scriptek

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ezt írja a Readme.txt fájl:

###Magyar###

/*fofiplay*/


ffplay alapú gtkdialog szkript, mely az
Online Stream-ek lejátszásához íródott.

Működése annyiból előnyösebb, hogy a
linux kodekeinek egyetemes tárházával dolgozik.

párja az ffmpeg, lehetővé teszi, hogy
felvegyünk műsorokat hasonlóképp:

Példa:
rxvt -e ffmpeg -y -i Stream_URL -b:v 3M /mnt/home/folder/teszt04.mp4

függőségei puppy linux alatt nincsenek.
--------------------------------------------------------------------------------------------

Egy gondom van ezzel csupán, hogy az újabb ffmpeg csomagoknak már nem része az ffplay! - és a puppy csomagkezelőjéből sem tölthető le külön fájlként. Lásd példának a Puppy-tahr-6.0.5- és 6.0.6-os verzióhoz letölthető ffmpeg-2.2.9-es ffpmeg csomagot, illetve annak bin könyvtárát, az ffplay lejátszó alapból nincs már benne! A tahrpuppyhoz kijött frissítésben, az ffmpeg-2.5.3-as ffmpeg csomagban sincs benne az ffplay, erről már nem csináltam külön képet, de így van! Sajnos!

Kép

Ugyanis az ffplay parancssoros lejátszó az ffmpeg csomag része, illetve régebben még az volt! A legutolsó puppyhoz készült ffmpeg csomag, amiben még ez benne volt, az az ffmpeg-2.0-i686-s14.0.pet csomag volt.

Kép

Ami pedig az ffplay-t és az általa a lejátszáshoz használt ffmpeg motort illeti, nos igencsak vannak függőség igényei!

libavfilter
libswscale
libavcodec54
libavutil52
libavdevice53
libavformat54
libavresample1
libavcodec-extra-54
libavfilter-extra-3
libavutil-extra-52
libswresample
H-264
H-265

És ezek alapesetben nem mindegyik puppy verzió alaptartozékai! Ráadásul, ha statikus ffmpeg csomagot akarnék használni, azok egynémelyikében sincs benne még/már az ffplay. Lásd példának az ffmpeg-3.2.2-32bit-static csomagot.

Kép

Ezek okok miatt javasolnám azt, hogy egészítsd ki a lejátszó programot pár dologgal:
1. lekérdezés, hogy a host sz.gépen egyáltalán létezik e az ffplay bináris.
2. elágaztatás- ha létezik, oké, vissza a lejátszáshoz, ha nem, akkor ajánljon fel egy olyan ffmpeg csomagot telepítésre, amely tartalmazza az ffplay lejátszót, és az ffmpeg-hez kellő függőségeket. Ha statikus csomagot ajánlasz fel, értelemszerűen annak is tartalmaznia kell ezeket.

Sajnos, én hiába tettem át a tahrpuppyban lévő ffmpeg-2.2.9-es ffpmeg csomagba az ffmpeg-2.0-i686-s14.0.pet csomagból az ffplay-t, a programod hibaüzivel kilépett.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.09.06. 19:46-kor.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Vettem az adást.

Ezzel hogy áll a dolog?
stream_player.png
stream_player.png (19.55 KiB) Megtekintve 3610 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ez már jobbnak tűnik! (a beépített fixtv-s hd-s tream-al próbáltam, a két felbontás ablakot meg üresen hagytam)
Kép
Az egy dolog hogy az én gépem nem bírja élőben a hd-s streamet, csak jókora akadozással, de a script működőképes!

Ha meg a címben átírom a hd-streamet sd-re, (/fix/sd.stream) már nálam is kiválóan megy a lejátszás! (az egy másik dolog, hogy ma roppant rossz, és akadozik a netem is az Invitel jóvoltából!)
Kép

A két felbontás ablakot itt is üresen hagytam, ezáltal egy 640x360-as streamot játszik a mplayer, és érdekes módon a gépre feltelepített ffmpeg-et használja -és annak függőségeit- a lejátszáshoz.

Csak csendben javaslom, hogy a programba beépített minta stream címben ne hd-t adj meg, hanem sd-t, mert nem mindenkinek bírja élőben a gépe a hd-s stream lejátszást. Szerintem így már jó lesz a kis programod. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.09.06. 19:37-kor.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves nocsak !
Az új, sparky alatt csak villan, mint a régiek, eddig a 3. verzió a tökéletes
Antix alatt is ugyanez a gond.A 3. szintén rendben ment itt is

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Valószínűleg azért jó nálad is a harmadik verzió, mert az már a hagyományos mplayer motort használja a megjelenítéshez.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Nálam ez van a 3-asnál...
screenshot_3.jpg
screenshot_3.jpg (140.3 KiB) Megtekintve 3576 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Közben sikerült végre teljes nagyságban fotózni az
rtmp://video.fixhd.tv:1935/fix/hd.stream
indulása utáni terminal ablakot.
Kép
Igen érdekes adatai vannak ennek a HD-s fixtv streamnak:

H-264 1280X720 50.000 fps.

Nem csoda, hogy a 3Ghz-es kétmagos proci is kevés az online HD-s stream akadásmentes nézéséhez, ráadásul az NVidia kártya még nem VDPAU-s, tehát nem tud besegíteni a processzornak a lejátszásban.
Amúgy működik a lejátszásom, csak olyan, mint a lassított felvételt néznék, meg néha kimerevedik a kép, majd újra elindul.
Hiába, na, nálam az online HD felbontású stream lejátszás felejtős.
Viszont a script működik.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Xenial64 alatt

capture23690.png
capture23690.png (473.14 KiB) Megtekintve 3570 alkalommal
Böktem egy playlist-et, másoltam a Stream linket, beillesztettem a stream_playerbe - semmi.
Beillesztettem a fofiplayer - be ott elindult.

Szóval ez olyan dolog lesz ami nem egyforma, kinek az lesz jó, kinek ez.

Amúgy minden tesztelőnek köszönöm!

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

NTamas írta: 2018.09.06. 21:51 Nem csoda, hogy a 3Ghz-es kétmagos proci is kevés az online HD-s stream akadásmentes nézéséhez, ráadásul az NVidia kártya még nem VDPAU-s, tehát nem tud besegíteni a processzornak a lejátszásban.
Amúgy működik a lejátszásom, csak olyan, mint a lassított felvételt néznék, meg néha kimerevedik a kép, majd újra elindul.
Hiába, na, nálam az online HD felbontású stream lejátszás felejtős.
Viszont a script működik.
A kép alapján hiányzik az nvidiavdpau függőséged , nincs pulse audio a hanghoz , és képarány gond is van a leírás szerint. Nemtom milyen géped van de nálam a dualcore 2.6 cpu 2 gb ramon vigan megy a HD az mplayerben ( még énis csodálkoztam ) Eleinte el van csúszva a hang de utána jó. Nv drájver van a rendszerben, lx7 alatt . :) Esetleg megpróbálhatsz betenni 1 -vo x11 vagy xv paramétert, ilyenkor nem fog vkari drájvert használni a video megjelenitéshez , de a -vo help -el megtudod nézni milyen video kimeneteid vannak a lejátszóban .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Az én gépemben egy nagyon öreg nvidia kártya van, ehhez szerencsére még találtam egy a tahrpup-6.0.5 verzióhoz való drivert, ez egy, a tahrpupy kerneléhez illő -K:3.14.56- pet csomag, ez van fenn már régóta, és semmi gond nincs a videólejátszással.
Kép
Kép
Mindösszesen csak annyi, hogy nem megy a hd felbontás(1280x720) live stream üzemmódban! - a 360 az igen, a 480 is esetenként. Saját gépről az 1280x720 felbontású videót viszont szaggatás nélkül lejátssza! Szóval a videó driver jó, de online streamnál, legyen ez a youtube, vagy más iptv-s streamfájl, az online 720 nálam nem jó, szaggat, lassú. A videókártya még nem vdpau-s,hiába tettem fel a csomagkezelőből a libvdpau drivert, nem képes használni.

Az elérhető mplayer videó driverek között látszik ugyan a vdpau, de azzal el sem indul a lejátszás. A gépre telepített fentebb említett nvidia drivert meg ez a -vo -help lekérdezés meg sem látja, így hiába írom be a scriptbe, hogy nvidia, nem indul el a lejátszás, nem találja, nem látja a feltelepített nvidia drivert!
Kép

Az mplayer -help alapján pár használható paramétert begyűjtöttem,
Kép

és a legjobb sd paraméterek ezek lennének de szigorúan csak az sd felbontású streamhoz, hd-hez már nem jó, mert ez a gép (vs. videókártya) nem bírja az online HD streamet akadás nélkül hozni, kép van, tehát a script jó, csak a hardver gyenge.
Az sd felbontással és ezzel a paraméterezéssel viszont órákig működik gond nélkül!
Kép

Még egy érdekes dolog, de ezt már előbb is említettem hogy ez a fixtv sd-hd stream 50.000 fps-el van készítve legalább is az mplayer videó forrás infója szerint. Ezért a scriptben én az fps értékét 25-re korlátoztam le, (illetve erre konvertálja át az mplayer a stream lejátszásakor) és így a legsimább a lejátszás.
Ha nem írom be az fps korlátot, az sd felbontásnál a módosított scriptbe, tehát hagyom az eredeti streamban lévő képkocka megjelenítési értéket, akkor is jó a lejátszás, amit kicsit furcsának tartok.

A lejátszó programban viszont nem találtam utalást arra, hogy a program ablakba írt felbontást a script milyen módon szedi ki a nézni kívánt streamból, mert itt a programban max csak a stream megjelenítési ablakát lehet beállítani, azt már nem hogy milyen felbontású streamet nézzek.
Kép
Nem is tudhatja, hiszen nem kérdezi le a streamból a benne lévő klf. felbontású (már, ha van ilyen a streamben!) stream folyamok nevét. Azt csak az adaptív, HLS képes streamlejátszók tudják, megfelelően paraméterezve! De itt ilyesmiről szó nincsen, a program ablakának felirata megtévesztő, itt csak azt tudod állítani, hogy egy adott, és általad nem változtatható felbontással készült streamot Te a programban milyen méretű ablakban jeleníts meg, de ez nem a stream felbontását változtatja, ne tévedjünk, ez csak az adott felbontású stream megjelenítésére való ablak méretét befolyásolja. Ne keverjük össze a két dolgot. Nem ártana a programban ezt kijavítani.

Közben megtaláltam amit kerestem:
ahogy már említettem , a programban példaként szereplő fixtv stream egy hd stream, 50.000 fps (50 kép másodpercenként) ez pedig bizony egy szabványos érték.
System 1 (S1): 1280 vízszintes minta soronként, 720 aktív sor, progresszív letapogatás, 50 kép másodpercenként, 16:9 képarány. Rövidítés: 720p/50.
A fixtv sd stream változata ugyanez, csak a képméret csökkent le 640x360 értékre, de maradt az 50 kép másodpercenkét.
Ha ezt adaptív streamként küldené ki a stúdió, akkor egy közös, ún .m3u8 végződésű steamként küldené, és a streamben a kétféle képméretnek (képfelbontás!) megfelelően két stream lenne továbbítva, és az adaptív hls képes lejátszón lehetne váltani a megjeleníteni kívánt felbontású stream folyam között, úgy , ahogy ezt pl. a youtube oldalon is meglehet tenni.
De itt nem ez van, hanem a kétféle képfelbontásnak két különálló stream lett kialakítva, és ezt úgy tudod te váltani, hogy a stream címében, annak a végén a hd.stream értékét az sd.stream-ra írod át, és így kapod meg az sd (640x360) felbontású stream folyamot.

Az általam módosított mplayer paraméterezésben épp ezek miatt van beírva -fps 25 és a -ni paraméter, ami a képkockák megjelenítési értékét 25-re korlátozza le, illetve a -ni paraméterrel pedig a Noninterlaced (magyarul progresszív kódolás) van bekapcsoltatva.
(progresszív letapogatás, 25 egész kép másodpercenként, 16:9 képarány. Rövidítés: 720p/25, vagy 360p/25 - vagy a full Hd-nél meg 1080p/25.)
A progresszív-, vagy noninterlaced kódolást használó kamerák, megjelenítők (amelyek kivétel nélkül tudják az 50 félkép-interlaced módszert is, de viszont átkapcsolhatóak!) képesek már teljes méretű képek rögzítésére, megjelenítésére is, magyarán az 50 fél kép helyett 25 teljes értékű frame-el dolgoznak (25Pnek is nevezik őket).

2010. januárjában az EBU négy alapvető televíziós HD rendszert határozott meg a műsorkészítők számára. Ezek az alábbiak:

System 1 (S1): 1280 vízszintes minta soronként, 720 aktív sor, progresszív letapogatás, 50 kép másodpercenként, 16:9 képarány. Rövidítés: 720p/50.
System 2 (S2): 1920 vízszintes minta soronként, 1080 aktív sor, váltott-soros letapogatás, 25 kép másodpercenként (50 félkép másodpercenként), 16:9 képarány. Rövidítés: 1080i/25.
System 3 (S3): 1920 vízszintes minta soronként, 1080 aktív sor, progresszív letapogatás, 25 kép másodpercenként, 16:9 képarány. Rövidítés: 1080p/25.
System 4 (S4): 1920 vízszintes minta soronként, 1080 aktív sor, progresszív letapogatás, 50 kép másodpercenként, 16:9 képarány. Rövidítés: 1080p/50.
A műsorszórók jelenleg alapvetően mindkét módszert alkalmazzák, (S1 és S2 - és az S3 - S4 sem ritka madár) de az Európai Műsorsugárzók Uniója (EBU) nemrég ismét a 720p/50 szabványt használatát javasolta a műsorszórók számára. Valószínűleg a FixTV is emiatt nyomja a hd-s streamjében 720p/50-el. míg sd-s streamben pedig a 360p/50-el.

Végül, hogy a szabványhoz is tartsam magam, megvariáltam a programban belül az mplayer motor paraméterezését, és itt már az 50 fps kényszerítése és a -ni paraméter is bekerült. Viszont nincs megadva, kiválasztva a videódriver, ennek ellenére ez is jól működik nálam.(a progi meg az xv drivert hívta be, annak ellenére, hogy ez nem volt megadva a paraméterében, talán azért, mert az xv diver az alap az mplayer(gmplayer) tahrpuppyba telepített programban)
Kép

Ezzel így megy nálam az sd felbontású FixTv stream.(a programban alapból benne lévő videó ablak képmérettel)
Kép
És ezzel is megy, már vagy egy órája, tehát stabilnak mondható a változtatás. Sajnos a hd stream a fentebb már említettek miatt továbbra sem jó nálam, de ez egyedi probléma, ezzel ti ne törődjetek.

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”