scriptek

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: azami »

Akkor most várni kell addig míg nem lesz új verzió hogy települjön flash a gépre... :roll: :?:
(Tudom hogy kell egyébként telepíteni, vagy inkább bemásolni ;) :D )

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

ilyet kell majd kapnod holnap ...
Csatolmányok
ha van elérhető új verzió
ha van elérhető új verzió
capture13197.png (11.48 KiB) Megtekintve 5646 alkalommal
ha az igenre nyomsz
ha az igenre nyomsz
capture13973.png (42.6 KiB) Megtekintve 5646 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KuLuSz 2015.06.15. 22:20-kor.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

most mindenkiben felmerül a kérdés , hogy látok a jövőbe ... :lol:
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

azami írta:Akkor most várni kell addig míg nem lesz új verzió hogy települjön flash a gépre... :roll: :?:
(Tudom hogy kell egyébként telepíteni, vagy inkább bemásolni ;) :D )
mint írtam : holnap ha lefuttatod a szkriptet neked is meg kell kapnod az első képet , aztán dönts belátásod szerint
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

bekaksizok , hát ez működik ! :lol:
Csatolmányok
Az új verzió jelzése ! :)
Az új verzió jelzése ! :)
capture4198.png (11.59 KiB) Megtekintve 5613 alkalommal
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Ismét üdvözlök mindenkit!

Az egyik kedvenc pupletemhez kerestem megoldást, és kis szintaktikai utánakereséssel találtam is.

Amiről szó van az a javított 2xUpdated iso-s avagy utolsó javított kiadása az LX7-es puppynak és a még mindig változatlanul éktelenkedő karakterkódolási problémája. Bővebben a jelenség az, hogy frugal módban a felcsatolt vfat fájlrendszerű meghajtók ékezetes fájlneveinél az ékezetes karakter hibásan jelent meg. Ez egyértelműsítette számomra, valamit tenni kell a felcsatolásnál. Tegnap késő esti konzultáció árán és révén végül eljutottam a megoldásig:

Először is kicsomagoltam a megfelelő eljárással az initrd.gz tartalmát egy különálló könyvtárba, amiben KuLuSz kitartó tanácsai voltak segítségemre, majd hosszas sikertelen próbálkozás után ma hajnalban megtaláltam és javítottam a problémás sorokat:

a 247. sortól erre javítottam az eredeti kódrészletet:

Kód: Egész kijelölése

;;
  vfat)
   mount -t $MNT_T -o shortname=mixed,iocharset=iso8859-2,utf8,codepage=852$VFAT_OUT_PARAM $MNT_DEV $MNT_DIR
  ;;
  *)
   if [ "$MNT_O" = "" ];then
    mount -t $MNT_T -o shortname=mixed,iocharset=iso8859-2,utf8,codepage=852$MNT_DEV $MNT_DIR
   else
    mount -t $MNT_T -o shortname=mixed,iocharset=iso8859-2,utf8,codepage=852$MNT_O $MNT_DEV $MNT_DIR
   fi
  ;;
a szintaktika itt úgy néz ki, hogy a $-jelhez nem vesszővel elválasztva, hanem közvetlenül kapcsolódik az

Kód: Egész kijelölése

 -o shortname=mixed,iocharset=iso8859-2,utf8,codepage=852
eljárás.

A továbbiakban figyelemmel kísérem más partíciók viselkedését is, és ott is hasonlóan javítani a megfelelő szkript-részletet. KuLuSz, ezúton is hálásan köszönöm a segítséget, végül csak megérte! :)

Hozzá teszem, fontolgatok egy remasztert újra az LX7-hez, ugyanis szereztem pár csomagot amivel a WPA2 és egyéb nyalánkságok megoldódtak, gondolok itt a wpasupplicant, egy biztonsági csomag és egyéb hasznos változtatásra, ha másnem ezeket valahogy rendelkezésre bocsájtom és úgy készíteni egy 3. frissített változatot, irc is mehetne ide mutatólag pl.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Időközben észre vettem, hogy csak egy sorban kell ezzel a megoldással élni, különben pl liveCD-ről nem tölt be. Elkészült ugyanis a remaszter, egyelőre egyéni kivitelezésben, de most már tényleg jó. Az asztalon elhelyeztem egy mappát amiben a mount fix szkriptek szerepelnek hozzá egy readme fájllal, így lehetővé téve más meghajtók újracsatolását az említett módszerrel. Tehát, amikor mentésfájllal dolgozunk frugal módban, és az vfat (Pendrive) fájlrendszerről csatolódik fel az mnt/home (initrd/mnt/dev_save) mappába, ahhoz kellett ez a kiegészítés, a további csatolásokhoz tartozó részt még nem sikerült megtalálnom, ha sikerül akkor legalább most már tudom, hogy mi a módszer.

A kód tehát a következőre módosult:

Kód: Egész kijelölése


;;
  vfat)
   mount -t $MNT_T -o shortname=mixed,iocharset=iso8859-2,utf8,codepage=852$VFAT_OUT_PARAM $MNT_DEV $MNT_DIR
  ;;
  *)
   if [ "$MNT_O" = "" ];then
    mount -t $MNT_T $MNT_DEV $MNT_DIR
   else
    mount -t $MNT_T -o $MNT_O $MNT_DEV $MNT_DIR
   fi
  ;;


NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Én egy frugall módban működő alapértelmezetten magyar nyelvre beállított Precise Puppy-nál ezeket a sorokat találtam az initrd.gz file kibontása után, nem tudom ez mennyiben segít neked, vagy éppenséggel nem....
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
#091122 load keyboard layout if PKEYS boot param...
STATUS=0
VFAT_OUT_PARAM='shortname=mixed,quiet'
CODEPAGE=""
KMAP=""
if [ "$PKEYS" ];then
if [ ! -f /lib/keymaps/${PKEYS}.gz ];then
PKEYS="`ls -1 /lib/keymaps/${PKEYS}*.gz | head -n 1 | rev | cut -f 1 -d '/' | cut -f 2 -d '.' | rev`"
fi
if [ -f /lib/keymaps/${PKEYS}.gz ];then
echo "Loading '${PKEYS}' keyboard layout..." >/dev/console
KMAP="$PKEYS"
zcat /lib/keymaps/${PKEYS}.gz | loadkmap ; STATUS=$(($STATUS + $?))
case $PKEYS in #note, same code in /etc/rc.d/rc.country, /usr/sbin/input-wizard and init.
de*|be*|br*|dk*|es*|fi*|fr*|it*|no*|se*|pt*)
modprobe nls_cp850
[ ! "$PLANG" ] && FONTMAP="lat1-12.psfu" #120216
CODEPAGE="850"
VFAT_OUT_PARAM="$OUT_PARAM"',codepage=850'
;;
cz*|hu*|pl*|ro*|sk*|croat*|slovene*)
modprobe nls_cp852
modprobe nls_iso8859-2
[ ! "$PLANG" ] && FONTMAP="lat2-12.psfu" #120216
CODEPAGE="852"
VFAT_OUT_PARAM="$OUT_PARAM"',codepage=852,iocharset=iso8859-2'
;;
esac
if [ ! "$PLANG" ];then #120216 old behaviour.
if [ "$FONTMAP" ];then #100520 fix syntax error...
zcat /lib/consolefonts/${FONTMAP}.gz | loadfont
STATUS=$(($STATUS + $?))
fi
fi
else
STATUS=1
fi
check_status $STATUS
fi

[ "$RDSH" = "0" ] && exec /bin/sh >/dev/console 2>&1 #w091222
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mntfunc() {
MNT_T="$1" #ex: vfat
MNT_DEV="$2" #ex: /dev/sda1
MNT_DIR="$3" #ex: /mnt/sda1
MNT_O=""
[ $4 ] && MNT_O="${4}" #ex: noatime
case $MNT_T in
ntfs)
ntfs-3g $MNT_DEV $MNT_DIR -o umask=0,no_def_opts,noatime,rw,silent 2>/dev/null #default is rw. 130211 add silent.
ntfsRETVAL=$?
[ $ntfsRETVAL -eq 0 ] && return 0
if [ $ntfsRETVAL -eq 14 ];then
#ntfs-3g $MNTPRMS -o umask=0,no_def_opts,noatime,rw,remove_hiberfile 2>/dev/null
echo -e "\\033[1;31m" >/dev/console #31=red
echo -n "ERROR: Windows NTFS hibernated partition, cannot mount" > /dev/console
echo -e "\\033[0;39m" >/dev/console
return 14
else
ntfs-3g $MNT_DEV $MNT_DIR -o umask=0,no_def_opts,noatime,rw,force,silent 2>/dev/null #130211 add silent.
fi
;;
vfat)
mount -t $MNT_T -o $VFAT_OUT_PARAM $MNT_DEV $MNT_DIR
;;
*)
if [ "$MNT_O" = "" ];then
mount -t $MNT_T $MNT_DEV $MNT_DIR
else
mount -t $MNT_T -o $MNT_O $MNT_DEV $MNT_DIR
fi
;;
esac
return $?
}
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

KuLuSz írta:nos, elkészült a remekmű ,ami lehetne 250%-al jobb is , de egyenlőre csak ez van :D A szkript lényege annyi hogy lekéri az aktuális flash verzió számot a http://www.adobe.com/software/flash/about/ oldalról és ez alapján ítéli meg a verzió különbséget az általam illetve a következőkben telepített verziószámból . Sajnos a gépen való verzió ellenörzést elég bonyi megoldani , ezért maradtam ennél a svájci vágásnál . A program a /root/Startup mappába kerül. A program napi 1 alkalommal fut le , feltéve ha napi 1x vagy többször le is állítjuk/bekapcsoljuk a gépet . A program ötvözve van a már korábban megosztott ifp nevű szkripttel így mindenképpen kapnunk kell 1 új (flash_player).pet csomagot a sikeres akció végén . A sikeres program lefutáshoz szükség van 1 jólműködő órára és 1 stabil net kapcsolatra . A 2 csomag ugyanaz a program , 2 különböző nyelven . Ha lehet a magyarok a HUN végződésüt töltsék le . A csomagban 1db szkript található, ne lepődjünk meg a méretén. Alap flash verziónak a "11.2.202.460" számot állítottam be , hogy mindenki lássa működik a szkript xD . Ezt csak azért hátha elírtam valamit :D .
A mai napon a szkript szám nélküli ablakot dobott fel ,ami azt jelenti hogy változtattak a flashplayer csomag nevén vagy helyén, ilyen módon a szkripten is alakítani kellene. Gondoltam arra hogy letörlöm a szkripteket a fórumról, de hátha valakinek szüksége van valami hasonlóra... Tehát : A SZKRIPTEK NEM MŰKÖDNEK HELYESEN! a mai naptól fogva.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A Csipesz mostani Old-pendrive-s verziós pupy-jában is meglévő getflashplayer v1.5-6-os, illetve az újabb, v1.5.6-1-es verzió simán szedi a legújabb, 548-as végű flashplayert. - én épp most telepítettem fel a legújabb flash-verziót ezzel!-
Kép
getflash-1.5-6.pet 21-Oct-2015 10:01 11K
getflash-1.5-6_NLS.pet 21-Oct-2015 10:01 3.0K

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”