LX7 Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
nocsak

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak » 2018.06.11. 01:29

Na, hát akkor azoknak friss információként akik még nem értesültek az új LX7 remaszteremről, nekik mondanám, hogy még egy extra firefox sfs-sel is készültem most imént...

A remaszter innen tölthető.
A videó hozzá itt látható.
A firefox sfs innen tölthető hozzá, melyhez viszont innen töltsük és telepítsük az ehhez szükséges apulse csomagomat.
A szokástól eltérően én is az /opt/ könyvtárba tettem egy kis fűszerrel, hogy ha a menüből, vagy az asztalon linkelt APP könyvtárból ikonjával indítjuk a firefoxot, ahogy jelen esetben ez így is rendeltetés szerű és javasolt, akkor libjeivel indul és apulse csomag használatával. Webrtc is működik. Ha pedig szükséges akkor a rendszerhez telepítsük az ffmpeg csomagomat is innen letöltve. A fűszer pedig egy ff nevű shell szkript amivel apulse-zal indul libhelyesen a firefox az /opt/firefox könyvtáron belül.

Asterix

Hozzászólás Szerző: Asterix » 2018.06.11. 08:34

Üdv!
Mellékelj egy devx fájlt is légyszi! :)

nocsak

Hozzászólás Szerző: nocsak » 2018.06.11. 09:56

kros54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kros54 » 2018.06.13. 05:47

Immáron a 3. próbakört futottam meg e puplettel.
(A korábban tapasztalt wifi-probléma a saját hálózatom kapcsolódási hibája volt, ezért érdemes mindig több tesztet végeni.)
Nagyon kulturált, érezhető és tapasztalható, hogy nemcsak a felszínen, hanem a mélyben is komoly optimalizálás zajlott. A htop is ezt jelzi vissza, ezen oldallal az 1,5 GB RAM-ból kevesebb, mint 200 kell.
A már sokat emlegett kis Dell-gépemen a Palemoon simán vitte az alapon a youtube-videót, ennél többet nem lehet kívánni.
Van persze egy-két olyan dolog, amely szinte teljes egészében felhasználó-függő, hogy ő mit kedvel. Ennek soha, egyetlen gyártó sem tud megfelelni, mert ez, ezek már hitviták. Kinek azt tetszik, hogy alul van a táca, kinek, hogy oldalt, felül, stb. Ezt végülis lehet vátoztatni.
Igy csak azt írom, s ez nem értékítélet, puszta megállapítás, hogy nincs illetve mástól eltérő a jobb egérgombos menü.
Nekem a win7-ből átemelt start-ikon is furcsa, a windows az windows, ez meg linux, de miután vagy 100 más linuxban láttam hasonlót vagy ugyanilyet, sőt, emlékezzünk S-Kami legendásan letöltés-győztes XP-Puppyjára, vagy a későbbi Seven-Puppyra, még csak szokatlannak sem mondanám.
Azt is megemlítem, s ez sem a gyártó érdemeit csökkenti, hogy nyilván az alap-puppy műszerezettségének függvényében, nem egységesek a programok, hol ilyen, hol olyan verziójú Abiword meg Gnumeric, Geany, stb. jön szembe. Ha egyszer végre majd a nem túl távoli jövőben elkészül A Nagy Egységesített Magyar Puppy, javaslom,hogy ezekből az elérhető legfrissebb verziók szerepeljenek.
Annyi biztos, kedvet kaptam a saját rendszeremben a Firefox lecserélésére, az ebben látott és behangolt Palemoon simán jobb és talán (ha hihetünk a leírásoknak) biztonságosabb is.
Szóval nagy gratula Nocsak, szerintem ez a puplet is igazán alkalmas arra, hogy a régebbi, ma már tényleg elavultnak titulálható gépeket is más rendszereknél gyorsabban és biztonságosabban munkára fogja. Jár még a nagy piros pont @Kulusznak is, hiszen az alap LX az ő munkája, s azt is tudom, hogy számtalan apró, nagy, nagyobb, fontos tanáccsal segíti a pupletgyártókat.
capture28426.png
capture28426.png (113.68 KiB) Megtekintve 81 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”