Lubuntu 16.10

Egyéb operációs rendszerekkel kapcsolatos leírások, infók, hírek

Moderátor: S-kami

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Lubuntu 16.10

Hozzászólás Szerző: azami »

Csak jelzem megjelent az Ubuntu 16.10 újabb sorozata én a Lubuntut tetem föl, nagyon gyors!!!

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Lubuntu 16.10

Hozzászólás Szerző: azami »

A szokásos programjaim telepítése, és a rendszer számomra kedvező beállítása után az itt viewtopic.php?f=50&t=417 bemutatott programmal késztetem egy Live ISO-t, majd Unetboot és USB-re került.
Azt használom míg nem lesz annyi frissítés esetleg új program ami miatt már érdemes másik mentést készíteni.
Természetesen az alap telepítés megmaradt a merevlemezen így ha rászánom magam csak a frissítések telepítése, egy kis tisztítás és már készülhet is a teljes értékű remaster.
Nem lassul, nincs szemetelés, csak a letöltések helyét kell esetleg jól meghatározni ha az 2 GB-nál nagyobb lesz.
Ha esetleg az USB-n egyben szeretnénk az adatokat méretezzük át a partíciót és készítsünk a mellé egy másikat, így a rendszer és a letöltött vagy használt adat is egy eszközön lehet, zsebre csapva mindig nálunk ;)

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Lubuntu 16.10

Hozzászólás Szerző: azami »

Az xubuntut is kipróbáltam és nem leltem szoftver telepítő alkalmazást!!
A Sinaptic felrakása megoldotta a problémát hogy neked ne keljen keresni itt a csomagja
synaptic_0.83+nmu1_amd64.deb
(1.45 MiB) Letöltve 189 alkalommal.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Lubuntu 16.10

Hozzászólás Szerző: azami »

Ha HDMI kimenetre nem tudjuk a hangot átküldeni a "hangerőszabályzó" ablakban,használjunk Vlc-t a média lejátszáshoz, ott a "Hang/Hangeszközök" közt váltsunk hdmi kimenetre.

A Systemback mentésnél ha nem teszünk pipát a felhasználói adatok belefoglalásához más gépen is jól használható az általunk összerakott rendszer. Természetesen a felhasználó belépéséhez és programok telepítéséhez használt adatok megmaradnak.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Lubuntu 16.10

Hozzászólás Szerző: azami »

Kipróbáltam nagyon sok rendszert, kicsit nagyot de nálam ez a legjobb választás egy systemback programmal kiegészítve.
Kiválóan konfigurálható, rendkívül gyors, memória alapból 360 mb, könnyen telepíthetek szoftvereket, könnyen készíthetek Live isot saját használatra, ma ez a legjobb rendszer ami elérhető legalábbis az én laptopomra.

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb OS”