Totál hétköznapi témák

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC
NTamas

Re: Totál hétköznapi témák

Hozzászólás Szerző: NTamas » 2018.07.03. 14:35

Asterix írta:
2018.07.03. 13:39
... nem is tudtam erről, de megérdemli a megemlékezést! :)
Mint ahogy minden szeretett háziállatunk is megérdemli a megemlékezést.
Egy nagyon megható, és kedves és nem mindennapi megemlékezést ír meg ez a cikk, érdemes elolvasni és megnézni a hivatkozott angol feliratos youtube videót, és ahhoz hozzáolvasni a videó cikkben leírt magyar nyelvű szövegét.
Búcsú… mert minden kutya a mennybe megy

Kép

KuLuSz

Re: Totál hétköznapi témák

Hozzászólás Szerző: KuLuSz » 2018.08.06. 11:00

A Legutóbbi mixem : KuLuSz - Mix selection 2018 08 04
Még meleg ! :D Természetesen csak azok halgassák végig, akik szeretik a "másvilági" techno , minimal techno , deep house zenéket. Valószínüleg nemsokáig lesz elérhető . :D ( Nem rajtam múlik :lol: )
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
---------------------------------------
Általában megtalálható vagyok az Angol irc csevegőn vagy a Discordon KuLuSz néven.

NTamas

Re: Totál hétköznapi témák - a 2019 évi pihenőnapok.

Hozzászólás Szerző: NTamas » 2018.08.24. 17:35

Hatnapos ünnep lesz a 2019-es karácsony, és lesz még hat hosszú hétvége.

A 2018.08.24.-én csütörtökön, a Magyar Közlönyben publikált rendelet alapján 2019-ben három szombat is munkanap lesz, ugyanakkor három hétköznap pedig pihenőnap. 2019 egy négynapos hosszú hétvégével indul, mivel az év első napja keddre esik.

A következő hosszú hétvége háromnapos, mert március 15-e péntek, így az utána következő szombat és vasárnap is pihenéssel telhet.

Ráadásul áprilisban ismét egy négynapos hétvége következik, nagypéntek és húsvéthétfő között. Ugyanakkor május elseje, a munka ünnepe a hét közepére, szerdára esik. Június 10-én a pünkösdhétfőnek köszönhetően ismét egy háromnapos hosszú hétvége jön.

A rendelet pihenőnappá nyilvánította augusztus 19-ét, így egy négynapos hosszú hétvégét eredményez az államalapítás ünnepe, azonban ezt a napot előre, augusztus 10-én, szombaton le kell dolgozni.

Az 1956-os októberi forradalom emléknapja ezúttal szerdára esik, így ez egy egynapos pihenést jelent. Azonban november elseje, mindenszentek napja péntek, így ez egy háromnapos őszi hétvége lesz.

December 24-e keddre esik, azonban a rendelettel pihenőnappá nyilvánította a Pénzügyminisztérium, amit előtte december hetedikén, szombaton kell ledolgozni. Ugyanakkor december 27-e, péntek is pihenőnap lesz jövőre, amit december 14-én kell előre ledolgozni.

A rendeletnek köszönhetően így jövőre a karácsony hatnapos lesz, vagyis december 24-től 29-ig tart majd.
2019-ben így összesen 3 négynapos hétvégével, valamint 3 háromnapos hétvégével lehet számolni.

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”