Gtk-youtube.viewer

Audió és videó vágó, szerkesztő, lejátszó programok, kodekek
janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Gtk-youtube.viewer

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Gtk-youtube-viewer. Egyszerű youtube böngésző.
Régebben már használatos volt ez a kis hardver igényű youtube
böngésző, de az újabb puppykon már nem ment.
Most a murgán készítettek egy olyan változatot amelybe mindent beleraktak, így sok 32 bites puppyn működik.
Kicsomagolva elég nagy, 55 MB. Mpv lejátszó, youtube-dl, perl,
python van benne.
Stretch 7.5, Bionicpup és precise retro minimal puppykon próbáltam.
Kicsomagolni, nem települ, menüben nem jelenik meg, olyan portable.
A youtube-viewer.cde fájl a konzolos böngésző, gtk-youtube-viewer.cde fájl
a normális.
Mintha a keresésnél múlt nyaránál kezdene, konzolosnál jó, lehet hogy még be kell állítani.
Nem tudom okoz e gondot, ha van már mpv, perl és python a gépen.
Az Smtube is hasonló és az több lejátszóhoz is jó. Igaz telepíteni kell azt és sok függősége is van annak.
A Gtk-youtube-viewer nagy, angol,csak mpv lejátszóval, igaz hordozható.
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 978#986978
Képenyő kép3.jpg
Képenyő kép3.jpg (93.3 KiB) Megtekintve 5409 alkalommal

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Gtk-youtube.viewer

Hozzászólás Szerző: janugsa »

https://dl.dropboxusercontent.com/s/gfg ... ar.gz?dl=1
Ez már jól működik. Kibontva kb 60 MB, minden benne van, nem kell telepíteni, portable, menüben nem jelenik meg, gtk-youtube-viewer.cde fájl indítja el.
Stretch és Slacko 5.7.1.-en próbáltam.
Régi, gyenge gépen érdemes használni.
Itt írnak róla:
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 640#987640

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Gtk-youtube.viewer

Hozzászólás Szerző: NTamas »

janugsa írta: 2018.04.15. 12:24 Régi, gyenge gépen érdemes használni.
Hát nem tudom, ha eleve csak az mpv-t -főleg, ha az az mpv egy 2015 utáni verzió- használja megjelenítőként, akkor amiatt már pont a régebbi gépekkel nem fog túlzottan jól, és főleg akadás és szaggatás mentesen működni.

Elvileg a progi beálításaiban az mpv és a vlc szerepel, mint megjelenítő.
Kép

a hangra pedig az alapértelmezett alsa beálítás van, ha jól láttam.

Nálam egy Precise puppy-571 Lite K:3.9.11 gépen egy 3Ghz-s P4-es procival, 1.5GB ramm-al és különálló NVIDIA Corporation NV34 GeForce FX 5200-es videókártyával a 360-as minőséget még akadásmentesen lejátssza. (Res: 1280x1024 Depth: 24)
A 480-as minőségű videót is lejátssza, de ott már be-beszaggat a lejátszás.

Kép
Kép
Kép

A Precise Puppy Lite 571 oprendszeren ez az mpv csomag van feltéve(nálam csak ez működik jól): mpv-20150814-git-i686-precise.pet
és ez a függőség kell hozzá: expat-2.1.0-i686-precise.pet
Ez az mpv 2015-ös csomag még a hagyományos mplayer motort használja a videó megjelenítéshez, ezért egy jó mplayer lejátszó program, és a megfelelő codeckek megléte létszükséglet ehhez a csomaghoz.
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.04.15. 20:37-kor.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Gtk-youtube.viewer

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Szerintem meg a mpv fapados, ezért kisebb hardverigényü.
De tudja a vlc-t is , csak ahhoz azt fel kell telepíteni .
A gtk-youtube.viewer-ben a Menu-Preferences egy szövegfájl , abban a
video_player_selected => "mpv", helyett vlc kell.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Gtk-youtube.viewer

Hozzászólás Szerző: NTamas »

janugsa írta: 2018.04.15. 12:57 Szerintem meg a mpv fapados, ezért kisebb hardverigényü.
Nem, a fentebb jelzett és belinkelt mpv csomag még éppen elfogadható hardverigényű, de az ettől magasabb verziószámű mpv csomagok már más megjelenítő motort használnak, ezért azok hardverigénye magasabb. Próbáltam, tudom, és nem véletlenül maradtam én is a fenti, linkelt csomag mellett, igaz fapados, de legalább az én is gépemen jól működik, de ezzel is csak a 360-as minőség az, amit szaggatás nélkül lejátszik. Érdekes módon, ha a videót az mplayerrel játszom le, az még a 480-as videók egyike-másikát is gond(szaggatás) nélkül is lejátssza, szóval ennyit jelent egy jó keretprogram, nálam az mpv jobban megfogja a gépet ez van, jó sokszor lepróbáltam, tudom, miről beszélek.
Valóban, vlc-vel is működhet, de most emiatt nem fogok kísérletezni, amúgy sem nagyon nyerte el a tetszésemet ez a progi, az SMTube százszor jobb, és kezesebb, ráadásul abba számos lejátszót is be tudsz fűzni utólag is, szóval nálam az a nyerő.
Kép
Ráadásul ez az általad linkelt Gtk-youtube.viewer csomag kibontva jókora, 60MB méretű, az SMTube és a hozzávaló szükséges progik sem tesznek ki ekkora méretet, és ezekből még a szükséges qt-4.8.6-i686.pet csomag is csak 14MB, kibontva meg 36MB, tehát méretileg is kevesebb az SMTube+kellő csomagok összessége, mint a Gtk-youtube.viewer csomag.

De ettől még másnál lehet, hogy jól működhet ez a kissé fapados cucc, a kisebb gépigény meg eleve relatív fogalom egy youtube videó valósidejű, netes lejátszásánál.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Gtk-youtube.viewer

Hozzászólás Szerző: NTamas »

janugsa írta: 2018.04.15. 12:57 De tudja a vlc-t is , csak ahhoz azt fel kell telepíteni .
A gtk-youtube.viewer-ben a Menu-Preferences egy szövegfájl , abban a
video_player_selected => "mpv", helyett vlc kell.
Na, jobban belenéztem, és Te hiába írod át azt az ominózus sort mpv helyett vlc-re, akkor sem fog a vlc-vel működni ez a cucc, még a rendszeren amúgy fent lévő/telepített vlc-vel sem!
Logikus is, hiszen ez egy ún. portable csomag, és csak azzal a bináris állománnyal tud működni, ami a benne lévő (a portable csomagon belül lévő) usr/bin -yt-viewer-3.1.5.tar.gz.extracted/yt-viewer-3.1.5/cde-root/usr/bin/mpv- alkönyvtárban van, abban meg csak egy darab mpv bináris van! - vlc meg nincs!
Kép
Érdekes, hogy ez az itt lévő mpv bináris is szintén 2015 augusztusi dátummal bír, de a méretileg -6945K- csak kb. a fele az előbb már említett, puppyra telepíthető, szintén 2015 augusztusi csomagban lévő 18 Megás bináris fájlnak.
Engem is jól megvezetett a dolog, azt hittem, hogy a rendszerre feltelepített mpv-t és vlc-t használja a portable csomag, de nem, csak a belső, saját -ez pedig a képen is látható 6945K méretű- mpv binárist használja, ha meg a configjában átírod a lejátszó nevét vlc-re, meg se nyikkan a progi. Érthető is, hiszen a portable csomagban nincsen belső vlc bináris, amit elindíthatna. (hogy ilyenkor miért nem néz rá a host rendszerre, és miért nem használja a rendszerre telepített vlc programot, az rejtély, pedig nem sokból állna azt úgy beconfigolni)

Szóval ezen dolog miatt méginkább nem szimpatikus ez a gtk-youtube.viewer, marad a jól bevált SMTube.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Gtk-youtube.viewer

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Azt hiszem igazad van. Gyenge gépen rosszul tejlesített.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Gtk-youtube.viewer

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Igazából nem találván jobb helyet a témának, ide tenném be ezt a linket:
Youtube-Get, a GUI frontend for youtube-dlc
Igaz, ez nem omline viewer megoldás, hanem egy működő letöltő progi.
A használatához ugorj el a linkre, és ott van a rövid leírás.
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Multimédia”