DPup Stretch HU 2018.04.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

NoPae k4xxx-hez.
Azt már megállapítottuk, hogy a k4-es NoPae huge kernelekkel pendrive-ra írva kernel pánikot kapunk. Sem a Rufus, sem az "egyszerű" frugál esetében nem indul el. De, ha a puppy BootFlash USB-telepítőt használjuk, akkor rendben boot-tól. Igaz a pendrive-ból "lecsípi" :!: a CD kép helyét, vagyis a pendrive legyen üres. :!: :!: :!:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (180.19 KiB) Megtekintve 4372 alkalommal
Képenyő kép2.jpg
Képenyő kép2.jpg (111.25 KiB) Megtekintve 4372 alkalommal

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Nekem jelenleg egy gépem van kísérleti célra, nincs merevlemeze pendrive-ról megy a boot meg a működtetés is. Tehát egy másik gépen kell előállítani a futtatandó pupletet. Így jött a képbe a Rufus, ami Ubuntut, peppermintet, Linux lite-ot, sok puppyt megeszik. Amit nem, azt hagyom. Ez gép win10, 64 bit, munka van rajta, kísérletet emiatt kizárok. Pár éve belefutottam egy hülye hibába, azóta nincs...

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Mindent értek, én is csak egy egyéb géppel kísérletezem, szórakozom. Egyébiránt hiába készíti el a puppy a "Cd-t" és hiába osztja ketté az USB-s pendrive-ot látszólag, attól még sajnos a pendrive "CD" marad (a GParted is csak 1 CD-nek látja és nem képes hozzáférni). Vagyis, ha egy mentést készítek leállításkor, nem olvassa be a mentésfájlt, mivel induláskor a puppy-m csak egy "CD-t lát" (és később oda sajnos nem tud menteni :twisted: ). A "kettéosztásból" eredő részt, ahová a mentés készült, csak akkor látja, ha már a rendszer felállt. :mrgreen: :twisted:, vagyis ez után kellene beolvasni.
Tehát a K4xxx No Pae kernellel ez így nem megy. CD-ről, HDD-ről (Frugal-ban is) működik minden rendesen, persze ez Téged nem vigasztal. Ha viszont K3xxx NoPae-s kernelt használsz, akkor pendrive-ról is OK! és futnak az új puppy-k. Sajnos az általam sebtében kipróbált valamennyi új puppy-ra ez igaz (K4xxx NoPae esetében). Kár érte... :cry: :cry: :cry:

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Le szeretném írni tanulságként, amibe kedves sorstársam is beleszaladt, kros54 :) és esetleg mások is, hogy hol akadtunk el, telepítés után, illetve mi okozta a boot-olásnál a hibát, és hol kell javítani. nem megmagyarázni akarom mi miért történt, ennyire nem értek hozzá, csak a csetoldalon KuLusz egyből mondta az általa gyanított hiba okát és a megoldást rá. Jár a nagy pirospont, telitalálat volt :) Nagyon sok köszönet nocsak-nak is, neki a kitartásért jár a pirospont, és ő is rajta volt a segítségen. Megpróbáltam képekkel is illusztrálni, hogyan is alakult az egész...
01.jpg
01.jpg (213.42 KiB) Megtekintve 4278 alkalommal
Először is egy fontos, illetve kényelmi lépés, aki nem profi nehezen találja meg a könyvtárat, amit meg kell adni telepítéskor, ha nem mountolod a live puppy-d a pMount-al. Simán elég a jobb egérklikk és ott kiválaszthatod a pendrive mountolását ( vagy CD, amire feltetted ).
02.jpg
02.jpg (217.79 KiB) Megtekintve 4278 alkalommal
A bal alsó sarkot nézd a többi benne maradt, elnézést...
03.jpg
03.jpg (220.88 KiB) Megtekintve 4278 alkalommal
ha mountoltad elsőre , telepítés indítása után már ez a kép fogad, innen minden a klasszikus forma szerint megy...

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

folytatom, de csak 3 képet tudtam feltölteni...
04.jpg
04.jpg (191.38 KiB) Megtekintve 4278 alkalommal
ez egy nagyon fontos dolog, itt buktam el elsőre... Ha "Igen"-re klikkelsz akkor felteszi az initrd.gz-t. Ekkor jött elő a telepített puppynál újraindításkor a hiba. tehát a jó válasz "Nem".

Figyelmeztet, ha a boot flag nincs bekapcsolva, de nem gond, a végén is megteheted, így...
05.jpg
05.jpg (182.65 KiB) Megtekintve 4278 alkalommal
06.jpg
06.jpg (177.69 KiB) Megtekintve 4278 alkalommal

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

harmadik és befejező rész...
Ha rosszul telepítetted akkor így néz ki a menu.lst
Benne van minden partíciónál az initrd sor.
07.jpg
07.jpg (197.08 KiB) Megtekintve 4278 alkalommal
Rossz telepítés után ez a kép fog fogadni, kernelszámtól függetlenül...
09.jpg
09.jpg (99.27 KiB) Megtekintve 4278 alkalommal
Ha jól telepítettél akkor így néz ki a menu.lst-d vagy ilyesmi, a lényeg az initrd ne legyen benne
08.jpg
08.jpg (177.65 KiB) Megtekintve 4278 alkalommal
Utóirat:
KuLusz tanácsára, ha rosszul telepítetted, nincs veszve még semmi, Live Puppyból megkeresed a telepített Puppy-d menu.lst -jét
kitörlöd az initrd sort és a kernel sorába szóköz után beírni ide=nodma. Mentés és boot újra. Nálam minden a nagy könyv szerint elindult :)
Mégegyszer sok köszönet a segítségért.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Tisztelt willy 36!
Köszönjük a tanulságos leírást. De a fentiekben Kros54-gyel, mi azon "elmélkedtünk", hogy az a CD/DVD kép "nem jó" ( a K-4xxx No Pae esetében), amit, ha egy progival, pl. a Rufus-szal kiírunk pendrive-ra, akkor nem működik. :( Sajnos sokaknak nincs CD-je a gépében. Tehát a feladat az, hogy a K-4xxx NoPae-s kernellel kell olyan CD képet készíteni, ami kiírva rendben működik. A K-3xxx NoPae-s és a K-4xxx Pae-s rendben működik.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves ticoo1 !
Nekem sincs CD/DVD a gépben, lévén netbook-om van, ahol a kép készült, egy virtuális környezetben történt, a kép készítése miatt. A NoPae verzió esetleg még megtalálható valahol ? mint kíváncsi ember nézegetném én is. Tudásom még messze van a Tietekétől csak mint amatőr bütykölös néznék rá :)
Igazából azért is készült ez a részletesebb leírás, mert van egy Éva nevű fórumozó, bocsánat csetelő társunk, és szeretne feltenni egy régi gépre használható rendszert, de akadt a telepítésnél is, egy két hiba, vagy rossz beállítás, emiatt készültek pl. a gparted programnál a boot flag-es képek, hogy rá tudjon esetleg nézni, mondhatni "árukapcsolat" :). Mivel én is főleg a klikkelgetős telepítő vagyok, és sok mindennel nem vagyok még tisztában, ezt a tapasztalatomat, szerettem volna igazán megosztani. Azért ehhez a fórumhoz írtam, mert ennél a puppy-nál jött elő a gond ( mint kiderült közben, más puppy-nál is volt ilyen ), így ehhez tartozónak éreztem. Természetesen nagyon tetszik a munkátok és látni, hogy sok munka van benne. Ezért nagy köszönet érte.
Egy másik kérdésem felmerült, bocsi, de ez a vesszőparipám :). A számomra fontos használhatóságnál ezen az oldalon levő ( https://onlinestream.hu/tv ) Nat Geo online tv lejátszhatósága jelenti. Alapból a VLC nem játsza le a hangot, ez mindenhol így van, az smplayer 17.x vagy felette levő játszaná le, de ebben a puppy-ban nem sikerült megoldanom. Ha esetleg tudtok rá megoldást, azt szívesen fogadnám. Különben minden más számomra rendben van.
A Rufus helyett esetleg próbáljátok meg a Lili USB Creator ( https://www.linuxliveusb.com/ ) vagy az Etcher ( https://etcher.io/ ) nevű programmal, nekem is volt ami rufussal nem ment ez megoldotta

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves willy36!

Félreértettél, én komolyan írtam, hogy "tanulságos leírás", mivel egy-két dolgot sokak számára helyretettél! :!:

Szerintem mindenki véleménye, meglátása, leírása nagyon-nagyon fontos, mert csak így lehet egy-egy problémán túljutni. Én itt a K-4xxx NoPae pendrive-os rosszalkodásával küszködöm (persze meg még egy rakás dologgal), aminek nem látom az okát. :cry:

A CD-t azért említettem, mert arról remekül fut, vagyis meg kellene oldani a problémát.

Feltettem a K-4.1.38-ast, .......NoPae.iso
https://drive.google.com/drive/folders/ ... PgQZcWOR9z

Az SMplayert berakom, csak majd írd meg, hogy milyen kernellel legyen fent.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nem akarok túlzottan beleszólni, de:
egy nagy problémmát látok ennél a fajta megoldásnál.
Ugyanis hiába veszed ki az initrd sort igazából nem az a megoldás.
Ugyanis, ha megnézed a hibaképet,
Kép
eleve az a probléma, hogy a betöltő nem találja meg a puppy fő sfs fájlját!
Az sda1 meghajtónév az a gépben lévő fő(master) merevlemezes meghajtó neve, jele, az usb kulcsé viszont már csak sdb1, vagy sdc1 lehet!(attól függően, hogy mennyi a gépbe szerelt merevlemezek száma, az azokon lévő partíciók száma)
Így jogos a hibaüzi, mert a csatlakoztatott sdb1 usb kulcson teljesen logikus, hogy nem fogja megtalálni a puppy fő sfs fájlját a betöltésre! - ha az eleve a menu.lst-ben a jó és a rossz képen is látható azonos!!! uuid számmal beazonosított sda1 merevlemezen van.
a szerinted rossz kép
Kép
meg a szerinted jó kép
Kép
vegyük már észre, hogy mindkét képen az sda1 merevlemez uuid száma szerepel!(és nem az usb kulcs uuid száma!)

Az usb kulcs uuid számát elvileg(gyakorlatilag is) a GParted megmutatja.
Az initrd sort meg vissza kell tenni, és a kernel sorban meg a vmlinuz mögé egy szóközt kihagyva ezt kell beírni: pmedia=usbflash
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.05.08. 14:02-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”