Emulátor-válogatás csipesztől

Emulátorok - virtualbox, vmware, wine, qemu, stb...
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Emulátor-válogatás csipesztől

Hozzászólás Szerző: azami »

Na én röviden megoldom a dolgot :D Az exe-t kihúzom az asztalra,... jobb klikk/ikon hozzáadása,..... kép ráhúzás és kész :!: A portable meg általában elérhető eredeti telepítővel is, azok meg készítenek parancsikont az asztalra ;)
A menü/wine/programokban is beíródik...(csak én jobb szeretem az asztalon

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Emulátor-válogatás csipesztől

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Én pont arról, azokról a programokról szóltam, -egy jó sakkprogram példán keresztül - amik ezt nem csinálják meg! Mármint a főmenübe beszerkesztést.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Emulátor-válogatás csipesztől

Hozzászólás Szerző: kros54 »

NTamas,
már megbocsáss, de azt azért csak tudom már, hogy az általam készített pupletben ez a sor:

Kód: Egész kijelölése

Icon=/usr/local/lib/X11/pixmaps/foxitreader.png
rendesen működik...
Azokat a png-fájlokat, amelyeket gyorsindításhoz alkalmazok, eleve ide gyűjtöttem.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Emulátor-válogatás csipesztől

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

NTamas írta:A gmchess.desktop file már a játék telepítése után alapból megvolt, és az eredetileg is jó helyre lett telepítve,(/usr/share/applications/gmchess.desktop) és ennyi volt a tartalma:

[Desktop Entry]
Name=Chinese chess
Name[zh_CN]=天书棋谈
Comment=Play the popular chinese chess game
Comment[zh_CN]=玩流行的中国象棋游戏
Exec=gmchess
Icon=gmchess.xpm
Terminal=false
Type=Application
Categories=X-Fun-Sub
StartupNotify=true
Ez azért nem jelent meg a menüben (alapból), mert a "Categories" értéke olyan al kategóriára mutat ami nincs jelen a puppyban (ill nincs beállítva) . Nálam a játékok a "Game" kategóriában vannak, valószínü ha ezt átírtad volna , majd leadsz terminálban egy fixmenus parancsot, utána már meg kellett volna jelennie a menüben.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Emulátor-válogatás csipesztől

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta:NTamas,
már megbocsáss, de azt azért csak tudom már, hogy az általam készített pupletben ez a sor:

Kód: Egész kijelölése

Icon=/usr/local/lib/X11/pixmaps/foxitreader.png
rendesen működik...
Azokat a png-fájlokat, amelyeket gyorsindításhoz alkalmazok, eleve ide gyűjtöttem.

Természetesen te tudod, nem erről volt a szó, hanem arról, - hogy ezt miért is kell külön elmagyarázni? - amikor a leírásomból ez egyértelműen kiderül - hogy a te általad írt megoldásban az ikon kép helye, és az én példának felhozott sakkprogramomban, illetve annak telepítője által feltelepített ikonkép nem ugyanabba, az általad megemlített könyvtárba került, és ez engem kissé megzavart. Veled ellentétben a kínai programozó az ikonnak más könyvtárat használt.
A többihez kéretik a hozzászólásomat figyelmesebben elolvasni.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Emulátor-válogatás csipesztől

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

kros54 írta:NTamas,
már megbocsáss, de azt azért csak tudom már, hogy az általam készített pupletben ez a sor:

Kód: Egész kijelölése

Icon=/usr/local/lib/X11/pixmaps/foxitreader.png
rendesen működik...
Azokat a png-fájlokat, amelyeket gyorsindításhoz alkalmazok, eleve ide gyűjtöttem.
Nyugi Kros! A 2 folyamat ill elérési út végeredménye ugyan az. Csak Tamás 1 kicsit túl bonyolítja. :lol:
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Emulátor-válogatás csipesztől

Hozzászólás Szerző: NTamas »

KuLuSz írta:
NTamas írta:A gmchess.desktop file már a játék telepítése után alapból megvolt, és az eredetileg is jó helyre lett telepítve,(/usr/share/applications/gmchess.desktop) és ennyi volt a tartalma:

[Desktop Entry]
Name=Chinese chess
Name[zh_CN]=天书棋谈
Comment=Play the popular chinese chess game
Comment[zh_CN]=玩流行的中国象棋游戏
Exec=gmchess
Icon=gmchess.xpm
Terminal=false
Type=Application
Categories=X-Fun-Sub
StartupNotify=true
Ez azért nem jelent meg a menüben (alapból), mert a "Categories" értéke olyan al kategóriára mutat ami nincs jelen a puppyban (ill nincs beállítva) . Nálam a játékok a "Game" kategóriában vannak, valószínü ha ezt átírtad volna , majd leadsz terminálban egy fixmenus parancsot, utána már meg kellett volna jelennie a menüben.
Biztos, igazad van, csak ...Nálam a játékok a "Game" kategóriában vannak, valószínü ha ezt átírtad volna... ez azért nem jó, mivel a Puppy csomagkezelőjével tettem fel a kinai játékot, és akkor értelemszerűen én nem tudok beavatkozni, hova telepítse a csomagkezelő a cuccot.
Utána esetleg...főleg, mint most is történt, hogy nem jelenik meg a magyar nyelvű Openbox-os Játékok menü-ben a kérdéses játék neve.
Amúgy csak érdekességként, szintén csomagkezelőből telepítve az XMahjongg játék érdekes módon simán be tudta magát írni az ugyanazon Puppy-rendszer Openbox-Játékok- névre lefordított menüjébe.(xP571Lite Precise Puppy-kros54 féle verzió) Az XMahjongg desktop tartalma:

[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Categories=X-Fun-cardgame
Name=Xmahjongg
Comment=
Icon=/usr/share/pixmaps/xmahjongg.png
Exec=xmahjongg
Terminal=0
Type=Application

Akkor most hol is van a hiba elásva? Egyes telepítők be tudják építeni a programjaikat a magyarra lefordított Game/Játékok-ba, mások nem?
Mondjuk, már nem gond, mert megoldottam, igaz nem vagyok programozó/fejlesztő, így kissé tovább tartott, de működik.
/Az Openbox-os Precise571 Lite Puppy-ban a Game/Játékok-ban nincs almenü, sem játékkategória, ennek ellenére az xmahjongg simán felismerte a helyzetet, és megoldotta a menübekerülés problémáját, míg a kínai sakk itt berosált! :) /
Amúgy meg nem ismerem annyira az openbox menürendszerét, (azt ugyan elsőre lehet látni, hogy nics benne almenü) főleg nem az át/lemagyarítottat, így nem vesződtem a desktop filében a Kategória megnevezés variálásával, inkább a biztosabbik megoldással éltem, és kézzel javítottam/korrigáltam az xml menüt, hatásos megoldásnak tűnt, és működik.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Emulátor-válogatás csipesztől

Hozzászólás Szerző: NTamas »

KuLuSz írta:Nyugi Kros! A 2 folyamat ill elérési út végeredménye ugyan az. Csak Tamás 1 kicsit túl bonyolítja. :lol:
Te is olvashatnál már figyelmesebben!
Ki bonyolítja túl?- és miért is?
A kínai programozó a.desktop filében indító ikonnak megadott xml képet nem az általánosan megszokott ikonképek helyére, és nem is a kros54 által utólag megadott helyre tette, hanem magába a program könyvtárába tette!(/usr/share/gmchess-be!) Ez persze nem gond,...de ezt már leírtam, nem ismétlem.
Az, hogy utólag én, mivel nem tetszett az eredeti xml kép, az új képet máshová tettem, és azt az elérési utat linkeltem be, annak praktikus oka van, ugyanis, ha törlésre kerülne a gmchess könyvtár, akkor, ha oda tettem volna az új képet, akkor az is megy az esetleges törléssel a levesbe! Így a már leírt módon belinkelt új kép annak törvényszerű mentése mellett még egy + védelembe is részesült, kvázi megmaradt a Puppy-ban, vésztartaléknak, kissé hasonló módon ahhoz, ahogy kros54 is elteszi saját könyvtárba a jól bevált ikonképeit!

Válasz küldése

Vissza: “Virtualizáció”