Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szerbusztok. Készítettem egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variánst, a tőlem már ismert dolgokkal megtöltve; két érdekesebb dolgot említenék mint jó dolgot: A Nero Linux nevű, a legtöbb puppy esetén nem megfelelően működő alkalmazás ezen a rendszeren kifogástalanul üzemel(korábban csak a slacko 5.7.0 val működött csak jól)!
A másik érdekesebb dolog, hogy az mpv nevű médialejátszó milyen derék módon kezeli az internetes rádió/tv stream címeket - úgy hogy a pupradio nevű alkalmazásban alapjáraton már vele játszatom le az ott megadott csatornákat, nagyon klassz...
Ja meg még egy érdekes: aki hozzám hasonlóan kedveli az avidemux progit, annak megemlítem, hogy, mivel az az avidemux, amihez a PPM-ből hozzá tudtam jutni, nem működött, ezért a rendszer wine szekciójába elhelyeztem egy vindózos portable avidemux-t, ami már elég rendesen működött...
Ezeken kívül a "szoftverpark" már a tőlem megszokott, más pupletjeimből is ismert. Az alap cd tartalmából szinte semmit sem töröltem, tehát akinek az általam favorizált openbox/lxpanel grafikus felület nem tetszene, itt visszaállhat simán az eredeti jwm-re.
Hadd említsek meg egy kellemetlenséget is, amivel mostanában már szinte mindig szembesülnöm kell: ez pedig a getnvidia segédprogram vélhető elavulása - legalábbis nem tudok másra következtetni; a legújabb, kükönösen a 64 bites puppy linuxok esetében megadhatsz te bármit, amit a getnvidia kér: megfelelő devx/kernel src fájl meg a szükséges drájver forrásfájl, tudjátok, a *.run végű - a getnvidia akkor is csapnivalóan dolgozik, kamu hibaüzenettel kiszáll, vagy pedig - 64 bites rendszereknél figyeltem ezt meg: létrehoz egy, a várhatónál sokkalta kisebb méretű, használhatatlan, hibás drájvert.
No de hát ez csak az én kis külön bejáratú kínom, ettől ez a kis rendszer még kellemesen teljesít - egyelőre csak hétköznapi feladatokra.
Akit érdekelne, letöltheti - sajnos csak Megás tárhelyemről, mert a guglidrájvos tárhelyeim már kellemetlenül telítve vannak; ugyanitt talál aki igényli, devx és kernel src fájlt is e rendszerhez.:
https://mega.nz/#F!9IlWzLpJ!W5OSaRJz9kCx3-0rpiaZlw
A rendszer így néz ki első startkor, valamint az addig nem létező cd logó kép helyett összedobtam egyet:
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (71.68 KiB) Megtekintve 5985 alkalommal
logo.jpg
logo.jpg (84.67 KiB) Megtekintve 5985 alkalommal

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Le a kalappal kedves uram! Nagyon szépen köszönjük, ha mondhatom a közösség nevében!

Egy apró megjegyzés!
Készítettünk egy repót a pupleteknek, ha regisztrálsz, akkor hozzá tudlak adni a projekthez és tudsz feltölteni.
Ezért jött létre.
https://sourceforge.net/projects/puppyszoftver/
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló csipesz!

Remekül működik és nagyon köszönöm. Már vártam, hogy mikor "szánsz meg minket" az új puppy-k valamelyikének a rendberakásával, összerázásával. Nos végre megvan! :!: Pompás és már tudom is, hogy egy-egy program beillesztése nekem miért nem sikerült. :mrgreen:
Már csak a "magam képére" kell formálnom és kész... :lol:

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Olvastam a getnvidia gondjaid itt és a murgán (áthelyezték).
A ticoo1 magyar billentyűzet gondjai után meg kell hogy kérdezzem,
angol-amerikai beállítású puppyn (nyelv, billentyűzet) kipróbáltad?
Különösen azok után, hogy a murgán bigpup (usa) leírta, hogyan telepített
upupbb 18.05-re nvidiát.
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 752#993752

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
A módszer bevált, nouveau blacklist, annyi a bibi, hogy nem gyárt külön pet,doc,sfs fájlt, beépül a kernelbe,majd a .?fs mentésfájlba!

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Mivel utolsó infóráim egyikét tartom, kipróbáltam ezt a pupletet, most is alóla írok.
Az alapgép win10-zel telepített HP 6005 Pro SFF 4 GB RAM. A letöltött ISO-fájlt Rufus-szal írattam ki USB-kulcsra, s kb 1 perc alatt fel is állt a rendszer. Némi töprengés után beállítottam a hálózatot, majd megkerestem a magyarrá állítást, ahol - szükségtelenül - langpack-csomag letöltését vízionálta a program felülete.
Nagy örömmel fedeztem fel az Opera böngészőt, amely kiválóan tesz a dolgát, 45.0.2552.898 verzióval, nem akar frissülni, de nem is baj, mert jó, s nem hiányzik a frissebb.
Nyilván régen dolgoztam már Csipesz-munkával, szóval ez mind szép, minden működik (kipróbáltam) csak éppen nekem túl... Szóval ugyanebből egy olyan alap, amiben a "szokásos" puppy-dolgokon túl van egy jól működő wine, és mondjuk böngészőnek akár ez az Opera, akár inkább egy Palemoon - s van egy naprakész és általam testreszabható ha nem is minimál-, de alaprendszer. (Van ebből ilyen? Ha van, kérem a linkjét...)
Szeretném újra hangsúlyozni, s ezt már többször ideírtam, NEM Csipesszel és munkásságával van bajom, egyszerűen más filozófia mentén közelítünk a dolgokhoz.
Maga az összerakás egyébként nagyon igényes és alapos, minden úgy műxik, ahogy az a nagykönyvben meg van írva, a menüben ott a tájékozatlanokat segítő megjegyzések, s egy csomó olyan progi, amit én soha nem fogok használni, mert win alatt sincsenek telepítve.
Tehát az érzés kettős: egyrészt egy olyan sziszifuszi és minden apróságot kijavító kiadás, amiben rengeteg aprókékos munka van.
Másfelől, nyilván van az a kör, akinek ez pont így tökéletes.
Arra jó volt a próba, hogy tudjam, ez a vonal él, jól működik, villámgyors.
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (85 KiB) Megtekintve 5845 alkalommal
Az is látszik azonban, hogy nem ez lesz az öreg gépek feltámasztója, mert RAM-foglalása az általam valaha próbált puppyk közül a legnagyobb.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv! Van alap, de hogy magyarítod majd, minden részét úgy mint csipesz?
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 649#992649
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/pu ... -18.05.htm
hátha megfelel..........

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Szerintem nem értetted meg kros54 kérését:
neki nem az alapot adó angol verzióból kellene egy minimál kiadás, hanem a Csipesz által feljavított, és a programokkal felturbózott verzióból kellene neki egy olyan, talán fogalmazzunk úgy, hogy egy Lite kiadás, ami mentes a Csipesz által hozzáadott saját programjaitól, és csak az alapot adó eredeti puppy programok lennének benne, kiegészítve mindezt egy jól működő wine-vel, és mondjuk böngészőnek akár ez az Opera, (45.0.2552.898 verzióval,) akár inkább egy Palemoon legutolsó kiadásával, és akkor lenne neki egy kicsi, de naprakész, javított, és minden, neki felesleges programoktól mentes verziója.

Megjegyzés.
Bár azt nem tudom, hogy minek ez a mindenáron a legújabb kernel birtoklási őrület, főleg annak fényében, hogy pl. mint most is, -HP 6005 Pro SFF- egy nem mai gép lenne az oprendszert futtató eszköz. Ez a jelzett HP 6005 Pro SFF masina semmilyen olyan új technikai paraméterekkel, csatlakoztatott technikai eszközökkel, bővítőkkel nem bír, (legalább is ezt nem írták meg, hogy ilyen egyáltalán létezne ott) ami indokálná a pupyban a legújabb kernel meglétét, használatát.
Ismerve kros54 többször is említett felhasználói szokásait, használt programjait, azok futtatására szerintem még mindig megfelelhet egy jó PAE-s 3-as sorozatú kernelt használó puppy rendszer. Ilyen pedig bőven akad, még akár a saját fiókjában is szerintem.
(de ez csak az én véleményem)

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Bocsi, NTamas, de hogy nem értettem, de olyan verzió sajnos nem lesz (hacsak a szentlélek meg nem szállja csipeszt), mint ahogy az általam vágyott PAE-s Puli 6.1-ből sem. Itt marad a buhera! ;)

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Tegnap ugyanezt a rendszert - tök véletlenül - elindítottam a kukakszökevény, 12"-os Dellen is. Mit ad Isten, el is indult, nem is volt annyira vészesen lassú, de... de szóval erre ez nem az igazi...
@NTamas, egyébiránt tökéletesen igazad van. Ott van igáslónak, vagy délceg paripának, vagy bárminek, szóval mindenre a saját Precise-rendszerem, ami jól be van lakva. (Abban esetleg a Firefox helyett megnézném a Palemoon-t, és kb. ennyi.) Arra a gépre nem hiszem, hogy más jobb lenne.
Meg vagyok őrülve, hogy mást keresek?!?
Nem. De... de ez valamiféle kíváncsiság, ami a hegymászót a hegyre hajtja, hogy megmássza: azért, mert ott a hegy.
Igazából annak sincs túl sok értelme, oszt mégis másszák, telibe.
És vannak az újabb pupletek is... és más példát már nem is írok.
És azt is jól olvastad, hogy nem egy akármilyen Xenial, hanem ezen Csipesz-féle puplet leírt csontváza lehetne még érdekes. Próbára.
De ugye meg lett állapítva, lásd föntebb, hogy a precise alatt jól megy, szóval ez csak egy leírt gondolat, ami igazából nem várja a megvalósítást.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”