muCommander

Függőségek, kiegészítők - Library, Qt, Python, stb....
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

muCommander

Hozzászólás Szerző: NTamas »

muCommander

Skami a napokban a skamilinux_hu oldalon már említést tett a muCommander file kezelő programról.
Mivel Skami ott jól körülírta a témát ezért én csak pár ismétlő sor erejéig említem meg a főbb tudnivalókat a programról.

A muCommander egy keresztplatformos Norton Commander fájlkezelő klón Java-ban megírva.

Letölthető innen:[http://www.mucommander.com/index.php#download]

* virtuális fájlrendszer kezelés helyi kötetként, FTP, SFTP, SMB, NFS, HTTP és Bonjour támogatás
* Gyors másolás, áthelyezés, átnevezés, könyvtárkészítés, fájl e-mailben küldése...
* Keresés, létrehozás, kitömörítés: ZIP, TAR, GZip, BZip2, ISO/NRG, AR/Deb és LST archívok
* Zip fájlok teljeskörű kezelése, a fájl teljes kicsomagolása nélkül
* Univerzális könyvjelző és jelszó kezelés
* Több ablak támogatása
* Teljes billentyűzet vezérlés
* Jól konfigurálható
* Szabad szoftver
* 18 nyelven elérhető: American & British English, French, German, Spanish, Czech, Simplified & Traditional Chinese, Polish, Hungarian, Russian, Slovenian, Romanian, Italian, Korean, Brazilian Portuguese, Dutch and Slovak

A letöltési linken két .deb file érhető el ezekből gyártottam le két pet csomagot, ezeket én a Precise Puppy 571 Lite alatt próbáltam ki, a legutolsó java futtatóval, és nálam rendben működött mindkét pet-csomag. A java futtató megléte az egyetlen kellő függőség a pet-es csomagokhoz! A pet csomagokban lévő két file-kezelő természetesen beépül a Puppy menüjébe, és onnan (is) indítható el!

Kép

muCommander_0.9.0_all.deb_2012.pet
muCommander_0.9.1.Nightly_build_all.deb_2013.pet
A második csomag verziószáma nem egyértelmű, míg a letöltésben v0.9.0-ről írnak, addig a csomagban lévő Readme filében már a 0.9.1-es verziószámot említik, én az utóbbit vettem alapul a pet file név megadásakor.

Végül a második csomagban lévő filekezelő így néz ki nálam működés közben.
Kép
Kép
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Rendszer kiegészítők”