HunPup64 K6.2.5 BookWormClassic, HunEng, 2024, március

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

HunPup64 K6.2.5 BookWormClassic, HunEng, 2024, március

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Üdvözlök minden itt járót ezen a bánatos vasárnapon - szeretném elmondani, mik tetszettek meg az elmúlt egy-két hónapban néhány fórumtárs törekvéseiből, s be szeretném mutatni, mit is kanyarítottam én végül ezekből:
két dologról van szó - az egyik a HunPup 64-esek - melyekből személy szerint a BookWorm Classic-ot vettem kezelésbe - a másik dolog a tévénéző-csatornánkénti mûsorböngésző szkriptjeitek fejlesztése, ezek közül én a legelégedettebb az osl_mini_v2-vel voltam, ezt építettem be ezen új DVD anyagba - le a kalappal mindenki előtt, aki részt vett a kialakításában! - Ebben az új cuccban a VLC-vel muzsikál jobban, az mpv-vel valamiért nagyon lomhán tölt be egy-egy csatornát, ezért nálam a szkript megnyitásakor a VLC az alapértelmezett lejátszó.
No: lássuk, mik a BookWorm Classic hátrányosságai - nincs túl sok;
1. Van egy avíttas hápé duálkór leptopom, szinte csak tesztgépnek használom, egy Broadcom 43-as beépített wifivel - na, ezt pont nem kezeli - annak ellenére, hogy megvan elvileg a rendszerben a modulja :( - nem értem...
2. A PPM-ből - bár ránézésre ragyogóan frissít mindent - túl sok a gyakorlatban mûködésképtelen alkalmazás, ezeknél észrevettem egy gyakorta visszatérő hibaüzenetet, mégpedig valami "symbol lookup error"-t vagy mit írt ki a terminál...
3. Az eredetileg beletett online tévézős szkriptes app valamiért ócskán mûködött de kicseréltem, most már faja;
4. Smtube - mint már annyiszor - most sem állt a helyzet magaslatán - kénytelen voltam kidobni és helyette egy portable FreeTube-ot alkalmazni inkább...

- no ennyi volt a kellemetlenség, akkó' gyüjjenek a jóságok:

Nem is én lennék, ha nem került volna bele Wine - ezt - 32 bites lib-ek híján - egy WINE_5.11-portable64.tar.xz-ből kicsomagolt cuccal oldottam meg, melyet valahonnét a nemzetközi Puppy fórumról halásztam...
Vannak benne doksi-kezelők/olvasók: LibreOffice_7.4.2.3_Linux_x86-64_hu, FBreader, CoolReader, Qpdfview, a a wine-os szekcióban pedig egy portable Calibre, egy MobiPocket reader meg egy Sumatra pdf fogható munkára;
Került bele még Dosbox, Avidemux, Kodi, a fentebb említett FreeTube, Streamtuner2, néhány játék, Java, Gtk-, ikon- egérkurzortémák, további hasznos kis Wine-os appok - hát ahogy szoktam általában...
A cucc mérete végül 2435,6 Mb lett - letölthető innen:
SZERKESZTVE: AZ ÚJABB MÉG EGY KICSIVEL LEJJEBB!
Köszönet az "alap" készítőinek!
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (81.34 KiB) Megtekintve 1164 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: HunPup64 K6.2.5 BookWormClassic, HunEng, 2024, március

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Sziasztok;
jelentem, ezen a Bookworm Puppy-n néhány kisebb változtatást ejtettem meg, kettő ezek közül: Firefox frissült, ablakkezelőből pedig mostantól válthatunk openbox/lxpanel vagy a korábbi jwm közt;
A használata közben gyűjtött tapasztalatok miatt illik megemlítenem valamit: ebben a rendszerben nem épp a wine a legerősebb láncszem - tehát ha valaki Közületek egy baró 64 bites wine gaming puppy-t keresne, ne ezt válassza(úgy rémlik, erre a célra elég jó saját cuccaim közül a Fossa64 vagy a Dpupbuster64 dvd-k). - Minden más frankó. Félre ne értsetek: a wine is műxik, csak valahogy kevésbé "mindenevő" vagy hogy is mondjam...
Letölthető innen - HunPup64K6.2.5BookwormClassic2024MarcCsipesz.iso, 2701,2 Mb:
https://drive.google.com/file/d/1PiRMto ... drive_link
ScreenshotHunPup64BWC.jpg
ScreenshotHunPup64BWC.jpg (60.89 KiB) Megtekintve 447 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”