"Nem hivatalos" x86-os verzió (AICP)

Android x86 verziók, kiadások
CnG
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2016.03.23. 05:42

"Nem hivatalos" x86-os verzió (AICP)

Hozzászólás Szerző: CnG »

Üdv!

Mostanában azzal töltöttem el a szabadidőm nagy részét, hogy különféle Android Mod verziókat próbáltam x86-os platformra portolni. Ennek eredményét szeretném itt megosztani. Az egész Jaan Jap Meijer ötletéből indult, aki a CyanogenMod-ot portolta x86-ra. Az általam készített port nagyjából ezen projekt klónja - némi eltéréssel.
Az AICP (Android Ice Cold Project) CM és AOPK alapokra épült Mod verzió. Ebből készítettem x86-os verziókat amik nálam majdnem tökéletesen működnek. Sajnálatos módon sok visszajelzést nem kaptam így csak az én tesztgépeimmel szerzett tapasztalatot tudom elmondani.

Tesztgépek:
1. Zoostorm kangaroo vme50

- Intel Celeron proci
- 4GB RAM
- Intel GM45 Chipset

2. Samsung RV515

- AMD E2 proci
- 4GB RAM
- AMD Caicos

AICP-x86_lp5.1_beta_v1.4.7.iso

- AICP 5.1 (lollipop)
- 4.0.9-es kernel
- Native Bridge, SuperSu az Android-x86-tól
- Houdini a RemixOs-től
- OpenGapps

- Ez a verzió még sok javításra szorul. Csak az inteles gépen tudtam működésre bírni és a telepített verzió csak akkor hajlandó elindulni ha telepítéskor "nem"-mel válaszolunk arra a kérdésre, hogy szeretnénk-e hogy a rendszer partíció írható és olvasható legyen (Ext4-es fájlrendszeren teszteltem). Az AMD-s gépen megakad a bootanimációnál. Valamint a kamera egyik gépen sem működik.

AICP-x86_mm6.0.1_r1.iso

- AICP 6.0 (marsmallow)
- 4.0.9-es kernel
- Native Bridge az Android-x86-tól
- SuperSu a CM-től
- OpenGapps

- Inteles és AMD-s gépen is fut. A telepítésnél sincs a fent említett hiba. A Native Bridge engedélyezése után az alkalmazások zöme elindul (ez nem jelenti azt, hogy működni is fog). Jelenleg zajlik egy x86_64-es fordítás + adtam hozzá ezt-azt. Ha elkészül megosztásra kerül itt is.

Screenshots

Jó szórakozást!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: "Nem hivatalos" x86-os verzió (AICP)

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Akkor jöjjön egy visszajelzés: az én asztali gépemben egy 945GCM-S alaplap-modell dolgozik intel chipsettel, ez teljesen átlagosnak/szabványosnak számít, nincs semmilyen egzotikus hardverem. A Marsmallós cuccot próbáltam ki, kitelepítve.
tapasztalatok: szebb háttérkép alapból semennyi, beállítások menürendszer a kitkat-okénál kevésbé áttekinthető, szokni kell, utána már rendben van. De ez eddig még kicsiség; A gond a firefox böngésző használatbavételekor jelentkezett(pedig először nagyon örültem neki, hogy chrome helyett firefox az alap böngésző...): beírtam a böngészőbe, hogy skamilinux, enter - 2 másodperc múlva lefagyott minden. Újraindítottam reset gombbal, megismételtem az előbbieket - újra teljes és tartós fagyás... hát eddig ennyi... pozitívum: az android x86 hivatalosabb oldalakról szerzett 5-ös vagy 6-os a boot-folyamat közben megállt, nem állt fel a rendszer, ez viszont megtette. Úgyhogy ezek a fajta portolós törekvések jó úton járnak, majdcsak lesz ez stabilabb is.

CnG
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2016.03.23. 05:42

Re: "Nem hivatalos" x86-os verzió (AICP)

Hozzászólás Szerző: CnG »

Koszonom a visszajelzest! A fent emlitett FireFox hibaval nem talalkoztam meg, de az igaz, hogy nalam is surun-surun osszeomlik... Ezert van beepitve a CM bongeszoje is. Jelenleg fordul egy teszt verzio, ebben lesz mas hatterkep is :) A 64bites verzio is elkeszult, de azt nam tudtam mukodesre birni.. ugyanugy viselkedik mint a Remix OS 64bites verzioja, ujraindul az "android" felirat utan. Arra gondoltam, hogy valami egyszeru linux kernelre is fel lehetne huzni a rendszert, hogy regi gepeken is zokkenomentesen fusson, de ehhez sajnos nincs meg a kello tudasom :( :(

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: "Nem hivatalos" x86-os verzió (AICP)

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Szia!

Még egy visszajelzés:
Nálam mind a kettő megállt boot közben.

Az alap, hivatalos x84-4.4 kiadások mennek, ami azért is örömteli, meg ez egy nagon régi gép sajnos, viszont így androiddal rengeteg új és nagyszerű nyelvoktató programot tudok használni.

A gép: Asus A9 Rp

Amúgy meg le a kalappal a projekthez és kitartás!
Nagyon tetszik, kitartás!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

CnG
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2016.03.23. 05:42

Re: "Nem hivatalos" x86-os verzió (AICP)

Hozzászólás Szerző: CnG »

Hello!

El tudnad mondani, hogy pontosan mikor es hogyan all meg a boot folyamat? Bootanimacio utan vagy meg elotte? A hivatalos kiadasbol mindegyik 4.4-es verzio megy?

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: "Nem hivatalos" x86-os verzió (AICP)

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Ezek már mind mennek szinte:
https://sourceforge.net/projects/androi ... ase%204.4/

A tiédnél ott akad el, ahol a grafikus felületet töltené be, gyaníthatóan a driver hiányzik.

Az újabb androidx86 -os verziók szintén ezért nem indulnak.

A 4.4-r széria jobban meg volt csinálva ilyen szempontból, szerintem jobbak a driverek, vagy több, vagy jobban meg van csinálva az init...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

CnG
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2016.03.23. 05:42

Re: "Nem hivatalos" x86-os verzió (AICP)

Hozzászólás Szerző: CnG »

A 4.4-r4-nel hasznalt 4.0.9-es kernelt hasznalom, tehat driver hiba nem lehet (amennyiben a 4.4-r4 megy nalad). A firmware 4.4-r5-nel lett frissitve, a fent belinkelt epitmenyeimnel azt hasznaltam (azota bovitettem), tehat ha az is megy akkor a hiba biztos, hogy nem itt van. Talan a mesa okozza a grafikatlansagot.. sok gondom volt vele. Megprobalok majd forditani egy rendszert a 4.4-es verzioknal hasznalt mesa-val. Amennyiben akkor sem megy akkor passzolok :S

Mi tortenik akkor ha a bootmenuhoz hozzaadod a "nomodeset" opciot?

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: "Nem hivatalos" x86-os verzió (AICP)

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Na, olyat még nem próbáltam.

vga=791 vagy 792 kernel paramétert szoktam alkalmazni, tehát vesa mód, de pontosan meg nem mondom neked, csak ha majd lesz időm tesztelgetni, hogy melyik megy ezen opció nélkül is.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

CnG
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2016.03.23. 05:42

Re: "Nem hivatalos" x86-os verzió (AICP)

Hozzászólás Szerző: CnG »

Udv!

Uj teszt verziot tettem elerhetove AICP-x86_mm6.0.1_test.iso !

- 3.18-as kernel (tamogatja a Broadcom wifit)\
- Kibovitett firmware a RemixOS altal

Tovabba figyelembe vettem Csipesz "panaszait", igy a hangero szabalyzas is meg van oldva, F11 - hangero le, F12 - hangero fel. Esc - vissza, Windows gomb = home - persz ez utobbi ketto alapbol is ott van. Valamint bovitettem a hatterkepeket is (ez nem jelenti azt hogy szepek is :D )

Varom a visszajelzeseket! :)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: "Nem hivatalos" x86-os verzió (AICP)

Hozzászólás Szerző: csipesz »

hát, nem mondhatnám hogy megkönnyíted a hozzájutást az izódhoz :) :
ez nem enged oda, b****ki...
Screenshot_2016-03-30_21_15_17.jpg
Screenshot_2016-03-30_21_15_17.jpg (26.06 KiB) Megtekintve 6316 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Android x86 kiadások”