JWM témák szerkesztése

Puppy linux ablakkezelők, témák, háttérképek, screenshotok - gtk, jwm, xfce témák
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta:Kulusz,
köszönöm a Tahr Puppyban tett, a jwm-dolgokat illető szerkesztést magyarázó hozzászólásod!
Gondolom, van egyéb trükk is.

Kód: Egész kijelölése

<Tray autohide="false" insert="right" x="0" y="0" border="1" height="28" >
ebben a border értékét kéne változtatni. Akármennyit írok oda be, -1, 0 stb. az bizony nem változik, már úgy értem, hogy a keret nem tűnt el. (Csak X újraindítást végeztem, hogy pontosítsak.)
De amúgy jól látod, pontosan azt szeretném elérni, hogy az tálcán megjelenő ikonok NE kapjanak keretet, hanem a háttérszínben úszva jelenjenek meg.
Annak idején az openbox+tint2 párossal is ez hosszabb próbálgatás volt, az szerencsére valahol meg is van.

S még egy, valahol - nem e sorban - látom, hogy akár a teljes tálcát lehet szerkeszteni, mintha a végén az időre vonatkozó bejegyzés lenne. Gondolom, ott akár az évet, hónapot, napot is meg lehetne ott jelentetni?
Nos, én is próbáltam variálni egy kicsit, és erre az eredményre jutottam:

A keret csak akkor fog eltűnni, ha mindössze csak kettő darab virtuális destopot engedélyezel a tálcán megjelenni a jwm beállítóban a virtuális destop menüpontban, ebből ugye az egyik actív lesz, és más színű -világosabb - a második meg fekete, és a kettő között így nem látszik a halszálka, próbáld ki.(két virtuális destop meg elég egy gépen, szerintem - nálad meg most négy virtuális ablak van engedélyezve a képed alapján!-köztük a két halszálkával. Három vitualis desktop esetében csak egy fehér függőleges halszálka látszik.)
Továbbá, a tálcára lerakott alkalmazások ugyan jól mutatnak, főleg, ha a jwmvista3.pet filét is feltelepíted, meg a waryblue-gtk.pet-et, és a waryblue-jwm.pet-et. Ekkor a jwm-konfigurálóban kiválasztod a virtuális dektop configuráló részt, és ott 1 tálcát, és 2 virtuális destopod engedélyezel a felbukkanó ablakban. Majd a jwm témák közül kiválasztod az előbb említett waryblue témát, ez lesz az a fekete csíkos téma, amit már említettem neked máshol is. Továbbá a jwm beállítóban a Desktop-ban a GTK-thema-ban kiválasztos a waryblue thema-t, ekkor egy majdnem Vista szerű fekete-szürke ablakkinézetet kapsz, mondjuk ez nekem nem tetszett, ezért én itt nem a waryblue témát, hanem a Polished-Blue témát választotttam ki, nekem ez jött be. Ennyi az előkészület, most jön a tálca barkácsolása. A tálca filét, a .jwmrc-tray fáljt kell kicsit megvariálni, nem nagy meló az egész, és szerintem elfogadható lesz a végeredmény is. Íme a kód:

Kód: Egész kijelölése

<JWM>
	<Tray  autohide="false" insert="right" x="0" y="-1" border="0" height="28" >
		<!-- Additional TrayButton attribute: label -->
		<TrayButton label="Menu" icon="mini-dog.xpm">root:3</TrayButton>
<TrayButton popup="Show Desktop" icon="mini-desktop.xpm">showdesktop</TrayButton>
<TrayButton popup="Browser" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/www48.png">exec:defaultbrowser</TrayButton>
<TrayButton popup="Rox" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/home48.png">exec:rox</TrayButton>
<TrayButton popup="Transmission" icon="/usr/share/pixmaps/transmission.png">exec:transmission-gtk</TrayButton>
<TrayButton popup="Terminal" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/console48.png">exec:urxvt</TrayButton>
<TrayButton popup="mtPaint-snapshot screen capture" icon="mini-camera.xpm">exec:mtpaintsnapshot.sh</TrayButton>
<TrayButton popup="Geany" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/geany.png">exec:geany</TrayButton>
<TrayButton popup="Run commandline" icon="gexec.xpm">exec:gexec</TrayButton>
<TrayButton popup="Free space in drives" icon="mini-hdisk.xpm">exec:partview</TrayButton>
<TrayButton popup="Restart X server" icon="mini-x.xpm">exec:restartwm</TrayButton>
<TrayButton popup="Reboot computer" icon="mini-turn.xpm">exec:exec /usr/X11R7/bin/wmreboot</TrayButton>
<TrayButton popup="Power-off computer" icon="mini-stop.xpm">exec:exec /usr/X11R7/bin/wmpoweroff</TrayButton>
		<!-- Additional Pager attributes; width, height -->
		<Pager/>
		<!-- Additional TaskList attribute: maxwidth -->
		<TaskList maxwidth="30"/>
		<Dock/>
		<!-- Additional Swallow attribute: height -->
	<!--	<Swallow name="blinky">
			blinkydelayed -bg "#181414"
		</Swallow> -->
	<!--	<Swallow name="xtmix-launcher">
			xtmix -launch
		</Swallow> -->
	<!--	<Swallow name="asapm">
			asapmshell -u 4
		</Swallow> -->
	<!--	<Swallow name="freememapplet" width="34">
			freememappletshell
		</Swallow> -->
		<Swallow name="xload" width="32">
			xload -nolabel -bg "#181414" -fg red -hl white
		</Swallow>
		<Clock format="%Y.%m.%d %H:%M">minixcal</Clock>
	</Tray>
</JWM>
Jól látható, hogy a tálca border=0 értéken áll, a tálca vastagsága/magassága meg a 28-as értéket kapta.
Most jön a lényeg, az arany középút, ugyanis ez a file kerek 40 sorból áll, és ami nekünk jelenleg a fontos változtatást hordozza, az a 20-as sorban található:
<TaskList maxwidth="30"/>
Ez nem csinál mást, mint a tálcára lerakott alkalmazásokat max:30-as szálességre engedi, és mivel a tálca magassága 28-as értéken áll, így gyakorlatilag az alkalmazások a tálván lerakva egy 28x30-as kis kockában jelennek meg, amelyik éppen aktív, az világos háttérrel, amelyik nem, a fekete háttérrel, így úgy fognak ezek kinézni,mintha a tálca csíkjában lebegnének! A tálca baloldali gyorsindító részét követi a két virtuális dektop ablaka, amiből az egyik, az aktív, az világosabb lesz, a másik pedig fekete. Ezért nem fog látszani közte az eddig létező, és látszó függőleges halszálka. De ez az egyszerű megoldás csak a két virtuális ablak esetébe jó, mert, ha többet állítasz be magadnak, akkor visszakapod a halszálkákat. A halszálkák megléte-nem megléte nincs hatással a virtuáli ablakok utáni programtálca ikonokra, azok a .jwmrc-tray fálj-ban leírtak szerint fognak kinézni!

Teszek föl a Yandex Disk-re egy Puppy+vegyes könyvtárat, abban és azon belül a JWM ablakkezelo alkönyvtárban benne lesz minden hozzávaló, sőt bele raktam az én általam használt/feltett jwm2-500-1.pet-es telepítőt is, meg mellé egy másikat is, de én nem azt használom. Kicsit várni kell még rá, mert most nyomom felfelé, de csak alap 1Megás adsl-em van, az meg nem rakéta! Fogsz találni egy Palemon alkönyvtárat, abban vannak neked kellő dolgok, nézz majd bele.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Az a baj, hogy a képernyőkép olyan, amilyen, és lehet, nem is magyaráztam el pontosan, mit szeretnék.
S a korábbi nagyon sötét képen (más témával tehát) ez a tulajdonság ugyanúgy megmaradt.
Tehát nem az a kifogásom, hogy a desktopok között látszik a rács, hanem az, hogy a tálcán megjelenő ikonok között is ott van, pontosabban, mindegy egyes ikon kis keretben - amely szerintem fölösleges - jelenik meg.
Ott a keret az ikon körül!
Ott a keret az ikon körül!
tahr-0622.jpg (25.87 KiB) Megtekintve 6755 alkalommal

Az itt szereplő

Kód: Egész kijelölése

<Tray  autohide="false" insert="right" x="0" y="-1" border="5" height="28" >
Itt az 5 pontos border, mellékhatásként az ikonok is összementek...
Itt az 5 pontos border, mellékhatásként az ikonok is összementek...
capture7179.jpg (36.58 KiB) Megtekintve 6754 alkalommal
"border" értéke pedig az egész tálcát keretező vonal vastagságát állítja. Adtam neki extrém 5 értéket, akkor látni jobban, mit csinál.
Openbox alatt itt a Puppyban, vagy akár winXP, win7, win8.X alatt, a tálcaikon magában, és nem keretben jelenik meg, ráülve a háttérre.
Itt az ikon körül nincs keret
Itt az ikon körül nincs keret
win81_talca.jpg (37.71 KiB) Megtekintve 6755 alkalommal
Na, hát ezt szeretettem volna JWM alatt.
Szerintem Kulusznak van igaza, s ez a JWM verziójától is függhet.
Igazából nem ez a világ legfontosabb dolga, tudom.
@Kulusz: igen, a tint2 beállításai ott vannak, s azokra emlékszem is. Itt nem kívántam ilyen ablakkezelőt érintő átalakítást.
Egyébként meg úgy sejtem, hogy a root/.jwm mappában lévő fájlokban kell a tárgyalt probléma megoldását keresni.
Például a virtuális asztalok számát is itt lehet állítani, a jwmrc-personal fájlban:

Kód: Egész kijelölése

<!-- Number of virtual desktops  BK: syntax change with jwm 500... -->
<Desktops width="2" height="1"/>

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta: Egyébként meg úgy sejtem, hogy a root/.jwm mappában lévő fájlokban kell a tárgyalt probléma megoldását keresni.
Például a virtuális asztalok számát is itt lehet állítani, a jwmrc-personal fájlban:

Kód: Egész kijelölése

<!-- Number of virtual desktops  BK: syntax change with jwm 500... -->
<Desktops width="2" height="1"/>
Hát nem, mert itt csak azt állítod be, hogy teljes szélességű és duplamagas tálcád legyen, mint az a példaként beidézett sorban jól látható.
A virtuális desktopok számát, -amint az előbb már megemlítettem- a menü/desktop/jwm beállítás-ban a virtuális desktopoknál lehet beállítani, ahol gyakorlatilag nem csinálsz mást, mint egy táblázat elemeit adod meg. Ugyanis a Puppy-ban 10 virtuális desktopod lehet, ezt beállíthatod úgy hogy egy sorban látsz öt darab teljes magasságú desktopot, vagy egymás alatt két sorban tizet! Persze ekkor is látszanak a halszálkák, mivel ez a beállítási lehetőség csak alapszintű. Ha emlékszel egy excel-ben létrehozott táblázatra, ahol a több oszlopos, több soros táblázat alapadatainak megadása után még rendelkezésre áll a táblázat formázása, mint opció, és ekkor a táblázatot teljesen testre szabhatod, eltüntetheted a keretét, a belső oszlopokat, amik ezután nem csúfítják el halszálkáikkal a kész táblázatodat, színezhetsz, táblázat ablakainak háttérszínt adhatsz, stb-stb. A végeredmény egy pofás kis szines szagos táblázat lesz. Itt viszont nincs alapesetben ilyen kiegészítő -tools- lehetőség, és noha a tálca gyakorlatilag felfogható egy html, illetve xml lapnak, ahol ugyebár scriptek segítségével elő lehet állítani pár jó dolgot, még akár egy táblázatot is, amibe szépen belefoglaltatod a rendszeredben lévő a virtuális desktop ablakokat, de a létrehozó ablakban csak két paramétert tudsz átadni a táblázatot létrehozó belső srcipt-nek. Így gyakorlatilag a táblázat ablakai közötti rést, a halszálkát, alapesetben nem tudod kiszűrni. Erre esetleg egy jwm tools progi lenne jó. Persze egy kis ügyeskedéssel, amint fentebb már leírtam, ki lehet védeni a halszálkát, de ez azzal jár, hogy csak két virtuális dektop ablakod lehet, vagy vizszintesen két duplamagas ablak, vagy függőlegesen egymás alatt a kettő
Kép
mint az ezen a képen is látható a stoptábla és a villáskulcs ikon között, a két virtuális desktop egymás fölött van kialakítva egy oszlopban, ohne halszáka. Szóval,egyszerű eszközökkel csak ennyit tudsz tenni, a többihez spéci szerkesztő -tools- progi kell. Vagy végső esetben ablakkezelőt cserélsz...

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Remélem, az idelátogató és ezen fórumszálat elolvasó tömegnek is tanulságot hozóak e megjegyzések.
Arról van ugyanis szó, hogy minden valószínűség szerint NEM AZONOS pupletről írunk.
Nálam jelenleg a Tahr Puppy van telepítve. Ebben a virtuális ablakok számát ott és abban a fájlban is meg tudtam változtatni, ahol írtam. (Az is működik, amelyet írtál, tehát a Menü->Asztal->JWM beállítás>Tray management->Virtual desktop útvonalon.)
S ez Kulusz megjegyzésének igazságát húzza alá, sajnos: (majdnem) ahány Puppy, annyi átalakítás, s annyi megoldás.
Ez nem öröm, mert pl. a Tahr-ban nem úgy működik a remaster sem, mint amit eddig tapasztaltam...
És - lehet, csak nálam - a meghajtók csatlakoztatása sem probléma nélküli.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Csak azért írtam a verzió problémát , mert amikor próbáltam jwm alatt lecserélni az ablak gombjait , külön fel kellett telepíteni a jwm verziót , mert egyébként a másikkal nem ment . Ami jwm neked van szerintem a legrégebbi, abban voltak ilyen keretek ... szerintem keresd ki a lucidpuppyból a jwm-et mert ott ugye transparency háttérrel volt ellátva ami neked most épp kapóra jönne, plusz az ikonok körül nincs keret . kép kép
Bár a második lehet hogy openbox, nagyon hasonlít :D De mind a 2 kép a lucid 528-ból van.
Az ftp-n a lucid tárolóban ezt találtam : jwm2-4.9.2-lupu.pet
A jwm verziódat megtudod a jwm -v paranccsal.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta:Remélem, az idelátogató és ezen fórumszálat elolvasó tömegnek is tanulságot hozóak e megjegyzések.
Arról van ugyanis szó, hogy minden valószínűség szerint NEM AZONOS pupletről írunk.
Nálam jelenleg a Tahr Puppy van telepítve. Ebben a virtuális ablakok számát ott és abban a fájlban is meg tudtam változtatni, ahol írtam. (Az is működik, amelyet írtál, tehát a Menü->Asztal->JWM beállítás>Tray management->Virtual desktop útvonalon.)
S ez Kulusz megjegyzésének igazságát húzza alá, sajnos: (majdnem) ahány Puppy, annyi átalakítás, s annyi megoldás.
Ez nem öröm, mert pl. a Tahr-ban nem úgy működik a remaster sem, mint amit eddig tapasztaltam...
És - lehet, csak nálam - a meghajtók csatlakoztatása sem probléma nélküli.
Kedves kros54!
Nem tudom, figyelted e, leírtam, hogy a Tahr puppy-t, mivel PAE-s kernellel jött, én nem tudom feltelepíteni, ezért azt sem tudhatom -ráadásul Te sem írtad meg - hogy milyen verziószámú jwm ablakkezelő van abban a Tahr Puppy verzióban, már, ha jwm van benne egyáltalán.(azt azért megköszönném-megköszönnénk, ha közreadnád azt az általad említett beállítófájlt, tanulmányozás céljára!) Gyártottam neked, meg mindenkinek egy könyvtárat a Yandex-en, ahol a jwm ablakkezelo alkönyvtárba feltettem az általam a (de ezt is leírtam, hogy ezzel a verzióval dolgozom!) Retró Precise 5421 exe-s verzióra utólag feltett jwm2-500-1.pet-es verziót, innen letölthető! Verzió ellenörzése kép:
Kép
Tehát az én leírásom eleve erre a jwm verzióra vonatkozik, kerneltől, puppy-névverziótól függetlenül! És gyanítom, bár tudni nem tudom pontosan, a kernelnek a tálca megjelenítésében nem sok beleszólása lehet, hiszen azt az ablakkezelő végzi, az, hogy az milyen verziószámú, és milyen tudással, lehetőséggel bír önmaga beállításában()beállítófájl!) azt az aktuális verziószámú jwm ablakkezelő lehetőségei adják/szabják meg. Erre írtam, és erre jutottál Te is, hogy akkor lehet, hogy az ablakkezelőt cserélni kellene...

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Szerintem tisztáztunk mindent.
A Tahr Puppyban ez a jwm van alapból beleszerelve:
a jwm-verzió őskövület lehet
a jwm-verzió őskövület lehet
tahr-jwm.jpg (26.38 KiB) Megtekintve 6739 alkalommal
S ha már választhattam a két megadott link között, akkor a frissebbet, vagyis a NTamas által linkelt verziót töltöttem le és telepítettem. A beállított tálca persze egyből eltünt, szerencsére elég jól vissza tudtam állítani.
És egyből más lett minden.
Egyrészt, most jól működik a Menü, a leállításnál eddig másként kellett kattintgatni.
Másrészt, eltünt az általam kifogásolt ikonkeret, szerintem egy fokkal jobban néz ki (openbox nélkül is) a puppy:
A jwm verzióváltása elvitte az ikonkeretet..
A jwm verzióváltása elvitte az ikonkeretet..
jwm-desktop-TP-talca.jpg (21.96 KiB) Megtekintve 6739 alkalommal
Számomra nehezen érthető, hogy egy legfrissebbnek szánt Puppyba hogyan kerülhet ilyen ósdi programocska. Persze, nemcsak ez, az általam nagyon kedvelt Geany is 2010/11-es verzióval van jelen, Abiword a 2.8.6 - már van 3-as is.
Tehát kettős a dolog.
Egyrészt köszönöm a jwm-megoldást, a pet-fájlt jól elteszem, s máskor, más pupletben, eleve erre cserélek.
Másrészt, most, hogy egy hete körül használom a Tahrt, s már nem annyira fényes ez... Az "öreg" gépekre a RetroPrecise 5421, újabb gépekre a Precise571 (saját verziómból Xpr571Lite vagy Full) az, ami a legjobb, hozzávéve még az uPup3831-et illetve a gamechannelpuppy-t, ami ugye, annak, aki tud Slackot futtatni, főnyeremény, az fps-szám miatt. Illetve ott vannak még a picit korábbi lupu525-klónok, amik meg más hardverkörnyezetben kitűnőek.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Örülök neki, hogy sikerült javítani a már kilátástalannak tűnő helyzeten.
Had segítsek még egy kicsit:
Kép
innen le tudod szedni, de kell mind a négy fájl, továbbá van már 2.0-ás gcalkulator, 2.9.4-es Abiword, Gnumeric-1.10-17-es, skype-4.2.0.13-precise_hu.pet meg még pár frissebb dolog is.

Utóirat:
A sima -tehát nem a jwm2-es!- jwm ablakkezelőből ez a legutolsó verzió: jwm-905-i486.pet- 08-Mar-2014 15:51 107K
A jwm2-es ablakkezelő beállításához pedig ez a szerintem legutolsó verzió, - jwmconfig2-130706.pet -06-Jul-2013 01:37 Méret:58K- ez pl a Retró Precise 5421-ben benne lévő beállító panelnél többet tud, a fő menüjébe beletették az órakijelzés beállítását, és a betűméretének megadását is, továbbá a tray/tálca menűpontok is kibővültek három menűponttal/
Figyelem!!!
Ha ezta beállítót valaki felteszi a jwm2-es ablakkezelőre, előtte az összes .jwmrc-tray filéről(a .bak kiterjesztésűekről is!) készítsen mentést, nehogy a már nehezen beállított saját igényre szabott tálcája elmenjen a sülyesztőbe!!! Én felraktam mentés nélkül, és igen, simán hazavágta a program szerinti alapbeállítással - idemásolom a beállító alapértékét, erre állítja át a tiédet is, ha nem figyelsz, és nincsen belőle mentésed!!! /Menteni, menteni, és menteni!!!/

Kód: Egész kijelölése

<JWM>
	<Tray  autohide="false" insert="right" x="0" y="-1" border="1" height="28" >
		<!-- Additional TrayButton attribute: label -->
		<TrayButton label="Menu" icon="logo-mini.png" border="true">root:3</TrayButton>
		<TrayButton popup="Show Desktop" icon="mini-desktop.xpm" border="true">showdesktop</TrayButton>
		<TrayButton popup="Browser" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/www24.png" border="true">exec:defaultbrowser</TrayButton>
		<TrayButton popup="Terminal" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/console24.png" border="true">exec:urxvt</TrayButton>
		<Pager/>
		<!-- Additional TaskList attribute: maxwidth -->
		<TaskList maxwidth="200"/>
		<Dock/>
		<!-- Additional Swallow attribute: height -->
	<!--	<Swallow name="blinky">
			blinkydelayed -bg "#181414"
		</Swallow> -->
	<!--	<Swallow name="xtmix-launcher">
			xtmix -launch
		</Swallow> -->
	<!--	<Swallow name="asapm">
			asapmshell -u 4
		</Swallow> -->
	<!--	<Swallow name="freememapplet" width="34">
			freememappletshell
		</Swallow> -->
		<Swallow name="xload" width="32">
			xload -nolabel -bg "#181414" -fg red -hl white
		</Swallow>
		<Clock format="%H:%M">minixcal</Clock>
	</Tray>
</JWM>
Nálam azonnal eltüntek a saját gyorsindító-bejegyzéseim, a virtuális desktop kialakítását visszacserélte alapra - de mivel a Yandex-en volt belőle mentésem, így azért végül mégis az eredetileg saját beállításom at tudtam visszahozni, némi izgalom árán. A tálca menűpont kiegészült a tálca magasságának megadása pont-al, meg, az auto elrejtést is lehet már innen állítgatni, én inkább lövök egy képet róla, az jobban bemutatja, mivel tud többet.
Kép

Még egy figyelmeztetés, a jwmconfig2-130706.pet, a jwm beállító manager a pet -escsomag telepítése után nálam a menüben természetesen nem a régi helyére került, hanem pár sorral lejjeb, hogy ezt miért csinálja, fogalmam sincs. Mindenesetre ilyenkor jön jól a Pmenu-0.2.pet csomag, - letölthető szintén a Yandex-es oldalról - ami a Puppy Startmenü-bejegyzéseinek törlésére-rendezésére szolgál, ezzel lehet az elkóborolt telepítési bejegyzéseket a megszokott helyükre visszamozgatni.
A hozzászólást 7 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.06.27. 17:00-kor.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Köszönöm!
Ha nem is most, de majd megnézem ezeket. Pl. a galculatornál azért ragaszkodtam korábban az 1.33-hoz, mert az magyar.
Az abiword+gnumeric nem a kedvenceim (ha látok egyet, már törlöm is) akkor inkább valamelyik Softmaker vagy LibreOffice,
ugyanis azok sokkal, de sokkal jobban kompatibilisek az MS Office fájlokkal. És pl. a Softmaker-csomag, a 2008-as, nem is nagyobb.(10 MB)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta:Köszönöm!
Ha nem is most, de majd megnézem ezeket. Pl. a galculatornál azért ragaszkodtam korábban az 1.33-hoz, mert az magyar.
Azért kell feltenni hozzá az NLS kiterjesztésű csomagot is, mert akkor már a beállított nyelvű, jelen esetben magyar lesz az egyébbként angol nyelvű program.
Alapfeladatokra jó az alap Abiword-Gnumeric kettős, persze itt is le kell hozzá szedni az NLS-csomagokat, mert csak úgy lesz magyar nyelvű.
Mondjuk én is jobban szeretem a Szoftmaker verziókat, illetve a Libre Office-t, ebben nagyon is egyetértünk!

Válasz küldése

Vissza: “Témák, hátterek, ablakkezelők”