Skype

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Skype

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta:
A murga-s linked hibás, használhatatlan.
Nálam működött
--------------------
Persze, miután kijavította, azután már működik a murgás link!!! Előtte még nem ment!
Tehát nincs új a nap alatt, csak trükkös emberkék, akik próbálkoznak.Ha nem hiszed, bontsd ki az sfs-ek!
Nem akart rosszat, vagy te úgy gondolod? Mert igazából csak más tárolóra tette föl ugyan azt a fájlt ami a Murgán van linkelve..
Lehet aki készítette a 4.2-t kibontotta, kitörölte, 4.3 bele a mappába és vissza csomagolta így maradt a régi név. Nem akart rosszat csak nem nevezte át :!:
Persze, hogy nem akart rosszat Zozo, de, ha már belinkelte azt a Murga-s oldalt, legalább olvasta volna el alaposan, mi van oda írva! Mert szépen le van írva, mit is csináltak! (Amúgy a Default hangbeállítást már ki lehet nyitni, és látszanak a választható hangcuccok, ez az új verzióban nem lehetséges, nem tudod a Default-at kinyitni! A default meg alapból a PulseAudió!)
Egyből kiderült volna a turpisság, a trükközés, amire egyébként utaltam is!
Amúgy a módosított Skype ezzel a 4.2-es ablakkal indít, ami ugye már eleve gyanús:
Kép
azután az About-ban már 4.3-asnak mutatja magát.
És a legszebb az egészben, hogy a beállításokban simán lehet audió-mixert váltani, na ez a felettébb furcsa, ugyanis az új, MS félében ez már nem így van!
Végeredmény: buherált verzió, de működik, az első update-ig, azután valószínűleg már nem.
Ezért jobb megoldás a másik, pulseaudio-s pet-es és sfs-es kombinált verzió.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.09.05. 10:21-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Skype

Hozzászólás Szerző: azami »

Nem tom :D hogy a Tahr Puppyra hogy néz ki de ott is 4.2 néven van a tárolóban... :idea: :?: :?: :?:

Kép

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Skype

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Persze, és szerintem ez nem véletlen!
Ugyanis ez egy elterelő manőver, mivel a 4.3-as MS verzió erősen korlátozott, és, ha ezzel a névvel teszi ki a módosított verzióját, rögtön szemet szúr az MS-nek!
Így viszont 4.2-es névvel a kutya sem kíváncsi rá a Pici-Puha-nál. maximum akkor, ha valamelyik ottani sasszem ezt a verziót kezdi el boncolgatni, és meg fogja tenni ellene a válaszlépést.(valószínűleg a verzió-ellenőrzést, hitelesítést javítják majd át)

Zozo
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.09.05. 07:33

Re: Skype

Hozzászólás Szerző: Zozo »

NTamasnak tökéletesen igaza van, nem vitatva érdemeit, (amúgy is sok okosságot tanultam tőle) én bénáztam el először a linkelést. Ma regisztráltam, ez miatt, hogy megosszam, nézzétek el nekem! Amúgy nem vagyok olyan nagyon szakértő, csak örülök, hogy működik a dolog, azt írják, hogy az automatikus frissítést tiltsuk le... Kiváncsi vagyok meddig működik a Skypeom... Nem tudom nálam miért nem működött a Wheezy sfs és Pulseaudio combo Retro Precise 571-en. El se indult a Skype. Hülyeséget kérdek, de van 4.3.037 Retro Precise pet vagy sfs Oscar-os megoldás? Vagy a QT 4.8.2 sfs-em nem jó verzió? Köszi mindent!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozo 2014.09.05. 11:10-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Skype

Hozzászólás Szerző: azami »

Persze, és szerintem ez nem véletlen!
Ugyanis ez egy elterelő manőver, mivel a 4.3-as MS verzió erősen korlátozott, és, ha ezzel a névvel teszi ki a módosított verzióját, rögtön szemet szúr az MS-nek!
Miért :?: :?: Nem azért készíti hogy használják.... :roll: :?:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Skype

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Zozo írta:..csak örülök, hogy működik a dolog, azt írják, hogy az automatikus frissítést tiltsuk le... Kiváncsi vagyok meddig működik a Skypeom... Köszi mindent!
Reméljük minél tovább, ha használ az update letiltása, de itt ugye erősen felmerül majd a régi verziószámú kliensek leellenőrzése, és kitiltása, ami nem biztos, hogy az update-hoz lesz kötve ezután, de reméljük a legjobbakat.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Skype

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta:
Persze, és szerintem ez nem véletlen!
Ugyanis ez egy elterelő manőver, mivel a 4.3-as MS verzió erősen korlátozott, és, ha ezzel a névvel teszi ki a módosított verzióját, rögtön szemet szúr az MS-nek!
Miért :?: :?: Nem azért készíti hogy használják.... :roll: :?:
Azért, de nem elsősorban a köz javára, hanem a maga hasznára, és ez bizony alapos különbség!
Ha a köz célja lebegne a szemük előtt, akkor nem tennének bele ilyen korlátozást, mint ami most van, a hangrész ügyében.
Ha pedig a gyári eszközt te megbuherálod, akkor már nem az ő céljaik az elsők, és ezt ők nem fogják jó szemmel nézni, és sokáig eltűrni.
Egy darabig engedik a mókát, azután jön az újabb kasza suhintás. :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Skype

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Zozo írta:.. Nem tudom nálam miért nem működött a Wheezy sfs és Pulseaudio combo Retro Precise 571-en. El se indult a Skype. Hülyeséget kérdek, de van 4.3.037 Retro Precise pet vagy sfs Oscar-os megoldás? Vagy a QT 4.8.2 sfs-em nem jó verzió? Köszi mindent!
Ha a QT 4.8.2 sfs-t innen a főoldalról, a skami cikkéből lévő linkről szdted le, azzal nincs semmi gáz.
A retroprecise-nek is 3.9.11(i686)-os kernele van, tehát ua. mint nálam, így azon is mennie kéne a cuccnak, persze előtte a régi Skype-maradványokat le kell kézzel gyalulni, és a saját adataidat tartalmazó könyvtárat a root-ba áttenni, úgy talán elindul, ahogy ezt már régebben KGX írta is az első oldalon.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Skype

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Nem volt skype a gépemen.
A rendszer: precise puppy 5.7.1

Qt a VLC miatt volt alapból.
Leszedtem az ubuntu 12 -re való deb csomagot a skype weboldaláról.
skype-ubuntu-precise_4.deb
Leszedtem a pulseaudio-2.pet csomagot innen: http://www.smokey01.com/OscarTalks/

Konzolban beírtam: pulseaudio --system

A régi skype csomagból átmásoltam a nyelvi fájlokat, majd elindítottam.

Megy. :mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Skype

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Egy apróság!
Következő indításnál nincs hang.

a /root/Startup mappába készíteni kell egy scriptet ami tartalmazza a pulseaudio --system parancsot.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Válasz küldése

Vissza: “Internet”