Android telepites

meghajtóprogramok, hardware dolgok, hibák
Alecto
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.01.09. 14:13

Re: Android telepites

Hozzászólás Szerző: Alecto »

Udv mindenki, tudom, hogy mar reg lefutott a tema, de sikerult mukodokepesse tenni a telefont, ugyhogy gondoltam, leirom, mi volt, hatha esetleg masnak is jol johet a "trukk". Ugye sajnalatos modon 8600 kulonbozo illesztoprogrammal sem sikerult felismertetni a dragat, igy aztan nem is lehetett rahuzni semmit, nem latta rendesen sem tobbfele Linux, sem Windows rendszer. Ugyanakkor kis utanaolvasgatas utan talaltam egy erdekes infot: elmeletileg van a "cpu"-nak, vagyis hat az alap chipkeszletnek egy bootsorrendje (ez fuggetlen a sima bootloaderetol, ami ugye nem letezett), ami, ha a NAND -ban nem talal semmi bootolhatot, akkor ugrik az SD kartyara. Felmasoltam a ROM tartalmat a kartyara, root mappaba termeszetesen - bootolni persze nem bootolt rola, de erdekes modon, egybol felismerte a driver a kovetkezo probalkozaskor. A fura 3 masodperces le-fel csatolas megvolt, de mikor elinditottam a flash-eleshez hasznalt programot, abbamaradt, es korulbelul 1.2 perc alatt meg is volt az uj rendszer, tokkal-vonoval egyutt. Az IMEI szamot ugyan elfelejtette, de vissza lehetett varazsolni, azota is hiba nelkul uzemel. Nem gondoltam volna, hogy a kettonek ( az illesztoprogramnak es valami fajlnak a -gondolom en- androidos bootloaderben ) koze van egymashoz, de megis elkepzelheto. Persze az is lehet, hogy pont veletlenul eltalaltam az egyetlen hasznalhato drivert, vagy frissitettek azota es elsore megtalaltam, de erre igen kicsi az esely...foleg, hogy a regebbi verziot is toltottem le...de, attol meg, lehet, hogy csak a veletlenek jatszottak ossze. Mindenesetre gondoltam, leirom, hatha megsem en vagyok sikhulye.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Android telepites

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Jesszusom!

Ez ám a kaland!
:-D

Gratulálok!
:mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Alecto
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.01.09. 14:13

Re: Android telepites

Hozzászólás Szerző: Alecto »

Az biztos, hogy egy elmeny volt :D

Válasz küldése

Vissza: “Hardware, driver”