Egyéb

Szoftverek, alkalmazások - játékok, böngészők, driverek, videó lejátszók, ablakkezelők, témák
kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Egyéb

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Ezt a Multimédia szálon folytatom.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Egyéb

Hozzászólás Szerző: azami »

Kulusz ez mond számodra valamit?

Kép

Ntamás!
Ugyanis ez a Radio Tray progi úgy indul eredetileg, hogy induláskor betölti a rendelkezésre álló programbeli saját plug-in-jait, ami persze python-ban van forrásban mellékelve a programba, de, hogy az indításkor már legyen pluginunk, ezeket le is kell fordítani, futtatható exe-t kell belőle készíteni. Ezt elvileg a telepítő csomag végezné el, na ez nálam valamilyen okból kifolyólag ezt nem tette meg, így a plug-in-ok ugyan megvoltak python forráskódban, de nem volt meg az induláshoz szükséges betölthető, futtatható verzió belőlük.
"futtatható exe-t kell belőle készíteni" na ez nagyon zizi nekem...(Linuxon belül exe futás wine nélkül??? meghát amúgyis... :| )
Talán a python verzióval volt inkább probléma, Qt-val jártam úgy hogy bizonyos program csak bizonyos qt verzióval indult el.
Nem tudom hány adót hallgatsz a rádión, de ha nem túl sokat, érdemes az elérési utakból egy kedvencek lejátszó listafájlt készíteni, azt szinte minden lejátszó betölti, Windows és Linux alatt is... :D

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Egyéb

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Hát nem ... :)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Egyéb

Hozzászólás Szerző: NTamas »

KuLuSz írta:Lehet hogy megint csak hülyeséget írok (meg a feszkót csinálom) , de ha a program pythonnal fut, akkor nemhiszem hogy annyira kevés erőforrás igényü lenne , mivel fut a python futtató környezet amikor meg van nyitva az alkalmazás. Ha csak a java alkalmazásokra gondolok, ott is ha bármilyen java alkalmazást elindítok alapból beindul a java futtató és eszi a ramot.
Na de ez csak az én véleményem. :)
Egyébként a puppynak van saját rádió kliense, a PupRadio , ami python mentes. Nyilván nem olyan szép (és jó?) mint a radio tray, de működik. A pupradio-nak nincs tray üzi ablaka.
Kétségtelen, van benne egy rádió/tv-s program, (stream lejátszó) de nekem nem ez kell, az egyszerű, és programablakmentes zenehallgatáshoz.
A radió tray python-ja jóval kevesebbet eszik a memóriából mint a java, vagy a flash, ha erre gondoltál.
A sima zenehallgatáshoz nincs szükségem csicsásan/vagy rondán, igénytelenül és memóriát foglalóan kirajzolt program ablakra, elég egy pár kb-s tálcaikon is, ami, ha kell, feldob egy szöveges ablakot, ahonnan a kellő dolgokat -ki-bekapcsolás, adóváltás - egyszerűen, kevés memóriát lefoglaló módon el tudom intézni, majd ezt a kis szöveges menüt el tudom küldeni a háttérbe, szintén kevés állandó memóriát lefoglalva a menü újrakirajzolásához. Én ezért szeretem ezt a progit, igaz még a Puppy-kon nem a teljes pompájában, és funkciójában működik, lásd ehhez az Ubuntu, és más, nagyobb Linux-ok alatti működését ennek a proginak.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Egyéb

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta:Kulusz ez mond számodra valamit?

Kép

Ntamás!
Ugyanis ez a Radio Tray progi úgy indul eredetileg, hogy induláskor betölti a rendelkezésre álló programbeli saját plug-in-jait, ami persze python-ban van forrásban mellékelve a programba, de, hogy az indításkor már legyen pluginunk, ezeket le is kell fordítani, futtatható exe-t kell belőle készíteni. Ezt elvileg a telepítő csomag végezné el, na ez nálam valamilyen okból kifolyólag ezt nem tette meg, így a plug-in-ok ugyan megvoltak python forráskódban, de nem volt meg az induláshoz szükséges betölthető, futtatható verzió belőlük.
"futtatható exe-t kell belőle készíteni" na ez nagyon zizi nekem...(Linuxon belül exe futás wine nélkül??? meghát amúgyis... :| )
Talán a python verzióval volt inkább probléma, Qt-val jártam úgy hogy bizonyos program csak bizonyos qt verzióval indult el.
Nem tudom hány adót hallgatsz a rádión, de ha nem túl sokat, érdemes az elérési utakból egy kedvencek lejátszó listafájlt készíteni, azt szinte minden lejátszó betölti, Windows és Linux alatt is... :D
Az a kis nyilas jelzés az szerintem azt jelzi a számodra, hogy a program, aminek a linkjét ilyen módon megkülönböztetve az eredeti program linkjétől látod ott, az fizikailag nem ott van abban a képernyőablakban fizikailag, ahol ezt a nyilas, vagy más jelzésű linket látod, hanem fizikailag ténylegesen máshol, más alkönyvtárban van elhelyezve az eredeti program, és annak az eredeti linkje.

Amit te mutatsz, és ez nem az a nyilas jelzés, amiről fent írtam, hanem ez a kiterjesztett attribútum jelzése, tehát a fájl(ok) jogosultság kijelzése lehet, én erre tippelek, és mivel windows alatt (NTFS) látod a HFS.exe fájlt, ami gyakorlatilag Windows alatt arra való, hogy olvassuk, és esetleg írhassuk is a Linux-os file rendszer fájljait, de ehhez viszont jogosultság is kell, és mint ilyent, ezt a file attributomban jelzi is. Ha tévednék, majd az öreg linux-osok kijavítanak.

Azt az exe beírást azt képletesen kell érteni! Nem tényleges exe filéről van szó, természetesen, hiszen Linux-ban vagyunk, és valóban nem a vine-n át futtatunk egy windows-os fájlt, azt jelzi csupán, hogy a programban lévő plu-in modulok nem futtatható móduak, illetve a plug-in modulok python forráskódja valamiért nem fordul át futtathatóra, emiatt a program úgy érzékeli, hogy nincs is benne a kellő modul, így ennek a hiánya, nem futtathatósága miatt nem indul el a program, illetve, ha terminálban indítod, láthatóan elindul, de a betölteni való modulok hiányában a program betöltés azonnal meg is szakad, leáll. Ebből te csak annyit érzel, hogy a program nem indítható, hiába kattintasz rá a Puppy Multimédia menüjében, illetve, ha a csomagfüggőségeket ellenőrzöd le, az semmi hibát nem fog kimutatni, hisz a program futásához szükséges függőségek, programfilék, ikonképek jelen vannak a Puppy-ban a program alkönyvtárában.

Ez a program eleve listát -bookmars.xml- használ az adók eléréséhez, amiben a program írója által meghatározott szerkezet szerinti stílusfelosztás szerint vannak rendezve a rádióadók webes címei, ebből olvassa ki őket a program, és indítja el, amennyiben működőképes az a netes cím, vagy éppen ad-sugároz az adó, mert vannak időszakosan sugárzó rádió-állomások is, nem csak 24/7-ben, álladóan működőek.
Továbbá a listát Te kézzel úgy bővíted, növeled, ahogy akarod, kategóriákat adhatsz hozzá, ezen belül rendezheted el a saját rádiós webcímeidet is. És akár készíthetsz egy kedvencek kategóriát is, ha neked ez kell, megteheted a program erre módot, és lehetőséget ad, és akkor abba a kedvenc menübe vágod be az általad gyakran hallgatott állomásokat, ehhez mondd, minek is kellene nekem más programot használnom?

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Egyéb

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Az exe fájl kiterjesztés az 'executable' elnevezés rövidítése , ami annyit jelent hogy futtatható állomány. Persze ez csak winfoson megszokott. Linuxban nincs szükség kiterjesztésre, ha valami futtatható.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Egyéb

Hozzászólás Szerző: NTamas »

KuLuSz írta:Az exe fájl kiterjesztés az 'executable' elnevezés rövidítése , ami annyit jelent hogy futtatható állomány. Persze ez csak winfoson megszokott. Linuxban nincs szükség kiterjesztésre, ha valami futtatható.
Ezt én is tudom, de mint írtam, a radió tray-ben a benne lévő alapmodulok, amiknek futtathatónak kellett volna lenniük, azok nem voltak azok, emiatt állt meg a program betöltésének folyamata, és emiatt nem indult el maga a program. Hogy ez miért volt így, passz, de mindenesetre a program deb csomagból történő telepítése és a hozzávaló függőségi csomagok -szintén deb-es csomagok - kézzel, egyesével történő telepítése után volt ez, állt elő ez a helyzet. Ha ezeket a deb-es csomagokat letöröltem a rendszerből, és utána a puppy csomagkezelőjével tettem fel gyakorlatilag ugyanezen deb-es csomagokat, akkor már a mudulok futtathatóak lettek, és induláskor már be tudtak töltődni, így a program már el tudott indulni!!! Az egy más kérdés már, hogy a modulok a puppyval, és az abban működő ablakkezelővel, tálcakezelővel milyen mértékig tud együtt működni, teljes e az összhangzattan, illetve működik ugyan a főprogram - jelen esetben ez még a valós helyzet - de az egyéb kiegészítő modulok már nem a teljes működést prezentálják, illetve nem úgy működnek, mint más-Ubuntu és egyéb nagyobb Linux verziókban - ez megszokott, és probléma mentes.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Egyéb

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Egyébként az lx7 csomagkezelőjében benne van a radiotray 0.7.2 verzió . Elvileg minden függőséget telepít a csomag kezelő, szóval nemártana telepítés után működnie.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Egyéb

Hozzászólás Szerző: NTamas »

KuLuSz írta:Egyébként az lx7 csomagkezelőjében benne van a radiotray 0.7.2 verzió . Elvileg minden függőséget telepít a csomag kezelő, szóval nemártana telepítés után működnie.
Csak éppen nálam nem működik, hidd el, próbáltam, nem megy, az van amit már többször leírtam, nem ismétlem magam, a lényeg a csomagkezelő felteszi a programot, meg a rengeteg függőséget, látszólag azok ellenőrzésekor nincs is ebben hiba, de maga a program - mint később kiderült, miért - mégsem elindítható!

Viszont egy kérdést engedj meg, az lx7 v.2 puppy ugye lxe ablakkezelőt használ. Ez most a jwm főlé töltődik be az induláskor, mert nálam az lx7 v2-es puppy indításakor alul egy pillanatra jól láthatóan betölt a normál jwm felület, tálca, majd villan egyet a képernyő, és ezen felület fölé kezdi betölteni az lxe-s ablakot a w7 témával alapértelmezetten. És talán emiatt lassú eleve ez a rendszer, hiszen az lxe ablakkezelő eleve nem nagyméretű dolog, és elvileg kevés memóriával működik, és sehol más ezzel futó Linux verzió nem lassú, csak ez az lx7-es Puppy csomag, ezért is kellet dobni a gépről, és visszatenni krosz54 első xrprecise571Lite verzióját, ez ugyan openbox-al indít, és elvileg tint2-es tálcát használ, de még ezzel együtt is sokkal gyorsabb, mint az LX7 v2-es Puppy csomag, amit emiatt le is szedtem a gépről, pedig jó kis rendszer.

Szóval erre a régebbi krosz-féle precise lite-re viszont simán felmegy az ebben a csomagkezelőben is elérhető 0.72-es radio tray csomag, én ott hibáztam, hogy ere nem azonnal a csomagkezelőből telepítettem fel a régebbi programverziót, de az lx7-el való rossz tapasztalásom miatt a kézzel indított különálló telepítést választottam, ami nem hozott eredményt, ezért kellett előbb törölni, majd a csomagkezelőből újratelepíteni, ezután már a leírt hiányosságokkal, de működött, és működik is azóta is a program, ez van, erről többet már nem lehet írni.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Egyéb

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A jwm és az lxde asztal/ablakkezelő egyszerre nem indulhat el , mivel más fájlkezelőt használ . Nálad valami nagy gebasz lehet ha egyszerre indul a kettő .
Jwm indítása terminálból : restartwm jwm
LXDE ablakkezelő indítása terminálból : restartwm startlxde
Elvileg a menüből is lehet váltani ablakkezelőt. De egyszerre nem indulhat a kettő ! A /root/.xinitrc fájlban le vagyon írva a metódus mindkét ablakkezelőhöz. Egyébként a jwm nem volt elérhető az alap rendszerben (retro precise lxpup 5.4) . És még így sem működik hibátlanul. A lassuság valószínüleg a rendszer miatt van (szerintem), és nem az ablakkezelő miatt. A kros féle puppy újabb a retro precise 571 . Az lx7 pedig korábbi jópár hónappal. Lehetséges hogy a kros féle jobban fexik a gépednek, míg az lx7 nem . Bár szerintem is bugos az lx7 . Nem 100 %-os a rendszer .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Szoftverek, alkalmazások”