Conky

Puppy linux ablakkezelők, témák, háttérképek, screenshotok - gtk, jwm, xfce témák
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Conky

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Harmadszori letöltés után sincs képem a videón, három különböző lejátszóval is próbáltam, van saját codeckes, van külső codeckes, egyik sem bírja lejátszani ezt a filét.
Itt egy kép a belső codeckes SmPlayer-ből, ez is csak elindul, de képet nem ad!
Kép

Most átmegyek egy másik puppy-ba, hátha ebben a puppy-ban a feltett conky okozza a hibát!
-------
Másik puppy-ban hasonlóan nem játszotta le a videót, de az mplayer-be belépve a beállításokba, egyetlen egy beépített videó driverrel -a legalsóval- mégis lejátszotta a kérdéses xvidcap-os programmal készített xvid videót. Lásd a képet, a zöld háttér az elvileg már a videó képe lenne, de a képlopó valamiért nem jeleníti meg a videó képet. Amúgy az MPlayer alapból a legfelső videó driverrel indul, ezzel eddig mindent lejátszott, ez az első film, ami nem ment neki az alap videó driver beállítással!
Azért nem ártana az ilyen videókat valami szabványos codeck-el elkészíteni!
Kép
Megyek vissza a másik puppy-ba.
---------
Visszatérve a conky-s puppy-ba, itt az mplayer, ha nehezen is, -többször kellett neki kijelölni a fenti képen látható utolsó videódrivert - de végül is csak lejátszotta azt a fránya videót, -az SMPlayernél is előadva ugyanezt a trükköt, végre elindult a videó-lejátszás(a legújabb VLC meg ebben a Puppy-ban most másodszorra csont nélkül lejátszotta, hogy elsőre miért nem???)- de a filmen közölt megoldás sajnos nálam valamilyen eddig még nem felismert okból nem működik, nem vált át a conky ablaka áttetszővé, egyetlen átmeneti megoldás van nálam erre, hogy olyan háttérképet választok, ahol eleve a képen jobb oldalt amúgy is fekete a háttér, ekkor elviselhető így nálam is a conky,
Kép
de ez nem lehet végleges megoldás, hiszen a saját, megszokott, színes háttereimnél már a conky csak a fekete ablakkal működik!
Ez nekem nem elfogadható, hiszen nem vagyok én gyászhuszár, hogy feketébe öltöztessem a gépemet, különben is útálom a fekete háttérszínt!
Az csak maximum a kávéban tudom úgy-ahogy elviselni! :lol:
Szóval, azt hiszem én szépen visszatérek a már jól bevált, és működőképes pwidgets-2.5.7-486.pet használatához, ez a pWidgets legalább gond nélkül működik nálam is, lásd a képet. És ez a progi a telepítésekor már alapból beáll áttetszőre, nem kell vele semmit sem kínlódni.
Kép

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Conky

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Csipesz-nek!

Conky Megjelenés beállítása
Forrás

Először is nézzük meg egy kész Conky file elejét, amely tartalmazza a megjelenésre és az elhelyezkedésre vonatkozó adatokat, egy pár fontos értéket ismertetek is közülük.

own_window yes
own_window_hints undecorated,below,skip_taskbar
own_window_type desktop
background yes
own_window_transparent yes
double_buffer yes
own_window_colour blue
update_interval 3.0
alignment top_right
minimum_size 200

És most megnézzük egy pár sor jelentését:
own_window_type
Ennek az értéke tulajdonképpen azt határozza meg, hogy a Conky hol legyen az ablakokhoz képest, például a normal értékkel mindig az ablakok alatt lesz. Lehetséges értékei normal, desktop, dock és override
own_window_transparent
Az átlátszóság ki be kapcsolására szolgál. Lehetséges értékek a yes és a no. Amennyibben szeretnénk hátteret a Conkynak, állítsuk az értéket: No-ra. Ezek után az own_window_colour utáni érték megadja a háttér színét. Ha áttetsző hátteret szeretnénk, akkor az előbbi két érték után, még az argb visualt is be kell kapcsolnunk, és értéket kell adnunk hozzá; ti. hogy mennyire legyen áttetsző pl.:
own_window_colour 000000
own_window_argb_visual yes
own_window_argb_value 100
Ez egy áttetsző feket háttér lesz.
minimum_size
Ennek az értéke meg határozza a legkisebb szélességet, képpontban adjuk meg az értékét. Ha két számot írunk az első a szélesség, a második a magasság, ha csak egyet, akkor az a szélesség lesz.
double_buffer
Bekapcsolva megszünteti a villódzást. lehetséges értékei yes és a no.
update_interval
Frissítési gyakoriság. Ennek az értéknek a beállítása tized másodperc pontossággal lehetséges. A legkisebb érték a 0,1 ebben az esetben a Conky a képernyőn megjelenő adatokat másodpercenként 10 szer rajzolja újra.
own_window_colour
Meghatározza a háttérszínt
alignment
Ezek az elhelyezkedésre vonatkozó adatok. Lehetséges értékek: top_left, top_right, top_middle, bottom_left, bottom_right, bottom_middle, middle_left, middle_right.
megj.:top=fenn left=bal right=jobb middle=közép bottom=lenn. Ahol több van alsószóközzel elválasztva, ott mindkettő érvényes: pl.: top_left=balra fenn

Ami a fenti conkyban nincs, de fontos lehet:
gap_x Távolság a képernyő szélétől (horizontális)
gap_y Távolság a képernyő tetejétől (vertikális)

megj.: Ha compizt használunk, akkor előfordul, hogy annak ellenére, hogy "transparent" -re állítottuk az ablak áttetszőségét, nem tűnik el egy fekete sáv a Conky konfig körül. Ilyenkor a compiz beállításainál kivételként hozzá kell adnunk conky-t, ti, hogy ne rajzoljon árnyékot az ablak köré: Compiz beállítás kezelő/Effektek/Ablakdíszítés alul az any helyére, az ablakok díszítése és árnyékolása sorok mellé:
(any) & !(class=Conky)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.09.14. 20:06-kor.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Conky

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Asterix írta:Üdv!
Elszórakoztam én is vele, amig a monitoromon jó lett!
Lehet a többivel is "dolgozni"!
conkyswitcher-0-02-lx.pet 3.8 MB
https://yadi.sk/d/DaRzqiLej4K7c

Szép leírás a conky lelkivilágáról, én is köszönöm!
A fenti linkben 17 db. conky van, benne ez a gotham is, én ezzel kisérleteztem.Nálam alapból átlátszó volt, csak áthelyezést,méretet változtattam.OBPrecise-15.01.
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (173.18 KiB) Megtekintve 8202 alkalommal
A többivel még nem foglalkoztam, talán egyszer,ha lessz időm.
De igy feleslegessé vált a tray-en lévő időkijelzés. Azt hogy lehet kiiktatni?

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Conky

Hozzászólás Szerző: csipesz »

@janugsa: én is köszi ezt a szép újabb conky-t, eddig még nem ismertem...
@ntamas: ej, hát mért nem mutattad meg hozzá egybõl az összes extrát? - no sebaj, ezeket is mellényomom nem sokára...
@asterix: lehet, hogy jwm tálcára is létezik megoldás, de én azt nem ismerem; openbox/lxpanel esetén viszont tálcán jobbegér-panelbeállítások-panel kisalkalmazások fül-digitális óra rimúv! :)
Megjegyzem, az nem árt, ha tudjuk, hogy kell a tálca "mûszerkéit" tenni-venni, de képzelj el egy nagyon gyakori helyzetet, mikor pl. teljes képernyõsen böngészel, vagy szöveget szerkesztesz, ilyesmik, ilyenkor a conky takarásban van, s ilyenkor egyszerûbb odapillantani a tálcára, hogy hány óra, vagy hogy mennyire dolgozik a procó... - tehát szerintem hasznosak azok a kis cuccosok ott lenn.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Conky

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Tyhú, nagyon tetszik! - hiszen ezt úgy csûrhetjük-csavarhatjuk, ahogy csak kedvünk trattya! :D - kár, hogy az elején kicsit nógatni kell, hogy ugyan, legyen már átlátszó...
Screenshot_2015-09-15_03_52_18.jpg
Screenshot_2015-09-15_03_52_18.jpg (37.72 KiB) Megtekintve 8185 alkalommal
az ehhez a kinézethez tartozó conkyrc-recipe:
own_window yes
own_window_type override
own_window_transparent yes
double_buffer yes
total_run_times 0
update_interval 1
border_width 2
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders yes
default_color green
default_shade_color black
alignment top_right
gap_x 40
gap_y 40
no_buffers yes
cpu_avg_samples 2
net_avg_samples 1
override_utf8_locale yes
use_xft yes
xftfont 123:size=8

TEXT
${voffset 15}${offset 15}${font orbitron:pixelsize=14}${color 00FF00}Precise 5.7.1 Retro
${voffset 10}${offset 15}${font orbitron:pixelsize=14}${color 00FF00}Kernel: 3.2.48
${voffset 10}${offset 15}${color 00FF00}${font zekton:pixelsize=32}${time %R:%S}
${voffset -20}${offset 15}${font}${color 00FF00}${font zekton:pixelsize=16}${time %Y} ${time %B} ${time %d}
${voffset -9}${offset 15}${font}${font zekton:pixelsize=23}${time %A}${font}
${voffset 10}${offset 5}${font orbitron:pixelsize=13}${color 00FF00}A rendszer fut : ${uptime_short}
${voffset 10}${offset 5}${font Ubuntu:pixelsize=13}${color 00FF00}PROCESSZOR: ${offset 4}$color${cpu cpu0}%
${offset 1}${cpubar 6}
${voffset 10}${offset 5}${font Ubuntu:pixelsize=13}${color 00FF00}MEMÓRIA: ${offset 4}$color$mem / $memmax${offset 10}
${offset 1}${membar 6}
${voffset 10}${offset 5}${font Ubuntu:pixelsize=13}${color 00FF00}RENDSZER-TÁRHELY: ${offset 4}$color${fs_free /} / ${fs_size /}${offset 10}
${offset 1}${fs_bar 6 /}
${voffset 10}${offset 5}${font Ubuntu:pixelsize=13}${color 00FF00}CSEREPARTÍCIÓ: ${offset 4}$color$swap / $swapmax ${offset 10}
${offset 1}${swapbar 6}
${voffset 10}${offset 5}${color green}HÁLÓZATI FORGALOM: ${offset 10}
${offset 1}${color green}Letöltés: ${downspeed eth0} k/s ${offset 10}
${offset 1}${color green}${downspeedgraph eth0 24} ${offset 10}
${offset 1}${color green}Összesen: ${totaldown eth0} ${offset 10}
${offset 1}${color green}${hr 1} ${offset 10}
${offset 1}${color green}Feltöltés: ${upspeed eth0} k/s ${offset 10}
${offset 1}${color green}${upspeedgraph eth0 24} ${offset 10}
${offset 1}${color green}Összesen: ${totalup eth0} ${offset 10}

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Conky

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Csipesz, szép lett a conky ablakod, de sajnos, -mint fentebb írtam is- nálam a Te trükköd nem vált be, nem lett áttetsző nálam, akármit is csinálok vele.
Illetve egy módon mégis az lett, igen, de erről majd később.
Most az esti játszadozásom eredményeképp mégis el tudtam némi bűvészkedéssel tüntetni a nekem nem tetsző -másoknak talán elegánsnak tűnő- alapból fekete hátterű conky ablakból a nekem eleve nem tetsző fekete hátteret, -mivel nem vagyok képzett programozó, ezért csak a saját kútfőre vagyok utalva, meg a leírásokra- és egy megfelelő asztalháttér képpel összekombinálva, + ehhez megválasztva a conky ablak háttérszínét sikerült egy olyan megoldást találni, ami nálam a problémás gépemen is elfogadható kompromisszum, sőt még az openbox-os menü hátterével is majdnem harmonizál.
Szóval most egy darabig ez lesz nálam, ez most már nekem is egy elfogadható kompromisszumos megoldás.

Kép

Csipesz, mivel Te is Nvidia kártyát használsz, talán érdekelhet a menübe beépített Nvidia panel, ezért ide biggyesztem ennek a conkyrc-nek a tartalmát.

use_xft yes
xftfont 123:size=8
xftalpha 0.1
update_interval 1
total_run_times 0
own_window yes
own_window_type normal
own_window_transparent no
own_window_colour 3D3D43
own_window_argb_visual yes
own_window_argb_value 255
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
background yes
double_buffer yes
minimum_size 40 40
maximum_width 340
border_width 0
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders no
default_color white
default_shade_color red
default_outline_color green
alignment top_right
gap_x 5
gap_y 95
no_buffers yes
uppercase no
cpu_avg_samples 2
net_avg_samples 1
override_utf8_locale yes
use_spacer right

TEXT
${voffset 15}${offset 10}${font orbitron:pixelsize=14}${color FFFFFF}Verzió: Precise 5.7.1${font}
${voffset 3}${offset 10}${font orbitron:pixelsize=14}${color FFFFFF}Kernel: 3.9.11${font}
${voffset 10}${offset 20}${color FFFE3F}${font zekton:pixelsize=41}${time %R:%S}${font}
${voffset 10}${offset 10}${font}${color FFFE3F}${font zekton:pixelsize=20}${time %Y} ${time %B} ${time %d}${font}
${voffset 3}${offset 10}${font}${font zekton:pixelsize=21}${time %A}${font}
${voffset 10}${offset 10}${font orbitron:pixelsize=13}${color FFFFFF}System Uptime: ${uptime_short}
${voffset 10}${offset 10}${font Ubuntu:pixelsize=13}${color FFA300}CPU ${alignr}$color${freq} MHz / ${cpu cpu0}%${font}
${offset 10}${cpubar 6}
${voffset 10}${offset 10}${font Ubuntu:pixelsize=13}${color FFA300}HDD ${alignr}$color${fs_free /} / ${fs_size /}${offset 10}${font}
${offset 10}${fs_bar 6 /}
${voffset 10}${offset 10}${font Ubuntu:pixelsize=13}${color FFA300}RAM ${alignr}$color${mem} / ${memmax}${offset 10}${font}
${offset 10}${membar 6}
${voffset 10}${offset 10}${font Ubuntu:pixelsize=13}${color FFA300}SWAP ${alignr}$color${swap} / ${swapmax}${offset 10}${font}
${offset 10}${swapbar 6}
${voffset 10}${offset 27}${font Ubuntu:pixelsize=13}${color white}Network Activity Indicator ${offset 10}
${offset 10}${color white}${hr 1} ${offset 10}
${offset 10}${color white}Download speed:${alignr}${downspeed eth0} k/s ${offset 10}
${offset 10}${color white}${downspeedgraph eth0 24} ${offset 10}
${offset 10}${color white}Total Download:${alignr}${totaldown eth0} ${offset 10}
${offset 10}${color red}${hr 1} ${offset 10}
${offset 10}${color white}Upload speed:${alignr}${upspeed eth0} k/s ${offset 10}
${offset 10}${color white}${upspeedgraph eth0 24} ${offset 10}
${offset 10}${color white}Total Upload:${alignr}${totalup eth0} ${offset 10}
${offset 10}${color white}${hr 1} ${offset 10}
${voffset 10}${offset 23}${color white}Nvidia Videocard Info Panel ${offset 10}
${offset 10}${color white}${hr 1} ${offset 10}
${offset 10}${color FFA300}GPU Temp: ${alignr}${color white}${nvidia temp} °C
${offset 10}${color FFA300}Fan Speed: ${alignr}${color white}${execi 5 nvidia-settings -q [fan:0]/GPUCurrentFanSpeed -t} %
${offset 10}${color FFA300}GPU Clock: ${alignr}${color white}${nvidia gpufreq} MHz
${offset 10}${color FFA300}Mem Clock: ${alignr}${color white}${nvidia memfreq} MHz
${offset 10}${color FFA300}Mem Used: ${alignr}${color white}${execi 5 nvidia-settings -q [gpu:0]/UsedDedicatedGPUMemory -t} / ${exec nvidia-settings -q [gpu:0]/TotalDedicatedGPUMemory -t} MiB
${image ./nvidia.png -p 6,677 -s 204x132}












Felhívnám a figyelmet a végén levő, és kellő 11 darab üres sor meglétére, ez a conky-ba beillesztendő Nvidia-s képnek a helye, ezért kell ennyi üres terület a szöveget után!!! - erre figyeljünk oda! A képet én egyébként a /root-ba tettem be, a fenti sorokban látható ez is!
Ide teszem az Nvidia-s képet, pár szükséges fontot és a conkyrc fájlt egy letölthető tömörített filében: 1.tar.gz

Az Nvidia képet ez a sor
${image ./nvidia.png -p 6,677 -s 204x132}
állítja be az ablakon belül a helyes pozíció állásba, itt a kép pozicionáló/beállító rész ez: - -p 6,677 - a -p utáni első szám a kép vízszintes elmozdítását segíti elő, míg a , utáni érték a kép függőleges bepozícionálását adja meg, sokat kell vele játszani, hogy a helyére kerüljön.
Továbbá arról se feledkezzünk meg, hogy azoknak a soroknak a végére, ahol előre megadtuk a font nevet, ott a sor lezárásánál ezt is adjuk meg:
${font} -ez a font lezáró tag-
amennyiben nem akarjuk, hogy a következő sorunk is ugyanazzal a font típussal íródjon ki! Az eddigi verziókban ez mind hibásan volt eddig megadva, most javítva lett nálam Ez miatt mellékeltem a conkyrc-ben felhasznált fontokat is, hátha ezek még nincsenek meg mindenkinél.
Nálam, mivel nincs a videókártya hűtőbordáján ventilátor, ezért nincs is fordulatkijelzése, illetve magának a GPU hőfokkijelzése sem működik, valószínűleg a kártya ezt nem támogatja.(vagy a Puppy, nem tudom) Viszont a videókártya memóriát azt nem értem, hogy miért nem íratja ki, noha a Puppy rendszerinfója korrektül kijelzi azt! Szóval Nvidia kártyások, lehet vele játszadozni!

Más, fentebb írtam, hogy nálam nem lehet átlátszóvá tenni a conky-t, nos egy esetben azért lehet, de az eredmény most sem teljesen lesz jó!
Miről is van szó:
Ebben a sorban, a conky text feletti beállító részében:

own_window yes

ha a yes-t átírom no-ra, akkor ez lesz a végeredmény!

Kép

Gyönyörűen áttetsző lett az egész conky, DE! - eltűntek az asztalról az egyébként ott levő ikonok, és a meghajtó ikonok is!!!
Valójában ott vannak, mivel a képernyőn az egérrel odamozogva a most így nem látszó ikonok helyére, azok egy pillanatra felvillannak, de utána el is tűnnek, a felvillanáskor rá kattintva, és utána is, ha tudod hol vannak, akkor rá kattintva elindulnak az ikonokhoz rendelt alkalmazások, tehát az ikonok valójában ott vannak a háttérben, de ezen módosítás miatt,

own_window no

egyszerűen eltűnnek az asztalról! Viszont érdekes módon a Puppy menü az bárhol az asztalra kattintva, és alul a tálcára kattintva is bejön, látszik, működik, szóval ez kicsit érthetetlen a számomra!/aki tudja ennek az okát, az ne tartsa magában!/

Kép

Gyanítom, hogy megint a videókártya lesz ebben is a ludas, talán ehhez a conky módosításhoz kevés ehhez a kártyán lévő 128Mega videó RAM, vagy kitudja.
(mert valójában a kártya kirajzolja, és kieszi az ikonokat, meghajtókat, csak éppen ezek nem látszanak! Lehet, hogy egy banális beállítási hiba lehet az oka - én még nem jöttem erre rá - )
Mindenesetre ez nálam van így, az én kártyámmal, és a Precise 571 Lite Puppy-val, lehet, hogy másnál ennek a sornak,
own_window no -ra
való átírása után is megmaradnak az asztali ikonok és a meghajtó ikonok kijelzése.

/Mivel az asztali ikonokat keveset használom, így lehet, marad mégiscsak a jelzett, legutolsó, ikonkijelzés nélküli, és így már áttetsző conky verzió, mivel ezzel semmilyen rendellenes működést még nem tapasztaltam a kros54 féle Precise 571 Lite Puppy verziónál!/

Javítva:
Elkiabáltam a dolgot, van pár program, aminek megnyitása, működése megroggyantja ezt a áttetszős megoldást, gépleállást okozott, így marad az első, own_window yes megoldással elért nem áttetsző, de változtatható színű hátteres conky. Részemről ezzel többet most nem foglalkozom.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Conky

Hozzászólás Szerző: csipesz »

ntomi, a témát - egy kis kivételtõl eltekintve - már én sem ragozom tovább; a tapasztalásaim meglepõen hasonlóak voltak a tiédhez, átrágtam magam az általad az elõzõ oldalon ajánlott magyar nyelvû szakirodalmon is, sõt - mivel asterix ezzel a gotham féle widgettel kapcsolatban azonnali jó eredményrõl számolt be, lejátszottam a kérdést az általa használt obprecise-15.01-es rendszeren is ahol is ugyanúgy viselkedett a holmi, mint a kedvenc, saját állandóan hímezgetett-pofozgatott csipeszpup rendszeremen: azon is csak néhány asztali ikon indítása, majd az indított cucc ablakának bezárása után váltott csak átlátszóba a widget... videó-hardver-függõ volna a dolog? - nem tudom. Kipróbáltam janugsáé mellett más, "hivatalosabb" conkikat is - az eredmény sokkal rosszabb volt, mint amit a janugsa által a slacko-ból átemeltnél elértünk...
Találtam, és átkotyvasztottam viszont egy jópofa kis szkriptet, amit, ha szöveges indítható fájlként elmentetek, majd azt akárhonnan az asztalra kihúzzátok,(ebben a formájában csakis a janugsa-féle pet telepítésére hat;) akkor ezt a widgetet igény szerint ki-be kapcsolgathatjátok vele:
#!/bin/sh

# click to start, click to stop

if pidof conky | grep [0-9] > /dev/null
then
exec killall conky
else
exec conky -c /root/.config/conky/conkyrc

fi

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Conky

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Módosítanom kell fentebbi írásomat, hogy nálam jó volt a gotham conky! :roll: Mentségemre legyen, hogy nem használok driver iconokat a desktopon. Olvasva a problémákat én is kitettem az asztalra őket és az NTamas féle jelenség nálam is előjött! Conky be > és nincs drivers ikon! :cry:
Az okát még nem tudom,de nyomozok ahogy az időmből telik! :lol:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Conky

Hozzászólás Szerző: NTamas »

NTamas írta: Szóval, azt hiszem én szépen visszatérek a már jól bevált, és működőképes pwidgets-2.5.7-486.pet használatához, ez a pWidgets legalább gond nélkül működik nálam is, lásd a képet. És ez a progi a telepítésekor már alapból beáll áttetszőre, nem kell vele semmit sem kínlódni.
Tesztelgettem egy kicsit....és igen, nálam ez lesz a jó megoldás, van áttetsző conky, vannak ikonok, van szépen programkijelzés a tálcán is!!! - ez ugye egy plusz kis képfelületet - halvány sárga kis infó ablak - tesz még a conky fölé, és ez legalább jól működik, de ennek is ára van!
Ugyanis ez a program nem működik rendesen -szétszórja a widget ablakokat! - ha a janugsa féle csomag fenn van a gépen!!! Tehát azt a janugsa féle conky csomagot ennek a pWidgets pet-es programnak a telepítése előtt el kell teljesen távolítani, ha nem tesszük meg, a két program teljesen összeakad, és az utóbbi új csomag teljesen szétszabdalt widget ablakocskákkal jelenik meg!
Viszont, ha csak a pWidgets csomag kerül fel a gépre, - egyébként ebben is van egy saját, belső conky.bin file!!! - akkor tökéletes lesz a látvány.
Még egy dolog, ami nálam a Precise 571 Lite Puppy-nál előjött:
a program a telepítése után feltesz egy indító parancsfilét a /root/.config/autostart -ba, ez a file azt a célt szolgálná, hogy a gép újraindításakor automatán, a rendszerindulás után elinduljon a pWidgets program is, de nálam ez a művelet nem ment végbe! A dolgot teljesen meg lehet oldani, javítani, egyszerűen az autostart-ba települt 0_show_widgets nevü indító parancsfájlt át kell tenni (teljesen!) a /root/Startup könyvtárba, és ezután a fájl átmozgatás után már hibátlanul betölt az új conky program a következő induláskor, vagy az X újraindításakor is.(ez utóbbival lehet leellenőrizni a helyes újraindításkori betöltést) És így néz ki nálam a már jól működő conky két wine-s windows-os rádió program futtatása mellett.

Kép

Megvannak az ikonok, a conky-ban a Process -ben meg látható, hogy alig terheli le a gépet a conky, a wine, meg a futtatott windows-os programok jobban terhelik a procit. Itt egy másik kép, itt már egy Firefox 40.0.3-as is be van töltve, de le van téve a tálcára, de a Firefox betöltése miatt már több processz folyamat indult el, de még így is normálisan lehet böngészni, és rádiózni, és emellett ugye meg megy a háttérben a conky kijelzése is.

Kép

Szóval nálam itt a téma vége!(...azért mégiscsak összejött! - igaz kicsit más formában, de ez mondjuk engen túlzottan nem zavar.)

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Conky

Hozzászólás Szerző: janugsa »

A stílus is működik pwidgets alatt.
Az órát és a naptárat töröljük Menü- Asztal- Pwidgets .
A rejtett fájl /root/.pwidgets/widgets/Puppylinux fájlban alul a Text
szöveg alatti részt töröljük és bemásoljuk ezt:

${voffset 8}${offset 40}${font orbitron:pixelsize=14}${color FFFFFF} UniMixPen 1.0 k 4.0.2 32bit pae
${voffset 5}${offset 40}${color FFFE3F}${font zekton:pixelsize=44}${time %R}${font}${voffset -25}${offset 40}${color FFFE3F}${font zekton:pixelsize=16}${time %Y} ${time %B} ${time %d} ${font}${voffset 19}${font zekton:pixelsize=24}${offset -138}${time %A}${font}
${voffset 10}${offset 0}${font Ubuntu:pixelsize=14}${color 00F453}HD ${offset 4}$color${fs_free /} / ${fs_size /}${offset 10}${color FFA300}RAM ${offset 4}$color$mem / $memmax${offset 10}${color EB5DED}CPU ${offset 4}$color${cpu cpu0}%

De a puppy nevét javítsuk ki benne a sajátunkra,
most nálam UniMixPen 1.0 k 4.0.2 32bit pae például.

A puppylinux fájl kb 30. sorában az update_interval 60-at javítsuk ki
2 re. Így 2 mp -ként frissíti a kiolvasott értékeket.
A /root/.pwidgets/pwidgets-exec_conky fájlban az -x és -y értékét én 5 -re
változtattam, így a felső sarokhoz közelebb került . Vagy mint az alábbi képen ott -x 35 -y 30 az érték.
asztalgotham.jpg
asztalgotham.jpg (98 KiB) Megtekintve 7998 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára janugsa 2021.03.27. 22:08-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Témák, hátterek, ablakkezelők”