Wifi

Driverek, meghajtó programok - video,wifi, hang, stb...
Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Wifi

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Nézz körül itt: viewtopic.php?f=65&t=613 hasonló probléma kör, hátha segít...
Ha fordítani kell és lehet, akkor nem úszod meg a devx sfs és kernel forrás sfs beszerzését sem.
A driverhez általában csomagolnak dokumentációt is, ha nem akkor a link a mérvadó.

Remélem tudtam segíteni!

Szerk.:

A dokumentációban van leírás elvileg arról, hogy a kapott .ko fájlt azt hova kell másolni a /lib/modules/kernelszama/net/wireless de nem vagyok benne biztos. Utána terminálban kiadni a depmod -a parancsot és a modprobe modulneve.ko parancsot. De!

Olyat is lehet, hogy .ko fájl kimásol root-ba. És onnan nyitva egy terminált, insmod modulneve.ko

Ez utóbbit viszont minden reboot után kell. Vagy kell hozzá egy indító szkript. Vagy a /lib könyvtárba dokumentáció szerint elhelyezni a modult ahogy az előbb írtam.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Wifi

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Flyer írta: 2020.11.08. 15:05 Van egy kis problémám a wifi driverrel van eyg TP-link t2uh v1.0 usb wifikártyám sok drivert kipróbáltam már de nem működött egyikkel sem sajnos. Aztán kikerestem a driverek kézt hogy mi van benne a rendszerben. találtam is egy ilyen kártyát méghozzá RTL8192cu chippel de ez sem működik valamiért nem látja a puppy. Van hozzá driver is, az pedig 4.2 ,4.3 ,5.2 kernelekhez jó igaz nem próbáltam végig mind, de nem akar fel menni rá kidob mindíg egy hibaüzenetet.persze tudom talán egyszerűbb lenne egy ilyen kernellel rendelkező puppyt használni, de ebben már megvan minden ami kell és stabilan is fut.Próbáltam nagyjából 10-12 fajta puppyt mire ez lett ezért is lenne jó erre megoldást találnom.
Persze, hogy nem megy az a driver, hiszen az nem a jelzett usb-s wifi eszközhöz való!
Az eszköz weboldalán a termék specifikációjában sajnos a TP-Link nem adja meg, hogy az usb-s wifi dugó milyen chippel is van szerelve, pedig ez a lényege a dolognak!
Ez csak akkor derül ki, ha a terméktámogatási oldalról letöltöd az ott lévő egyetlen linuxos drivercsomagot, és azt linux alatt kibontva belenézel a readme_sts_usb fájlba:

* README
*
* Ralink Tech Inc.
*
* http://www.ralinktech.com
*

=======================================================================
ModelName:
===========
RT2870 Wireless Lan Linux Driver


=======================================================================
Driver lName:
===========
rt2870.o/rt2870.ko


=======================================================================
Supporting Kernel:
===================
linux kernel 2.4 and 2.6 series.
Tested in Redhat 7.3 or later.


=======================================================================
Ralink Hardware:
===================
Ralink 802.11n Wireless LAN Card.


=======================================================================
Description:
=============
This is a linux device driver for Ralink RT2870 USB ABGN WLAN Card.


=======================================================================

Tehát a te wifi-usb eszközöd RT2870 chippel van szereve, ehhez neked egy RT2870 drivert kell keresned.(rt2870.o/rt2870.ko)
Ez vagy van eleve az újabb kerneles 64 bites xenial-ban, a PPM-ben, vagy ahhoz kell keresned egy drivert a neten. Ha nem találsz, akkor sajnos marad a driver fordítás, a weboldalról letölthető linux driver is ilyen, fordítós driver, de ehhez, ahogy előttem is írták, kelleni fog a xenial64 devx és kernel source fájljai is.

Linux Hardware
Device 'RT2870/RT3070 Wireless Adapter' weboldal:
https://linux-hardware.org/index.php?id=usb:148f-3070
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Amivel te próbálkoztál, az RTL8192cu driver, az nem a te wifi dugódhoz való driver.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2020.11.09. 12:05-kor.

Flyer
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.11.08. 14:47

Re: Wifi

Hozzászólás Szerző: Flyer »

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Amivel te próbálkoztál, az RTL8192cu driver, az nem a te wifi dugódhoz való driver.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Köszönöm a segítséget. megpróbálom amit mondtál. viszont 2 fajta usb kártyám van direkt vettem olyat amelyikben rtl8192 chip van vagyis hát úgy tűnik hogy mégsem az van benne, de a tp linket megpróbálom volt egy puppy ahol ment de már nem emlékszem melyikben volt vagy kipróbálom a xenialt amit írtál.
mindenesetre köszönöm a válaszoklat.

Esetleg a Tidal applikációban tudsz nekem segíteni?

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Wifi

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nem tudok a Tidal-hoz érdemben hozzászólni, amit tudok, -most kerestem rá- hogy a weboldalra be kell regelni a használathoz, Windows-hoz, Android-hoz innen tölthető le hozzá cucc, linuxra viszont nem láttam semmi ilyet.

Az rtl8192 chip-es wifi eszköz pontos neve nem ártana, és a pontos verziószám sem, akor utána lehetne nézni a gyártónál driver ügyben.

Válasz küldése

Vissza: “Driverek, meghajtók, hardware”