scriptek

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Alakítottam kicsit a szkripten . A változás annyi hogy a szkript készít 1 külön listát úgy hogy abban látszik melyik fájl mit hiányol . Ez a lista megtalálható a /lost_deps_with_checked_file.txt fájlban. A gui-ban helyet kapott 1 (részletes lista) extra gomb ami ezt a fájlt megnyitja .

Példa nálam :

Kód: Egész kijelölése

Vizsgált fájl : /usr/bin/wmc
  Hiányzó függőség : 	libgettextpo.so.0  
        
Vizsgált fájl : /usr/bin/wrc
  Hiányzó függőség : 	libgettextpo.so.0  
        
Vizsgált fájl : /usr/libexec/gvfsd-archive
  Hiányzó függőség : 	libarchive.so.2 
	libcrypto.so.1  
        
Vizsgált fájl : /usr/libexec/gvfsd-cdda
  Hiányzó függőség : 	libgudev-1.0.so.0  
        
Vizsgált fájl : /usr/libexec/gvfsd-dav
  Hiányzó függőség : 	libsoup-gnome-2.4.so.1  
        
Vizsgált fájl : /usr/libexec/gvfsd-gphoto2
  Hiányzó függőség : 	libgudev-1.0.so.0  
        
Vizsgált fájl : /usr/libexec/gvfsd-http
  Hiányzó függőség : 	libsoup-gnome-2.4.so.1  
        
Vizsgált fájl : /usr/libexec/gvfsd-obexftp
  Hiányzó függőség : 	libbluetooth.so.3  
        
Vizsgált fájl : /usr/libexec/gvfs-gphoto2-volume-monitor
  Hiányzó függőség : 	libgudev-1.0.so.0  
        
Vizsgált fájl : /usr/libexec/gvfs-udisks2-volume-monitor
  Hiányzó függőség : 	libudisks2.so.0 
	libgudev-1.0.so.0  
Nevezzük át a csatolmányt , távolitsuk el a .gz kiterjesztést .
Csatolmányok
lost_dep_checker_with_files.gz
Távolitsuk el a .gz kiterjesztést, majd futtasuk mint 1 szkriptet.
(4.03 KiB) Letöltve 204 alkalommal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KuLuSz 2019.01.18. 12:50-kor.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Én meg megírtam Uni(x)verzálisra ha lehet így mondani.
Terminálból kell indítani, és ott is kapjuk meg az értékeket (az egyébkénti fájlok mellett).
Puppyk alól:

Kód: Egész kijelölése

./Terminal_lost_dep_checker.sh
Ubuntu alól:

Kód: Egész kijelölése


sudo ./Terminal_lost_dep_checker.sh


Értelemszerűen a .gz kiterjesztést nevezzük át .sh -ra a csatolmányon miután letöltöttük. Ha kell tegyük futtathatóvá. KuLuSz-nak pedig ismét köszönök minden segítséget és hozzájárulást!
Csatolmányok
Terminal_lost_dep_checker.gz
.gz kiterjesztést nevezzük át .sh -ra. Tegyük futtathatóvá ha szükséges.
(3.71 KiB) Letöltve 177 alkalommal.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Én viszont elkészítettem a programok gettext változatát.

lost_dep_checker-gettext.tar.gz
Könyvtár tar.gz tömörítéssel.
(3.94 KiB) Letöltve 185 alkalommal.
terminal-lost-dep1.jpg
terminal-lost-dep1.jpg (40.59 KiB) Megtekintve 3772 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Ez egy nagyon jó gondolat volt! Pár apróbb hiba van csak amit a mellékelt pet-ben orvosoltam... persze ezzel a .mo fájlt és a GUI szkriptet újra szerkeszteni kell.
Első körben a terminálos szkript mielőtt el lehetne olvasni a lényeget, hirtelen kilép, ez egy sima terminálból futtatás, amit külön nem tudom hirtelen hogy lehetne nyitva tartatni, de van alternatív megoldás:

Átírtam septében a szkriptet úgy, hogy a defaulttextviewer -rel nyissa meg először a hiányzó függőségek txt fájlját, majd a részletesét, miután előbbit bezárva tovább fut a szkript. Végül ha a másik textviewer-es ablakot is bezártuk kilép a szkript, de legalább volt esélyünk tájékozódni.

Aztán a KuLuSz féle GUI sem a legújabb változat, beleraktam a legújabbat, így lehet, hogy van eltérés a régivel szemben, viszont cserébe már ez helyesebben jeleníti meg a függőségek listáit.

a pet csomagot pet2tgz paranccsal tudjuk tgz-vé varázsolni puppy alatt. Így már elég lesz utána csak kitömöríteni ha telepíteni nem óhajtjuk. Egyébként megjegyzem csak, hogy a Terminálos szkriptre azért volt szükség, mert nem minden linux alatt van gtkdialog. Így viszont terminálból sudo-val vagy anélkül ugyanúgy le tudjuk futtatni a szkriptet csak nyilván nem gui hanem text alapon. Ebben a pet csomagban viszont már a terminálos szkript is puppy függővé vált.

Másik:

Cosmic Lubuntu alatt lefuttattam sudo-val az eredeti csak terminálos szkriptet, és minden jó volna, ha megint nem a firefox volna a hunyó... ergo ubuntuba sem libhelyesen indul a firefox, oda is elkélne a libkorrekciós szkriptem. Na de ennyit mára.
Csatolmányok
lost_dep_checker-gettext.pet
(4.23 KiB) Letöltve 135 alkalommal.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A mai nap fejeztem be az egyik szkriptemet ( Remaster_4_bones ). A szkript mint a nevéből is látszik egy remaszterelő program lenne, amennyiben a mélyentisztelt nagyrabecsült fejlesztők, akik a puppy rendszereket készítik a föld másik oldalán a Woof-CE vagy éppen manuális megoldásokkal , meghagynák a rendszerben az összes fájllistát amik a csomagokból jöttek ... ugyanis ez a probléma ezzel a szkripttel hogy a csomagnevek ugyan megvannak a rendszerben , viszont a hozzájuk tartozó egyes fájlok amik a fájlok helyét és nevét jelölik NINCSENEK a rendszerben . Illetve benne van 1 részük , de az olyan kevés, mint dobos tortában a ritmusérzék ... Tehát hogy mindenki értse : EZ A SZKRIPT NEM JÓ SEMMIRE ebben az esetben . Viszont ha újra letöltjük és telepitjük az összes csomagot ami a rendszerben van , akkor ezzel a szkripttel apró darabokból újra tudjuk építeni az adott rendszert ...
Aki kiváncsi erre a szkriptre kipróbálhatja :) ( kárt nem tesz a rendszerben)
FONTOS MEGJEGYZÉS: ha lehet akkor particióra tegyétek a könyvtárat vagy a /mnt/home mappába , mert a mentés vagy memória hamar megtelhet ... bár erre beraktam 1 figyelmeztető üzenetet is ...
Csatolmányok
Remaster_4_bones.gz
Távolítsuk el a .gz kiterjesztést , majd futtassuk mint 1 szkriptet .
(10.68 KiB) Letöltve 155 alkalommal.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

PPM_r_c.jpg
PPM_r_c.jpg (57.44 KiB) Megtekintve 3647 alkalommal
PPM_r_c_2.jpg
PPM_r_c_2.jpg (22.87 KiB) Megtekintve 3647 alkalommal
No elkészült a korán sem biztosan jól müködő PPM repo editor gui. A szkript ellenörzi a müködő és nem müködő repo-k linkejit amit 1 piros "nem elérhető" üzi fog jelezni a guiban ... Amelyik repo ezt jelzi azt tudjuk szerkeszteni, emellett akármelyik repót el tudjuk távolítani a csomagkezelőből . A szerkesztésnél egyértelmüen keresnünk kell 1 hasonló linket mint amit kiad a szerkesztő mező, ha találtunk hasonlót akkor a mezőben állítsuk be azt majd nyomjunk a "mentés" gombra . A gui fő ablakában is van 1 mentés gomb , ezzel a mentésgombbal fogod felülirni a rendszerben levő repo listákat amiket a csomagkezelő használ. Emellett van 1 "Visszaállítás" gomb is ami az összes repót és az eredeti listát visszaállítja a rendszerbe (tehát elvileg nem tesz kárt a rendszerben). Amikor elmentettük a listát a kilépés után a csomagkezelő beállításaiban ellenőrizzük a beállított repókat "melyik lesz aktív (pipa)" majd nyomjunk a frissítés gombra . Ha jó linket állítottatok be a guiban akkor a csomagkezelő lefogja tölteni az új fájllistát és abból fog dolgozni (amennyiben aktív a repó)... A szkript készít 1 menü elemet is a csomagkezelő mellé "Puppy repo szerkesztő" néven .
Megjegyzés: A gui valószínüleg csak a "debian" variánsokkal fog helyesen müködni , slackware és egyéb csomagok ügyében nem vagyok jártas, azokhoz kellhetnek másfajta metódusok is ...

MJ a csomaghoz : Távolítsuk el a .tgz kiterjesztést majd futtassuk mint 1 szkriptet
Csatolmányok
PPM_repo_edit_gui.tgz
Távolítsuk el a .tgz kiterjesztést majd futtassuk mint 1 szkriptet, ha szükséges adjunk neki jogosultságot...
(11.4 KiB) Letöltve 135 alkalommal.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára KuLuSz 2019.03.15. 04:15-kor.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

KuLuSz írta: 2019.03.07. 09:16 No elkészült a korán sem biztosan jól müködő PPM repo editor gui. A szkript ellenörzi a müködő és nem müködő repo-k linkejit amit 1 piros "nem elérhető" üzi fog jelezni a guiban ...

MJ a csomaghoz : Távolítsuk el a .tgz kiterjesztést majd futtassuk mint 1 szkriptet
No, akkor pár gondolat, elsőként annyi, hogy bár ezt már minden régi puppys tudja de talán az újonnan érkezők még nem, vagy esetleg nem gondolna rá, nevezetesen nem elég csak átnevezni a scriptet, -eltávolítani a végéről a kamu kiterjesztést- hanem a fájlt futtathatóvá is kell tenni!

Ezt lehet terminal-ból is, de a puppyban erre ott van a megszokott, bevált jobb egérgombos módszer.
Kép
Kép
Ha így sikeresen futtatási jogot adtunk a scriptnek, -amit a fájl nevéne zöldre változása is jelez a Rox-ban- akkor futtassuk is le. Ekkor jött nálam a frugall módban használt Precise 571 Puppy-nál a meglepetés egy jó kis hibaüzi képében!
Kép

A scriptben amúgy ez lenne a kérdéses 85. sorszámú rész, részlet a script-ből.
Kép

Ahogy tovább néztem, a PPM_repo_edit_gui scriptben nálam ez a scriptrészlet -ez a script elején van- még végrehajtódik, ha a futtatási jogot kapott script-re kattintok, és létrehozásra is kerül a scriptben, a 24.-sorban megadott /usr/share/applications/PPM_repo_edit_gui.desktop file.
Kép
Kép

A tmp könyvtárba meg egy csomó + fájlnév került bele, lásd a képen,
Kép
de a script 26-27 sorában lévő két állomány -PET_REPOS és a COMPAT_REPOS- már nem került létrehozásra a tmp-ben.
26. PRL="/tmp/PET_REPOS" # Puppy Repo List
27. CRL="/tmp/COMPAT_REPOS" # Compat Repo List

Ezután a script futása még eljut 84. sorig, -. /etc/DISTRO_SPECS- ahol egy megadott fájlhoz kellett ugornia, és ellenőriznie a fájl meglétét, ezt a megfelelő elérési út birtokában meg is tette, hiszen a kérdéses nevű fájl ott van az /etc/DISTRO_SPECS helyen.
Viszont a 85-ös sorban lévő utasítás már valamiért nem egyértelmű, legalább is a script számára nem, hiszen láthatóan nem találja meg -talán a pontos elérési út hiányában?- a hibaüzi képen is hiányolt DISTRO_PET_REPOS nevű fájlt, kijelzi annak hiányát, és a script innentől már simán befejezi a munkát és leáll, így el sem jutott nálam a scriptet bemutató üdvözlő ablakig sem!
Annyit még végezetül, hogy mindeközben élő internetkapcsolatom van, a háttérben mindeközben szólt a pupradióból a zene.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2019.03.07. 20:39-kor.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Kód: Egész kijelölése

cd /root/.packages
. /etc/DISTRO_SPECS
. DISTRO_PET_REPOS
. DISTRO_COMPAT_REPOS
. PKGS_MANAGEMENT
Mivel cd paranccsal beléptem előtte a könyvtárba ezért lennie kell olyan fájlnak, kivéve ha ott nincs olyan fájlod egyátalán ... Ellenkező esetben megadom a szerkesztés jogát :D és átírhatod ilyenre :

Kód: Egész kijelölése

cd /root/.packages
. /etc/DISTRO_SPECS
. /root/.packages/DISTRO_PET_REPOS
. /root/.packages/DISTRO_COMPAT_REPOS
. /root/.packages/PKGS_MANAGEMENT
Az a sok fájl a csomagkezelődből származik ... a szkript pedig azért nem készíti el a fájlokat mert le se fut rendesen ...
A szkript kizárólag a következő fájlokat hozza létre a /tmp könyvtárban:

Kód: Egész kijelölése

COMPAT_REPOS
COMPAT_REPOS_LIST
COMPAT_REPOS_SAVE
COMPAT_REPOS_SAVE_DOCS
PET_REPOS
PET_REPOS_SAVE
PET_REPOS_SAVE_DOCS
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KuLuSz 2019.03.07. 21:07-kor.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

KuLuSz írta: 2019.03.07. 20:37 Mivel cd paranccsal beléptem előtte a könyvtárba ezért lennie kell olyan fájlnak, kivéve ha ott nincs olyan fájlod egyátalán ... Ellenkező esetben megadom a szerkesztés jogát :D és átírhatod ilyenre :

Kód: Egész kijelölése

cd /root/.packages
. /etc/DISTRO_SPECS
. /root/.packages/DISTRO_PET_REPOS
. /root/.packages/DISTRO_COMPAT_REPOS
. /root/.packages/PKGS_MANAGEMENT
Az a sok fájl a csomagkezelődből származik ... a szkript pedig azért nem készíti el a fájlokat mert le se fut rendesen ...
Hát pedig a root/.packages könyvtárban ott vannak a kérdéses fájlok már a Precise puppym telepítése óta!
Kép
Igen én is erre a . /root/.packages/ kiegészítésre gondoltam, de inkább beírtam előtte a tapasztalásomat.

Most átírtam a scriptedet, és így már létrehozta a .packages könyvtárban a rescue_repos mentés könyvtárat, a tmp-be meg megjelent az előbb hiányolt két fájl is,
Kép
a scriptet amúgy meg a terminal-ból indítottam el, és így egy jó sok kiírás után végre megjelent az eddig bújkáló script műveleti ablakod. :)
Kép

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Át szerkesztettem mert akkor máshol is meg kell adni ugyanígy az elérési utat, hogy müködjön a visszaállítás ... A csomag ki lett cserélve !
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”