A Vivaldi Webböngésző

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: NTamas »

VivaldiBrowser - avagy új webböngésző a láthatáron.
alcím:megjelent az Opera utódja.

A 2013-ban Jon von Tetzchner, az Opera Software alapítója és korábbi vezetője által alapított Vivaldi Technologies elérkezettnek látta az időt, és megjelentette az új webböngészőjük előzetes, letölthető, kipróbálható verzióját, Windows, Linux és Mac rendszerekre.
Ahogy a hírt ma közzétevő ITcafé oldalán a cikket jegyző Dajkó Pál is megjegyzi, ez még valóban egy korai verzió, a natúr böngészésen és néhány alapfunkción kívül még gyakorlatilag semmit sem tud. A cikkben megemlítenek pár fontos, már működő funkciót, kiegészítve azzal az infóval, hogy a Vivaldi webböngésző a Chromium (Blink) renderelő motorját használja.
Minden más infóért és az ott leközölt képekért fáradjatok át az ITcafé cikkjét leközlő weboldalra.

Aki esetleg Linux alatt ki szeretné próbálni az előzetes verziót, annak ideírom az amd54.deb és az x86_64.rpm csomagok közvetlen linkjének a címét.

Vivaldi webböngésző előzetes, letölthető Debian Linux csomagjának a letöltési linkje:
http://vivaldi.com/download/Vivaldi_TP_ ... _amd64.deb
http://vivaldi.com/download/Vivaldi_TP_ ... x86_64.rpm
A letöltő oldal hivatalos címe:
https://vivaldi.com/#Download

Utóirat:
Nálam a 32 bites Puppy Linux alatt bár feltelepült, és a menübe is beírta magát, nem indult el.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: csipesz »

én is kipróbáltam mind az rpm-es, mind a deb-es verziót, nálam sem ment, arról meg, hogy milyen függõség kellene neki, semmi infó... azért ez lehangoló - nagyon érdekelt volna pedig...

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: janugsa »

64 bites Slacko alatt jó, de csak fido alatt. Root alatt csak azt írta ki hogy így nem fut, esetleg a profil mappát áthelyezve.
Csatolmányok
vivaldi.jpg
vivaldi.jpg (55.5 KiB) Megtekintve 7018 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Köszi az infót!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: NTamas »

csipesz írta:én is kipróbáltam mind az rpm-es, mind a deb-es verziót, nálam sem ment, arról meg, hogy milyen függõség kellene neki, semmi infó... azért ez lehangoló - nagyon érdekelt volna pedig...
Na, jobb későn, mint soha...már 32 bites Linux build is elérhető lett.
Vivaldi snapshot 1.0.105.7 February 17, 2015
32 bites debian csomag
32 bites rpm csomag

Továbbra sem működik a két gyári csomag 32 bites Precise 571 Puppy alatt!(k:3.9.11)
Feltelepülni feltelepül, van desktop file is, a menübe is beírja magát, de továbbra sem indul el.
A függőségeket is csak a program telepítő deb csomagot kibontva a controll filébe belenézve találtam meg, ezeket kérné elvileg maga alá:
Depends: gconf-service, lib32gcc1 (>= 1:4.1.1) | libgcc1 (>= 1:4.1.1), lib32stdc++6 (>= 4.6) | libstdc++6 (>= 4.6), libasound2 (>= 1.0.23), libc6 (>= 2.1), libc6-i386 (>= 2.11) | libc6 (>= 2.11), libcairo2 (>= 1.6.0), libcap2 (>= 2.10), libcups2 (>= 1.4.0), libdbus-1-3 (>= 1.2.14), libexpat1 (>= 1.95.8), libfontconfig1 (>= 2.8.0), libfreetype6 (>= 2.3.9), libgconf-2-4 (>= 2.31.1), libgdk-pixbuf2.0-0 (>= 2.22.0), libglib2.0-0 (>= 2.28.0), libgtk2.0-0 (>= 2.24.0), libnspr4 (>= 1.8.0.10), libnss3 (>= 3.14.3), libpango1.0-0 (>= 1.22.0), libudev0 (>= 147) | libudev1 (>= 198), libx11-6 (>= 2:1.4.99.1), libxcomposite1 (>= 1:0.3-1), libxcursor1 (>> 1.1.2), libxdamage1 (>= 1:1.1), libxext6, libxfixes3 (>= 1:5.0), libxi6 (>= 2:1.2.99.4), libxrandr2 (>= 2:1.2.99.2), libxrender1, libxss1, libxtst6, ca-certificates, libappindicator1, libcurl3, lsb-base (>= 3.2), xdg-utils (>= 1.0.2), wget

Ebből pár dolog fenn van a gépen, de nagyon nincs kedvem a többi hiányzó kelléket levadászni, miért nem tudja az a nyűves(lusta!) fejlesztő beletenni a telepítőbe ezeket a függőségeket???
Ráadásul most nézem még ez is ott van a controll filében, mint ajánlott cucc a böngészőhöz:
Recommends: pepperflashplugin-nonfree
A Puppy csomagellenőrzője nálam még erre fel ezt a libcups2-t is hiányolta, szóval......ennyi mindent nem fogok egy félkész demóért feltenni a gépre, hazavágva a rendszert, ez a böngésző abszolút felejtős kategória így, ebben a mostani állapotában! :(

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Igen, elfogadom a véleményed (felejtős), ha kiegészíted azzal, hogy puppy linux alatt!
Most is Vivaldi alól írok ubuntu-n. Tökéletesen működik (szerintem a többi komolyabb disztró alatt is) itt.
Egész egyszerűen a puppy kevés hozzá, hogy futtassa. Emlékezzetek vissza, hogy volt már olyan böngésző, aminek külön puppys változata is volt, talán nem véletlenül.
Ez egy jó kis böngésző, ha nem foglalkozik a fejlesztő a puppy linux-szal, az csak hozzáállás kérdése.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Tahr 602 pae puppy és Lxpupunicorn puppy alatt Csipeszpup precise 571 alatt Nagyváradpuppy precise383
alatt próbáltam és jó. A .deb verziót telepítettem, kétmagos gépre. Máson nem fogom kipróbálni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára janugsa 2015.02.18. 20:05-kor.

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Akkor respect a fejlesztőnek!
(NTamás fórumtárs alighanem elnézett valamit.Elnézést, hogy ellenőrzés nélkül elfogadtam és úgy alkottam véleményt!)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kzprog írta:Akkor respect a fejlesztőnek!
(NTamás fórumtárs alighanem elnézett valamit.Elnézést, hogy ellenőrzés nélkül elfogadtam és úgy alkottam véleményt!)
Sajnos nem volt mit elnézni, egy deb telepítőfájnál....katt rá, azt vagy települ, vagy nem!
Leírtam fentebb, feltelepült, be is írta magát a menübe, .desktop filét is gyártott, sőt ahhoz ikont is rendelt, ezután akár a .desktop filét kézzel indítva, akár az Internet menüből indítva a nevével a wincsi egy pillanatra felpörög, a szoftver elkezdene betölteni, de ennyi, és semmi több, - ezt az előbb nem részleteztem ennyire, de most leírtam, sok jelentősége ugyan nincsen - de nem jelenik meg a böngésző!
A Puppy csomagellenőrzője a fenti leírt libcups2 file hiányosságot mutatta csak a vivaldinál, a telepítése után, ezt a filét megkerestem, és feltettem de ez sem segített rajta, ezért-emiatt néztem bele magába a deb telepítőcsomagba, azt kibontva, és találtam meg a fentebb közölt függőségeket a controll filében, ezt ti is le tudjátok ellenőrizni, csak bontsátok ki a deb fiét. Ezek után fogalmaztam meg a véleményemet, hogy ebben a formában számomra felejtős a cucc. /ebben a Puppy verzióban, ami itt jön majd/
A gép, amin a próba történt, a kros54 féle OpenBox-os Precise 571-es Puppy Lite, (pae-s)kernelszáma k3.9.11, de ezt fentebb is írtam már.
Ezen a gépen ezek a webböngészők - mindegyik a legutolsó, friss verzió - hibátlanul működnek./a nem működő Vivaldi már el lett távolítva!/
Kép
Ennyit tudok ehhez hozzátenni, nem gondolom, hogy elnéztem volna valamit, -egy sima deb telepítőfilénél nem is lehet, főleg úgy, hogy a deb filéhez nem ad meg a fejlesztő külön függőségi listát, az csak a deb filében belül van egy sima szövegfilében leírva - de ha úgy gondolod jelezd, hátha neked eszedbe jut, hol hibáztam, köszönettel venném ha tudná segíteni.
Más verzión nem tudom kipróbálni, ezen a gépen ez a Precise verzió megy, működik maximum, más verzió nem, a janugsa által leírtak sem.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kipróbáltam egymagos, 512MB ram-os gépen és települ, de nem indul el.
Talán 1 GB alatti ramnál nem működik? A Chrome böngészőnél is legalább 1 giga kell.

Válasz küldése

Vissza: “Internet”