Alternatív szövegszerkesztő-parányok

Az irodai munkához elengedhetetlen szoftverek - Office, PDF olvasó, szerkesztő...
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Alternatív szövegszerkesztő-parányok

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszi!
Azt elfelejtettem ideírni, hogy csak az újabb Ubuntu alapúaknál csinálja (legalábbis nekem így jött ki), a DPup Stretch-ben nincs ilyen gond. A Bionic miatt érdekel leginkább.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Alternatív szövegszerkesztő-parányok

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Nemrégiben egy másik szálon (bár idevaló lett volna...) a Softmaker Freeoffice 2012 pet felhasználhatóságáról értekeztünk.
Nos, azt tapasztaltam, hogy bár akkoriban több kamu meg igazi email-cimmel, felhasználónévvel regisztrációt csináltam, mind elmentettem, ezek ma nálam aktiválhatatlanok.
Bosszankodom is nagyon, ugyanis ez a csomag nagyon kicsi, húsz-egynéhány MB, és minden MS Office fájlt rendesen kezel. Ráadásul, eleve linuxos, tehát akár wine nélkül megúsztam volna a dolgot. Hát nem. (Ha valakinek mégis van működő serialja, várom a trükköt, esetleg priviben a kódot.) Bosszankodásom másik tárgya a pet eltávolithatatlansága, alapból nem megy, csak a pfind sokszori alkalmazásával.
Miután ezt egy a magam szükségleteire átszabott Precise alatt használtam volna, s abban van egy félig warez, win alatti Softmaker2012 portable, túl nagy károm nincs (minden működik) de szebb lett volna ugye.
Nem lett.
Lehet, majd az idei szezon Freeoffice-át érdemes lesz megnézni, méretben az sem lehet sokkal nagyobb. Ebből annak idején Zsola kihagyta a magyaron és angolul kivül, de lehet, már az sincs benne, az összes többi nyelvet, azért lett parány.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Alternatív szövegszerkesztő-parányok

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta: 2018.08.01. 10:32 ... Bosszankodásom másik tárgya a pet eltávolithatatlansága, alapból nem megy, csak a pfind sokszori alkalmazásával. ...
Hát nem tudom, ha az eredeti Softmakeres weboldalról regeltél, és a regelésed megerősítésére kapott e-mailben utazó linkről töltötted le a linuxos Softmaker Free Office 2012-es verziót, -ez ugye egy deb fájlt takar- azt minden további nélkül el lehet távolítani a puppy csomagkezelőjének segítségével. Amit a puppy csomagkezelője nem tud, -és ez más progi eltávolításakor is érvényes, lásd pl. Firefox, Palemoon, Seamonkey, stb.- az a kérdéses program profiljának az eltávolítása a puppyból. Ezt a csomagkezelő eltávolítója -találn helyesen!- nem törli a rendszerből, így egy újabb verziót is lehet a régi profillal, beállítással használni.
A Szoftmaker deb telepítő esetében a Precise Puppyba a programkönyvtáron kívül még két könyvtár jön létre a root-ba, ezt egyébiránt Te magad hozod létre a szoftver első indításakor, annak beállításakor.
Kép
A nagybetűvel kezdődő könyvtár tartalmazza a szoftmaker-hez letölthető kiegészítő elemeket,
Kép
míg a .softmaker könyvtár tartalmazza a szoftver ini állományait.
Kép

Nos, ez a két könyvtár megmarad a csomagkezelővel való eltávolításkor, ennek a törléséhez meg szerintem nem szükséges a kereső használata.
A dokumentumokat táblázatokat és egyebeket meg gondolom, úgyis a saját metódusod szerinti helyre raktároztad el így annak az esetleges mentése, netán törlése sem lehet gond.
A softmaker_freeoffice-2012_rev676.pet csomag készítője saját megoldást alkalmazhatott -a puppy-hoz illően- a csomag összeállításakor,
Kép
de ezek a saját elgondolás szerinti állománytelepítések jól lekövethetőek a puppy root-ban lévő .packages könyvtárba a telepítéskor bekerült softmaker_freeoffice-2012.files átnézésével.
Kép
Így a sikeres eltávolításhoz már minden adott.(és még mindig nem kell a keresőt igénybe venni)

Válasz küldése

Vissza: “Irodai szoftverek”