DPup Stretch HU 2018.04.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A puppy magától nem keres sda3 -on, hacsak nem beállítod azt a kernel soron a PDEV1 opcióval , tehát valószínüleg az iso fájlban az isolinux.cfg-be be van írva , és emiatt keres azon... Másodlagosan meg azis lehet, hogy volt 1 full telepített rendszered a gépen 2 normál és 1 swap partícióval , ekkor már van sda3 is , amit belementettél az sfs-be , ezt a /etc/rc.d/pupstate fájlban tudod megnézni az iso-ban levő sfs kibontásával, vagy bebootolsz az iso-val és megnézed a /initrd/pup_ro2/etc/rc.d/pupstate fájlt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KuLuSz 2018.05.11. 08:33-kor.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Igen, pont arra gondoltam mint KuLusz, hogy az ISO készítésnél került egy másik telepített rendszer paramétereinek a lementése.
Amiből ki lehet logikázni, Skami féle másolásnál simán indul, full telepítésnél meg pánikol, és semmi paraméter nem volt átírva. ahogy "isten" adta :)

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: kros54 »

A "másolásos" telepítésről
(Egy kicsit ide talán off, de itt esett ilyesmiről szó.)
Számtalan esetben segített, persze alapfeltétel, hogy a másolatot fogadó (azaz n-edik telepített gép) paraméterei vagy legyenek azonosak az eredetivel, vagy éppen az eredetin tudunk így visszaállítani koráébbi, jól működő állapotot szinte másodpercek alatt.

Magam a még aktív pupletgyártó korszakomban a következőképpen csináltam.
1. Elkészítettem egy alap minimálrendszert (frugálban) ami nekem éppen megfelelt, tehát ez már magyarítva volt, az általam utált alkalmazásokat kiberheltem, s jól működött az az átalakítás, amit meg akartam valósítani (pl. openbox beépítés). Ehhez készítettem egy nem túl nagyméretű (elég 1 GB) mentésfájlt.
2. Ezt a mentésfájlt (tehát csak a .2fs kiterjesztésű fájlt!) jól elmentettem.
3. Nekikészültem a későbbi, rizikósabbnak ígérkező átalakításnak, ami vagy sikerült, vagy nem. Ha sikerült, és minden jól működött, gyártottam egy újabb mentésfájlt, és ezt ezt is külön elraktároztam,kicsit más néven. Ha nem sikerült, összeomlás, vérhullajtás, stb. következett be, újra betöltöttem az 1. sz, mentésfájlt, tehát ez első lépéseket visszakaptam. (Készült így lite és full verzió is, amelyek egymástól pl. a telepített programokban különböztek - lite -> no LibreOffice, full: ->LibreOffice, de ez már nyilván ízlés kérdése.)
Egy egész osztálytermet telepítettem így: az első gépen minden hajszálra be volt állítva. Az összes gépre ment a frugál az unetbootin win alapú programmal (akkor még winXP mellé) majd bemásolva a mentésfájl, és készen volt a gép, az egész terem szinte egy tanóra alatt.
Azt gondoltam, ezt a módszert mindenki ismeri, de úgy olvasom, hogy talán mégsem.
Tapasztalataim szerint egy átlagos gépen gyakorlatilag mindegy, hogy teljes- vagy frugál telepítés történik. Ott jelentkezhet a különbség, ahol extrém kicsi a RAM, hiszen a frugálnál a teljes betöltődés a RAM-ba történik. Ha ezeka fájlok szét vannak szedve, azaz kisebb töltődik be, jobb lehet a munka.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ez oké, de arra szeretnék, -legalább is én- már értékelhető választ kapni valakitől, hogy a hibaképernyőn látható dolgot, nevezetesen azt, hogy a puppy betöltésekor szokásos fő sfs fájlt betöltése miért nem történik meg, mi okozza azt, hogy a betöltőrész nem találja meg a fő puppy .sfs fájlt.
Az én szerény tapasztalásom ez ügyben annyi lenne hogy ez akkor jöhet elő:
1. vagy nem megfelelő az sfs fájl helyének az elérése, megadása(elérési út, vs.meghajtó név hiba -ez utóbbira Kulusz írt egy lehetséges magyarázatot)
2. vagy a fájl nevének megadásakor, esetleg a kis és a nagybetű eltérése miatt nem valósul meg a fő sfs betöltése. (ez főleg a régebbi puppy verzióknál jött elő sűrűn, kros54, erre neked még emlékezni kell)
Illetve van még egy harmadik verzió is, pont a napokban telepítettem egy gépet, ahol a kernelcsere miatt véletlenül nem pontosan lett átnevezve a fő sfs fájl, induláskor azonnal ugyanezt a már belinkelt hibaképernyőt kaptam meg, marhára nem találta szegény betöltő a fő puppy.sfs-t, irkált oda mindenfélét, (dettó ugyanazokat, mint a belinkelt fekete hibaképernyőn) szerencsére a hibaképernyő első sorában írtak olvasásakor a fentiek azonnal beugrottak, és a probléma oka végül is a nem megfelelő fájlnév volt, az javítva helyreállt a megszokott formula, és újrainduláskor már simán megtalálta, és be is töltötte a fő puppy sfs fájlt, meg a többi dolgokat.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm a hozzászólásokat!

De ez a probléma csak akkor jelentkezik, ha valamelyik K-4xxx NoPae (pl.k-4.1.38) kernellel szeretnénk indítani.

CD-ről remekül indul, ha egy pendrive-ra (fat32) felmásolom egy könytárba, majd Gru4Dos, akkor NEM OK!????????, ha rufus-szal írjuk NEM OK!, ha a puppy BootFlash USB-t használunk OK!. :?: :?: :?:

Nem szoktam swap-partíciót használni, mert 8 GB RAM-nál nem látom indokoltnak és csak sda1-2-tőm van. Kész ISO-k próbájánál is csak akkor, ha csak 1 GB, vagy kevesebb ram van a kiszemelt gépben, vagy ha ezen gépekre feltelepítem valamilyen formában (CD-ről).

PUPSTATE:
PUPMODE=2

isolinux.cfg:
default puppy
display boot.msg
prompt 1
timeout 50

F1 boot.msg
F2 help.msg
F3 help2.msg

label puppy
kernel vmlinuz
append initrd=initrd.gz pmedia=cd

vagyis szokásos minden.

Az .sfs nevek is rendben.

Szóval ........... :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

He-He! :lol: :lol: :lol:

Úgy tűnik a fenti esetekben az "initrd-ben" van a hiba (mármint az eredeti ISO-ban lévőben, ami aztán öröklődik :? ) és nem a K-4xxx NoPae-ban!!! Már sikerült "rábeszélnem", hogy induljon "normálisan" USB-s eszközről. Na így már könnyebb... :mrgreen: Ha megjön a CD írom, megpróbálom kijavítani...

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Sok sikert hozzá, várjuk szeretettel, öröklésmentesen :shock:

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Befejeztem a "kutatást" a K-4xxx NoPae huge kernelekre vonatkozóan (mármint amennyire tőlem telik, amit tapasztaltam).

Rögtön az elején, nem az új puppy-k használhatóságáról van szó, azok egyre jobbak. Kizárólag a K-4xxx NoPae-kel kapcsolatos minden és pendrive-ról frugálban való futtatásról, illetve valamilyen windows-os alkalmazással készített boot-pendrive-ról történő indításról!

A K-4xxx NoPae CD-ről, merevlemezről frugál módban, vagy telepítve, BootFlash USB-telepítővel készített pendrive-ról jól műküdik :!: , de pl windows-os rufus-szal készített boot pendrive-ról, vagy csak pendrive-re "másolva" nem.

Ha a K-4.1.38-as No Pae kernelt pl. Csipesz által készített xenial7.0.4 Rev3-ba illesztem, ott tökéletesen teszi a dolgát. Ha belőle az initrd.gz-t használom a stretch-hez, tökéletes. De, ha készítek belőle egy remaster-t, akkor az új CD képpel kernelpánik. Vagyis nem járható út. (Egyébiránt a régi, pl. a xenial-7.0.4 remastere nem használható az új puppy-kban.) Úgyhogy keresgélhettem.

Hogy kivédjek minden "zavaró" tényezőt, egy laptopot használtam (Asus Z53S) amiből kivettem a HDD-t, csak a CD maradt meg. Egy pendrive-ra pakoltam fel, egy könyvtárba a puppy-t "ahogy kell" (Grub4Dos, menü, stb.).

Vettem az eredeti angol ISO-t és kipróbáltan a K-4.1.38-cal, remekül indult!!! :!: Ezután egy egyszerűsített magyar nyelvi csomag be, átállítás teljes magyarra, eredmény a szokásos, azaz "kakukk". :mrgreen: Na, elölről, nyelvi csomag be, nyelv magyar, billentyűzet us, puppy-kám rendben indul!!! :!: :!: :!: . "Hu" kiosztás beállítva, újraindítás, puppy kakukk. Hoppá! :?: :!: Na akkor nézzük csak meg más nyelv esetében mi van? Készítettem egy "egyszerű német" nyelvi csomagot, puppy alaphelyzet (initrd.gz eredetire vissza, US-us), német csomag telepítve, puppy németre átállítva, újraindítás, boot OK! :!: Hogy is van ez?

Készítettem egy magyar-német öszvér nyelvi csomagot, próba. Nyelvi csomag telepítve, nyelv német, billentyűzet német, boot OK. Nyelv magyar, billentyűzet német, boot OK! :!: :!: :!: Nyelv magyar, billentyűzet magyar, boot kakukk. Nyelv német, billentyűzet magyar, boot kakukk!!! :!: Na még egyszer, nyelv magyar, billentyűzet us, boot OK! Nyel angol, billentyűzet magyar, boot kakukk! :!: :!: :!:

Eredmény: ha a magyar billentyűzet kiosztást választjuk már az indításhoz, akkor ezen kernelekkel pendrive-re másolva, vagy rufus-szal készítve nem jó. (Minden más esetben igen!)

Ha indulás után választjuk ki a billentyűzet magyar kiosztását (pl. Moksha Pup, megjegyzem a fentiek rá is vonatkoznak), akkor minden rendben, de ha készítünk róla egy remastert, akkor kakukk.

Ha a K-4xxx NoPae-val magyarra átállított és nem boot-oló állapotban lévő pendrive-on a huge kernelt kicseréljük K-3xxx-re (Pae-NoPae), vagy K-4xxx Pae-sre, akkor természetesen azonnal "rendbe jön" és boot-ól. :!: :!: :!:

Az új initrd kicsit más, mint a régiek (kibontva, ha összehasonlítjuk jól láthatjuk). Az "indítási" magyarosítási probléma is ide vezethető vissza, részben más az "init" fájl szerkezete (új nyelvi fájl kellene...).

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia !
Gratulálok a munkádhoz, nem semmi probléma kerekedett ki belőle :ugeek:
Lehet, érdemes lesz, ha új puppy készül belőle, ajánlást is írni hozzá, hogy mivel érdemes pendrive-ra tenni, ha nem oldódik meg ez a gond?
Azt hiszem Lali, ezerrel dolgozik egy magyarításon. Lehet az lesz a megoldás?

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Ha emlékeim nem csalnak remaster készítés vége előtt lehet változtatni a fájlokon, ekkor cseréld ki az initrd.gz fájlt az eredetire (a magyar nyelvi fájl feltelepítése előttire).

Vagy:
Az iso fájlt kibontani, kicserélni az initrd.gz fájlt és újra isot készíteni .

Vagy:
Indulás után a billentyűzetet magyarra állítani, devx felcsatolni,
mo managert elindítani, változtatás nélkül nyelvi fájlt készíteni vele.
Azt használni a régi helyett. Valószínű kicsi lesz, hiányos. Ezért kibontani,
usr/share/locale/hu/lc_messages mappa tartalmát kicserélni a régiben találhatókra, majd pet.fájlt készíteni.

Vagy:
Kétfajta billentyűzet van HU101 ÉS HU . A HU -val is csinálja vajon?

Vagy:
Eredeti angol, amiben magyar nyelvi fájl NEM lett telepítve, csak a billentyűzet magyar igy remasterelve, vajon rossz? A leírásod szerint igen. Akkor nem a nyelvi fájl a ludas.

Egyiket sem próbáltam ki.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”