DosBox a puppy linuxhoz, Dos játékok futtatásához.

Játékok puppy linux -ra
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

DosBox a puppy linuxhoz, Dos játékok futtatásához.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A Puppy linux alatt is játszhatóak a Dos-ban megszokott, megszeretett játékaink, erre többféle emulátor, és launcher program létezik, én azonban kissé konzervatív módon ragaszkodom a nekem bevált, és egyszerűen configolható DosBox csomaghoz, jelesül a saját kreálású Dosbox pet progimhoz. Akinek esetleg kellene, az innen majd letöltheti. A Precise 571 puppy-hoz nekem ezek a függőségek -precise-depends.tar.gz- még kellettek, a csomagban lévő debek feltelepítése után simán volt hangja a DosBox-ban futtatott játékoknak.
A függőségek azért kerültek külön csomagba, mert nem tudom, kinél milyen rendszeren, mi van meg ezekből, és emiatt nem tettem bele a függőségeket a pet csomagba. Azért ilyen nagy a pet csomag, mert már be van configolva, és így csak simán fel kell telepíteni a pet csomagot, ami tartalmaz egy VC, azaz egy Dos alatt futó Volkov Commandert, és öt darab Dos-os régi játékot, hogy legyen mivel kipróbálni.

dosbox-0.74-i486.pet
https://yadi.sk/d/Tv1fIDr03TAFoh

precise-depends.tar.gz
https://yadi.sk/d/h6eV1YRr3TAFuF

Kép

A játékok indító fájljai: -a Volkov Commanderben belépünk a játékok könyvtárába, és ott megkeressük az indító *.exe(néha *.bat) fájlt-
CHESS=CHESS.EXE
Cool Spoot=SPOT.EXE
Eszkerek=ESZ.EXE
Lotus 3=LOTUS.EXE
titus-the-fox=runne.bat -azért a runne.bat-al kell indítani, mert úgy normálisan elindul a játék, viszont ha a TITUS.EXE-re ütsz, azonnal leáll és kilép a program!-

A feltelepített DoBox.pet csomag megjelenik a Puppy főmenüjében a Játékok alatt.
Kép

A DosBox program indulásakor azonnal a fenti képen látható kék VC ablakba lép be, és abban a kétpaneles filekezelő ablakban szépen megkeressük a játékot indító *.exe(*.bat) fájlt, és arra rákattintva elindítjuk a Dos-os játékot. A játék végén az F-10-el lépünk ki a Volkov Commander-ből, és utána az exit begépelésével meg a még nyitott program ablakából.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.03.09. 01:15-kor.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: DosBox a puppy linuxhoz, Dos játékok futtatásához.

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Én részemről köszönöm!

Jó volt viszontlátnom az így újraélesztett régi dos-os programjaimat, na meg a Volkov-ot. És bár vannak pupletek magyarok is amikben kapásból benne van, de sokkal jobban örülök, hogy külön is telepíthető. Jó, tudom biztos megvan ezer helyen is a pet, de a függőségek talán már nem. Egyszer még mikor aktívan fejlesztői környezetet csináltam az általam használt precise puppyból, ott az SDL libet külön fordítani kellett. Azzal akkor egy részét megoldottam, de például az oss ami még a natív linuxos quake3-hoz is kellett, ha épp nem ubuntu és nem gamedata packagerrel lett felrakva az ioquake3, akkor bizony csak azzal volt hang, (ha még jól rémlik a régi szép időkből). Bár most azt nem teszteltem, aminek hangja kell legyen viszont a DosBox-ban annak van. Amihez több ciklus kell mint 3000, Ctrl+F12-vel amihez kevesebb is elég Ctrl+F11-gyel lehet szépen változtatni.

(ui.: apropó quake3 vagy ioquake3 azoknak akik még látnak fantáziát a dologban, Steamen megvásárolható még a quake3 és ha jól tudom megoldható, hogy linux alól is futhasson teljes értékűen, persze nem a Steames verzió, hanem az 1.32c linux változattal. A hangot ioquake3-mal lehet megoldani, puppyn csak szervernek használtam a sima natív quake3-at. Persze ezt manapság csak zártabb körökben tudom elképzelni lévén, hogy kiadta az iD Software ennek a forrását is így készült rá minden ami elképzelhető, meg még talán az is ami nem... A DeFRaG, a cpma, excessiveplus ami még talán érdekes lehet. Bár tudom, hogy van már azóta Quake Champions is, meg quake live is, de talán olyanok is akik ezt részesítik előnyben. )

https://www.excessiveplus.net/
https://playmorepromode.org/

Válasz küldése

Vissza: “Játékok”