Tahr64 6.0.5 Eng/Hun, + 1 újabb magyar cucc, 2018 Nov.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Tahr64 6.0.5 Eng/Hun, + 1 újabb magyar cucc, 2018 Nov.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

SZERKESZTVE: A 2018, novemberi, magyar/angol, javított harmadik kiadásért lapozz egyet, kérlek!

Üdvözlök mindenkit - régi vágyam teljesült a napokban: VÉGRE, sikerült összeütnöm egy olyan 64 bites pupletet, amely - két apróbb szépséghibától eltekintve - megfelel néhány elvárásomnak. - Mik is ezek az elvárások?
1. Jól működő, stabil Openbox/lxpanel-es grafikus felület;
2. Abszolút működőképes, teljes értékű wine környezet;
3. Egyszerű, felhasználóbarát remaster-elhetőség és telepíthetőség(nem úgy, mint a Fatdog-oknál meg a Lighthouse puppiknál, ugye :/ )
S hogy mik a szépséghibák?
1. Az egyetlen működőképes, a PPM-ből beszerezhető Openbox egész jó, csak épp az asztali jobbegérklikkes popup-menüje haláli béna, ezen csak némi "heggesztgetéssel" sikerült valamennyire csinosítanom - az vele a helyzet hogy - ellentétben a 32 bites puppikhoz simán elérhető "Openbox plus extras"-okkal - ennek nem tud a popup menüje dinamikusan frissülni, egy mód van csak az alakítgatására: terminálba írjuk be: "obmenu" - a megjelenő segédprogival manuálisan van mód szerkesztenünk a jobbegeres popup-menüt...
2.Eddig még soha nem panaszkodtam arra, hogy a getnvidia 64 bites változata mennyire használhatatlan az újabb generációs 64 bites xenial és tahr puppy linuxok esetén - hát most megteszem. Határtalan szerencsémre pont egy olyan típusú videokártyával rendelkezem, amihez valami csoda folytán találtam driver-t - ez pedig az nvidia-glx-352.79-k3.14.54_amd64.pet; Ugyanis a getnvidia 64 bites változatával nem tudok korrekt, hibátlan drivert készíteni - egyszerűen nem lehet... - na most: még az imént említett drájverrel is a következő a nagy büdös helyzet: ha fogsz egy tahrpup 64 6.0.5-öst és TELJES telepítést csinálsz, hiába a faja, hozzá való kártyád: valamtől nem lesz jó így... - DE: ugyanezt, ha FRUGAL-ban telepíted, ott már dolgozni fog a driver jól... - a fene se érti...
No, ezzel ki is tárgyaltam az apróbb kellemetlenségeket - remélem, minden mást rendben fogtok rajta találni, kedves esetleges érdeklődők... - ja még egy fontosabb megjegyzés: fdrive, zdrive sfs-ek valamint a 32 bit compatibility sfs integrálva vannak a rendszerbe! - úgyhogy ezen cucc esetén ezekkel már nem kell szöszmötölnie senkinek.
Akinek sikerült felkeltenem az érdeklődését, letöltheti e két helyről:
Tahr64_6.0.5K3.14.54EngHun2018AprilCsipesz.iso(698,4 Mb) + devx + kernel sources sfs + 1 nvidia driver:
https://mega.nz/#F!ZNtBWAhY!GpOm_eDrSss22eAlfCjXkw
Így néz ki első indítás után:
AfterFirstStart.jpg
AfterFirstStart.jpg (26.71 KiB) Megtekintve 6240 alkalommal
meg még a CD logója, ami nem nagy kaland ugyan, de még ezzel is volt vagy 1 óra meló, hogy egyedibben nézzen ki:
MyCD_Logo.jpg
MyCD_Logo.jpg (74.53 KiB) Megtekintve 6240 alkalommal
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2018.11.19. 22:22-kor.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Egy Tahr64 6.0.5 K3.14.54 verzió - Eng/Hun, 2018 Április

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Du. megtekintjük, véleményezzük! ;)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Egy Tahr64 6.0.5 K3.14.54 verzió - Eng/Hun, 2018 Április

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hello. A cuccot bõ 24 órája(persze néha aludtam is it-ott) tesztelem élesben, átesett még vagy 4-5 remasteringen, addig észre nem vett picike pontatlanságok szûrõdtek ki ezáltal - végül a tárhelyeken található ISO-kat le is cseréltem a még jobbakra; valamint úgy érzem, a tisztelt nagyérdemûnek tartozom még némi hasznos infóval, hogy õket már ne érje meglepetés:
Az egyik infó csak annyi, hogy elsõ startkor az embert valamiért nem a megszokott üdvözlõablak fogadja, hanem csak 2 óriási "Eng" és "Hun" gomb - bökjünk rá amelyikre kívánunk, utána várjunk egy kicsit - nemsokára elõjön a hálózattal kapcsolatos üdvözlõablak, ahogy mindig is szokott; ezt bezárva klikkeljünk a "setup" feliratú asztali ikonra - na ott lehet a lokalizáció beállításait könnyen, gyorsan megejteni.
A második infóm pedig egy nyomatékos figyelmeztetés: ha azt akarod, hogy ez a holmi kitelepítve is teljes értékû maradjon, CSAKIS FRUGAL módban telepítsd bárhová!!! TELJES TELEPíTéS ESETéN UGYANIS ELSZáLL A WINE... Halvány gõzöm nincs róla, mitõl, csak szóltam, mire számítson, aki fullosba akarta volna telepíteni.
Frugal használat mellett viszont egészen remek, vállalható a cucc.(amilyen a hozott anyag, értitek - pl. flanellbõl a legjobb szabó sem fog tudni golyóálló mellényt csinálni ;) )

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Egy Tahr64 6.0.5 K3.14.54 verzió - Eng/Hun, 2018 Április

Hozzászólás Szerző: csipesz »

...És akkor csipesz bácsi 1 hét kemény Puppy-összetákoló meló után szórakozni kezdett egy kicsit :) :
Screenshot1.jpg
Screenshot1.jpg (135 KiB) Megtekintve 6177 alkalommal
Screenshot2.jpg
Screenshot2.jpg (125.37 KiB) Megtekintve 6177 alkalommal
Screenshot3.jpg
Screenshot3.jpg (156.44 KiB) Megtekintve 6177 alkalommal
Screenshot4.jpg
Screenshot4.jpg (153.86 KiB) Megtekintve 6177 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Egy Tahr64 6.0.5 K3.14.54 verzió - Eng/Hun, 2018 Április

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Tisztelt "csipesz Mester"!

Csodás lett így első ránézésre :D :D :D (ugye az áttekintésére azért pár óra, nap kell!). Köszönöm szépen!
Mivel én egy megrögzött AMD-s vagyok, ezért kernelt kellett cserélnem (k-4.6.3), mert, ha a képernyő beállításához hozzányúlok (vagy a wine-ben elindítok valamit), akkor 10-12 mp-re sötét képernyőm lesz, majd, ha visszajön az asztal, akkor nincs se billentyűzet, se egér. De ez az én CPU-m és alaplapom miatt van.
Most keresgélhetek megoldást hozzá, de még egyszer "EZ AZ ÉN CPU-m ÉS ALAPLAPOM MIATT VAN" (ez van).

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Egy Tahr64 6.0.5 K3.14.54 verzió - Eng/Hun, 2018 Április

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Köszi, ticoo1, hogy kipróbáltad - hát igen, fránya egzotikusabb hardverek - nekem mostanában pl. van egy elég viharvert fujitsu siemens esprimo mobile laptopom, amin - megáll az ész - vindóz-félék alatt van legalább kábeles net(a saját beépített wifije elromlott vagy tönkretették - lomizott cucc), de semmilyen puppy linux fajta alatt nem megy... vadonatúj "körömnyi" tenda wi-fi eszközt meg még vindóz alatt is ledobja, puppi alatt meg sem ismeri... hát nem is veszem elő túl gyakran...

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Egy Tahr64 6.0.5 K3.14.54 verzió - Eng/Hun, 2018 Április

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szia!
Üdvözöllek az FS világában. Van hozzá egy progi (witnyoz), amit fel kell telepíteni és azzal lehet a WiFi-t ki-bekapcsolni. Sok ilyen ".ackot" javítottam, s nekem csak így ment. A funkciógombokra nem szoktak reagálni. (De lehet ám rajta kapcsoló is, amit nehéz olykor észrevenni, de lehet, hogy az Fn feliratok nem jók a billentyűzeten - a leírás .aka).
Én amit használok, feltettem Neked ide: https://drive.google.com/drive/folders/ ... VpV330LyHw
Persze előtte el kell találni a driver-t. (Nem minden arany ami fénylik, legalábbis az FS-nél!)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Egy Tahr64 6.0.5 K3.14.54 verzió - Eng/Hun, 2018 Április

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ez mind szép és jó, de...

A csipesz által jelzett laptop szériából -Fujitsu-Siemens Esprimo Mobile - is volt legalább három fő széria: az U Series, az M Series, és a V Series.
Ezen belül még számtalan variáció volt az egyes szériákon belül a gépek felszereltségét illetően, amik mind-mind más és más, a típusmegnevezés utáni szám és kódsorozatot hoztak magukal. Így az azokhoz való driverek is jócsán eltértek egymástól, és nem beszélve arról a helyzertről, amikor egy gépben v.miért kicserélték pl. a gyári, beépített Wifi-modult egy másik, méretileg és tudásilag csereszabatos, de más gyártótól (a modulon lévő chipset is eltért a gyári veriótól) származó termékre. Amihez már értelemszerűen más drivercsomag kellett, és nem az ahhoz a típushoz készített eredeti, gyári szoftver.

Talán célszerű lenne annak a laptopnak a pontos név és verziószám kombinációját megtudni, kideríteni, esetleg megnézni, hogy abban a gépben milyen Wifi-modul van, ha hibás, akkor keresni hozzá egy csereszabatos, de esetleg más gyátótól származó modult, és annak a megfelelő driverét felhasználni, kérdés, hogy az a gép megér e ennyi ráfordítást, veszódséget, bár kétségtelen, hogy ezen régi FSF masinákhoz még azért olcsón be lehet szerezni ilyen Wifi modulokat. Akár még egy, típusba pontosan beleillő, gyári darabot is.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Egy Tahr64 6.0.5 K3.14.54 verzió - Eng/Hun, 2018 Április

Hozzászólás Szerző: csipesz »

V5535-ös modell 2gb rammal, de jól mondja ntamas, kár már iránta erõlködni - ebbõl szemmel láthatóan kiszereltek valami kis modult - látszott a helye meg egy két pólusú rövid kis csatlakozó... a beépített wifije eredetileg Atheros chip, de szóval ez mindegy is, az jobban bosszant benne, hogy semmelyik rajta próbált puppy nem hajlandó netre ugrani a sis chip alapú etherneten át, miközben xp, win 7 röhögve megteszi ezt...

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Egy Tahr64 6.0.5 K3.14.54 verzió - Eng/Hun, 2018 Április

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Igen, sajnos a SIS chipes videókártyákkal, és hálózati kártyákkal a Linux is szükmarkúan bánik, de ezen cikkben találtam egy mondatot, amire felfigyeltem, és talán érdemes lenne azt még megpróbálni.
http://www.v-mp.com/universal-database/ ... bile-v5535
szóval, Operating System - Include Knoppix4 Linux CD
Ha annó ezt mellékelték hozzá, (a cikk szerint, igen) akkor annak ma is működnie kéne vele, szerintem egy próbát megér.....
http://knopper.net/knoppix/knoppix64-en.html
http://knopper.net/knoppix/knoppix704-en.html
ftp://ftp.uni-kl.de/pub/linux/knoppix/
ftp://xenia.sote.hu/pub/mirrors/knoppix/
http://torrent.unix-ag.uni-kl.de/

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”