UpupCC18.10 Eng/Hun 2018 Nov., csipesz változat

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

UpupCC18.10 Eng/Hun 2018 Nov., csipesz változat

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Csákó. Kész lettem egy ilyen Upup kozmikus tintahal puppival is; nem is tartott túl soká - kb.5 nap szabadidős óráiból megvolt. Ezt a rendszert egy p4-es gépre már nem ajánlanám annyira, azon már kissé lomhácska, azonkívül a rendszer alap böngészőjéül választott Iron webböngésző a tesztelő p4-esemben lévő nvidia fx5600-as kártyával a második illusztráción látható élményt nyújtotta. Dual core gépen, pci express kártyákkal nem volt gond a youtube képével.
Készítése közben még három kellemetlenséggel találkoztam: az egyik, hogy mikor az xorgwizarddal 1024x768-as módba akartam tenni, kiakasztotta a samsung syncmaster 710v moncsimat, nem volt többé kép... De ha felraktam vidikártya-drájvert, úgy már nem volt gond. Úgy látszik, e rendszerben a nouveau driver béna kissé...
A másik kellemetlenség egyes ablakok teljesen véletlenszerű fagyása - szerencsére ez elég ritkán történik csak, - gondolom, az alaprendszer készítője nem véletlenül tett a rendszerbe egy xkill nevű segédprogramot, ilyen ritka ablakfagyós esetekben az segít.
Végül a harmadik, fejcsóválásra okot adó jelenség: a ppm-ből telepített haláli friss vlc tök béna mikor videókkal kéne bánnia, ezért megtettem audió-lejátszónak, videókat pedig inkább a baka médiaplayer-rel játszatok le.(SZERKESZTVE: ez utóbbin javítottam kicsit...)
No - ezeket leszámítva egész jó a cucc.
Érdeklődők innen tölthetik:
https://drive.google.com/file/d/1yj39Pw ... sp=sharing
1UpupCC1810K49134Screenshot.jpg
1UpupCC1810K49134Screenshot.jpg (148.7 KiB) Megtekintve 4549 alkalommal
2UpupCCIronBrowserPentium4NvFx5600Youtube.jpg
2UpupCCIronBrowserPentium4NvFx5600Youtube.jpg (107.1 KiB) Megtekintve 4549 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2018.11.11. 11:53-kor.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UpupCC18.10 Eng/Hun 2018 Nov., csipesz változat

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló "csipesz"!

Remek, nekem a VLC teljesen jól működik, mindent rendben lejátszik. A "baka médiaplayer" viszont nálam nem nyert, mivel nem lehet "tekerni" benne és én néha csak beleszeretnék kukkantani egy-egy filmbe.
Sajnos a wine olykor-olykor nem tud egy-egy játékból kilépni, visszatérni a puppy-ba (pl. RA2) és ilyenkor csak a Ctrl+Alt+BackSpace segít, de akkor a beállított magyarról azonnal visszatér angolra. (Ugyanez van néha egy-egy *.pet telepítése után is. Igaz ez más Eng/Hu összeállításodban is előfordul nálam, hangsúlyozom nálam!) Viszont nem kellett kernelt cserélnem!
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (157.26 KiB) Megtekintve 4490 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: UpupCC18.10 Eng/Hun 2018 Nov., csipesz változat

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hello, ticoo1 - köszi, hogy megnézted - csak két rövid válasz:
Sajnos a wine kompatibilitása cseppet sem korlátlan - mindig voltak és lesznek is számára emészthetetlen vindózos cuccok...
Baka mplayer nem tud tekerni? - nocsak. Akkor indíts el vele egy videót, a képernyőn folyamatosan lenyomott bal egérgombbal ránts egyet jobbra és figyeld, mi történik. (persze laptoppal, külön egér nélkül, touchpaddal ez nem tudom, mennyire könnyen kivitelezhető...)

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UpupCC18.10 Eng/Hun 2018 Nov., csipesz változat

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Csipesz OK! a kompatibilitási probléma felvetése (mivel ez is csak egy emulátor), csak jelen esetben ua. a RA2 ezen wine-vel másik puppy-n rendben fut. Persze lehet, hogy a kedvenc AMD-s cuccom miatt van, mivel nincs "zdrv" és ami Tőled benne maradt az nekem esetleg kevés (sosem épül be a teljes huge kernel), majd megnézem, meg egy-két laptopon is.
"Baka mplayer" -- hiába rángattam, figyeltem, semmi. (Lehet, hogy már rángatni se tudok? :mrgreen: ) Egyébként még a laptopokhoz is külön egeret használok, de elsősorban "asztali" gépen nézelődöm.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UpupCC18.10 Eng/Hun 2018 Nov., csipesz változat

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Tisztelt "csipesz"!

Nos, hozzátettem az eredeti huge kernelt (fdrv, zdrv) és a RA2 már rendben is fut, remekül működik. A "Baka" továbbra is csak az elejétől hajlandó lejátszani a filmeket. (Már kezdem utálni a gépem :mrgreen: )

Kipróbáltam egy régi inteles Asus laptopon is, azon viszont minden jó alapból (a Baka is :!: ). De a nyelvváltási probléma megmarad, ha egy csomagot telepítek (pl. ikonkészlet). Ha az initrd-t átírom, akkor OK.

Az "xkill" már évek óta benne van a puppy-kban. Igen jó szolgálatot tesz a böngészők használatánál, ha egy-egy nemkívánatos "parancs fut a háttérben" és "megfogja" a böngészőt.

Szóval, ismét készült egy remek alkotásod, melyet szerencsére megosztottál velünk, köszönöm szépen.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: UpupCC18.10 Eng/Hun 2018 Nov., csipesz változat

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szia, ticoo1! bocs, hogy nem válaszoltam egy kis ideje, de rohadtul elfoglalt voltam...
szóval: az észrevételeidet nagyon köszönöm, ellenőrzöm a cuccom újra és ha fogyatékossággal találkozom ami megfelelne az állításaidnak(vagyis hogy lehet hogy nem épült be minden "rendesen") - ez esetben dobok majd egy javítást, elég hamar.
Ja! a baka player nálam balról jobbra lenyomott balegérgombbal rántással szépen "teker", csak egy rántásra kicsit keveset: 1-1,5 percet halad előre egy filmben - úgyhogy fogalmam nincs hogy ugyanerre Tenálad miért nem képes...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2018.11.11. 09:17-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: UpupCC18.10 Eng/Hun 2018 Nov., csipesz változat

Hozzászólás Szerző: NTamas »

csipesz írta: 2018.11.10. 23:01 úgyhogy fogalmam nincs hogy ugyanerre Tenálad miért nem képes...
Talán, ha a beállításokban utána nézne, ugyanis ez a művelet -a Gestus támogatás- a Baka player - Preferences (Preferenciák) menüpontban letiltható.
(Egy egér vagy egy érintőképernyő használatával a videó lejátszásához szükséges kattintással húzással húzhat. A balra / jobbra kattintással és húzással visszafelé / előrefelé kereshet. A fel / le gombokkal történő kattintás és húzás növeli / csökkenti a hangerőt.)

Kép
Bocs, de csak ilyen példaképet találtam hozzá, sorry.

Az mpv program Open Gl-es támogatottságú videó kártyákat szereti, ezért, ha nem ilyen videó kártyánk van, akkor esetleg célszerű feltenni a csomagkezelőből a libgl1-mesa-glx fájlt, és annak függőségeit, ez amúgy egy free implementation of the OpenGL API -- GLX runtime csomag, amit pl. más puppy verzióknál is érdemes használni, főleg régebbi videókártyákhoz. (célszerű amúgy a teljes mesa csomagot feltenni, pl. régebbi oprendszerre, nálam a tahrpuppy-n ezek vannak fenn. Bocs az off-ért!
Kép

Amúgy a baka player .deb csomagban lévő controll fájlban is meg van említve ez a libgl1-mesa-glx függőségigény.
Package: baka-mplayer
Version: 2.0.4-1
Architecture: i386
Maintainer: Joshua Park (godly-devotion) <azian.otaku@live.com>
Installed-Size: 1069
Depends: libc6 (>= 2.3.6-6~), libgcc1 (>= 1:4.1.1), libgl1-mesa-glx | libgl1, libmpv1 (>= 0.4.0), libqt5core5a (>= 5.5.0), libqt5gui5 (>= 5.2.0), libqt5network5 (>= 5.0.2), libqt5svg5 (>= 5.0.2), libqt5widgets5 (>= 5.2.0), libqt5x11extras5 (>= 5.1.0), libstdc++6 (>= 4.9), libx11-6
Recommends: fonts-noto, youtube-dl
Section: video
Priority: optional
Homepage: http://bakamplayer.u8sand.net/
Description: Baka MPlayer - The mpv based media player
Free and open source, cross-platform, libmpv based multimedia player. Qt 5.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.11.11. 11:59-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: UpupCC18.10 Eng/Hun 2018 Nov., csipesz változat

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Tehát: kissé javított változatra lecserélve a tárhelyen a cucc, a legelső posztban pedig frissítve a linkje.
Már csak egyetlen kis tanács, nem túl lényeges: ha valaki - hozzám hasonlóan - nem érzi szükségesnek a firewallstatus ikont a rendszertálca értesítési területén, csak úgy tudja kiiktatni, ha bemegy a /root/startup mappába és vagy törli, vagy áthelyezi a disabled mappába a firewallstatus indító szkriptjét.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UpupCC18.10 Eng/Hun 2018 Nov., csipesz változat

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló!

Nos, megnéztem az újabb változatot. A VLC már ott nyílik ahol hagyom. Csomagok telepítésénél már nem vált vissza a menü angolra, csak akkor, ha valamiért lefagy (pl. wine) és Ctrl+Alt+Backspace kombinációval kell kilépnem, xwin.
A nyelvválasztást követően sem vált át magyar billentyűzetre, azt utólag meg kell ismételni, hogy jó legyen.

A Baka MPlayer nekem a gépemen továbbra sem "TEKER", még 3 %-ot sem, de mint már írtam egy régi Asus laptopomon minden OK! Még egyszer, én alapvetően a saját AMD APU-s gépemről beszélek. Megszoktam nézni egy-egy programhoz szükséges fájlok listáját, követelményeit, ha valamiért nem azt csinálja amit kellene. (Nem zavar az orosz nyelv). Ugyanakkor azt kihangsúlyoznám, hogy minden szükséges fájl benne van, mivel ezekről "csipesz" mindig gondoskodik.
Megjegyzem, ha külön zdrv fájl van, akkor gyorsabban indul a rendszer (megint a saját gépemről írok). De, hogy a nálam tapasztaltak mit jelentenek itt van 3 kép:
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (152.83 KiB) Megtekintve 4351 alkalommal
Screenshot(1).jpg
Screenshot(1).jpg (153.3 KiB) Megtekintve 4351 alkalommal
Screenshot(2).jpg
Screenshot(2).jpg (161.69 KiB) Megtekintve 4351 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UpupCC18.10 Eng/Hun 2018 Nov., csipesz változat

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Bocsi "csipesz", de egy sor lemaradt.

Az összeállításod remek, mint ahogy az előzőekben is írtam, csak egy újabb uefi-s gép esetében jelentkezhetnek esetleg apróbb problémák. Vagyis mindenkinek a saját gépéhez kell igazítania. Egyébként egy Asus X50U laptopnál is ugyanezen problémák kerülnek felszínre, de az is uefi-s.

"csipesz" nem kell hibákat keresni, mivel nem igazán vannak. Csak szerettem volna megosztani Veled és másokkal az én gépemen szerzett tapasztalatokat, akár egy-egy program futásával is kapcsolatban. Még egyszer köszönöm, hogy megosztottad velünk! :D

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”