Grub telepítése.

Függőségek, kiegészítők - Library, Qt, Python, stb....
Avatar
ikszman
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.08.30. 09:13
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Agyarország

Grub telepítése.

Hozzászólás Szerző: ikszman »

Sziasztok, üdv mindenkinek.
Szeretném használatba venni a "full" telepített LX7 v2 pupletet DJ Patikulusz "műhelyéből". A gépemen van egy win7, mellette volt egy Linux disztro. Ennek újra formáztam a partícióját telepítés előtt. Majd feltettem az LX7-et a win mellé. Sajnos a grubbal nem boldogulok. Lehet a win boot rekordját kellene helyreállítani és csak utána elkezdeni a puplet telepítését? Vagy talán a frugal telepítést kellene választanom? Puppyt nem sokat láttam még, így elnézést ha botor kérdéseket teszek fel. :)
Karesz.
MyPC: ASUS P4P800-E, 2.6GHZ Intel, 1280Mb DDR1 memória, ASUS A9550 256Mb V. kártya, 40Gb HDD.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Grub telepítése.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ikszman írta:Lehet a win boot rekordját kellene helyreállítani és csak utána elkezdeni a puplet telepítését? Vagy talán a frugal telepítést kellene választanom? Puppyt nem sokat láttam még, így elnézést ha botor kérdéseket teszek fel. :)
Karesz.
igen, ebben a mondatodban már megadtad rá a választ is. idézem: Vagy talán a frugal telepítést kellene választanom?
A W7 telepítő-lemezéről korrigáld, javítsd ki a W7-bootját, majd ezután a frugál telepítéssel tedd fel mellé a puppy-t.

Vagy tegyél fel egy Windows-ból indítható Puppy.exe-s telepítő verziót, az rendesen megcsinálja neked a dual-boot-os indítást.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.08.30. 11:42-kor.

Avatar
ikszman
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.08.30. 09:13
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Agyarország

Re: Grub telepítése.

Hozzászólás Szerző: ikszman »

Köszönöm a gyors választ. :)
MyPC: ASUS P4P800-E, 2.6GHZ Intel, 1280Mb DDR1 memória, ASUS A9550 256Mb V. kártya, 40Gb HDD.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Grub telepítése.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

hello!
fogsz egy kiirt normalisabb puppy rendszert, mint pl. kulusz lx7-ese - lenyeg, hogy lucid-tol lehetoleg ujabb fajta legyen.
mikor felallt a live rendszer, megkeresed a grub4dos segedprogit es elinditod.
az elso ablakban pipald be: single page menu, majd lenn "ok"-t nyomsz;
kovetkezo ablak: ok-t nyomsz;
kovetkezo ablak: ok-t nyomsz;
kovetkezo ablak: vagy szerkeszted az elkeszult menu.lst fajlt, vagy nem szerkeszted.
(a bootmenu 10 masodperces idoziteset celszeru kevesebb masodpercre allitani)
grub4dos bezar;
gep ujraindit;
menu lehetosegeit vegigprobalod. Elmeletileg valamelyik menu-sorbol el kell induljon a win7.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Grub telepítése.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Pontosabban, a bootmanager-es indítási bejegyzést keresd, az indítja a Vista/W7 típusú rendszereket.
Lásd a két példát:

title Boot Windows Vista on (hd0,0)
root (hd0,0)
chainloader /bootmgr

title find and load BOOTMGR of Windows VISTA
fallback 2
find --set-root --ignore-floppies /bootmgr
chainloader /bootmgr
savedefault --wait=2

A menu.lst-ben a Puppy Linux indítási bejegyzése valahogy így néz majd ki: /ez a Precise Pr571Lite-hu verzió Frugall-telepítés menu.lst-jének egy részlete/

title Pr571Lite-hu
find --set-root --ignore-floppies /Puppy-Linux-571/initrd.gz
kernel /Puppy-Linux-571/vmlinuz psubdir="Puppy-Linux-571" pfix=fsck
initrd /Puppy-Linux-571/initrd.gz
boot

title Pr571Lite-hu - Do not load save file
find --set-root --ignore-floppies /Puppy-Linux-571/initrd.gz
kernel /Puppy-Linux-571/vmlinuz psubdir="Puppy-Linux-571" pfix=ram
initrd /Puppy-Linux-571/initrd.gz
boot
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.08.30. 15:57-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Grub telepítése.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

igen-igen, igy van.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Grub telepítése.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Azért jó látni hogy még van aki használja az LX7 puppy-t :roll: :D
És igen érdemes grub4dos-al próbálkozni , az általában felismer és indít mindenféle rendszert . 8-)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
ikszman
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.08.30. 09:13
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Agyarország

Re: Grub telepítése.

Hozzászólás Szerző: ikszman »

Üdv mindenkinek.
Ma lesz a napja a puppy élesítésének. Végre hétvége. Bár elég rövid :(
Az eredményről beszámolok. :)

Nos az eredmény. :)
Win7 törölve. LX7 újra telepítve. Miért?
Mert megint elkapkodtam a particiók létrehozását az első puplet telepítés előtt. Ugyanis a win7 egyedül volt eredetileg az egész HDD-n. Majd gparteddel elvettem belőle a szükségesnek tartott területet. Ez mind szép és jó. :) Csak a win7-et nem indítottam újra ezek után, hanem azonnal belefogtam a Linux telepítésébe. Így a win7 nem tudta frissíteni az MBR-t. Tehát a javítása is sikertelen maradt. Mindezt tanulságul írom mások számára.
Igazából nem bánom mert szinte friss telepítésű volt a win7 is. Jelenleg egyedül az LX7 puplet van a gépen. Remekül fut egyenlőre. Jöhet a barátkozás és ismerkedés.
Köszönöm a segítő szándékú leírásokat. Szerintem még fogok kérdezni. :) Üdv. Karesz
MyPC: ASUS P4P800-E, 2.6GHZ Intel, 1280Mb DDR1 memória, ASUS A9550 256Mb V. kártya, 40Gb HDD.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Grub telepítése.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Azért érdemes lett volna előbb rákérdezned a puppy telepítésére, bármelyik is legyen az. A puppy-kat ki lehet próbálni élő rendszer ként is, és érdemes úgy is használni, ha esetleg elrontanál valamit rajta (ezért NEM ajánlott a full telepítés). Ezt úgy tudod elérni ha feltelepíted a puppy iso-t bármilyen partícióra (ez lehet akár ntfs is ) majd megoldod a boot-olását (grub4dos vagy egyéb rendszertöltő), majd ezekután a puppy első leállításánál készítesz 1 mentésfájlt (kb 512 mb méretűt) . Így nem kell formáznod sem az eredeti partíciókat, továbbá lesz 1 új rendszer a gépeden, ami nem eszik meg alapból 1gb ramot . :) (Ráadásul gyorsabb is)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Sgor
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.01.06. 15:33

Re: Grub telepítése.

Hozzászólás Szerző: Sgor »

Egyedüli op rendszerként dolgozik nálam egy Lucid (eddig jól tette a dolgát :D ) a laptopomon. Be lehet-e állítani a grubot úgy, hogy indításnál ne várjon az op rendszer kiválasztására, vagy a beállított idő leteltére?
Az lenne a legjobb, ha rögtön a lucid betöltése kezdődne el!

Válasz küldése

Vissza: “Rendszer kiegészítők”