Valki megtudná csinálni a Sumatra Pdf

Az irodai munkához elengedhetetlen szoftverek - Office, PDF olvasó, szerkesztő...
Paradox
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.08.30. 20:52

Valki megtudná csinálni a Sumatra Pdf

Hozzászólás Szerző: Paradox »

Valaki tudna csinálni Sumatra PDF pettet .
Tudna ajánlani olyan petet,ami kb mindet tud olvasni ,mint a sumatra Pdf.
http://www.sumatrapdfreader.org/free-pdf-reader.html
Nagyon háláslennék érte.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Valki megtudná csinálni a Sumatra Pdf

Hozzászólás Szerző: csipesz »

esetleg próbáld ki ezt, az fbreader-t:
http://www.solidfiles.com/folder/c2c9d1ae34/
Én is nagyon komázom különben a Sumatra-t, de én telepítettem wine futtatókörnyezetet, és akkor ez alól a "segéd-vindóz" alól futtatom a normál vindózos szumátrát, úgy megy is kifogástalanul. Linuxos megoldásáról én nem tudok.
(csipeszpup cd és dvd anyagomban természetesen a szumátra is be van építve :) )

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Valki megtudná csinálni a Sumatra Pdf

Hozzászólás Szerző: csipesz »

most már próbáltam egy - elvileg - simán linuxokra gyártott portable fajtát is, ami ment ugyan, de indulásakor valamit matatott a wine config-ban...
videó:
http://www.solidfiles.com/d/7349697d56/
Érdekes volt még, hogy míg a windows-os telepítõs változata csak kb 5 Mb, addig a portable 25 Megabájt... az egy kicsit nagy.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2015.09.01. 16:40-kor.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Valki megtudná csinálni a Sumatra Pdf

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kipróbálva, vivid6.5 amin wine nem volt fenn.
Azért nagy a letöltött fájl mert a wine is benne van.
Ami valamit elhelyez a puppyn pl /root/,SPDF rejtett mappába, de a sumatra fut róla .

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Valki megtudná csinálni a Sumatra Pdf

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Kép
Kép

Így igaz, benne van egy mini Wine verzió, az a rejtett könyvtár gyakorlatilag a Wine C partíciójának felel meg, ahogy a képen is látható.
A program bezárásával nem tűnik el a rejtett könyvtár, akárcsak az sfs fájloknál, kvázi ez is felfogható egy sfs-nek, amiben egy Wine és a Sumatra van beledolgozva. Amúgy működik nagyon szépen egy wine-t is tartalmazó Puppy-n, nálam a Precide 571 Lite-n semmi gond nincs vele, induláskor villan egyet a képernyő, amikor kirakja a tálcára a wine ikonját létrejön nálam is a rejtett -/root/.SPDF- könyvtár, majd elindul a Sumatra, és így néz ki.
Kép

Amúgy maga a Sumatra program a /tmp könyvtárba mountolja fel magát, és a program kikapcsolásakor ez a felmountolt könyvtár törlődik!
Kép
Az .SPDF rejtett könyvtár az megmarad, mert az a Wine munka könyvtára.

A program a Settings beállítás menü-ben átállítható magyar nyelvre is!
Kép
Kép

Épp tegnap este olvasgattam róla, és még azon melegében ki is próbáltam nálam tökéletesen megy.
Itt a cikk, ahol megemlítik a dolgot: -eléggé friss a cucc -
Portable Sumatra PDF for Linux| Ubuntu | LinuxMint | Fedora OS

Download Portable Sumatra PDF For Linux Os (Ubuntu / Linux Mint /

Instructions To Run Portable Sumatra PDF :

Download the PDF file from the above link.
Simply chmod the .run file a+x
execute with ./<filename.run> in terminal
Or right click on the .run file
navigate to properties
checkmark Allow Program to be run as Executable or you can simply refer the guide
GUIDE (Guide to run Portable Linux Apps 32bit / 64 bit)
Thats it, Your done.

Supported OS :

Linux Distros Released after –
Ubuntu 11.04,
Fedora 13,
Linux Mint.

Note :

Portable Sumatra PDF has been tested on multiple operating system, which includes supported OS to non-supported operating systems, Which are LInux, Linux Mint, Fedora, Ununtu. You can try it on your computer without any hesitataion. If any problem persist, leave a comment below.

Ebből ránk annyi tartozik, hogy a link tartalmát letöltjük, kicsomagoljuk egy megfelelő nevű -hogy tudjuk, hogy ebben van a portable Sumatra!- alkönyvtárba, a kibontott egy darab futtatható fájlnak futási jogosultságot adunk, -jobb egérgomb-jogosultságok - majd simán a fáljra kattintva elindítjuk az alkalmazást, és nagyjából ennyi a történet.

Válasz küldése

Vissza: “Irodai szoftverek”