Prince of Persia PET

Játékok puppy linux -ra
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Prince of Persia PET

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Sziasztok!

Elkészítettem az aktuális verzióból egy PET csomagot a GitHubról, a git programmal klónozva, de valamit nem értek, úgyhogy egy kis segítségek kérnék.

Ha a menüből indítom nem fut, ha rákattintok az ikonjára, akkor meg fut...

Hol lehet a hiba?
törölve, viewtopic.php?f=11&t=496&start=10#p5271
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Prince of Persia PET

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nálam semmire nem reagál ez az elvileg Dos-os program.
Precise puppyn ezeket a függőségi hibákat adja ki a terminálba való indításkor.

Unused direct dependencies:
linux-gate.so.1
libSDL2_image-2.0.so.0
libSDL2_mixer-2.0.so.0
libSDL2-2.0.so.0
/lib/libm.so.6

Ebből egyetlen egy függőség, az utolsó van meg, a többi hiányzik.
Nem kell ehhez a játékhoz valami még? -pl. ez esetleg- csak kérdem, nem ismerem a projectet.
Ez meg make.install-os csomag, SDL-2.0.5-11113.zip Source snapshot for SDL 2.0 (Updated Tue Jun 27 )

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Prince of Persia PET

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Nem.
Nem DOS.
Natív linuxos alkalmazás és pont ez a lényeg.
Most fordítottam GitHub repóból, forráskódból.
SDL2.0 layer kellett neki, SDL alapokon lett építve.
Ezért szeretném tudni, mi lehet a baja...

Xenial alatt indul... a menüből is indul, csak a data könyvtárat nem látja elvileg valamiért, de ha rákattintok, akkor megy.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Prince of Persia PET

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Icon=/usr/games/SDLPoP/data/icon.png

Mi lenne akkor, ha az ikon.png a puppynál szokásos /usr/share/pixmaps-ba kerülne? -úgy nem próbáltad?

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Prince of Persia PET

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Annak sajnos mindegy, hogy hol van.
A .desktop fájlban gyakorlatilag bármit be lehet állítani elég jól és szerintem az egész data könyvtárat nem használja valamiért a menüből történő indításkor...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Prince of Persia PET

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Csak nem erre tetszett gondolni, S-kami úr? :)
Screenshot_2017-06-30_23.12.14.jpg
Screenshot_2017-06-30_23.12.14.jpg (170.59 KiB) Megtekintve 10143 alkalommal
Akkor tessék leszedni és kitelepíteni ezt:
https://packages.ubuntu.com/trusty/i386 ... 0/download
meg ezt:
https://packages.ubuntu.com/trusty/i386 ... 0/download
- és lesz boldogság(remélem)! - vivid beta 2 brutálon tesztelve.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Prince of Persia PET

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Mostanra megvolt a teszt CsipeszPup-on(csak az újabbak kedvéért: az egy fel-extrázott precise 5.7.1 Retro) is - nos, az még kért jónéhány cuccost a két fentebbi deb-en kívül, mire elindult rajta ez a játék;
ezeket:
Screenshot_2017-07-01_09_37_08.jpg
Screenshot_2017-07-01_09_37_08.jpg (29.68 KiB) Megtekintve 10128 alkalommal
Aztán szépen bezippeltem az egészet, játékostól, függõségestõl és feltöltöttem ide:
https://drive.google.com/file/d/0B38lNu ... sp=sharing

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Prince of Persia PET

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Akkor lenne egy kérdésem, ugyanis ezen már skamival túljutottunk, a játék az /usr/games/SDLPoP/prince filére kattintva hibátlanul, hanggal együtt elindul, a probléma az, hogy bár a menübe beírja magát, onnan nem lehet elindítani, vagyis csak az első kép indul meg, utána semmi más, csak egy fekete ablak benne némi fehér ponttal, ami azt mutatja, hogy a program fut ugyan, de valami még nem töltődik be hozzá, vagyis ahogy skami említette, olyan az érzés, mintha a data könyvtárban lévő filéket nem éri el, vagyis inkább úgy mondanám, nem tudja betölteni mindet, mert végül is a program elindul, megjelenik az első ablak, benne a hibátlan szöveges megjelenítés, és amikor el kéne indulnia hanggal együtt a kezdő képsoroknak a történet ismertetéséhez, ott valamiért a menüből indítva csak egy fekete ablak van, benne egypár fehér ponttal, ami azt mutatja, hogy a program ugyan futhat a háttérben, csak a megjelenítéssel vannak gondok, de mondom, ez csak akkor van így, ha a puppy főmenüjéből indítom el a játékot, ha az első sorban említett módon, közvetlenül a /usr/gamesSDLPoP/prince könyvtárból indítom el a price filét, teljesen hiba nélkül működik a program.

Terminálból indítva viszont eleve egy igen hosszú hibaüzit ad meg, ez a két hiba képernyő van, a lényeg ezen jól látható.
Kép
Kép

Én tahr puppy alatt próbáltam ki, -precise-hez jó pár dolog kellett, és akkor sem indult el azon nálam- a tahr-hoz a játék elindításhoz viszont még kellett az image és a mixer mellé a libsdl2 basic filéje is, a képen látható is a külön könyvtár ablak képben, és az /usr/games/SDLPoP/prince filére kattintva a játék hibátlanul elindul, működik, hanggal együtt.
Kép
Kép
Kép
Kép

Viszont a puppy főmenüjéből indítva, idézem magamat:
...a probléma az, hogy bár a menübe beírja magát, onnan nem lehet elindítani, vagyis csak az első kép indul meg, utána semmi más, csak egy fekete ablak benne némi fehér ponttal, ami azt mutatja, hogy a program fut ugyan, de valami még nem töltődik be hozzá, vagyis ahogy skami említette, olyan az érzés, mintha a data könyvtárban lévő filéket nem éri el, ...
Kép
Kép
Kép

És itt egy idő után a programablak magától bezáródik, kilép.
Ha az utolsó képen is látható felirat szerint bármilyen gombot benyomok, space, enter, ekkor itt az ablakban egy rövid piros felvillanás van, majd a szövegkiírás elkezd villódzani, és ezután nemsokára bezárul a játékablak.

Viszont a játék az említett /usr/games/SDLPoP/prince filére kattintva hibátlanul működik hanggal együtt a tahr puppyn, de csak úgy.

Csipesz, amit te feltettél a precise-re az a mesa kiegészítés, meg a liegl1 és azok függőségei, ha jól látom.
Ebből nálam a tahrpup-on ezek voltak már meg, -6 darab file mesa kiegészítés a trusty-hoz- egy régebben telepíteni ívánt alkalmazás okán.

Kép
Kép

És talán ezért indulhatott el nálam a tahrpup-on csak a három, fentebb látható libsdl2 fájl telepítése után minden más függőség telepítése nélkül a játék, de csak szigorúan a játék könyvtárából indítva, lásd a fentebb leírtakat.
Még egy érdekesség, ha a játékot elindítom, megy a történet bemutató rész a zenével, -félelmetes mennyire jól eltalált zene egyébiránt- majd a bemutató arra a részre ér, a hol a herceg ugrándozik, nos ott a lépések, ugrálások tiszta hangja mellé vegyül valami erős sistergés is, ez nem tudom, hogy gyárilag van benne, vagy netán egy hiba okán, rég játszottam már az eredeti programmal, ott úgy rémlik nekem, ilyen sistergős hang nem volt, de lehet, én emlékszem csak rosszul.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.07.01. 17:06-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Prince of Persia PET

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A Precise puppy 571-hez a csomagkezelőből még le lehet tölteni a mesa kiegészítést, -igaz, ez egy régebbi verzió, mint ami a tahrpupban van- lásd a képeken,
Kép
Kép
de ezek ellenére, és a libsdl2 filék telepítésével sem indult el nálam a Precise-n a prince.

Amúgy nálam a precise-n a csomagkezelőben már nem érhető el a libsdl2 és még jópár ubuntus deb file sem, mivel lejárt ennek az ubuntu verziónak a támogatása, így már filenként kellene őket a netről összevadásznom.
Kép
A Trusty-hoz való libsdl2-es csomagokat meg nem mertem a precise puppyra feltenni, azok nem a precise-hez valók. Így, ha nehezen, de a libsdl1.2 precise puppyhoz való fő-basic fájlját le tudtam még szedni a precise puppy csomagkezelőjéből, de a precise-hez való image és mixer filéket már nem, ennyi a csomagkezelőből való letöltés történet.
Kép

Szerencsémre egy régebbi, mentett játékletöltésben a precise-hez való image és mixer fájlokat megtaláltam, és feltettem,
Kép
de mivel ezek régebbi verziójú fájlok, -de ez való hivatalosan a precise pupyhoz- így hiába ügyeskedtem, nálam a precise alatt a prince meg sem mukkant. Valószínűleg a libsdl1.2 verzió kevés neki, de a Trusty-hoz való libsdl2-es verziójú filékkel nem mertem kísérletezni.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Prince of Persia PET

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Elnézést, épp csak a lényegre nem figyeltem oda az általatok korábban leírtakból - vagyis hogy csak a menübõl bénázik... - nálam is ez volt a helyzet - csinálhattam bármit. Érdekes dezsavû érzésem támadt, mintha jártunk volna már így a kommander keen-nel is. Szóval, nem tudok megoldást eddig, semmit...
(Asztarra kee húznyi asz' jéá :D )
Azért persze bosszantó, hogy nem érteni, miért csinál úgy menübõl.

Válasz küldése

Vissza: “Játékok”