seamonkey

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
NTamas

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: NTamas » 2015.02.01. 13:11

Időközben elérhető lett egy friss, magyar verzió is a saját honlapján.
SeaMonkey 2.32
Linux GTK2, Hungarian (38 MB)

Akinek, mint nekem is, egy magyar nyelvű verzió van fenn a Pupy-n, annak érkezni fog rá a frissítés az új verzióváltás miatt hivatalból is, ha ez be van állítva.
Mint például ma nekem, a régebbi 2.31-es magyar nyelvű verzióm frissült ilyen módon az új verzióra, ami szintén magyar nyelvű lett.

Kép
Kép

Paradox

Hozzászólás Szerző: Paradox » 2015.09.06. 16:51

Tudna valaki adni SFS filet.
A mostani verzioról csak a petet ( a Vivid verzion nrm igen akarja a petet filokat fel ismetni),SFS (eddig 90 százalékban rendesen müködik).

NTamas

Hozzászólás Szerző: NTamas » 2017.08.11. 21:04

Megjelent a Seamonkey-2.48-as verzió, ez már a Chatzilla nélküli verzió.
Seamonkey-2.48_HU.pet
Size: 50.7 MB
Modified: 11.08.2017

Bocs, de most nézem, hogy egy igen fontos infót nem írtam oda, most pótolom. Tehát a seamonkey könyvtár nem a megszokott /usr/lib-be kerül ebben az új Seamonkey-2.48_HU.pet csomagban, hanem az /opt-ba! - tehát erre kéretik odafigyelni, és akinek a régi, lecseréni kívánt seamonkey böngészőkönyvtára még a régebben megszokott /usr /lib-ben van, az az új verzió telepítése előtt a régi Seamonkey könyvtárat távolítsa el az /usr/lib-ből!

NTamas

Re: seamonkey 2.49.1

Hozzászólás Szerző: NTamas » 2017.11.14. 15:53

The SeaMonkey project is proud to present SeaMonkey 2.49.1

The SeaMonkey project is proud to present SeaMonkey 2.49.1: The new major release of the all-in-one Internet suite is available for download now! Building on the same Mozilla platform as Firefox 52.4 ESR, it delivers those same developments in web technologies such as HTML5, hardware acceleration and improved JavaScript speed. SeaMonkey 2.49.1 uses the same backend as Firefox and contains the listed Firefox 52.4 ESR security fixes. SeaMonkey now uses gtk3 on Linux.

A SeaMonkey projekt büszke arra, hogy bemutatja a SeaMonkey 2.49.1-es verzióját: Az all-in-one internetes csomag új, nagyszabású kiadása már letölthető! (2016 november 4.-től) Ugyanazon a Mozilla platformon, mint a Firefox 52.4 ESR, ugyanazokat a fejlesztéseket nyújtja az olyan webes technológiákban, mint a HTML5, a hardveres gyorsítás és a javított JavaScript-sebesség. A SeaMonkey 2.49.1 ugyanazt a hátteret használja, mint a Firefox, és tartalmazza a felsorolt Firefox 52.4 ESR biztonsági javításokat. A SeaMonkey mostantól a gtk3-at használja Linuxon.

Az új magyar nyelvű verziót a szokásos tar.bz2 csomagként -seamonkey-2.49.1.tar.bz2- innen lehet tölteni:
https://www.seamonkey-project.org/releases/

A letölthető tar.bz2 csomag egy seamonkey könyvtárat tartalmaz csak, tehát ez nem teljes telepítős csomag, itt kézzel kell (ajánlatos!) az új seamonkey könyvtárat a régi, már meglévő könyvtár helyére tenni.(vagy ezt a műveletet a terminalban egy megfelelően paraméterezett scripttel elvégeztetni)

Én a Seamonkey_2.40-es verzió óta úgy készítem el a pet telepítős csomagjaimat, hogy a seamonkey könyvtár az /opt-ba kerül telepítésre. Így könnyebb a telepítés és az eltávolítás illetve a frissítés is.
SeaMonkey_2.49.1-Hu_Linux.pet
Size: 52.2 MB
Modified: 14.11.2017 17:25

A mostani 2.49.1 verzió előtt nálam a gépemen az egyik régebbi Precise-571-en még egy ilyen 2.46-os verzió futott, ez a verzió még nem igényelte a Firefox által már megkövetelt Pulseaudiós buherálást, és noha a youtube már ezen is alapból a html5 lejátszóval üzemelt, de a hang szolgáltatás az maradt az Alsa rendszer kiváltsága. Nos ezen a régebbi Precise Puppyy-571-es verzión futó Seamonkey-2.46-on én a mostani frissítést a letöltött magyar nyelvű seamonkey-2.49.1.tar.bz2 csomagban lévő seamonkey könyvtár sima kicserélésével végeztem el, és ért egy igen kellemes meglepetés!
Az történt ugyanis, hogy bár ez az új verzió már a gtk3 meglétét igényli, -szerencsére ez azért más okból már a gépemen volt- viszont a youtube lejátszás az nem igényelte a Pulseaudió meglétét, a html5 lejátszó simán elindult és azonnal volt hang is, és nem jelent meg a mostani, új Firefoxoknál megszokott, Pulseaudió telepítésére figyelmeztető felirat a youtube lejátszó felett.
Ez azért egy jó megoldás szerintem.
Kép -kattints rá, ebben az ablakban fog megnyílni a belinkelt kép-
És az is jó még, hogy jópár régi, már telepített kiegészítő is simán működőképes maradt, lásd pl. a Complete Youtube Saver kiegészítő is, noha az ffmpeg telepítésének hiányában ez csak a standard méretű videókat menti le, de sebaj.
Kép -kattints rá, ebben az ablakban fog megnyílni a belinkelt kép-

Utóirat.
Egy 32 bites tahrpup-6.0.5 alatt futó Seamonkey-2.48 lett most frissítve, eredmény ugyanaz, mint az előbbi Precise-571 verziónál, itt sem szükségeltetik még a Pulseaudió megléte a youtube-s videóknál. A html5 pedig itt is alapértelmezett, viszont ez a 32 bites tahrpup jobban is támogatja a Seamonkey webböngészőt(és a Firefoxot is, természetesen) ez ügyben.(míg a Precise-571-nél a két középső lehetőség eleve nem támogatott, és ott pirosan jelenik meg)
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Internet”