UPup-Cosmic

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
janugsa

Re: UPup-Cosmic

Hozzászólás Szerző: janugsa » 2018.09.14. 13:47

Ticoo1
Szerintem sok puppydban feleslegesen van benne a /lib/modules/ kernel mappa, például 4.9.96-lxpup-32-pae. Az eredetiekben sincs benne.
Akár a zdrv_xxx.sfs törölhető emiatt, hisz be van építve a fő sfs-be.
Kivéve nopae esetén, ott a lib-ben az előző kernel van. Igaz így ha a
zdrv.sfs-töröljük valószínü pae-ként indul az upupcc nopae iso.

Vagy valami más oka van??

ticoo1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 » 2018.09.14. 14:47

Kedves janugsa!

Hiba! Hiba! Hiba! Köszönöm! Köszönöm! Köszönöm!

Restellem, de sajnos pontosan úgy van, ahogy írtad! :!: (Nem is értettem, hogy miért lesznek akkorák az iso-k!)
A NoPae esetében, ha kiveszed a zdrv fájlt, akkor a vmlinuz-ban lévők dominálnak, tehát NoPae-ként indul és folyományként, nincs billentyűzet, egér, hangkártya, hálózati kártya, stb (ez ugye gépfüggő szokott lenni, hogy éppen kinek mi hiányzik).

Na, fél életem rámegy, hogy ezeket kijavítsam, de ez a kisebbik probléma. A nagyobbik az, hogy akkor mindent le kell szedni (persze, ha én letudom, ugyebár "hüleségre" nincs szükség), mert így több tíz MB fölösleg van bennük és ráadásul még zavarokat is okozhatnak. Pedig egyszer már én is leírtam, hogy korrekt huge kernel cseréje estében a régit "ki kell vakarni belőle"! Öngól! :oops:

Még egyszer köszönöm!

janugsa

Hozzászólás Szerző: janugsa » 2018.09.14. 15:35

Csak zdrv.sfs méretet spórolnál meg. Majd a következőknél változtass.

willy36

Hozzászólás Szerző: willy36 » 2018.09.14. 16:20

Kedves ticoo1 keresztfater!
Abszolút nem zavar az atom második keresztnevem, csak hossszabb lesz leírni ezután :)
Ehhez stílusonan zene is dukál..
https://www.youtube.com/watch?v=LZVjPbVOpco
kipróbálom az ajánlott puppy-t, lelkes vagyok ebben, de nem tudom egyből, mert most pár puppy elmaradásom van. most hétvégén talán utolérem magam

ticoo1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 » 2018.09.23. 18:16

Sziasztok!

"peebee" már frissíti az upupcc-t, én az alpha2-őt (A2-őt) próbáltam ki. (Persze már van A3-delta is pár órája.) Hát egyelőre igazából csak az újabb (max. 5-6 éves ) gépeket szereti! Itt nem arra gondolok, hogy nem indul el és nem működnek az alapvető programok. A gond az, hogyha készítek egy összeállítást ami a gépemen remekül fut, akkor pl. egy 10 éves inteles laptopon (Asus, 2 mag, 3 gb ram) elindul, de a mplayer már nem az igazi. Esze ágában sincs elindulnia a "stream_player"-rel, pedig az AMD-s gépemen tökéletesen működik. :!: :?: De, ha belerakok egy VLC-t, akkor a stream_player-rel simán fut pl. a FIXTV HD-ben. (Tudom glibc..., de egyelőre nem tudom megoldani :oops: )

Készítettem egy off-wine Pae és NoPae változatot Firefox és PaleMoon böngészővel, A2-be beépítve:

Firefox 62.0.2
PaleMoon 28.1.0
LibreOffice 6.1.0.3
wine 3.3
SMPlayer 18

A pMusic rádiója frissítés után, több ezer "adót" tartalmaz. Lehet rendesen válogatni és csak rá kell kattintani a kiválasztottra.

Itt van, de még csak a NoPae-t tudtam feltenni:
https://sourceforge.net/projects/puppys ... mic/Alpha/
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (116.81 KiB) Megtekintve 32 alkalommal
Képenyő kép(1).jpg
Képenyő kép(1).jpg (141.64 KiB) Megtekintve 32 alkalommal
Képenyő kép(2).jpg
Képenyő kép(2).jpg (139.81 KiB) Megtekintve 32 alkalommal

ticoo1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 » 2018.09.23. 18:33

Ha megengeditek folytatom. Tudom a képeken Pae van, de ezt még nem tudtam feltenni e pillanatig. Na a következő kép pár sort érdemel. A képen egy időben futtatom HD-ben a stream_player segítségével az "alapból benne lévő" FIXTV-t MPlayer-rel és gnome-mplayer re-l, s közben az SmPlayer-rel egy HD online adást. Nem szaggat, nem akadozik és mindegyik rendben fut! :mrgreen:

De Stretch-7.5-ben egyszerre megy HD-ben a FIXTV "stream_player"-rel indítva Mplayer-rel, mpv-vel, gnome-mplayer-rel, SMPlayer-rel és VLC-vel. :P Tiszta gyönyör, ha lúd legyen kövér! :mrgreen:
Csatolmányok
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (157.55 KiB) Megtekintve 31 alkalommal
Képenyő kép(3).jpg
Képenyő kép(3).jpg (136.97 KiB) Megtekintve 31 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”