Remaster készítés

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: pfeco »

A Puppy kiadások között nincs ilyen én általában a linux distekre gondoltam. Elnézést kérek.
A LIVE csak azt jelenti hogy nincs telepítés (élő rendszer) mentés már lehetséges. Ugyanis a Puppy-ban van olyan lehetőség
(amennyiben írható az eszköz) hogy leállításkor létrehoz egy max 512Mb fs2 particós részt ahova elmenti a változásokat amit a következő
indításkor betölt. Ha ez megsérül akkor lehet az alapoktól indulni, ezért jó a Remaster mert időnként véglegesíteni lehet a változtatásokat.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: NTamas »

pfeco írta:... leállításkor létrehoz egy max 512Mb fs2 particós részt ahova elmenti a változásokat amit a következő
indításkor betölt...
Hűha, akkor én valamit rosszul csinálok, mert nálam ez a mentésfájl(-és nem partíciós rész-) már 4GB! :o

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: pfeco »

LIve rendszerként futtatod ? Egyébként csak a neve mentés fájl.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Igen, a merevlemezről, egy könyvtárból, és az alap sfs mellett van még három mentésfájlom, amit éppen most használok az a 4GB-os méretű.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Akkor igen ha külső merevlemezről használod. én viszont 2Gb penről irtam (egyszerűbb a használata).
De ez itt a Remaster készítés úgyhogy arról írjunk ( tapasztalatok, kérdések, használata ). ha kérhetném.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: azami »

A Puppy kiadások között nincs ilyen én általában a linux distekre gondoltam. Elnézést kérek.
Közben eszembe jutott hogy van :http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=88691
De ennek is az alapja pemasu's Upup Precise v3.8.3.1 (amit én is használok a Kros által készített:viewtopic.php?f=7&t=15 magam kedvére felturbózott változatát :D )
A LIVE csak azt jelenti hogy nincs telepítés (élő rendszer) mentés már lehetséges..
Ha a mentést töltöd be az már onnan nem Live :!: :!: :!:
Ugyanis a Puppy-ban van olyan lehetőség
(amennyiben írható az eszköz) hogy leállításkor létrehoz egy max 512Mb fs2 particós részt ahova elmenti a változásokat amit a következő
indításkor betölt
Nem csak fs2,sőt jobb az ext4 USB-n mert nincs fájl ellenőrzés és így gyorsabban tölt be :idea: :!: Lehet nagyobb is: Menü/Eszközök/Tároló fájl átméretezése... :!:
ezért jó a Remaster mert időnként véglegesíteni lehet a változtatásokat.
És új Puppletet tehetsz közkincsé ha tudod mit/hova/hogyan... :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: NTamas »

pfeco írta:Akkor igen ha külső merevlemezről használod. én viszont 2Gb penről irtam (egyszerűbb a használata).
De ez itt a Remaster készítés úgyhogy arról írjunk ( tapasztalatok, kérdések, használata ). ha kérhetném.
Senki nem beszélt itt külső merevlemezről!
A belső merevlemezre van a Live cd három fő lényeges főfájlja felmásolva egy alkönyvtárba.
A merevlemez gyökerében lévő menu.lst-ben van megadva a könyvtárnév, a puppy főfájl valamint a két indítófájl helye.(célszerűen később ide fog kerülni a mentési fájl is)
Ebből már következik az is, hogy a grub sincs a merevlemezre, a boot-ba telepítve, hanem egy grldr file van helyette a merevlemez gyökerében.
Elindul a gép, botmenüben linux rendszer kiválaszt, ezen belül pedig az épp actuális, gépen lévő valamelyik Puppy elindít, vagy mentésfájl készítéssel, vagy anélkül.(a feladatnak megfelelően)
Remaster helyett van nálam három mentésfájl, három eltérő tartalommal, eltérő, az épp kellő feladatra feltelepített programokkal. Mikor melyik kell, azt, illetve azt a nevében is megjelölt mentésfájlt töltöm be, ami épp kell, és azt használom. És még az sfs csatolás is rendelkezésemre áll, ha szükséges. Ha közben variálni akarom a Puppy-ban lévő tartalmat, programokat, mert olyanom van, akkor simán megtehetem, majd mentek, és ennyi. Magamnak nem készítek külön remaster-t minden változtatásról, inkább a három célszerűen megválasztott mentésfájlt teszem el biztonságos helyre, akár egy pendrivre is, de bármilyen írható média megteszi. Így mindig van egy eredeti kiinduló alapom, és a felépített, feladatokra kiépített, optimalizált mentésem, ezekből dolgozok, ha neadj isten ezek sérülnek, csak visszamásolom a merevlemezre a már elmentett megfelelő mentésfájlt, és mehet tovább a munka. A dokumentumok, képek, zenék, filmek, stb. na, azok kerülnek ki a külső merevlemezre, majd onnan esetleg, ha kell, írható optikai médiára.
A módszer az otthoni asztali gépre van elsődlegesen, de jó laptop esetére is. Ha viszont valahova menni kell melózni, és nem viszem a saját eszközeimet(laptop, netbook) akkor oda már tényleg egy megfelelőre remasterelt Puppy kell, akár usb-n, akár optikai korongon.(vagy mindkettő, a biztonság kedvéért.) A tartalék usb-s kulcsokon már bőven elfér a háromféle mentésfájl is, de a saját, Net-es tárolóimra is fel van téve mindhárom mentésfájl verzió, és innen is el tudom érni, ha szükséges, meg még ami éppen kell. Ilyenkor a munkafájlokat, dokumentumokat, stb menteni is a net-es tárolóra szoktam, és otthonról húzom le azokat az asztali gépre, illetve mentem még el arhív tárolóra, ha még kellenének.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Köszönöm a leírást.
De én csak pen-ről dolgozok ( hobbyból ) puppy-val ( egy P4-es laptopon ami alaplap hibás, és csak USB-vel haszálható )
nagyon jó több verzió megimeréséhez kipróbálásához.

A lupu 5.2.8.6 hu még tesztelés alatt van ha megfelelő, az alap verzió elérhető lesz.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: NTamas »

[quote="pfeco"]De én csak pen-ről dolgozok ( hobbyból ) puppy-val ( egy P4-es laptopon ami alaplap hibás, és csak USB-vel használható )/quote]
Ezt úgy kell érteni, hogy a laptop integrált merevlemez vezérlője a hibás(vagy maga a mervlemez) és csak usb csatlakozóról tudsz bebootolni?

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Remaster készítés

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Kizárólag csak USB de arra pont megfelel amire most használom (van még kettő jó).

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”