de a miértre én sem tudom a választ , mivel a szkript csak azt másolja amit az ldd parancs kiír illetve azoknak a fájloknak/linkeknek fejti meg az eredeti fájl nevét aztán másolja ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”