Remaster készítés

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: csipesz »

@"Vagy ti ki sem kapcsoljátok a gépet míg el nem készültök vele... "
Micsodaaa??? Nem hogy nem kapcsolom ki a gepet, mig a remastering veget nem ert, de hozza sem erek egy ujjal se addig, mig az elso fazis, tudod, a root mappaval valo foglalatoskodas parbeszedablaka meg nem jelenik!
@"Wine,Virtualbox,vlc,Chrome, telepítése után nem sok memória marad..... "
gond-egy-szal-se: noveld a tarolofajlod(mentesfajlod) meretet nagyobbra(persze csak 4gb-ig bezarolag), es ahogyan azt fentebb tanacsoltam, tarts barmelyik adattarolodon egy legalabb 2gb-os swap-fajlt.
@"Én csak úgy, és azt változtattam amit Kros54 leírt,semmi mást :!: ahhoz van hozzáfűzni való, esetleg ki felejtett valamit :?:"
En meg csak azt akartam kozolni, hogy mivel en sem vagyok egy remastering-uberguru, ezert csak ezeket merem atirogatni a /tmp/etc-ben remasteringkor... igy meg garantaltan nem cseszek el semmit. - de ha te batrabbnak erzed magad, ugy teszel, ahogy csak akarsz.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: azami »

Hát ez nekem magas..
Micsodaaa??? Nem hogy nem kapcsolom ki a gepet, mig a remastering veget nem ert, de hozza sem erek egy ujjal se addig, mig az elso fazis, tudod, a root mappaval valo foglalatoskodas parbeszedablaka meg nem jelenik!
@"Wine,Virtualbox,vlc,Chrome, telepítése után nem sok memória marad..... "
gond-egy-szal-se: noveld a tarolofajlod(mentesfajlod) meretet nagyobbra(persze csak 4gb-ig bezarolag), es ahogyan azt fentebb tanacsoltam, tarts barmelyik adattarolodon egy legalabb 2gb-os swap-fajlt.
Szóval növeljem a (mentésfájl)méretét....de hogy készítem a mentés fájt ha ki sem kapcsolom a gépet, :shock: de ha valami úton/módon mégis készítek mentést kikapcsolás nélkül, végkép nem tudom hogy annak a méretét hogyan növeljem meg... :roll: :roll: :roll: :roll:
Ez nekem perpillanat zizi.... :(

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Úgy szól a fáma, hogy a remaszterelés lényege az, hogy a már meglevő frugal telepített mentésfájllal rendelkező rendszeredről készít 1 másolatot a program . Így evidens hogy 1x le kell állítanod a gépet, hogy készíts 1 mentésfájlt, amiben lesznek a telepített programok/beállítások. A mentésfájlod méretét a menü > eszközök > pup tárolófájl átméretezése progival tudod növelni .
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KuLuSz 2014.09.26. 19:29-kor.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Az az erzesem, hogy valami olyan dolgon ragodsz, ami olyan egyszeru, mint a kapanyel.
1.egy adott meretu mentesfajl segitsegevel/hasznalataval letrehoztad a sajat, testreszabott anyagod, es most szeretnel belole letrehozni egy szep uj rendszer-sfst, majd egy komplett iso-t, igaz?
2.de kozben ugy talaltad, hogy biztonsagosabb megnovelned a mentesfajlod meretet.
3.tedd meg: noveld pl.512mb-tal a meretet, es inditsd ujra a gepet, hogy a tarolofajl merete a kovetkezo boot soran megnovekedhessen.
4eddig ok. tegyuk fel, hogy hallgattal ram, es csinaltal swap-et is.
5. minden szemetfajlt kitakaritottal, nincsenek mar bongeszo-elozmenyek, hasznaltad a bleachbitet, stb, megnezted, hogy a geany-t uresben megnyitva nem maradt-e legutobb megyitott doksi nyoma, torolted a glipper vagy a parcellite history-jat is -
6.meg egyszer utoljara ujrainditod a szamitogepet, majd mikor felallt a rendszer, torlod az asztalrol a "mentes" ikont -
7.es most indulhat a remastering segedprogi. es most mar nem kapcsolsz ki semmit!

mi olyan bonyi ebben?

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: azami »

Biztos jártál már úgy hogy a gép 1 vagy többszöri indítás után egész másképp viselkedett! :shock: Valami el, vagy éppen NEM indult el, pedig csak újraindítottad a gépet. Ami annyit jelent az én olvasatomban, hogy változott a rendszer,és a rendszerbejegyzések!
Szóval ez a kérdezésem oka!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Nem, azami. Csak olyan kellemetlensegeim voltak, hogy felraktam valamit, es annak ellenere, hogy a fuggoseg lekerdezes nem irt ki hianyzo fuggoseget, megsem indult el a az adott progi... Viszont amik mukodtek, azok ujrainditas utan is mukodtek. Vegul ismerek harmadik variaciot is: leteznek olyan helyzetek, hal'istennek ritkan, hogy egy szerencsetlen telepitocsomag olyan modositasokat(rendszerfajl-verziocsere valami alkalmatlanabbra, vagy ilyesmire gyanakszom) visz vegbe a rendszerben, amitol behal 3 masik program! Megfigyeleseim szerint kulonosen a python es hazataja egy kenyes pont a puppy linuxban. Az ilyesmik kikuszobolese erdekeben mindenkinek csak azt javasolhatom, hogy amit csak lehet, eloszor mindig a Puppy Package Managerrel telepitsunk, es csak ezutan forduljunk a legvaltozatosabb forrasokbol szarmazo pet csomagokhoz, a mentesfajlunkrol valo suru biztonsagi mentes-keszitgetesek kozepette. A bevalt cuccokat pedig tegyuk el sajat gyujtemenybe, legkozelebb ne kelljen mar annyit kiserletezgetni. Vegul egy utolso tipp: Tanulmanyozzuk a nalunk tapasztaltabb emberek pupletjeinek telepitesi history-jat! - sokat segithet. En pl. Egy puppyluvr nevu figura "lupen" nevu pupletjenek telepitgetesi metodusat tanulmanyozva voltam kepes eloszor sikerrel telepiteni az xfce4/thunar/compiz/emerald cuccot precise rendszeren is! - Azelott soha nem sikerult.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: azami »

Nem, azami.
Na ezen nagyon csodálkozom....(szerencsés ember vagy :D )
A felsorolásodból kimaradt hardver/driver viszony ami nagyban befolyásolhatja egy adott rendszer/szoftver működését. A nagyobb, jól látható hiba amikor nem indul el maga a rendszer sem, a kisebb amikor fut de bizonyos szoftverek nem úgy működnek ahogy kellene.
Ezért szeretném tudni hogy az új remasterbe mennyi és mi öröklődik át, gondolom ez mentésben még jobban érvényes...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára azami 2014.09.27. 08:04-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Igaz, a hardveres tenyezoket kihagytam... Ket lenyegesebb dolgot vettem mindossze eszre: 1. bizonyos pentium3-as gepeken nem ment akarmelyik chromium verzio; 2. a videoadapterek kerdese - hogy elerheto-e veluk a megfelelo opengl tamogatas... De ez leginkabb csak jatszani is szereto embereket erint, vagy akik a compiz-zal, emerald-dal megtamogatott xfce ablakkezeloben szeretnenek gyonyorkodni.
okulasert egyebkent irhatnal nekunk, tobbieknek peldat arra, hogy nalad mi volt olyan, ami egy reboot utan mar nem ment, elotte meg meg igen...

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: azami »

Apró dolog pl tegnap a Wbar körüli keret fekete volt újraindítás után pedig a közelében sem jártam és csak neteztem, semmi telepítés ilyesmi. De évek során sok ilyen és hasonló esetet megfigyeltem.
De ilyen a driver telepítés is pl mikor nem 1 hanem több újraindítás után áll be..Vagy az első mentés újraindításakor is kiírja hogy a következő indítás már gyorsabb lesz.. vagyis a második indításra megint változik a rendszer...Szóval sok ilyen eset van ha észrevesszük...

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: csipesz »

vannak olyan rendszeruzenetek, amelyek lenyegtelenek, mint mikor a pfind fajlkereso is azt irja: a kovetkezo kereses mar gyorsabb lesz, bla-bla - nem mindegy?
komolyabb videokartya-driver telepitese pedig legyen mindenkinek a szemelyes gondja, ez nem erinti a mi remasteringjeinket.
Vbar? feleljenek ra nalam jartasabbak - en szemely szerint mar kiabrandultam a dokkokbol - meg a windowsban, a rocket dockot mikor megismertem, meg borzasztoan tetszett. Nem telt el 1-2 het - mar idegesitett az ikonok orokos ugrandozasa, vegul megszabadultam tole...

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”