Simple GTK Radio v 0.1.18

Audió és videó vágó, szerkesztő, lejátszó programok, kodekek
janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Simple GTK Radio v 0.1.18

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Simple GTK Radio 0.1.18 méret:25 Kbyte

Rádió hallgató program, két fajtája van: telepítős és portable.
Más eltérések, hogy a telepítősben lejátszólistát lehet szerkeszteni, valamint
magyar nyelvűvé mo fájlal lehet tenni, míg a portable verziót csak a script
átírásával.
Jellemzők:
Gombbal lehet az állomáslistát elrejteni, így kicsinyíthető.
Új url rádiócímet lehet megnyitni, és a lista végére menteni.
Következő, előző állomás játszása gomb (tetszik, gyors)
Beállított idő után állomást válthat automatikusan.
Kiírja az adó nevét és a zeneszám címét.
Utolsó 5 zeneszám címét listázza.
A magyar ékezetes betűt a rádióadó határozza meg. Például a Sirius rádiónál jó.
Felvétel készíthető a root/rádióneve mappába melyet a program előállítja.
A rádiólistában kereshetünk, akár egy szóra ( például Eger és az egri rádiókat
sorolja fel és csak azok jelennek meg).
A telepítős verzióban van még állomáslista szerkesztő; beállítások;
lejátszólista.

Én a portable verzió gombjait magyar nyelvűvé írtam át. 20 magyar rádióval kiegészítettem, a BBC-ket töröltem. A scriptet megnyitva szövegszerkesztővel
az állomáslista annak végén található, szerkeszthető egyszerűen.

A telepítős angol változat:
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... h&id=74834

A portable eredeti angol változat:
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... h&id=74874

A portable magyar változat:
http://www.solidfiles.com/d/4309123fb6/ ... u-portable
letöltés a zöld gombbal, van felugró reklámoldal azt zárd be.

Ha letöltötted futtathatóvá kell tenni. Jobb egérgomb katt a fájlra, a felugró
ablakban Tulajdonságok -Tulajdonos- Végrehajtás kipipálni.

A program indítása katt a fájlra. A puppy menüjében nem lesz, mert portable.

Eredeti murga cím:
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=90842

A mellékelt képen a jobboldali a portable a baloldali a telepített verzió.
Csatolmányok
SimpleGtkRadiokep.jpg
SimpleGtkRadiokep.jpg (136.12 KiB) Megtekintve 7904 alkalommal

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Simple GTK Radio v 0.1.18

Hozzászólás Szerző: azami »

Az lent Lxde menü vagy valami más :?: Te szerkesztetted :?:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Simple GTK Radio v 0.1.18

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Az szerintem egy sima jwmrc-ray menü, telespékelve az indítópultja felhasználói alkalmazások indító-ikonjaival, illetve a három darab szürke virtuális asztal ikonja után következnek a megnyitott alkalmazások a tálcán, amik azért ilyen kicsik, és aranyosak, mert az egyes megnyitott alkalmazás-ablakok mérete le van kicsinyítve, kb. így:
<!-- Additional TaskList attribute: maxwidth -->
<TaskList maxwidth="28"/>
a 28-as méret adja ki azt az aranyos, kis kockaformát, és mivel a tálca alapból eleve 28 egységnyi magasságú:
<Tray autohide="false" insert="right" x="0" y="-1" border="0" height="28" >
így a tálcán lévő megnyitott alkalmazások ablaka egy 28x28-as kis kockává alakul át.
Az indítórészben baloldalt meg szerintem mini-iconképek vannak belinkelve, ha jól tévedek.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Simple GTK Radio v 0.1.18

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Igen LXDE Openbox ablakkezelővel és LXPanel 0.5.10 ( ezutóbbit kérdezted).

OpenboxPlus 1.6.2 lett telepítve, és még egy magyar mo fájlt kerestem hozzá.
A 1.6.2 főmenüje már alapból magyar, a régebbiké még a puppy magyarítása ellenére sem, persze az almenük magyarok.
Azért vagyok zavarban mert csak jwm -es ablakkezelő mellé még nem telepítettem, remélem ott is csak ez ez egy és még a magyarító mo fájl kell.
A képen egy kros54 Xprlite átalakítva látható. Abban Openbox kros -féle
TNT2 volt, arra telepítettem rá az OpenboxPlus-t és abban nem tnt2-t választottam, hanem LXPanelt. Az általam használt progik ikonjait raktam ki a panelra. Az ikonok és a panel legkisebb mérete 16 képpont,
a képen 24 képpontos (ez még jól látható, és több ikon elfér a panelon( tálcán).

http://murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=86206

Ha ki akarod próbálni az Online Puppyn vigyázz mert valószínű törli felső és a jobb panelod, azok úgy szépek ahogy vannak. Jó a prezentációs képed.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Simple GTK Radio v 0.1.18

Hozzászólás Szerző: azami »

Csak arra gondoltam hogy mappát ami menü szerűen fel nyílik, és a tartalma látható, bele lehet e helyezni.
Ha ki akarod próbálni az Online Puppyn vigyázz mert valószínű törli felső és a jobb panelod,
Kösz hogy szóltál.. :!: :idea:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Simple GTK Radio v 0.1.18

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ma elővettem ezt a progit, és a telepítős verziót megpróbáltam frissíteni, pár frissnek mondható listát tettem bele, a listákban azért akad olyan is, amelyik nem 0/24-ben működik, és van olyan is, ami csak időszakosan ad, ezt kéretik figyelembe venni. A playlist.Hungary fájl tartalma is frissült, talán elég lesz egy időre....
A pet csomag neve simplegtkradio-0.1.18.pet lett, mivel maga a program az nem változott, csak a beépített linkek cserélődtek.
Ebből két dolog következik, az egyik az, ha az új csomagot rátelepítjük a régi verzióra, akkor annak adatait felül fogja írni, erre egyébként ilyenkor a telepítő figyelmeztet egy ablakban, ahol lehet kérni, hogy ne írja felül a régi default.playlist állományt, és csak az új playlist fájlokat cseréje ki, illetve a másik dolog az, hogy mivel amúgy is ugyanaz a program, így sokkal célszerűbb a régit előbb eltávolítani, és a programhoz tartozó beállító könyvtárat is törölni, de persze annak tartalmát azért nem árt magunknak elmenteni.
A régi és a frissített program is az /usr/local/simplegtkradio könyvtárba települ, és az első indításkor a /root/.config/simplegtkradio könyvtárba létrehozza magának (ahogy pl. a pupRadió/pupTelly progi is teszi ezt) a szükséges beállító fájlokat egy sima másolással. Ha teljesen törölni akarjuk a régi programot (ez lenne amúgy a recomended, az ajánlott megoldás!) akkor minkét megadott helyről ki kell törölni a régi programot, és annak beállítását tartalmazó könyvtárakat, és csak ezután telepíteni fel a frissített pet csomagot.
(megjegyzem,nálam a rátelepítéses módszer nem vált be, valamiért mindig a régi default.playlist-el indult a frissített program, ezért is ajánlom én is inkább a régi program teljes törlését, és csak ez után a frissített pet csomag telepítését, ekkor semmi gond nem lesz.)
A programba betett egyéb + playlist fájlok -playlist.Favorites és a playlist.Hungary- a program jobboldalán alul látható könyvtár ikonra kattintással tölthetők be a programba.
A program egyébként a RadioSure oldalról szerzi be a rádió listákat, a programba betett RadioSure lista is egy actuális, frissített verzió.

Letöltési link:
-törölve- alább van újabb letölthető verzió.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Simple GTK Radio v 0.1.18

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Volt egy kis időm, javítottam a programon, aktualizáltam a magyar és a favorit linkeket, és a default.lista linkjeit is. Ez utóbbival indít alapból a program.
Időközben a Murga fórumon kitettek egy újabb verziót ebből a programból, amiben már a régi mplayer motor helyett az mpv motorral dolgozik a program. Ezt a verziót is elláttam az említett javított, módosított listafájlokkal. Továbbá mindkét verzió kapott egy friss playlist.RadioSure listát is.
Letöltési link: - Update:2020.12.05 -
simplegtkradio-0.1.18.pet - ez a progi a hagyományos mplayer motort használja!-
https://yadi.sk/d/HKvkVsb94ZcKZg
simplegtkradio-0.1.18-mpv.pet -ez a progi már az mpv motort használja!-
https://yadi.sk/d/zIVxpkheAGDv7g
Figyelem.
A programban lévő azonos könyvtárnevek miatt továbbra is nagyon ajánlott a régi program teljes törlése, és csak ez után a frissített pet csomag telepítése!
Ebből következik, hogy a két verzió sem telepíthető fel egyszerre egy gépre!(vagy az mplayer motoros - vagy az mpv motoros progit tedd fel!)
Kiegészítés.
A program képes a rádió stream felvételére is, -ott a piros pont!-ha a streamripper (pet) progi telepítve van a gépünkre. Ezt a régi tagok már jól tudják, csak az újabban érkezőknek írom le.
Itt éppen az mpv motoros program verzióval veszel fel pár számot a Poprtarisznya Oldies rádióból.
Kép

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Simple GTK Radio v 0.1.18

Hozzászólás Szerző: NTamas »

NTamas írta: 2019.12.22. 19:57 Volt egy kis időm, javítottam a programon...
Most épp csak aktualizáltam a magyar favorit linkeket, és a default.lista linkjeit. Ez utóbbival indít alapból a program. A verziószámot átjavítottam, hogy ne ütközzön a Net-ről elérhető sima 0.19-es pet verzióval. Ez a verzió is már az mpv motort használja, így az ezt tartalmazó puppykra tehető fel.
Ha van a puppyban telepített streamripper, akkor egyes adókból kirippelhető vele a zene, lásd a képen.
0simplegtkradio.png
0simplegtkradio.png (850.45 KiB) Megtekintve 1688 alkalommal
Letöltés:
simplegtkradio-0.1.20.pet
https://disk.yandex.com/d/vxkZOfOxpjHsBQ

Válasz küldése

Vissza: “Multimédia”