seamonkey

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Időközben elérhető lett egy friss, magyar verzió is a saját honlapján.
SeaMonkey 2.32
Linux GTK2, Hungarian (38 MB)


Akinek, mint nekem is, egy magyar nyelvű verzió van fenn a Pupy-n, annak érkezni fog rá a frissítés az új verzióváltás miatt hivatalból is, ha ez be van állítva.
Mint például ma nekem, a régebbi 2.31-es magyar nyelvű verzióm frissült ilyen módon az új verzióra, ami szintén magyar nyelvű lett.

Kép
Kép

Paradox
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.08.30. 20:52

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: Paradox »

Tudna valaki adni SFS filet.
A mostani verzioról csak a petet ( a Vivid verzion nrm igen akarja a petet filokat fel ismetni),SFS (eddig 90 százalékban rendesen müködik).

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Megjelent a Seamonkey-2.48-as verzió, ez már a Chatzilla nélküli verzió.
Seamonkey-2.48_HU.pet
Size: 50.7 MB
Modified: 11.08.2017

Bocs, de most nézem, hogy egy igen fontos infót nem írtam oda, most pótolom. Tehát a seamonkey könyvtár nem a megszokott /usr/lib-be kerül ebben az új Seamonkey-2.48_HU.pet csomagban, hanem az /opt-ba! - tehát erre kéretik odafigyelni, és akinek a régi, lecseréni kívánt seamonkey böngészőkönyvtára még a régebben megszokott /usr /lib-ben van, az az új verzió telepítése előtt a régi Seamonkey könyvtárat távolítsa el az /usr/lib-ből!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: seamonkey 2.49.1

Hozzászólás Szerző: NTamas »

The SeaMonkey project is proud to present SeaMonkey 2.49.1

The SeaMonkey project is proud to present SeaMonkey 2.49.1: The new major release of the all-in-one Internet suite is available for download now! Building on the same Mozilla platform as Firefox 52.4 ESR, it delivers those same developments in web technologies such as HTML5, hardware acceleration and improved JavaScript speed. SeaMonkey 2.49.1 uses the same backend as Firefox and contains the listed Firefox 52.4 ESR security fixes. SeaMonkey now uses gtk3 on Linux.

A SeaMonkey projekt büszke arra, hogy bemutatja a SeaMonkey 2.49.1-es verzióját: Az all-in-one internetes csomag új, nagyszabású kiadása már letölthető! (2016 november 4.-től) Ugyanazon a Mozilla platformon, mint a Firefox 52.4 ESR, ugyanazokat a fejlesztéseket nyújtja az olyan webes technológiákban, mint a HTML5, a hardveres gyorsítás és a javított JavaScript-sebesség. A SeaMonkey 2.49.1 ugyanazt a hátteret használja, mint a Firefox, és tartalmazza a felsorolt Firefox 52.4 ESR biztonsági javításokat. A SeaMonkey mostantól a gtk3-at használja Linuxon.

Az új magyar nyelvű verziót a szokásos tar.bz2 csomagként -seamonkey-2.49.1.tar.bz2- innen lehet tölteni:
https://www.seamonkey-project.org/releases/

A letölthető tar.bz2 csomag egy seamonkey könyvtárat tartalmaz csak, tehát ez nem teljes telepítős csomag, itt kézzel kell (ajánlatos!) az új seamonkey könyvtárat a régi, már meglévő könyvtár helyére tenni.(vagy ezt a műveletet a terminalban egy megfelelően paraméterezett scripttel elvégeztetni)

Én a Seamonkey_2.40-es verzió óta úgy készítem el a pet telepítős csomagjaimat, hogy a seamonkey könyvtár az /opt-ba kerül telepítésre. Így könnyebb a telepítés és az eltávolítás illetve a frissítés is.
SeaMonkey_2.49.1-Hu_Linux.pet
Size: 52.2 MB
Modified: 14.11.2017 17:25

A mostani 2.49.1 verzió előtt nálam a gépemen az egyik régebbi Precise-571-en még egy ilyen 2.46-os verzió futott, ez a verzió még nem igényelte a Firefox által már megkövetelt Pulseaudiós buherálást, és noha a youtube már ezen is alapból a html5 lejátszóval üzemelt, de a hang szolgáltatás az maradt az Alsa rendszer kiváltsága. Nos ezen a régebbi Precise Puppyy-571-es verzión futó Seamonkey-2.46-on én a mostani frissítést a letöltött magyar nyelvű seamonkey-2.49.1.tar.bz2 csomagban lévő seamonkey könyvtár sima kicserélésével végeztem el, és ért egy igen kellemes meglepetés!
Az történt ugyanis, hogy bár ez az új verzió már a gtk3 meglétét igényli, -szerencsére ez azért más okból már a gépemen volt- viszont a youtube lejátszás az nem igényelte a Pulseaudió meglétét, a html5 lejátszó simán elindult és azonnal volt hang is, és nem jelent meg a mostani, új Firefoxoknál megszokott, Pulseaudió telepítésére figyelmeztető felirat a youtube lejátszó felett.
Ez azért egy jó megoldás szerintem.
Kép -kattints rá, ebben az ablakban fog megnyílni a belinkelt kép-
És az is jó még, hogy jópár régi, már telepített kiegészítő is simán működőképes maradt, lásd pl. a Complete Youtube Saver kiegészítő is, noha az ffmpeg telepítésének hiányában ez csak a standard méretű videókat menti le, de sebaj.
Kép -kattints rá, ebben az ablakban fog megnyílni a belinkelt kép-

Utóirat.
Egy 32 bites tahrpup-6.0.5 alatt futó Seamonkey-2.48 lett most frissítve, eredmény ugyanaz, mint az előbbi Precise-571 verziónál, itt sem szükségeltetik még a Pulseaudió megléte a youtube-s videóknál. A html5 pedig itt is alapértelmezett

Időközben a Seamonkey-2.42.2 Released February 15, 2018 verzió is kijött, érdemes arra frissíteni, gyakorlatilag ez egy hibajavított verzió. Viszont ehhez a verzióhoz is már értelemszerűen kell, hogy a gtk3 telepítve legyen a gépen.
(SeaMonkey 2.49.2 Linux GTK3, Hungarian (45 MB))

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: NTamas »

2018 május 4.-én kiadták a Firefox 52.7.3 ESR verzióra épülő legújabb Seamonkey 2.49.3 böngésző csomagokat.
A magyar nyelvű verzió innen tölthető le:
SeaMonkey 2.49.3 Linux GTK3, Hungarian

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Kép

Download:(32 bit)
SeaMonkey 2.49.4
Linux GTK3, Hungarian (45 MB)
https://download.mozilla.org/?product=s ... ux&lang=hu

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönjük! :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Szívesen, de sok köszönet nincs benne,mert az idióta Firefox felfogás szerint már itt sem mennek a régi,megszokott addonok!
Pl. egy régóta gond nélkül használt addons a textarea cashe addon.
Ez az új Seamonkey-ben már nem megy, ugyanakkor a Palemoon 27.9.3-ban még ezen addons működik.
Sőt még a legfrissebb Palemoon 27.9.4-ben is rendben működik még!
És rettentően jól jön, ha pl. mint most a fórumba beíráskor valamiért eltűnik a beírt szöveg, vagy mert véletlenül bezáródik a böngésző ablak, vagy egyéb más ok miatt, akkor ugye a beírt tartalom elvileg elvész, ha újranyitod a fórum beírás ablakot, ott már csak egy üres mező van, de a textarea cashe-ben, - a képen jobbra lent az állapotsávban, annak sarkában- még ott van az előzőleg beírt tartalom, onnan egy gombbal simán visszahozod az elvesztett beírott szöveget, és annyi, ezt jelenleg egyetlen más addons sem képes produkálni. A tálcára tett vágólap sem megoldás ilyenkor, ilyen esetekben. Volt olyan eset is, hogy a puppyt is újra kellett indítani, és az újraindítás után a textarea cashe-ben még ott volt az előzőleg beírt szöveg! Igen hasznos kis cucc, és most ennek is lőttek! - a cég szerint a biztonság az oka, akárcsak a rengeteg youtube letöltő addon kinyírásának is, én ebben viszont erősen kételkedem, és szerintem, jogosan.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2019.09.10. 09:49-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: csipesz »

NTamas, köszi, hogy írtál pár ismertetõ szót errõl a textarea cache addon-ról - eddig ugyanis mindig átsiklottam felette, most már legalább tudom, mire való és valóban hasznos!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ismét elérkezett a régi, de sokak által kedvelt webböngésző is egy újabb, kényszerű válaszlépéshez.
És ennek a régebbi Puppyverziót használók egyáltalán nem fognak örülni!!!

Az új kiadással együtt a fejlesztők a további várható lépésekről is beszámoltak a weboldalukon. Ebből idézek pár részletet.

A már egy hete letölthető SeaMonkey 2.49.5 kiadással a 2.49.x vonal véget ér. Ha katasztrófás hibát nem fedeznek fel benne, a 2.49.5 lesz az utolsó ESR 52 alapú verzió. Ez a verzió tovább már nem fejleszthető, az újabb megjelent biztonsági frissítések visszaforgatása ebbe a verzióba már nem lehetséges.

A tervek szerint további, átmeneti 2.53 verziók készülnek majd egy sokkal továbbfejlesztett Gecko 56 alapon, miközben a következő ESR 60 alapú 2.57 Seamonkey verzió kiadását készítik elő. A 2.57-es verzió után döntünk a jövőről. A jelenlegi Mozilla Gecko kódbázisban az elmúlt 2 évben folyamatos jelentős változások és api eltávolítások folytak, és ez már nem igazán használható az igényeinkhez. Az év végére a SeaMonkey projekt várhatóan teljesen független lesz a Mozillától. Meglátjuk, hogy ez a kiválás hogyan működik majd, de mi mindent megteszünk, és már van egy új infrastruktúra is, ahol a webhely-tárolás és az építő munka fog történni.

Mindenkit szeretnénk újra emlékeztetni, hogy ez egy Mozillától független közösségi projekt. Tehát ha továbbra is szeretné látni a SeaMonkey jövőbeli kiadásait, kérjük, segítsen, ha pénzt adományoz, vagy még jobb segítséget nyújt a fejlesztéshez. Még mindig elkötelezettek vagyunk, és reméljük, hogy te is.

Az eléggé lehangoló kijelentések után már nem sok kedvem volt kipróbálni az új Seamonkey verziót, noha az alap az FF-52.esr verzió nálam jól teljesített, így várhatóan ez a Seamonkey verzió is jól fog még működni.
Mindenesetre a régi Seamonkey profilt mentettem, és az új verziót a régi profilra engedtem rá. Indítani akartam, de nem indult az új verzió. A következő lépés rutinból az volt, hogy megnéztem, az új Seamoney-2.49.5 bin fájlnak van e függőségi problémája Precise Puppy alatt, és sajnos, van nem is kicsi!
Kép
A képen is látható, hogy a 2.17 alatti glibc verziót használó Puppykon ez az új Seamonkey már nem fog elindulni!
Ez súlyos mélyütés, ami amúgy kissé érthetetlen, hiszen a legutolsó FF-52esr verzió simán működik a 2.15-ös glibc-t használó Precise Puppyk alatt!
Mindenesetre igen goromba megoldás volt ez a SeaMonkey projekt részéről, innentől kiestek nálam(Precise Puppy) a használható böngészők egyre kisebb táborából!
------------------------------------------------
A Seamonkey project webodalán kissé eldugva azért megtalálhatóak a rendszerkövetelmények,
https://www.seamonkey-project.org/doc/s ... quirements
Linux
Software Requirements
Please note that Linux distributors may provide packages for your distribution which have different requirements.

The following library versions (or compatible) are required:
GTK+ 3.4 or higher
GLib 2.22 or higher
Pango 1.14 or higher
X.Org 1.0 or higher (Recommended: 1.7 or higher)
libstdc++ 4.6.1 or higher
Recommended for optimal functionality:
NetworkManager 0.7 or higher
DBus 1.0 or higher
GNOME 2.16 or higher

ezek függvényében kissé érthetetlen, hogy a régi, 2.49.4-es Seamoney verzió még simán, minden függőségi probléma nélkül működött a 2.15-ös glibc-t használó Precise puppykon.
Kép
Úgy tűnik, a 2.15-ös glibc-t használó Precise puppy verziók alatt már csak a Seamonkey-2.49.4 verzió az, ami még használható maradt a Seamonkey-ből.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2019.09.10. 10:35-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Internet”