TeamViewer Linux-ra (portable csomag-benne a Wine-vel)

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

TeamViewer Linux-ra (portable csomag-benne a Wine-vel)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

TeamViewer Linux-ra.
(portable csomag-benne a Wine-vel)

A TeamViewer weboldalán ugyan van ebből a Linux-os szoftverből egy deb féle telepítős verzió is, (*) de olyan Puppy Linux-ra, ahol még nincs fenn a Wine program, inkább érdemesebb az oldal közepe felé megtalálható, más rendszerek (hivatalosan nem támogatott) v11.0.57095 (tar.xz) csomagot letölteni, ez egy portable csomag-benne egy belőtt Wine-vel! Csak kibontjuk valahova, akár a /root-ba is, és a kibontott könyvtárban rábökünk a teamviewer bin fájlra!
Ekkor kicsit elkezd zakatolni, -ekkor állítja be a Wine-t a háttérben- majd ha ezzel készen van, akkor akár az előbbi bin filével, vagy a képen látható desktop filével indíthatjuk el a teamview progit. Arra azért számoljunk, hogy közel 190 Megányi helyünk fogja ezt a manővert bánni, ugyanis ennyi a kibontott, beállított program mérete! A kék desktop fájlt meg akár bemásolhatjuk a Puppy /usr/share/applications könyvtárába, és akkor a Puppy menüjében is megjelenik, indítható lesz a teamviewer program.

Nem kell függőségekre vadászni, minden benne van a csomagban, és ez az új, 11-es verziójú program magánhasználatra az weboldala szerint még ingyenes. Mivel ez az egyéb Linux-hoz készült csomag, ezért esetleg előfordulhat olyan, hogy mégsem indul el a program a kibontása után, ekkor a weboldalon leírtak szerint járjunk el.
The tar.gz package works, if the libraries TeamViewer depends on are installed which is often the case.

You can identify missing libraries by running the command as an administrator:

tv-setup checklibs
Tehát a terminalba pötyögjük be a fenti vastagított sort, és ekkor kiírja nekünk az esetleges hiányzó függőséget.

Figyelem! - Fontos!
Ha már van a Puppy-n feltelepített Wine, ne ezt a portable csomagot használjuk, mert nem fog működni, legalább is nálam csak akkor működött, ha a gépen még nem volt telepített Wine.
Időközben letöltöttem a fent már említett. deb fájlt, és ez a telepítő is felrakja a Wine-t!!!! Igaz, ez az /opt-ba telepít de akkor sem jó azoknak, akiknek már eleve van fenn a gépükön telepített Wine, mert összeakadhat a két verzió, config probléma lehet, így ezen deb telepítő, és a portable verzió telepítése is csak akkor ajánlott, ha még nincsen a gépünkön feltelepített Wine alkalmazás!!!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Módosítás - 2019.02.22.
Ez a javított és újra belinkelt kép már a legújabb, a fenti, és kijavított weboldal linken megtalálható új verziójú, más Linux rendszerekhez való fájlok helyét mutatja, és mellékelve van hozzá még a 32 és 64 bites letöltő ablakok képei.
Kép
Kép
Kép
Ezen új letölthető -más Linux rendszerek való (hivatalosan nem támogatott)- tar.xz csomagok már nem tartalmazzák a beépített Wine-t!!! Így ezek használatához a fenti, még a régebbi Wine-s csomagra vonatkozó leírás már érvénytelen! Az új csomagok is portable csomagok, de futtatásukhoz már nem kell a Wine, -nincs is benne a csomagban, épp emiatt- hanem ezek már simán, linux alatt működő portable csomagok! Viszont, és ez nagyon fontos, a futtatásukhoz eleve telepített QT5 csomag szükséges!(már amennyiben a futtatandó linux rendszer nem tartalmazza azt alapból beépítve.)
... TeamViewer for Linux requires a Linux 2.6.27 kernel and GLIBC 2.17. Qt 5.6 ...
Kép
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2019.02.22. 16:00-kor.

luighy
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2018.05.02. 11:24

Re: TeamViewer Linux-ra (portable csomag-benne a Wine-vel)

Hozzászólás Szerző: luighy »

Sziasztok,
nem akartam új topicot nyitni mert végül is Teamviewer...

Szóval xenialpup64 7.5 OS a gépen.

1./

Telepítettem:
teamviewer_14.1.9025_amd64.deb
Minden rendben ment csak éppen nem indul :-)

Konzolból ha indítom:
------------------------------------------------------------------------------------
root# teamviewer

Init...
tee: unrecognized option '--append'
BusyBox v1.23.1 (2016-06-28 10:50:21 BST) multi-call binary.

Usage: tee [-ai] [FILE]...

Copy stdin to each FILE, and also to stdout

-a Append to the given FILEs, don't overwrite
-i Ignore interrupt signals (SIGINT)

Checking setup...
Launching TeamViewer ...
Starting network process (no daemon)
Network process already started (or error)
Launching TeamViewer GUI ...
---------------------------------------------------------------------------------

2./
A Wine-t is feltelepítettem, hogy majd akkor a windózos verzióval próbálkozok...
Erre találok valahol valami iránymutatást mert önmagában a puppy menürendszerében nem jelenik meg a Wine mint menüsor.
Hogyan tudom a windózos verziót telepíteni egyáltalán?

Bízom benne hogy valamilyen "változatot" életre lehet kelteni a segítségekkel :-)
Lehet hogy jobb lenne a natív változat mert ez a gép nem nem túl izmos.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: TeamViewer Linux-ra (portable csomag-benne a Wine-vel)

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Szia!

Hát látod, én ezt nem próbáltam, nekem még valami ezer évvel ezelőtti verzió volt meg.

Ha wine fenn van, akkor winefile parancsot futtasd, azzal lesz windózos fájlkezelőd és bármit fel tudsz telepíteni.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: TeamViewer Linux-ra (portable csomag-benne a Wine-vel)

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia !
Skamival ezt találtuk Teamviewer megoldásra, nálam elindult XenialPup 64-en live módban...

https://drive.google.com/drive/folders/ ... vUcGEcaGNz ez a 32 bites
https://drive.google.com/drive/folders/ ... YHGs3mfNSi ez a 64 bites

Köszönet GJuhasz fórumtársunknak :)

luighy
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2018.05.02. 11:24

Re: TeamViewer Linux-ra (portable csomag-benne a Wine-vel)

Hozzászólás Szerző: luighy »

Sziasztok,

telepítettem a Team* filéket:

Amikor a Teamviewert indítom ezt írja ki.
Csatolmányok
capture10859.png
capture10859.png (16.19 KiB) Megtekintve 5203 alkalommal
capture13020.png
capture13020.png (83.4 KiB) Megtekintve 5203 alkalommal

luighy
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2018.05.02. 11:24

Re: TeamViewer Linux-ra (portable csomag-benne a Wine-vel)

Hozzászólás Szerző: luighy »

Sziasztok,
telepítettem a Wine-t is a google drájvról.
Az meg a winfile indítására ezt dobja:
capture9281.png
capture9281.png (32.66 KiB) Megtekintve 5203 alkalommal

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: TeamViewer Linux-ra (portable csomag-benne a Wine-vel)

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia !
Melyik puppy-n használod? be tudod linkelni, mert akkor a notebook-on egyben rá tudok nézni.
Köszi

luighy
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2018.05.02. 11:24

Re: TeamViewer Linux-ra (portable csomag-benne a Wine-vel)

Hozzászólás Szerző: luighy »

szia,

xenialpup64 7.5 OS

Azt nem tudom mit jelent "belinkelni"?
Mit, honnan?

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: TeamViewer Linux-ra (portable csomag-benne a Wine-vel)

Hozzászólás Szerző: willy36 »

csak arra gondoltam, hogy ha valami spéci puppy lett volna, de így is ok, ezt megtalálni. a letöltés útvonalára gondoltam, ahonnan a puppy-t letöltötted.

luighy
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2018.05.02. 11:24

Re: TeamViewer Linux-ra (portable csomag-benne a Wine-vel)

Hozzászólás Szerző: luighy »

Ok értem.

Bocs az értetlenkedésem miatt ezt már 1 éve műveltem. (Tavaly május végén.)
Frugal módban indul egyébként és időközönként frissítem.

A "frugal" ugyanaz kíváncsi vagyok hova teszi az újonnan telepített csomagokat meg a frissítéseket...
capture1877.png
capture1877.png (52.42 KiB) Megtekintve 5196 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Internet”