Apróságok

Függőségek, kiegészítők - Library, Qt, Python, stb....
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Apróságok

Hozzászólás Szerző: azami »

Egyik apróság egy gyors másoló:

Kép

A másik a jobb klikk menüt egészíti ki
ilyen volt


Kép

Ilyen lett

Kép

De ettől sokkal több változás van fájlon és mappán is.
Gyors másoló: https://www.wuala.com/azakilinux/Docume ... st-2.2.pet
Jobb Klikk:https://www.wuala.com/azakilinux/Docume ... -6.1.0.pet

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Apróságok

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Nem tudtam eldönteni, így végül ide rakom. Végül is ha úgy vesszük, ez is egy fajta apróság. :mrgreen:

NFS avagy Hálózati fájlrendszer (jelen esetemben kliens) beállítása LX7 Puppy kontra Ubuntu 16.04:

Kezdem az LX7-tel, ott minden sokkal nehezebb. (Másabb etéren.):

Először is kell egy bizonyos nfs_common.tar.gz amit kicsomagolunk a puppy gyökerébe: "/"

majd kiadjuk a:

Kód: Egész kijelölése

/etc/rc.d/rc.portmap start
parancsot.

Ezt egyébként érdemes rögzíteni, az /etc/rc.d/rc.local fájlon belül. Így minden indulásnál lefut. Adjuk hozzá és akkor minden (újra)indulást követően nekünk már csak csatolni kell. Máskülönben hibát ír és nem csatol.

Utána kell a pet csomag, amely pet csomag erre a névre hallgat: nfs-utils-1.2.1-i486.pet
És amely nevezett pet csomag és az említett tar.gz, ezen a murgás fórumszálon keresztül megközelítendő, a használatát is figyelembe véve:
LINK

A feltelepített csomag után érdemes leellenőrizni, a csatolandó NFS szerverünk csatolási pontját, máskülönben a már megszokott:

access denied by server while mounting

hibaüzenetet kapjuk.

Kód: Egész kijelölése

showmount -e IPcím
ahol az IPcím az NFS szerverünk IP címe.

Eztán ha ez megvan, fussunk is neki a csatolásnak ahogy a fentebb taglalt murgás LINK-en írva vagyon:

Kód: Egész kijelölése

mount-FULL -t nfs x.x.x.x:/mount/point /mnt/nfs
ahol x=IP cím, /mnt/nfs = csatolási célkönyvtár, :/mount/point = a showmount -e IPcím alapján kapott NFS csatolási pont.

Na most, ha minden jól ment, akkor a csatolási célkönyvtárunkban megjelenik az NFS szerver csatolási pontja alatt található fájl/mappa struktúra. Ellenkező esetben fogalmam sincs, mert nekem szerencsére hiba nélkül sikerült így felcsatolni.

Lecsatolni pedig elvben így kéne:

Kód: Egész kijelölése

umount-FULL x.x.x.x:/mount/point
ahol x=IP cím, :/mount/point = NFS csatolási pont.

De ROX fájlkezelővel benavigálva az nfs csatolási célkönyvtárhoz ha látható a mappa felett zöld bogyó, akkor jobb klikk rajta és lecsatolás opcióval éljünk.

Ubuntu 16.04:

Na itt már érdekesebb a történet, eleve egy bizonyos nfs-common nevű csomagra lesz szükségünk. Én Synaptic csomagkezelővel uszítottam a rendszerre, ekkor még kijelöl szükséges függőségeket, amit telepít is.

Ha ezzel meg is vagyunk, elvben annyi a dolgunk, nyitunk egy terminált, és beírjuk:

Kód: Egész kijelölése

showmount -e IPcím
ahol az IPcím az NFS szerverünk IP címe.

majd ennek megfelelően:

Kód: Egész kijelölése

sudo mount -t nfs x.x.x.x:/mount/point /media/nfs
ahol x=IP cím, /media/nfs = csatolási célkönyvtár, :/mount/point = a showmount -e IPcím alapján kapott NFS csatolási pont.


lecsatolni ha grafikusan óhajtjuk akkor gksudo fájlkezelő_neve és ott a kiadás ikonra kattintunk. Terminálból gondolom (nem próbáltam):

Kód: Egész kijelölése

sudo umount x.x.x.x:/mount/point
ahol x=IP cím, :/mount/point = NFS csatolási pont.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Apróságok

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Megataláltam a más disztrókban alkalmazott "notify-send" nevü szkriptet:
Ez a szkript küld rendszer vagy saját üziket a dunst-nak.

Szükséges parancsok:
gdbus , bc , type , local

Használat : notify-send.sh "üzenet"
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Rendszer kiegészítők”