XnView MP 0.89

Képszerkesztő, konvertáló programok, minden, ami grafika
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

XnView MP 0.89

Hozzászólás Szerző: NTamas »

XnView MP 0.89
-XnView MP Linux Version 0.89 32 and 64bits (Jan 15 2018)-

XnView MP is the enhanced version of XnView Classic. It is a powerful cross-platform media browser, viewer and converter. Compatible with more than 500 formats.

XnView MP is provided as FREEWARE (NO Adware, NO Spyware) for private or educational use (including non-profit organizations).
If you enjoy using XnView MP, feel free to help the developer with a small donation.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Az XnView MP az XnView Classic továbbfejlesztett verziója. Ez egy erőteljes cross-platformos média böngésző, néző és átalakító program. Több mint 500 formátummal kompatibilis.

Az XnView MP FREEWARE (NO Adware, NO Spyware) programot kínál magán vagy oktatási célra (beleértve a nonprofit szervezeteket is). Ha élvezni fogja az XnView MP használatát, nyugodtan segítsen a fejlesztőnek egy kis adományban.

Ha egy igazán sokoldalú képkezelő (akár Linux alatt is!) alkalmazást keresel, amivel a számítógépeden tárolt fotókat meg tudod nyitni, illetve azokon néhány szerkesztési feladatot elvégezhetsz, többek között konvertálni azokat, akkor itt az XnView MP, ami a népszerű képnézegető alkalmazás továbbfejlesztett kiadása.

Az XnView MP program a feltelepítése után egy magyar nyelvi támogatással rendelkező modern, jól elrendezett felhasználói felülettel fogad. A program lehetővé teszi, hogy egy munkameneten belül nyiss meg több fotót, itt teljes mappákat betallózhatsz a számára. Több variáció szerint tudja azokat csoportosítani, szűrőket is igénybe vehetsz. Képes még arra hogy automatikusan felkutassa, illetve kategorizált formában kilistázza a gépen tárolt fotókat. Ha egyszerűen képernyőmentést szeretnél készíteni az asztali tevékenységedről, erre képlopót is biztosít.

Minimális energiaráfordítás mellett tudsz képeket konvertálni népszerűbb kimenetbe, természetesen ezen a területen is kötegelt módon futtatható, egyszerre több fotót tud konvertálni. Felfedezhető benne még egy metaadat szerkesztő, amivel a kérdéses fájlok ilyen jellegű információi válnak szerkeszthetővé.
Eredeti cikk: https://szofthub.hu/xnview-mp/

A program a nagyhírű elődjéhez hasonlóan magáncélú felhasználásra teljesen ingyenes, üzleti felhasználásra viszont már licenszköteles. A program elérhető Windows, Mac és Linux rendszerre is, (32 és 64 bitesre egyaránt) illetve a Windows-os programból Portable verzió is elérhető. Linux alatt egy 64 bites Appimages csomag is elérhető.

A 32 bites deb (és a 64 bites) csomag feltehető Puppy Linuxra is, a csomag telepítésekor létrehozza a megfelelő LD_LIBRARY_PATH=/opt/XnView/lib és QT_PLUGIN_PATH=/opt/XnView/lib bejegyzéseket az usr/bin könyvtárba telepített futtatható xnview állománnyal.
Kép

A program a működéséhez már a libQt5 környezetet igényli, szerencsére ezt a fejlesztő nagy jóindulattal úgy oldotta meg, hogy a szükséges libQt5 fájlokat a program telepítési könyvtárába tette be az ott meglévő lib alkönyvtárba.
Kép

Ez azért is nagyon jó, és fontos megoldás, mert így a programot azon Puppy verziók tulajai is tudják majd használni, -mint pl.én is, hiszen nálam a tahrpuppyra eleve még a Qt4-4.8.6-os verzió van telepítve- akiknek a gépén eleve egy régebbi, Qt4-es verzió van feltelepítve, és ezzel a saját könyvtáron belüli lib alkönyvtárral sikeresen megoldható a kétféle Qt rendszer békés egymás melletti futtatása.

A 32 bites deb telepítő egy ilyen ablakkal nyitott nálam:
Kép
ahol eldönthettem, hogy a program beállító fájljai hova kerüljenek majd, én az alap, User (System) lehetőséget választottam. Ennek hatására a program config fájljai a Puppy Linuxban a /root/.config könyvtárba kerültek be a /root/.config/xnviewmp alkönyvtárba.
Kép

A program az első indítás után egy kisméretű ablakban nyílt meg, és így nézett ki nálam a tahrpuppy alatt, ahol a fejlett fájlkezelési képességének hála könnyen rátalálhattam a puppy háttérképeinek a tárolókönyvtárára.
Kép

A program about ablakának a képe.
Kép

A program képe teljes képernyőn nézve.
Kép

Aki tehát eddig a Linux alatt rákényszerült a Wine program használatára a Windowsos XnVieww miatt, az most már talán hanyagolhatja is a Wine-t, hiszen már elérhető a 32 és 64 bites linuxos telepítő, sőt, a 64 bites Appimages csomag is elérhető.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: XnConvert 1.76

Hozzászólás Szerző: NTamas »

XnConvert 1.76
-XnConvert Linux Version 1.76 32 and 64bits (Jan 15 2018)-

Nem nyitottam neki külön topicot, lévén ennek a grafikai tools programnak a gyártója is ugyanaz, mint az előző ismertetőben említett képnéző szoftveré, tehát ez az XnConvert 1.76 egy önállóan használható tools alkalmazás az XnView-től.

Az XnConvert egy cross-platform batch image converter és resizer, amely erőteljes és könnyű felhasználási élményt nyújt. Minden közös kép- és grafikus formátum támogatott (JPG, PNG, TIFF, GIF, Camera RAW, JPEG2000, WebP és OpenEXR), valamint több mint 500 más képformátumot támogat. A kötegelt műveleteken belül is rendelkezésre áll a forgatás, a vízjelek hozzáadásával, a szöveg hozzáadásával és számos képbeállítási funkcióval, például fényerővel és árnyékokkal.

A fenti szoftverhez hasonlóan ez a szoftver is ingyenesen használható, ahogy a program névjegyében írják:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Installing and using these software (XnView, XnConvert) signifies acceptance of these terms and conditions of the license.

Az XnConvert ingyenes
Önnek használati és korlátlan másolat készítési joga van erről a szoftverről.

Ez egy "úgy ahogy van" szoftver.
Nem vállalunk semmilyen, a program használatából adódó problémáért felelősséget.
A szerző nem vállal felelősséget az adatok elvesztése, kár, elmaradt haszon, vagy bármilyen más veszteség miatt, ami a program használata közben történt, vagy a programmal történő visszaélésből adódik.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A szoftver -ahogy a fentebb ismertetett szoftver is az XnView-től- természetesen elérhető Windows, Mac és Linux rendszerre, 32 és 64 bites kivitelben is.

A 32 bites deb csomagot letöltve, és feltelepítve ismét a fenti megoldás köszön vissza, a csomag telepítésekor létrehozza a megfelelő LD_LIBRARY_PATH=/opt/XnConvert/lib és QT_PLUGIN_PATH=/opt/XnConvert/lib bejegyzéseket az usr/bin könyvtárba telepített futtatható xnconvert állománnyal.
Kép

A program az indítása után ez az ablak fogadott, a Névjegy fület megnyitva.
Kép
A program Műveletek ablaka.
Kép

Avatar
csixy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.01.24. 08:03

Re: XnView MP 0.89

Hozzászólás Szerző: csixy »

Csak egyetlen kérdésem lenne : Ezek közül valamelyik tud úgy jpg formátumba menteni, hogy a fájlméretet egy maximális korlát alá begyűrik a képméret változatlansága mellett?
Munka, matek, morfondír, kert, kütyük, nomeg a család ... köbö ennyi. :oops:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: XnView MP 0.89

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Próbáld ki, és rögtön megtudod!
Egyenlőre még ott tartok, hogy örülök annak, hogy a wine-t sikerült így mellőzni ezzel linuxra átírt program használatkor, (szemben a windowsos xnview-el) az általad említett feltételt én még nem teszteltem le.
Nagyon nem is értem, ez miért fontos neked, hiszen egy eleve nagyméretű nyers RAW kép átkonvertálása egy fix fájlméretre, és az eredeti kép minden(!) tartalmának megőrzése abban a lecsökkentett fájlméretben igencsak komoly tömörítő algoritmust feltételez, jól gondolom? Ráadásul a jpeg eleve veszteséges tömörítő, tehát az eredeti tartalom amúgy sem fog megőrződni, valami mindig el fog abból veszni. Ha meg egy eleve már más formátumban elmentett, főleg veszteséges formátumban elmentett képet konvertálsz át, akkor képformátumtól, és a képmérettől függően szintén veszteséggel kell majd számolnod. Ami meg eleve elveszett a más formátumú forrásanyagnál azt a legjobb konvertáló motor sem tudja már visszahozni.
Persze tudom, vagy inkább sejtem, miért ragaszkodsz a fájlméretet egy maximális korlát kitételhez, hiszen a Net-re készült, és főleg a mobilnetre szánt anyagoknál nem mindegy a képmérete, annak betöltési ideje, de azért annak a limitált méretű képnek sem ártana azért valahogy kinéznie, fogyaszthatónak lennie.
Ezért mondtam, ajánlottam az első sorban is a saját próba lehetőségét, és ha nem válik be, még mindig el tudod távolítani ezt a Linuxos verziót. Mivel a progi eleve az /opt-ba kerül kompletten, a működéséhez szükséges libQt5-ös libekkel egyetemben, magába a szorosan vett Linux-ba csak egyetlen .desktop fájl kerül beírásra, -és az hiánytalanul el is távolítható- így az eltávolítás semmilyen nehézséggel nem jár majd. Ha meg beválik netán, akkor meg eleve nyertél....

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: XnView MP 0.89

Hozzászólás Szerző: azami »

csixy írta: 2018.01.28. 09:23 Csak egyetlen kérdésem lenne : Ezek közül valamelyik tud úgy jpg formátumba menteni, hogy a fájlméretet egy maximális korlát alá begyűrik a képméret változatlansága mellett?
Szerintem próba nélkül mondhatom hogy tud.
45% alá ne menj, az még a szem számára észrevehetetlen csökkentést okoz bármilyen programot vagy online megoldást is használsz.
Az alatt már észrevehető ha nagyon figyelsz.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: XnView MP 0.89

Hozzászólás Szerző: azami »

Ajánlanám még a Converseen nevű progit ha megvan a repoban.
A kép magáért beszél.
Kép

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: XnView MP 0.89

Hozzászólás Szerző: azami »

Xenial Puppyn magyarul. :)
Kép

Avatar
csixy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.01.24. 08:03

Re: XnView MP 0.89

Hozzászólás Szerző: csixy »

Köszönöm , megnézem!
Munka, matek, morfondír, kert, kütyük, nomeg a család ... köbö ennyi. :oops:

Válasz küldése

Vissza: “Grafika”