Puppy Linuxra Canon MG2450

Driverek, meghajtó programok - video,wifi, hang, stb...
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy Linuxra Canon MG2450

Hozzászólás Szerző: NTamas »

NRLD181 írta: A scan nem sikerült hiába másoltam le :
candi /root/scangearmp-common_2.20-1_i386.deb
candi /root/scangearmp-mg2400series_2.20-1_i386.deb

lLetöltötem a driverokat tar,gz
Kicsomagoltam majd a Rootba másoltam.

candi /root/scangearmp-common_2.20-1_i386.deb
candi /root/scangearmp-mg2400series_2.20-1_i386.deb

Not founnd

Lxd terminálban
Copy
Paste

Mit csináltam rosszul.
A scan terminálban történő telepítése előtt a janugsa által fentebb linkelt hozzászólásban is le van írva!- hogy ezt a pet csomagot -candi-1.4.pet- le kell tölteni, és fel kell telepíteni a gépre!- ugyanis ez tartalmazza azt a candi nevű programot, amit a terminal-os parancssor-ba beírunk felparaméterezve!
-azért kaptál Not found hibaüzit, mert a candi nem volt a gépedre feltelepítve, és a puppy nem találta azt meg, így nem tudta végrehajtani azt az utasítást, amit beírtál a terminálba-

Tehát ezt a pet csomagot töltsd le -candi-1.4.pet- kattints a linkre, feldob egy ablakot, csak el kell mentened a pet-et a gépedre, és arra telepíteni.
Ezután újra írd be ezeket a sorokat,

1. beírás, a beírás után Enter-t ütni!
candi /root/scangearmp-common_2.20-1_i386.deb
Ha az Enter leütése után a terminál a Done! írja ki neked, akor megtörtént a fájl hibátlan feltelepítése, jöhet a második sor beírása.
2. beírás, a beírás után Enter-t ütni!
candi /root/scangearmp-mg2400series_2.20-1_i386.deb

de egyenként a terminálodba, és minden sor beírása után Enter-t ütsz, erre a jó válasz az lesz, hogy Done!(ahogy a fenti képen is látható) Ha ezt kapod vissza a terminál-tól, akkor jöhet a második sor beírás, majd enter-t ütsz, és itt is a Done! - fogja jelezni azt, hogy a scan program feltelepedett a gépedre.
Kép
Ezt abból is látni fogod, hogy a fentiek szerint a Canon Scan progi benne lesz a főmenüben a Grafika részben.
Mielőtt a Scan progit elindítod, a nyomtató legyen a pc-hez kötve, és természetesen bekapcsolva.
Még annyit, hogy a root-ba ezen négy file (vagy, ha 64bites rendszert használsz netán, akkor ezeknek a 64 bites megfelelőjük legyen bemásolva, tehát 4db. deb file legyen a rootban!
Kép
Kép

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Re: Puppy Linuxra Canon MG2450

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Rendesen müködik a nyómtató.
Végén telepittetem a Cups a saját driverét is.

Kép
Kép
Kép
http://postimg.org/image/96wxq8cwx/

Köszönöm Szépen a segítséget.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy Linuxra Canon MG2450

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Szívesen!
Én örülök neki a legjobban, hogy egyáltalán tudtam neked segíteni valamit!
Szia, és minden jót!
NTamas.

Válasz küldése

Vissza: “Driverek, meghajtók, hardware”