A Vivaldi Webböngésző

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A fentebb leírt gép szintén egymagos Intel Celeron D 320 Prescott Single-Core 2.4Ghz gép 1Gb-nyi Ram-al, a videókártya egy 128MB-nyi saját Ram-os Asus gyártású NVidia MX440, és továbbra sem indul....hát ennyi, sajnos. :(

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Nekem sikerült elindítani LegOPen alatt 512 MB memóriával Pen-ről SFS fájlból (nagyon lassú)
vivaldi.jpg
vivaldi.jpg (63.72 KiB) Megtekintve 6241 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ma olvastam a Hup-on, hogy hosszas beta verziók után végre a Vivaldi böngésző elérte a V1.0-s statust, és a stable verziók a Hup oldalról is elérhetőek.
Kép
A minket leginkább érdekelhető két 1.0-as stable DEB verzió linkjei:
A Vivaldi 1.0 azonnal elérhető, tölthető Linuxra (Vivaldi 1.0 32bit DEB | Vivaldi 1.0 64bit DEB |

Nálam a Precise Puppy Lite 571-en továbbra sem működőképes a dolog.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2016.04.09. 07:20-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: csipesz »

"Nálam a Precise Puppy Lite 571-en továbbra sem működőképes a dolog.":
próbáltad azt is, hogy a .desktop fájlt szerkesztve az Exec=stb sort így állítod be?:
Exec=/usr/bin/vivaldi-beta --user-data-dir

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ezt a módszert még nem próbáltam, de akkor újra letöltöm és nekifutok mégegyszer,köszi!
Bár szerintem inkább ez lenne a helyes beírás:
Exec=/usr/bin/vivaldi-stable --user-data-dir
lévén, hogy a .deb telepítőből kicsomagolt filék között az /usr/bin-be egy ilyen -vivaldi-stable- nevű fájl került....
Kép
----------------
Na, közben lejött újra, feltettem, és elvégeztem rajta a módosítást, most jön a próba!
Szóval ez a módszer sem jött be, így sem indul el nálam!
Sőt, a telepítéskori, eredeti .desktop bejegyzéssel -Exec=/usr/bin/vivaldi-stable- sem!!!
Ami hibát közben észrevettem, a telepítő .deb file a vivaldi könyvtárat az /opt-ba teszi, és abban ez van, látható:
Kép
Na, most nekem az /opt alkönyvtárban eleve nincsen a piros hivatkozási linkben szereplő /opt/google/chrome/libwidevinecdm.so bejegyzés, alkönyvtár, talán ez lehet a hiba, amiért nem indul el nálam a vivaldi.
Azt persze nem tudom, hogy a .deb telepítő ezt miért nem hozza létre, vagy netán ehhez a vivaldi-hoz még kellene a chrome böngésző is???
Nem értem, de ha valakinek a jelzett /opt/google/chrome/libwidevinecdm.so file megvolna, azt szívesen vennén ha elküldené, hátha azzal előrébb jutok.
----------------------
Közben ezen weboldal alapján, illetve a Google doksi alapján beszereztem ezt a két fájlt:
libwidevinecdmadapter.so
libwidevinecdm.so
illetve ebből a második filéből van egy nagyobb fileméretű is, ez:
libwidevinecdm.so
és elkészítve a hiányzó /opt alkönyvtárakat, benne a fiékkel, lásd a képet:
Kép
ennek ellenére továbbra sem indul el nálam a Vivaldi!
Azt is tudom, -olvastam valahol- hogy kéne hozzá esetleg pepperflash vagy FFmpeg is, de ezek miért is nincsenek benne a telepítő .deb filébe?
Szóval nálam ez nagyon felejtős dolog lesz, úgy néz ki, most!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2016.04.09. 08:57-kor.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: janugsa »

A .deb- es vivaldi régebben fido-ban indult el nálam, most nem próbáltam ki.
Itt van pet és sfs vivaldi, a murgáról.
https://yadi.sk/d/euoIiDRDqcFnK
( a lefelé mutató nyílra kattintva tölt le)

http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 8&start=30

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Köszi, janugsa, megkukkantom ezeket is!
Az már látszik, hogy a pet és az sfs csomag teljesen más méretet ad, mint a Vivaldi oldaláról letölthető .deb telepítő file!
Amíg a vivaldi-s deb kb.44 Megás file volt, addig ezen pet és sfs csomagok mérete már több, mint 70 Mega! (72.1--72.4 MB!)
Letöltöm, kibontom, megnézem mivel van több ezekben. Hátha....
Na, igen, ez az sfs csomag már teljesen más képet mutat, csak az /opt/vivaldi könyvtárat nézve is.
Kép
Szóval az a helyzet, hogy a Vivaldi sfs és a pet-es csomag sem indul el nálam a Precise-n, ez van!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.04.06. 16:59-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Időközben az utólag a gépemre feltelepített tahrpup-6.0.5 verzióra a fenti yandex-es linkről való sfs csomagot felcsatolva, a tahrpup alatt már működik nálam is a Vivaldi, picit lassú nálam is, de ez nem annyira vészes. Még próbálgatom.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Időközben -ma- az újabb Vivaldi verziók már elérhetőek lettek Oscars Yandex oldalán, link itt:
https://yadi.sk/d/euoIiDRDqcFnK
Innen az új verziók közül ezt szedtem le: vivaldi-1.8.770.54-i386.sfs
Na, ez már a felcsatolás után nálam is simán elindul a Precise 571 puppy alatt is. A pet telepítőt még nem próbáltam.
Kép
Kép
Kép
Kép

Egy érdekesség azért van, biztos van más is, de ez most azért érdemel említést, mert bár a Vivaldi böngésző az sfs felcsatolása utáni indításkor -lásd az első képet- felismerte, és helyesen ki is írta az sfs-be telepített lejújabb flash playert, na, ennek ellenére a youtube-s videó lejátszás a html5 lejátszóval történik meg alapból! Lásd a képen. A libffmpeg meg már régóta a puppy-n van, így a hang is rendben van.(bár gyanítom, hogy az sfs-be amúgy a libffmpeg is bele van téve alapból)

Kép

Biztos, hogy van rá valami trükkös mód, hogy ne a html5 lejátszó, hanem a flash lejátszó menjen a youtube alatt, talán lehet erre valamilyen add-onst is tenni, nem tudom, annyira még nem mélyedtem el a Vivaldi lelkében, mindenesetre, ha a html5 lejátszó marad csak, az sem nagy gond, nálam szépen működik. A videók esetleges lementésére meg majd valamit kitalálok, de az smtube is tud megfelelő paraméterezéssel youtube videót letölteni, (Uget-el) úgyhogy ez nem is lesz oly nagy probléma. Azért az érdekes, hogy a vivaldi érzésre talán gördülékenyebben játssza le a html5-el a videókat, mint ezt a Firefox tenné a youtube videók html5 lejátszásakor. Viszont a html5 lejátszás azért a procit rendesen leterheli nálam, a memóriát viszont nem túlzottan foglalja le, ez is valami.

Ráadásul a próba alatt ment a Firefox böngésző is, azzal tettem fel a képeket, meg írtam a fórumba, mindeközben meg a Vivaldi-ban dübörgött a html5 lejátszó.

...(bár gyanítom, hogy az sfs-be amúgy a libffmpeg is bele van téve alapból)...
Hát igen, benne van, érdemes megnézni, hogy az amúgy az /opt-ba kerülő vivaldi könyvtár mit is tartalmaz, kibontottam, íme.
Kép
Azért érdekes, hogy a régebbi beta-verziókban még hiányolt libwidevine cuccok már ebben az újabb sfs-ben is simán benne vannak, akárcsak a legutolsó pepperflash.
Kép
Pont ezért nem tudom mire vélni azt, hogy a youtube oldalon a videó lejátszás alapból a html5 lejátszóval történik meg, az sfs-ben lévő pepperflash ellenétre. Érdekes....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.04.07. 00:37-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Viszont a Vivaldi-ra is lejhet jó pár alkalmazást letölteni, amivel kibővíthetjük annak tudását, én most hirtelen a próbához ezeket töltöttem le, és rendben feltelepültek nekem.
Kép
Ami külön érdekes volt, az az iplayer app, kiváncsi voltam, lehet e vele BBC csatornákat nézni, hát lehet, egészen jól.
iPlayer
https://chrome.google.com/webstore/deta ... lemlhkfjmk
az oldalról simán hozzáadhatjuk a Vivaldi-hoz az iplayert, és máris mehet a móka.
Kép
Itt épp egy jó kis tengeren búvárkodó csapat filmjét adták, végig is néztem, és simán teljes képernyőre is kinyitható a videó.
Kép
Kép

Ami szintén jó még, az az, hogy a magyar médiaklikk-es oldal is simán nézhető, itt épp a jégkorcsolyás gálaműsor ment az M4-en..
http://www.mediaklikk.hu/m4-elo#
Kép
Ezt is ki lehet tenni teljes képernyőre, a hétvégi kínai Forma-1 versenyt még akár ezzel a Vivaldi böngészővel is meg lehet nézni.

Azért azt még el kell mondani, nálam, az appok telepítése közben többször váratlanul magától bezáródott a Vivaldi, kézzel kellett újraindítani, de ennek ellenére a letöltött appokat redben feltelepítette a Vivaldiba, és a már említett videó nézés problémamentesen ment végbe. Az iplayer oldal egy JW Player 7.10.2 verziójú lejátszót használ, míg a médiaklikk oldal ebből egy régebbi verziót, a JW Player 7.8.2-es verziót használja. Ezek ugye már úgy tudom, hogy eleve html5-öt tudó, favorizáló lejátszók, (de alapból ismerik a Flash-t is) tehát itt is a html5 lejátszóval történt alapesetben a videók megjelenítése.
Ami még szintén kissé érdekes, hogy a rádiós appok egyikében -Radio Player Élő állomások- viszont a zenelejátszáshoz eleve kétféle lejátszót ajánl fel, egy flash-es, és egy html5-ös lejátszót, mindkettővel rendben megy/ment a rádiós stream lejátszás.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: A Vivaldi Webböngésző

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Mit is lehet csinálni egy ilyen borongós, esőbe hajló vasárnap délután? - többek között behozni az eddig valamiért hanyagolt, nem megnézett programfrissítéseket, köztük épp a Vivaldi böngészőét, hiszen az újabb Vivaldi verziók már elérhetőek lettek Oscars Yandex oldalán, link itt:
https://yadi.sk/d/euoIiDRDqcFnK

Óvatos duhajként az sfs verziót próbáltam ki előbb, és sajna, ez az újabb verzió nem fut már a Precise puppy alatt, mivel 2.17-nél frissebb GLIBC kell már neki,
Kép
de sebaj, itt a Puppy tahr-6.0.5, abban már a Precise-től frissebb GLIBC van, és igen, ezzel már simán elindult az új vivaldi-1.12.955.38-i386.sfs csomag.
Kép
Kép

Mivel az elmúlt hét nagy részét az új FF-Quantum verziók kitapasztalgatása vitte el, amikben ugye a youtube lejátszás már alapértelmezetten a html5-el zajlik, és a hanghoz meg kell még a(verziótól függő) Puplse(audio) telepítése is, így nagyon kíváncsi voltam, ennél az új Vivaldi csomagnál mi a helyzet youtube fronton.

Nos, itt is képes már az új böngésző a modern html5-webm megjelenítésre, lásd a képet,
Kép
és a próbaként betöltött youtube weboldal is azonnal a html5 lejátszóval jelentkezett be, annak ellenére, hogy ebben az újabb vivaldi böngészőben is ott van a 2017.aug.29.-i dátumozású libpepflashplayer.so fájl is.
Kép
Viszont a FF-el ellentétben itt már szerencsére azonnal volt hang is, minden egyéb bűvészkedés nélkül szépen megszólalt az alsa hang, ehhez még nem szükséges a FF-nél már megútált Pulse-s variálás. Ráadásul a vivaldi könyvtára jó szokás szerint már ismét beépítve tartalmazza a libffmpeg és libwidevine fájlokat is.
Kép
Az előző vivaldi verziónál tapasztal appok váratlan kilépését, illetve azok működését még nem néztem meg, de valószínű, hogy már azokal sem lesz gondom, legalább is, remélem. Pár add-onst feltettem a store-ból, rendben működnek.
Kép
Kép
Időközben lejött a vivaldi.pet csomag is a yandex oldalról, és ez is(meg az sfs is) az /opt-ba települ, így az esetleges eltávolítás sem lesz gond, még ha netán azt kézzel is kellene megejteni. Nem beszélve arról, hogy a frissítés is egyszerűbb így, verzióváltáskor elég csak az /opt/vivaldi könyvtár tartalmát frissíteni.

Válasz küldése

Vissza: “Internet”