Kezdő lépések.

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Npeter írta:Letöltöttem egy programot (XAMPP server) ami .run kiterjesztésú. És itt meg is állt a tudományom. Hogyan tudom elindítani. Vagy esetleg taudtok valami megoldást a xampp helyett. Apache,php,mysql,ftp server kellene.
chmod +x xampp-linux-7.0.2-1-installer.run # futtathatóvá kell tenni a letöltött fájlt - ez a 32bites verzió esetén -
./ xampp-linux-7.0.2-1-installer.run # a futtathatóvá tett fájl futtatás parancsa
chmod +x xampp-linux-x64-7.0.2-1-installer.run # futtathatóvá kell tenni a letöltött fájlt - ez meg a 64 bites verzió esetén -
./ xampp-linux-x64-7.0.2-1-installer.run # a futtathatóvá tett fájl futtatás parancsa

Igazából a run kiterjesztésű fájlok egy önkicsomagoló telepítőt tartalmaznak.Ráállsz a "letöltöttfájlodneve.run" fájlra, ott, ahová letöltötted, futtathatóvá teszed, és a futtathatóvá tett telepítőt futtatod.(akár a file nevére kettőt kattintva iass el kellene indulnia a .run kiterjesztésű fájl-na.
Itt egy oldal, ebben az első részben ott vannak a telepítéshez alkalmazható, használható parancssorok.
https://wiki.archlinux.org/index.php/xampp

Esetleg megpróbálkozhatsz az xampp csomag komponenseinek egyenkénti, a Pupy csomagkezelőjéből való telepítésével.(Apache,php,mysql,perl,meg a szükséges függőségek - ez utóbbiakat a csomagkezelőből való letöltéskor elvileg megkapod.

Pett79
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.07.20. 10:40

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Pett79 »

Sziasztok! Egy olyan problémám van, hogy vettem egy Samsung telefont, és arról az elmentett képeket Puppy linux alatt nem tudom átmásolni a gépemre. A Double Commander a telefon 'é' betűit egy x-el áthúzott négyzetként jelöli. Rox alatt már normálisan megjeleníti az ékezetet, de azzal sem engedi másolni a file-okat. Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan filekezelő, ami automatikusan átalakítja az ékezetes betűket "normális" karakterré? Vagy hogyan orvosolható ez a "hiba"?

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Szia!

Ez milyen puppy lenne?

Ilyet a régi pupleteken lehetett tapasztalni, az újakon nekem nincs ilyen hibám...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Pett79
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.07.20. 10:40

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Pett79 »

Szia!

Csipeszpupot használok (Precise puppy 5.7.1)

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hú... nagyon régóta nem használom, csak játszani, meg csak telepítgeni szoktam...

Én azt csinálnám, de ez csak ugye egy javaslat, hogy raknék fel egy frugal install tahr vagy slacko puppy -t.
Mindenképpen valami újabb, 6 -os szériát és arra bebootolnék, az alól átmásolgatni a dolgokat.

Pár perc alatt megvan az egész.

Frugal install röviden:
https://www.youtube.com/watch?v=RNev4DIUnjA
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Pett79 írta:Sziasztok! Egy olyan problémám van, hogy vettem egy Samsung telefont, és arról az elmentett képeket Puppy linux alatt nem tudom átmásolni a gépemre. A Double Commander a telefon 'é' betűit egy x-el áthúzott négyzetként jelöli. Rox alatt már normálisan megjeleníti az ékezetet, de azzal sem engedi másolni a file-okat. Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan filekezelő, ami automatikusan átalakítja az ékezetes betűket "normális" karakterré? Vagy hogyan orvosolható ez a "hiba"?
Én ezzel próbálkoznék első körben:
MTP mód használata Total commanderrel.
Mivel a Csipesz féle Precise Puppy-kban van eleve Vine, így az amúgy Windows-os Total Comander futtatása eleve nem jelenthet gondot Vine-vel szerelt puppy linux alatt.
De úgy tudom a Csipesz féle puppy-kban az MTP driver is benne van, ha jók az emlékeim, erről az Mtp-ről meg egy Murga-s link is van:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=91442
Android USB kapcsolatok magyarázata: MTP, PTP, és az USB Mass Storage
-------------------
Amúgy meg az Android-os Samsung-ra fel kel tenni az ES File Explorer (File Manager) programot, elindítani, és az One Drive-re, a Yandex-re, vagy Google-hoz, vagy a Dropbox-hoz felküldeni a kívánt fájlokat, majd ezen Cloud tárolókat a Puppy alól elérve-leszinkronizálva, vagy legrosszabb esetben egyenként a fájlokat lementeni a sz.gépeden futó Puppy-ra. Tehát egyfajta megkerülős alternatív módszer, kicsit macerás, de működik! Ha a puppy-dhoz van bluetooth driver feltelepítve -márpedig a csipeszpuppy-khoz ez szokott lenni!- akkor azzal is használható az ES File Manager.

Pett79
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.07.20. 10:40

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Pett79 »

Sziasztok!

Köszönöm a tippet, a wine-ról teljesen megfeledkeztem! :) A Total Commanderrel mindenféle kiegészítő nélkül sikerült átmásolni a file-okat. Annyi változás történt, hogy az 'é' betűt eleve nem is "észlelte", így a file-ok neve Fnykp*.jpg lett. De nem zavar a dolog. Ezután már a Rox-al is simán meg tudtam nyitni...

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Úrak,kérem segítsen valaki! A megjelenő Menű méretét hol lehet átállítani? Szeretném,ha egy kicsit nagyobb lenne!
Viszont le vagyok "blokkolva",már nem jár az agyam rendesen :lol:
Screenshot_2016-04-14_205113.png
Screenshot_2016-04-14_205113.png (987.37 KiB) Megtekintve 4065 alkalommal
Tahr64 puppy.

Előre is köszönöm!

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nem biztos, hogy jó megoldás, de, ha a Puppy alap betűméretét megnövelnéd, akkor talán a menü is megnőne kicsit....

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Köszike, megoldottam!
Screenshot_2016-04-14_214938.png
Screenshot_2016-04-14_214938.png (1016.4 KiB) Megtekintve 4056 alkalommal
Menu Heights opció!
Screenshot_2016-04-14_215155.png
Screenshot_2016-04-14_215155.png (956.62 KiB) Megtekintve 4056 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”