Libreoffice PET és sfs csomag készítése

Az irodai munkához elengedhetetlen szoftverek - Office, PDF olvasó, szerkesztő...
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Libreoffice PET és sfs csomag készítése

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Nos az első, hogy látogassuk meg az alábbi webolodalt:
http://libreoffice.hu/ ott pedig a letöltések: http://hu.libreoffice.org/letoeltes/

Jelenleg a 4.2.4 verziónál tart az office, a leírás készítésének pillanatában.
Én személy szerint debian x86 csomagokat választottam, az én rendszeremhez ez klappol,
másrészt a .deb kiterjesztéssel a legkönyebb bánni precise alapú pupleten ebben az esetben.
http://hu.libreoffice.org/letoeltes/?ve ... pe=deb-x86

Ha a csomagok letöltődtek, jön a következő lépés, csomagoljuk ki a letöltött tömörítvényeket.

Ez Precise 5.7.1 alatt, de a legtöbb puppy alatt is annyit jelent, hogy kattintsunk rá a letöltött csomagkra.
Ha minden jól ment 3 csomagunk van,
a fő telepítő készlet, LibreOffice_4.2.4_Linux_x86_deb.tar.gz
a lefordított felhasználói felület, LibreOffice_4.2.4_Linux_x86_deb_langpack_hu.tar.gz
és a súgó, LibreOffice_4.2.4_Linux_x86_deb_helppack_hu.tar.gz

Ha megvagyunk, minden könyvtárban találunk egy DEBS könyvtárat, én készítettem egy új csomagok könyvtárat és abba bemásoltam minden könyvtárból az összes .deb csomagot.
Ha mindent jól csináltunk, akkor pontosan 60 csomagunk van libreoffice 4.2.4 esetén.

Itt a rox filerben egy jobb klikkre előjön a menü, ott Ablak --> Terminál menüpont kiválasztással egyből ebbe a könyvtárba juthatunk, ahol vagyunk.

Most, ha látjuk az összes csomagot (előtte nézzük meg ls -l paranccsal azért),
csomagoljuk ki őket egyszerre, adjuk ki az alábbi parancsot:

find . -name "*.deb" -exec undeb {} \;

Ezzel létrejön elvileg az opt és az usr könyvtár.

Ha sikerült, nincs más dolgunk, mint ezt a két könyvtárat egy új, mondjuk LibreOffice-4.2.4 könyvtárba áthelyezni és aszerint, hogy PET vagy SFS fájlt szeretnénk, kiadni a könyvtárra a dir2pet vagy dir2sfs parancsot.
Hasznos munkát !
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

bgyula
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2014.06.17. 10:56

Re: Libreoffice PET és sfs csomag készítése

Hozzászólás Szerző: bgyula »

Gyártottam a 4.1.6.2 verzióból pet és sfs fájlt is, nem próbáltam ki. Ha valakinek problémája van jelezze.
Megtalálhatóak itt: https://yadi.sk/d/kIZzdfUETnCX4

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Libreoffice PET és sfs csomag készítése

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Kipróbáltam, méghozzá az retroprecise541hu exe-puppy alatt. A kér verzió közül a telepíthetőt teszteltem.
A LibreOffice kiválóan működik, viszont ez a retro-puppy - a másik kedvencemhez, az 571-hez képest - a saját gépemen mintha lassabb lenne.
Megint oda jutunk, amit annyiszor leírtunk, megbeszéltünk: mindig az adott géphez és az adott feladathoz kell választani a szoftvert, jelen esetben akár még az operációs rendszert is.
Ez a 4.1.6.2 - vagyis e sorozatban az utolsó - LibreOffice komoly igénybevételt, napi, akár irodai szintű használatot is tud, szóval nem csak afféle dísz a gépen.
Köszönet, Bgyula!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Libreoffice PET és sfs csomag készítése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Már elérhető a LibreOffice Linux - deb (x86), Verzió: 4.2.5, Magyar verzió is, ha kellene valakinek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.02.26. 22:22-kor.

kavics
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.07.08. 17:26

Re: Libreoffice PET és sfs csomag készítése

Hozzászólás Szerző: kavics »

bgyula írta:Gyártottam a 4.1.6.2 verzióból pet és sfs fájlt is, nem próbáltam ki. Ha valakinek problémája van jelezze.
Megtalálhatóak itt: https://yadi.sk/d/kIZzdfUETnCX4
Feltettem az sfs változatot, tökéletesen működik! SalukiNOP-023r2

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Libreoffice PET és sfs csomag készítése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

2014.12.27.

LibreOffice 4.3.5
2014. december 18., csütörtök by timar

A The Document Foundation bejelentette a LibreOffice 4.3-as, „friss” sorozat ötödik hibajavító kiadását, a LibreOffice 4.3.5-öt, amely több mint 70 hibát javít. A LibreOffice 4.3.5-ben javított hibák listája két részletben érhető el, RC1 és RC2.

Fentebb már volt szó róla, hogy milyen módszerrel lehet a gyári deb-csomagokból pet és sfs csomagot készíteni, ezt néha a kevésbé rutinos Puppy használóknak problémás lehet kivitelezni. Ezért kerestem, és találtam egy pet-es telepítőcsomagot, ami mindezen ún. terheket leveszi a felhasználó válláról, és helyette elkészíti az aktuális sfs verziót, és fel is telepíti a gépünkre, egyetlen feltétel, hogy megfelelő üres hellyel rendelkezzünk a művelet végrehajtásához, nehogy az Office verzió filék letöltése, és átalakítása közben a megfelelő hely hiánya miatt megálljon a programművelet.
Nálam egy Windows mellé frugal-ban feltelepített Precise 571 esetében a személyes fájl szabad mérete 586MB volt, ez elég volt a művelet hiba nélküli elvégzéséhez, a megfelelő verziójú Libre Office alapcsomag, a magyar nyelvi file, illetve a magyar nyelvű help csomag letöltéséhez, illetve az ezekből gyártottl magyar nyelvű sfs csomag elkészítéséhez. /a biztonság kedvéért azért legyen legalább 800 Mega szabad helyünk /

A manőverről közben a lassú internet sebességem okán volt időm képeket készíteni az egyes fázisokról, ezt egy zip-ben mellékelem is, akit esetleg érdekel, az átnézheti a LibbreOffice letöltő pet csomag telepítése és az Office fájlok konvertálás előtt, láthatja, mire számolhat.
A program angol nyelvű, de nagyon is közérthető, gyakorlatilag a felhasználónak csak kattintgatni kell, tiszta windows-os feeling, de kezdőknek óriási segítség ez a letöltő csomag. Telepítése után elindítva a gépünkön, felismeri a futó Puppy rendszert, és az ahhoz való nyelvi verziót ajánlja fel letöltésre,(nekem a ftp novell hu-ról szedte le a fájlokat, -a stabil verziókat- a képeken az éles szeműek ezt észrevehetik) majd elindul a kiválasztott nyelvi kiegészítő csomagok letöltése elsőnek, ezután maga a főprogram töltődik le, majd ezután valós időben konvertálja át a letöltött deb csomagokat sfs fájl-ra, amit elhelyez a megfelelő helyre, nálam a kész LibreOffice-4.3.5_hu_Extra_xz.sfs fájl a Home könyvtár gyökerében landolt, és 183 Megás méretűre sikeredett.
Apropó, a megfelelő Office verzió kiválasztása után van egy ablak, ahol extraként további nyelvi fájlokat van mód kijelölni, és letöltetni a programmal, ez a +Extras gomba kattintva érhető el, én ezt nem tettem meg, mivel nekem elég volt a felkínált magyar nyelvű verzió-kiegészítés és a hozzávaló magyar help-file, így csak ezt a három fő fájlt töltettem le a programmal, és ebből gyártott a letöltő-program egy magyar verziós sfs Libre Office-t.
A kérdéses pet telepítőt innen lehet letölteni: get_libreoffice-0.29.pet-Size: 26 KB-
A telepítést bemutató képeket meg innen: get_libreoffice-0.29_telepítese_kepekben.tar.gz-Size: 708 KB-
Jó munkát.
NTamas.

Válasz küldése

Vissza: “Irodai szoftverek”