Smplayer

Audió és videó vágó, szerkesztő, lejátszó programok, kodekek
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Smplayer

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Köszönöm szépen!

Ez volt kb Norgo válasza is!
Hamarabb látta a válaszodat, mint én... :mrgreen:

A válasz:
Hello S-kami,

thank you very much for forwarding of my message, you are really quick.
Links are correct now.
It's not my goal to expose NTamas he's doing a good job but following I have to say for understanding.

SMplayer doesn't have dependencies to libqtwebkit, gstreamer, gst-plugins-base, ca-certifikates !!!
The version for shared qt libs needs only the qt-4.8.6 package.
SMplayer statically version contains already all for this application needed qt libraries, nothing else.

If qt is already installed at your system ( because you need it for other qt applications too, e.g SMtube ),
so use SMplayer for shared qt libs.
If qt isn't installed at your system because you doesn't need it for other applications,
so use the statically SMplayer version instead.

Regards
Norgo
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Smplayer

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Modernebb gépeken meglehet próbálni az Smplayer+mpv párost. A Prohardver Ubuntu topicjában írták,hogy jobb lessz a képe mint a VLC-nek.
Pár beállítás és igazuk lett! :shock:
smplayer1.png
smplayer1.png (1.3 MiB) Megtekintve 5692 alkalommal
smplayer2.png
smplayer2.png (1.3 MiB) Megtekintve 5692 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Smplayer

Hozzászólás Szerző: NTamas »

2017-es új Smplayer verziók:(link source=OscarTalks repo)

smplayer-17.2.0-precise.pet 07-Feb-2017 04:40 9.9M
smplayer-17.2.0-slacko57.pet 07-Feb-2017 04:10 9.8M
smplayer-17.2.0-wheezy.pet 06-Feb-2017 20:49 9.9M
smplayer_NLS-17.2.0-precise.pet 07-Feb-2017 04:40 2.7M
smplayer_NLS-17.2.0-slacko57.pet 07-Feb-2017 04:10 2.7M
smplayer_NLS-17.2.0-wheezy.pet 06-Feb-2017 20:48 2.7M
-------------------------------------------------------------------------------
Murga forum=norgo post

SMtube version 17.1.0 (ezek már nem statikus csomagok, ezekhez már kellenek a megszokott függőségek, amik a murga-ról, norgo hozzászólásaiban fellelhetőek!)

Compiled under use of Slacko 6.3.0 / Slacko64 6.3.2 and shared Qt 4.8.6 / Qt 4.8.5 libs.

smtube-17.1.0-x86_64.pet ( 299 k , xz compression , md5 = 63ddcc835124c0a821bf8e078c6ffa61 )
smtube-17.1.0-i686.pet ( 294 k , xz compression , md5 = 9d6f4130c44adb73f8b61adeca0e0e3e )
smtube-17.1.0-i686.pet ( 417 k , gzip compression , md5 = dac7500bdc0a49e2d5ae85d4a69c74ae )

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Smplayer

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Egy megjegyzést fűznék hozzá az Smplayer-Smtube dologhoz.

A frissítés előtti verzióban, úgy az Smplayernél, mint az Smtube-nél eddig megvolt a youtube kód frissítése menüpont a programokban.
Kép
Kép

Az új verziójú, 17.2.0-ás SMplayer-ben viszont ez a menüpont már hiányzik!
Kép

Az új verziójú Smtube-ban viszont még mindig megvan ez a menüpont!

Namármost, tegnap vettem észre, hogy nálam a régebbi verziójú -16.11.0-ás- Smplayer az Smtube-ból kiválasztott zenei videókat, azok legtöbbjét hibakód megjelenítése után nem volt képes lejátszani. (Az Smtube zenei videóknál az első oldal, meg a többi)
Kép

Az új verziójú -17.2.0-ás- Smplayer esetében már ez a hiba nem jön elő, játszik rendesen mindent.
Kép

Mivel az Smplayer eleve beépített codeckeket használ, és a youtube kódra elsősorban a VEVO videók miatt van/volt szükség, legalább is az Smplayer-Smtube weboldal szerint, én úgy gondolom, hogy az új verziójú Smplayer-ben már van valamiféle változtatás, lehet ez akár egy új kodeck beépítése, vagy a Tonvid.com-os videók nézéséhez valamiféle újabb megoldás, ami miatt a 17.2.0-ás Smplayer már nem igényli a youtube kód meglétét a lejátszóban. Viszont az Smtube-ban ez a youtube kód frissítés még mindig ott van beépítve.
Bár a 403: forbidden hibakód szerint, ha egy szerverről történő tartalom megtekintéséhez, lejátszásához engedély szükséges, és ennek az engedélynek a hiányában kapod a 403-as hibakódot, ennek mégis ellentmondani látszik az a tény, ha az Smtube-ba nem az SMplayer lejátszót teszem meg elsődleges lejátszónak, hanem a VLC-t, az már viszont gond nélkül lejátssza a Tonvid.com-ról (SMtube-ról) a videókat, hiba nélkül. Furcsa....

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Smplayer

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Idóközben Norgo sokak kérésére elkészítette a még QT4-est használók részére is az újabb SMTube+SMPlayer párost, elérhető a weboldalán.

Ez az új QT4-est használó pet csomag még shared kialakítású, tehát a megfelelő működéséhez igényli a szükséges -a linkelt oldalon is megemlített- függőségek telepítését, talán később kapunk még norgo-tól egy statikus (a függőségekkel egybegyúrt) verziót is.

Az SMPlayernél van egy kis probléma, amire a készítő korrekt módon figyelmeztet is: a legújabb 18.1.0 verziójú SMPlayer-hez már újabb verziójú MPlayer csomag kell, akinek a gépén még a régi verziójú változat van fenn, az vagy frissebbet szerez be, és tesz fel a gépére, vagy alternatív lejátszót fűz be az SMTube-ba, mint pl. nálam, ahol erre a célra a ROSA Mediaplayer van befűzve az SMTube-ba az SMPlayer helyett.
Kép

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Smplayer

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Egy újabb verziójú SmPlayer csomag.
Tartalmazza a magyar nyelvi fájlt is, így nem kell hozzá még NLS csomagot is telepíteni.
Viszont ez nem statikus csomag, így a fentebb már említett függőségek -qt4-libqtwebkit-gstreamer-gst-plugins-base- kellenek még hozzá.
smplayer-18.4.0-precise-eng+hu.pet

Ez viszont már egy statikus, xz tömörítésű pet verziócsomag: (az usr/bin-ben lévő smplayer (bin) file mérete=23MB!)
smplayer-18.4.0-s-i686.pet

Egy hozzáillő SMTube csomag:
smtube-18.3.0-i686.pet
Ez szintén egy nem statikus csomag, így az előbb már említett függőségek meglétét igényli.

Megjegyzés.
A linkelt csomagoknál szerepel egy jellemző, ez pedig az xz tömörítés
Az ilyen tömörítést használó pet csomagok a tömörítési algoritmust még nem ismerő puppy verziókon -lásd pl. a gyári, Precise puppy verziókat- hibaüzenetet adnak, ami kissé félrevezető, hiszen a hibaüzi kép nem részletezi magát a hiba tényleges okát, lásd a példa képet:
Kép

Ha az xz tömörítésű pet csomagok telepítésénél ilyen hibaüzi képet kapunk két lehetőségünk van:
1. beszerzünk a régi puppy verziókhoz egy kiegészítést, amivel már képes lesz az xz tömörítésű csomagok kezelésére, telepítésére,
vagy
2. a letöltött, xz tömörítésű pet csomag kibontjuk, pl. az UExtract-al, majd a kibontott tartalomból a régebbi puppy verzió használatával készítjük el újra a kérdéses pet telepítőcsomagot. (sima kibontás+új pet csomag készítés)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Smtube nem megy...

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nem közvetlenül az smplayer-hez tartozik, de azt is érintő dolog történt, amire tegnap figyeltem fel, és a helyzet ún. fokozódik, és ma is tart!
Az SMTube-ról van szó, illetve a programba beleszőtt egyszerű webböngészőből -ami akár egy normális webböngészőből is megnézhető- elérhető weboldalra, -- http://www.tonvid.com/index.php- ami tegnap óta elérhetetlen.
Ha megnyitjuk magát az SMTube alkalmazást, (smtube-18.3.0-i686) ezt kapjuk, a kép hátterében meg a webböngészből megnyitott tonvid oldal nem látható képe van.
Kép

A probléma meg annyira nagy, hogy az SMTube-t hagyományos módon be sem lehet zárni, megfagy, csak kill-el lehet kilőni.
Nem tudom, hogy a most bejött hőstett cirkusznak mennyi köze van ehhez, vagy maga az SMTube alapját adó weboldal ment eleve gajra, de mindenesetre egy kellemetlen dolog azok számára, akik az SMTube-n keresztül nézegettek youtube videókat.

Update.
Az SMTube.org weboldala is elérhetetlen!
Kép

Update2
A már https-t használó SMPlayer weboldala meg van amikor bejön,
Kép

de jobbára csak ezeket a hibákat dobja.
Kép
Kép

Nem túl biztató a helyzet.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Smplayer

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Tamás, akkor nézd meg mégegyszer, máshol lesz a gond...
screenshot.jpg
screenshot.jpg (57.11 KiB) Megtekintve 4703 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Smplayer

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Kedves willy!
Én tegnap 23 óra után már javában durmoltam.......
De előtte viszont a fentebb említett helyzet volt aktuális.
Arra is csa azért jöttem rá, mert pénteken, késő este véletlenül rákattintottam az smtube-ra, és akkor már a lefényképezett hibát mutatta. Szombaton egész nap ugyanez ment, késő este már nem néztem meg, inkább aludtam egy jót.
Most már nálam is helyreállt a rend.
Kép

Amúgy a történet azért érdekes, mert a neten sokat lehetett olvasni a Cloudflare és a hostolt szerverek elérhetetlenségéről, amúgy a képeken látható hibakódok is beszédesek, ezért is írtam a végére, hogy ez nem túl bíztató.
Az már annál inkább, hogy közel másfél napos leállás, elérhetetlenség után újra működik a program, és az smtube.org weboldal is!

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Smplayer

Hozzászólás Szerző: willy36 »

El tudom képzelni, hogy karbantartás vagy inkább ddos támadás éri időnként, akár a youtube részéről nem hivatalosan, mivel a múltkor kijelentették, hogy ki akarják szűrni, illetve lekapcsolni a letöltőket, letöltő oldalakat stb.

Válasz küldése

Vissza: “Multimédia”