scriptek

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

KuLuSz írta: 2020.02.09. 22:41 ... Talán még hiánypótló az egész linux birodalomban is , mert sehol nem találtam(tunk) GTK3 téma állító alkalmazást .
Nos, ez így abszolúte nem pontos meghatározás, mert igenis 2018 óta létezik egy ilyen beállító script, igaz az nem komfortos-ablakos megoldás, hanem csak egy terminal-os program.
albfan/gtk3-theme-switch
Created Jan 12, 2018
https://gist.github.com/albfan/88cbf404 ... 5df52e334e
Kép

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Lehetne előnézet, de mivel a gtkdialog maga gtk2-es ezért nem látszódna kizárólag gtk3-as alkalmazásnál mint amilyen pl a firefox legújabb is. Erre már mi is gondoltunk, de nem tudom, hogy mivel lehetne preview-olni ami gtk3-mas. Így marad a NosPup32-ben ami gtk3-mas a Gnumeric és a firefox mint preview alkalmazás. (Egyelőre nem tudok jobbat.)

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

köszi a gyors választ! :)

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Már a szkript megírása előtt ez volt a problémám hogy nem gtk3-ban jelenik meg ,ezáltal nemis láthatjuk hogy éppen mit állítunk be , ablakot ugyan tudnék csinálni ami gtk3-as , de nemtudom elinditani semmivel , kivéve ha skami írna hozzá C-ben egy indítót ... :)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

no megin lecseréltem a szkriptet , mert maradt benne még 1 hiba , jó töltögetést

LETÖLTÉSI LINK
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

ticoo1
Hozzászólások: 624
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló!

" Lehetne előnézet, de mivel a gtkdialog maga gtk2-es ezért nem látszódna kizárólag gtk3-as alkalmazásnál.."
Lehet előnézet a Gtk2 témaválasztásnál is, ha olyan Gtk3-as témát alkalmazunk, amelyhez van Gtk2-es is. Pl. a képen.
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (156.4 KiB) Megtekintve 4255 alkalommal
Így akár lehet egységes téma az egész rendszerben.

Pár Gtk-2-3 téma: https://sourceforge.net/projects/puppys ... leted=true

A "Gtk2-3-themes_Adwaita-icons.pet" tartalmazza az Adwaita ikonkészletet is, melyre az új Gnumeric-nek, Abiword-nek, Gnome-mpv-nek, stb. kell. A telepítése sokáig tarthat, mert az ikonkészlet igen nagy, de az új progikhoz kell.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

No alkottam egy második verziót a gtk3-as állítókából . Erősen hasonlít a gtk2-es témaválasztóhoz , de nem sikerült teljesen leutánozni... Az előnézet gomb csak a gtk téma váltására reagál a betűtípust nem tudja megmutatni ... A beállítások kizárólag az Alkalmaz gomb megnyomásakor kerülnek az ominózus gtk3-as settings.ini fájlba .

Képernyőkép a programról
ScreenShot.jpg
ScreenShot.jpg (32.43 KiB) Megtekintve 4125 alkalommal
MJ.: Távolítsuk el a .tgz kiterjesztést majd futtassuk mint 1 szkriptet.
Csatolmányok
gtk3_switcher_v2_by_KuLuSz.tgz
Távolítsuk el a .tgz kiterjesztést majd futtassuk mint 1 szkriptet.
(5.37 KiB) Letöltve 152 alkalommal.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

KuLuSz -t megkértem, hogy az eredeti gtk3 váltóját írja át nekem úgy, hogy az előző beállítást megjelenítve induljon. Így tudom mihez képest állítok majd. Aztán az error erdőből keresni kellett egy kiutat, és az e helyes szintaxis. Ezért "disznóztam" bele sokadjára. A szkript indulásnál leellenőrzi a szintaxist és kísérletet tesz a javításukra. Minderről tájékoztatja a felhasználót. Ezt is KuLuSz írta, én csak összelegóztam a saját igényeim szerint. Ha sikerül, kiadja a gui-t. Ha nem, akkor arról is tájékoztat, hogy nem sikerült javítani. Íme:

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/bash
# GTK-3 switcher by KuLuSz
# Made at y2020 m02 d09
# Site of settings gtk3 - https://lazka.github.io/pgi-docs/Gtk-3.0/classes/Settings.html#properties
# Thank you for nocsak checking this script of wrong methods 

if [ ! -e /etc/gtk-3.0/settings.ini ];then
xmessage "
   error: GTK-3 not found
   Please install GTK3 packages to the system.
   Exiting"
 exit
fi

if [ -z "$(find /usr/share/themes -iname "*gtk-3*" | cut -f5 -d/)" ];then
xmessage "
   error: GTK-3 themes not found
   Please install GTK3 themes to the system.
   Exiting"
 exit
fi

if [ ! -e /root/.config/gtk-3.0/settings.ini ];then
[ ! -d /root/.config/gtk-3.0 ]&& mkdir -p /root/.config/gtk-3.0
cp /etc/gtk-3.0/settings.ini /root/.config/gtk-3.0/settings.ini
fi





if [ -z "$(cat /root/.config/gtk-3.0/settings.ini | grep "gtk-font-name")" ];then
echo "gtk-font-name = Sans 10" >> /root/.config/gtk-3.0/settings.ini
fi


if  [ "$(cat /root/.config/gtk-3.0/settings.ini | grep "[a-zA-Z0-9]=[a-zA-Z0-9]")" ];then





echo -e "Rossz=a = szintaxisa, \n kísérlet a javításra... \nkérlek várj!" | xmessage -title "Rossz a settings.ini" -buttons Ok:0,Cancel:1 -default Ok -nearmouse -file - -timeout 6 


sed -i 's/=/ = /g ;  s/  / /g' /root/.config/gtk-3.0/settings.ini

sleep 2

if  [ "$(cat /root/.config/gtk-3.0/settings.ini | grep "[a-zA-Z0-9]=[a-zA-Z0-9]")" ];then



echo -e "Rossz=a = szintaxisa \nés nem is javítható!" | xmessage -title "Rossz a settings.ini" -buttons Ok:0,Cancel:1 -default Ok -nearmouse -file - -timeout 6 

exit
else

export MD='<window title="GTK-3 switcher by KuLuSz" width-request="450" height-request="200"><vbox>
<hbox space-expand="true">
<vbox space-expand="true">
 <text><label>GTK 3 téma:</label></text>
 <text><label>Ikon téma:</label></text>
 <text><label>Betűtípus:</label></text>
</vbox>
<vbox>
 <comboboxtext>
  <default>'$(cat /root/.config/gtk-3.0/settings.ini | grep "gtk-theme-name" | cut -f3- -d' ')'</default>
  <variable>THEME</variable>
  <input>find /usr/share/themes -iname "*gtk-3*" | cut -f5 -d/</input>
  <action>sed -i "/gtk-theme-name/s/gtk-theme-name =.*$/gtk-theme-name = $THEME/" /root/.config/gtk-3.0/settings.ini</action>
 </comboboxtext>
 <comboboxtext>
 <default>'$(cat /root/.config/gtk-3.0/settings.ini | grep "gtk-icon-theme-name" | cut -f3- -d' ')'</default>
 <variable>ICON</variable>
 <input>find /usr/share/icons -iname "index.theme" | cut -f5 -d/ | grep -v "hicolor\|locolor\|gnome\|isomaster\|Clearlooks"</input>
 <action>sed -i "/icon-theme-name/s/icon-theme-name =.*$/icon-theme-name = $ICON/" /root/.config/gtk-3.0/settings.ini</action>
 </comboboxtext>
 <fontbutton font-name="'$(cat /root/.config/gtk-3.0/settings.ini | grep "gtk-font-name" | cut -f3- -d' ')'">
	<variable>FONT</variable>
	<action>sed -i "/gtk-font-name/s/gtk-font-name =.*$/gtk-font-name = $FONT/" /root/.config/gtk-3.0/settings.ini</action>
 </fontbutton>
 </vbox>
</hbox>
</vbox></window>'
gtkdialog --program=MD --center




fi
else


export MD='<window title="GTK-3 switcher by KuLuSz" width-request="450" height-request="200"><vbox>
<hbox space-expand="true">
<vbox space-expand="true">
 <text><label>GTK 3 téma:</label></text>
 <text><label>Ikon téma:</label></text>
 <text><label>Betűtípus:</label></text>
</vbox>
<vbox>
 <comboboxtext>
  <default>'$(cat /root/.config/gtk-3.0/settings.ini | grep "gtk-theme-name" | cut -f3- -d' ')'</default>
  <variable>THEME</variable>
  <input>find /usr/share/themes -iname "*gtk-3*" | cut -f5 -d/</input>
  <action>sed -i "/gtk-theme-name/s/gtk-theme-name =.*$/gtk-theme-name = $THEME/" /root/.config/gtk-3.0/settings.ini</action>
 </comboboxtext>
 <comboboxtext>
 <default>'$(cat /root/.config/gtk-3.0/settings.ini | grep "gtk-icon-theme-name" | cut -f3- -d' ')'</default>
 <variable>ICON</variable>
 <input>find /usr/share/icons -iname "index.theme" | cut -f5 -d/ | grep -v "hicolor\|locolor\|gnome\|isomaster\|Clearlooks"</input>
 <action>sed -i "/icon-theme-name/s/icon-theme-name =.*$/icon-theme-name = $ICON/" /root/.config/gtk-3.0/settings.ini</action>
 </comboboxtext>
 <fontbutton font-name="'$(cat /root/.config/gtk-3.0/settings.ini | grep "gtk-font-name" | cut -f3- -d' ')'">
	<variable>FONT</variable>
	<action>sed -i "/gtk-font-name/s/gtk-font-name =.*$/gtk-font-name = $FONT/" /root/.config/gtk-3.0/settings.ini</action>
 </fontbutton>
 </vbox>
</hbox>
</vbox></window>'
gtkdialog --program=MD --center



fi

Videó róla:

https://youtu.be/N1XuoCABlhI

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”