Médialejátszó tesztcsomag

Audió és videó vágó, szerkesztő, lejátszó programok, kodekek
janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Médialejátszó tesztcsomag

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Médialejátszó tesztcsomag.

https://prohardver.hu/tudastar/bovitett ... somag.html

Palemoon böngésző nagy részét nálam egyből lejátsza mivel vlc web plugin bővítmény van benne, az iron böngésző meg döntő részét letőlti. A firefox egy részét letölti, más részét lejátsza, mert
a H264 videobővítmény van benne.
Ha külön a lejátszónkat akarjuk tesztelni, akkor húzzuk át a linket a lejátszó ablakára.
Gondolom, hogy nálam az 1080p, 2160p, 4k videofájlok a böngészőben való nézésnél
konvertált változatot látok ( a hálózaton kis adatcsomag jön le)
Ha letöltjük, akkor a tényleges fájlt tesztelhetjük ( nagy méret), ha kell akkor állítsuk le a böngésző plugin bővítményt.
Figyeljünk, mert 5 esetben eredetileg sincs hang.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Médialejátszó tesztcsomag

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Azt kerestem, hol, melyik szálban nem off, s talán ide illik.
A kanadaiból mit is...? fórumszál ezidáig végső válasza az volt, hogy megintcsak, újra, ki tudja, hányadszor, visszatértem a saját Precise-változatomhoz.
Abból kiszereltem az ősrégi Firefoxot, s tettem bele egy Pale Moon 27.9.3 verziót, 32 bitest.Ez lényegében jól működik, sebessége megfelelő.
Egy problémám van, persze együtt tudok ezzel is élni, mivel ez egy sokadik tartalékgép, de azért, ha lenne megoldás, azt megköszönném.
Nevezetesen: némely html5 videót nem játszik le. a H.264 kódolásúval van a hiba. Végigcsináltam azt, amit a Pale Moon szálban @NTamas leírt, és nem segített, igaz, ott Tahr Puppy volt az alap.
Külön médialejátszót nem telepítenék, a cél az, hogy az esetleg messengeren érkező rövid videók, néha talán egy-egy youtube-darab a Pale Moonból online lejátszható legyen.
Ehhez kérek ötleteket.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Médialejátszó tesztcsomag

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A Palemoon beálításában ezt nézd meg, és így állítsd be, ekkor az mp4-es videókat le fogja tudni játszani, feltéve persze ha abban a régi puppyban telepítve van a h-264-es codeckcsomag.
Kép

Eze fognak kelleni a régebbi Precise puppykba: -a Precise puppy csomagkezelőjéből még elérhetőek, telepíthetőek, ha van friss verzió, érdemes rátelepíteni-

ffmpeg-1.2.1-i486-precise
libavcodec53 (>= 4:0.8-1~)
libavcodec-extra-53 (>= 4:0.8-1~)
libavformat53 (>= 4:0.8-1~)
libavformat-extra-53 (>= 4:0.8-1~)
libavutil51 (>= 4:0.8-1~)
libavutil-extra-51 (>= 4:0.8-1~)
libavdevice53_0.8.17
libavdevice-dev_0.8.17
libavdevice-extra-53_0.8.17
libswscale2 (>= 4:0.8-1~)
libswscale-extra-2 (>= 4:0.8-1~)
libx264-120_0.120.2151+gita3f4407
libx264-dev_0.120.2151+gita3f4407
x264_0.120.2151+gita3f4407
libvpx1_1.0.0-1 -ez a frissebb verzió, a puppy-kban még az libvpx1_1.0.0 verzió van beépítve- (VP8-9 kódolású WebM videóhoz kell)
libvpx-dev_1.0.0-1 -ez a frissebb verzió, a puppy-kban még az libvpx1_1.0.0 verzió van beépítve-
vpx-tools_1.0.0-1 -ez a frissebb verzió, a puppy-kban még az libvpx1_1.0.0 verzió van beépítve-
libvorbis0a_1.3.2
libogg0_1.2.2
libaacs0_0.3.0-4
libaacs-dev_0.3.0-4
libdirac-encoder0_1.0.2

Ezek a függőségek is kelleni fognak, de ezeket evileg az oprendszered már tartalmazza, legfeljebb frissebb verziót érdemes belőlük beszerezni, ha van a Precise csomagkezelőjében.
libc6 (>= 2.11)
libgcc1 (>= 1:4.1.1)
libstdc++6 (>= 4.6)
zlib1g (>= 1:1.1.4)

Ha olyan régi gépbe kell a Palemoon,aminek a processzora még nem tudja az SSE2-t, abban az esetben érdemes ezt a murgáról elérhető SSE Palemoon -amúgy portable-ént használható- verziót leszedni, és használni. A magyarítása ugyanaz mint a Palemoon topicban már leírt módszer.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Médialejátszó tesztcsomag

Hozzászólás Szerző: kros54 »

@NTamas, köszönöm a nagyon részletes segítséget. Este próba.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Médialejátszó tesztcsomag

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

friss ffmpeg kell hozzá egyedül , nocsak repójában van 3-as verzió, én azt használom palemoonal , és minden megy ...

arra kiváncsi lennék hogy ntamás hogy cseréli ki a libc-t , amennyiben ez megoldható akkor kérnénk 1 alapos leírást csak a libc-ről :D
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Médialejátszó tesztcsomag

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Az említett nocsak féle ffmpeg csomag egy ún. saját gépre fordított ffmpeg verzió, vagyis a Precise alapú LX Puppyhoz fordított ffmpeg csomag, míg az általam az első sorban említett ffmpeg-1.2.1-i486-precise egy általános, precise pupyhoz való csomag.
A kettő között annyi az egyik lényeges eltérés, hogy a nocsak féle ffmpeg tömörítve 60.9MB méretű pet csomag kibontva 161 MB méretű lesz a telepítésekor, míg az általános ffmpeg-1.2.1-i486-precise verzió tömörítve csak 4.1 MB méretű, -igaz ez régebbi csomag, mint a nocsak féle pakk- és kibontva se sokkal több, mint 7.3MB helyet foglal el a merevlemezen.

Kép

A másik lényeges dolog, hogy a nocsak féle verzióba már bele vannak fordítva az általam még külön megemlített, és telepítésre nagyon ajánlott fájlok, függőségek.
Az ffmpeg-1.2.1-i486-precise csomagban az ezen felül még szükséges függőségek külön meg vannak említve:

fffmpeg-1.2.1-i486-precise.pet|BuildingBlock|7412K|
|+libcdio,+libvpx,+opencore-amr,+freetype,+libogg,+libvorbis,+lame,+faac,+speex,+x264,+libdc1394,+libtheora,+xvidcore,+schroedinger|video player and converter utilities and libraries|ubuntu|precise|

és ahogy kros54-nek írtam is, a régebbi Precise verziók felfrissített csomagkezelőjéből ezek még mind elérhetőek, és egyenként telepíthetőek is. Tegnap kipróbáltam, minden jelzett függőség még elérhető a Precise-k csomagkezelőjéből.
Igaz, az egyenkénti telepítés hosszabb ideig tart, de, ha van, akkor az egyes csomagokból a frissebb verzió is telepíthető, -meg a hozzávaló extra fájlok is!- míg a fix, lefordított csomagban csak egy adott verziójú függőségek vannak befordítva.

Mindkét megoldás működik, és használható, kinek mi tetszik jobban azt használja.

A libc-re....
A régebbi Precisekben levő verziószámokra most nem emlékszem fejből, de ez is, akárcsak a többi, ffmpeghez kellő függőség a csomagkezelőből frissíthető, a Precise-ben lévő mostani verziószám ez:

Kép

Lényeges hogy csak a Precise vonalból(hoz) való deb csomagot használjuk fel, ellenkező esetben gondban leszünk.(és legrosszabb esetben nem fog elindulni az újraindításkor a puppynk)
Nekem ez a képen is látható verziószámú deb fájl lett ráfrissítve egy régebbi PrLite571 Precise puppyra, azóta is gond nélkül üzemel már több éve. Ugyanez vonatozik a másik két ilyen fájlra, a libgcc1 (>= 1:4.1.1)és a
libstdc++6 (>= 4.6) fájokra is. A zlib1g (>= 1:1.1.4) meg frissebb, mint a régi puppykban lévő ilyen fájl, érdemes frissíteni.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Médialejátszó tesztcsomag

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Pusztán a Pale Moon beálltásával a youtube már megy.
Viszont teleptettem a kicsi meg a nagy ffmpeg csomagokat is, és a Messenger videói még nem mennek.
Lehet, hogy egy szűz rendszerrel kéne újra telepítgetni.
Minden esetre, köszönöm a tanácsokat, ötleteket, megoldásokat.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Médialejátszó tesztcsomag

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A Messenger is nagyjából azokat a videó formákat használja, mint a Facebook.

Milyen videofájl-formátumot tudok feltölteni? -Facebook Számítógépes súgó-

Javasoljuk az MP4 vagy a MOV formátum használatát, de van egy teljes lista is a Facebookra feltölthető formátumokról:

3g2 (mobilos videó)
3gp (mobilos videó)
3gpp (mobilos videó)
asf (Windows Media-videó)
avi (AVI-videó)
dat (MPEG-videó)
divx (DIVX-videó)
dv (DV-videó)
f4v (Flash-videó)
flv (Flash-videó)
gif (Graphics Interchange Format)
m2ts (M2TS-videó)
m4v (MPEG-4-videó)
mkv (Matroska formátum)
mod (MOD-videó)
mov (QuickTime-videó)
mp4 (MPEG-4-videó)
mpe (MPEG-videó)
mpeg (MPEG-videó)
mpeg4 (MPEG-4-videó)
mpg (MPEG-videó)
mts (AVCHD-videó)
nsv (Nullsoft-videó)
ogm (Ogg médiaformátum)
ogv (Ogg videoformátum)
qt (QuickTime-videó)
tod (TOD-videó)
ts (MPEG átviteli adatfolyam)
vob (DVD-videó)
wmv (Windows Media-videó)
Azt kéne tudni, milyen kiterjesztésű videókkal van gondod, illetve ezeket a videókat a webböngészőben -palemoon- vagy külső lejátszó programmal akarod megtekinteni.

Bár sokan már nem ajánlják, de webböngészőhöz még érdemes telepíteni a Gecko-médiaplayert is, (böngésző plugin) abból is a legutolsó verziót.
gecko-mediaplayer-1.0.9-wheezy.pet 01-Apr-2016 17:54 254K
Van egy kicsit régebbi, kimondottan a Precise-hez való csomag is:
gecko-mediaplayer-1.0.8-precise.pet 2013-Aug-01 21:32:17 237.0K

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Médialejátszó tesztcsomag

Hozzászólás Szerző: kros54 »

A gecko nálam is fel van telepítve.
A Messengeren igazából családtagoktól kapok csak olykor videókat, de van közöttük Iphone meg több Xiaomi is, s ami a saját, bevált formátumuk, azt adják.
Már is így is jobban vagyok, mint gondoltam.
Még majd tartok egy kis függőségvadászatot is, aztán majd jelzem.
Köszönöm a rengeteg értékes megjegyzést!

Válasz küldése

Vissza: “Multimédia”