Tahrpup shinobar

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Tahrpup shinobar

Hozzászólás Szerző: azami »

A Pupplet innen tölthető le : http://shinobar.server-on.net/puppy/tahrpup/
Szoftverek amiket kipróbáltam és működik : https://www.wuala.com/azakilinux/Docume ... /Tahrszoft
Pillanatnyi állapot Kép: http://i.imgur.com/o1nIGQj.png

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Tahrpup shinobar

Hozzászólás Szerző: csipesz »

A mindenit, de jo, hogy felhivtad a figyelmem erre a shinobaros holmira! - talaltam benne ket gyonyoru ikon-temat, amik meg nem voltak meg eddig:
Az egyik neve "Ardis", a masike pedig "JQ8raised"
Matol kezdve orokos darabok a gyujtemenyemben :) .

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Tahrpup shinobar

Hozzászólás Szerző: azami »

Valamelyik változatból lehetne tőled kérni 1 kisebb változatot?
Wine,Virtualbox Magyarított böngészö, flash, java, igazából alapnak elég lenne (nekem ;) ).

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Tahrpup shinobar

Hozzászólás Szerző: csipesz »

nem biztos, hogy pontosan ertem, mire gondolsz...
Amiben wine, virtual box, openjdk/java elore be van helyezve, mar eleve nem lehet tul kicsi...
neked mekkora meret kell? Vagy hogy erted?

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Tahrpup shinobar

Hozzászólás Szerző: azami »

Nem a méret a lényeg de a fentebb említett szoftverekkel már "messze jutok-(tunk)" :D

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: Tahrpup shinobar

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Nagyon kellemes anyag lenne, ha a Precise 5.7.1 PAE verziójával ellentétben neki is sikerülne felmászni egy alapjában kis méretű PIII-as Compaq PC-re, ami 512MB RAM-os.
Pontosítok, felmászik. de se hang, se internet, mivel a beállításvarázslóban a választási lehetőségek alatti opciók elérhetetlenek, nem jelennek meg grafikusan.
Alapból MX-14 a fő rendszer és a Precise 5.7.1 egyelőre, vagy állandóra csak sima save.sfs, igaz már meghízlaltam 6,3 G-re, amin viszont csodálkozom, hogy a Debianos-XFCE klón miért nyomatja jobban, mint a Puppy Tahr.
Jómagam qbittorrent fan vagyok és a Tahr-on simán települ is a legújabb verzió, a Precisen meg kell vele szenvedni, bár csipesz augusztusi kiadásán már csak töredéke volt a függőségek száma. A libboost_system és annak filesysteme, no meg a szokásos kis függőségeit értem ez alatt.
Mindazonáltal a júniusi Tahrpup by csipesz, amit szerényen konyhai/otthoni használatra javallt kedvenc szerzőm, nálam csudijó és problémamentes, csak a Chromiumot nem tudom életre kelteni, sehol sem találtam hozzá segítséget, ami nem akkora gond, megvagyok őkelme nélkül.
Remélem csipesz ezt is felturbózza majd és akkor hajrá. :D
Most ugyan egy LMDE-n írtam, azonnal átmegyek valamelyik szépségre, még vacillálok, hogy melyik legyen is az a három közül.
Szép esős napot mindenkinek! ;)
Szerk.
Ismétlés a tudás fő forrása. Nálam a két hangkártya miatt sorozatosan probléma adódott és egy idő elteltével nem ismert fel egyetlen kártyát sem. Most találtam véletlenül egy leírást, hogy amennyiben két hangeszköz van és a külsőt használom, a BIOS-ban le kell tiltani az alaplapit. Na ezzel szívtam ezidáig egy kicsit. Aztán a quickpetet sem vettem észre én balga, pedig hasznos valami. Van még mit tanulgatni.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”