VLC médialejátszó telepítése és beállítása - StretchPup

Audió és videó vágó, szerkesztő, lejátszó programok, kodekek
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

VLC médialejátszó telepítése és beállítása - StretchPup

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Első lépés a telepítés, amihez érkezett a kérdés is:
https://www.youtube.com/watch?v=yawCbVCFUWc

...és akkor a megoldás:
Csináljunk egy biztonsági másolatot, biztos, ami biztos :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kód: Egész kijelölése

cp /usr/bin/vlc /usr/bin/vlc-backup
...aztán pedig futtassuk le:

Kód: Egész kijelölése

sed -i 's/geteuid/getppid/' /usr/bin/vlc
Ezek után, ha mindent jól csináltunk, akkor a menüből indul a vlc.
Örülünk Vincent ? :mrgreen:

Videó a műveletről:
https://www.youtube.com/watch?v=6RZABoGwl1w
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: VLC médialejátszó telepítése és beállítása - StretchPup

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia !
Köszi szépen épp ilyesmiken törtem a fejem, teljes megoldást adtál, ilyenbe futottam bele. Még egy kérdés lenne hozzá. ha back-up-oltál, hogy tudom visszaállítani ? hasonló parancssorral. Más programoknál is ez a megoldás ha nem indul start menüből, persze a sajátosságaikat figyelembe véve? Nagyon jó lett :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: VLC médialejátszó telepítése és beállítása - StretchPup

Hozzászólás Szerző: S-kami »

willy36 írta: 2018.04.08. 10:42 Szia !
Köszi szépen épp ilyesmiken törtem a fejem, teljes megoldást adtál, ilyenbe futottam bele.
Nagyon jó lett :D
Szia!
Na, örülök neki !!!!
willy36 írta: 2018.04.08. 10:42 ha back-up-oltál, hogy tudom visszaállítani ? hasonló parancssorral. Más programoknál is ez a megoldás ha nem indul start menüből, persze a sajátosságaikat figyelembe véve? Nagyon jó lett :D
Ha van egy mentésed, akkor a meglévő fájlodat törlöd, vagy átnevezed és a mentést, mondjuk a vlc_old fájlt átnevezed vlc -re.
willy36 írta: 2018.04.08. 10:42 Más programoknál is ez a megoldás ha nem indul start menüből, persze a sajátosságaikat figyelembe véve?
Nem. Más programoknál zömmel, az esetek nagyon nagy százalékában a függőség hiánya szokott problémát jelenteni.
Ilyenkor is konzolból kell indítani a programot, majd elolvasni, hogy mi is hiányzik.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: VLC médialejátszó telepítése és beállítása - StretchPup

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ma tették ki a Murga-ra:

Yandex.Disk link: -újracsomagolt, lib-függőségekkel-
--------
vlc-3.0.1-i686-stretch.sfs

vlc-3.0.1-i686-stretch.pet
--------
Kép

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: VLC médialejátszó telepítése és beállítása - StretchPup

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Legelőször is: mikor ezt a cikket elkezdtem megírni, még nem olvastam SKaminak ezt a témáját(mert mindig először offline, jegyzettömbben kezdek cikket írni, sosem röptében, aztán a fórumot felnyitva már csak beillesztem a korábban megírtakat), ezért bocsássátok meg, hogy háromnegyed órányi fogalmazást most már nem dobok el, hanem csak megosztom Veletek, bár SKami már egyszerűbben, tömörebben adott egy megoldást arra a problémára, amit én egy kicsivel dagályosabban taglaltam...
Pár gondolat a VLC 3.0.3 Vetinari-ról.
Én nem tudom, más hogy van ezzel, de az a gyanúm, hogy egyes programozók egy idő múlva kezdenek valahogy belegárgyulni a tudományukba, és ettől kezdve nagy ívben lesz*rják azt a dolgot, amit úgy hívunk: felhasználóbarátság...
Itt van mindjárt Barry Kauler - legújabb szellemi termékeit, az EasyOS szériát már nem elég jó neki a tökéletesen bevált és USB-tárra vagy optikai korongra is legegyszerűbben felvihető CD/DVD iso formátumban népszerűsíteni - á, nem, valami szöszmötölősebb kell, úgy az igazi: img.gz! Nos, személy szerint ez óta nem érdekelnek közvetlenül Barry dolgai.
Na de valójában a manapság új VLC 3.0.3 Vetinari-ról akartam morgolódni kicsit. Tudni kell rólam, hogy kétlaki vagyok, pontosan ugyanannyira szeretek vindózt is használni, mint Puppy linuxot; namost, mind a két platformon az a benyomásom, hogy a vlc programozói - az igen príma 2.2.6 - 2.2.8 verziótól a 3.0.3-ig eljutva - valami ismeretlen oknál fogva mintha fogadalmat tettek volna, hogy minden áron népszerűtlenebbé akarják tenni eddig egészen sikeres fejlesztésüket...
Vindóz alatt nem sok panaszom van az új vlc-re, csak annyi, hogy az internetes stream-ekkel egyre ügyefogyottabban bánik, ezért Vindózon erre a feladatra ma már a Pot Player-t használom, Puppy linux alatt pedig az egyre kiválóbb MPV médialejátszóhoz pártoltam át - pedig a vlc kezelőfelülete kényelmesebb...
Más VLC 3.0.3-panaszok Puppy alatt:
Nem képes megjegyezni, hova húztam az ablakát legutóbb, hanem újranyitáskor makacsul felugrik a bal felső sarokba, s hogy ha ott van pl. egy panel, ami nálam mindenkor lxpanel - akkor a vlc teljes fejléce alábújik - az sem számít neki, hogy az openbox ablakkezelő beállításaiban kellő szélességű ablak-visszatartó margó-sávot adok-e meg...
És akkor a legszörnyűbb "újítás" a kedves linuxos fejlesztőktől: én mostanában, ahogy ticoo1 kolléga is - leginkább a Upup BB-vel szeretek foglalkozni, azt minél jobban kiismerni... Namost: Ha Upup BB alatt a Puppy Package Manager-rel leszeditek a vlc-t és függőségeit akkor mezei módon, a vlc.desktop fájlól indítva egyből azzal örvendeztet meg, hogy MEG SE NYIKKAN. Hozzám hasonlóan a Puppiban kissé már jártasabb fószer ilyenkor már veszi is elő a terminált, hogy meglesse, mi a rák van ilyenkor, és úgy már szembesül is a következő hülyeséggel, amit a nagyszerű fejlesztőknek sikerült beépíteniük a legújabb vlc-jüknek a /usr/bin/ mappában található végrehajtható fájljába:
"VLC is not supposed to be run as root. Sorry" stb.
No, keresgéltem kicsit a guglin, mit lehet tenni ilyen esetben, és több találat közül ennek a weboldalnak a tanácsai tetszettek a legjobban:
https://www.blackmoreops.com/2015/11/02 ... rry-error/
- úgyhogy az itt olvasottak szerint eljárva beszereztem a PPM-ből egy hexa editort, aminek a neve egészen pontosan wxHexEditor - és elvégeztem vele a vlc végrehajtható fájljában egy, a fenti weboldal által ajánlott apró kis átírást, majd ezt el is mentettem. És mit ad isten? - megy a nyavalyás! Az így "meghekkelt" fájlt fel is raktam saját szoftvergyűjtimbe; akinek nincs kedve a hexaeditálással szöszmötölni, szedheti le innen aztán kicsomagolás után csak írja felül vele a /usr/bin/-ben található eredetit:
https://drive.google.com/file/d/1OGnqVf ... sp=sharing

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: VLC médialejátszó telepítése és beállítása - StretchPup

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló csipesz!

Te látnok és életmentő vagy! :P

Pár napja szórakozom az Upup-Cosmic-kal, mint jövőképpel és bizony a vlc beillesztése, megszólaltatása igencsak "emberpróbáló" feladat. Ha már nagy nehezen egyszer elindul, akkor mindenféle kifogása van, hogy most ezt meg azt éppen miért nem akarja lejátszani. Az őszi ubuntuba a VLC 3.0.4-et kívánják használni, de ha minden igényét kielégítem, akkor sem hajlandó velem szóba állni. :mrgreen: De arra még álmomban sem gondoltam volna, hogy hexa-ba kelljen szórakoznom, mint cirka 15-20 évvel ezelőtt! Ezért amit találtál, illetve készítettél az ÓRIÁSI megkönnyebbülés nekem, s gondolom másoknak is.

Sajnos valóban az mpv irányába tolódik el minden, sem a vlc, sem az smplayer nem akar az internetes stream-ekkel bíbelődni. És itt is az a probléma, hogy most ezért, most azért nem játssza le.

Az ...img-s világgal teljesen egyetértek Veled, s halkan megjegyzem, még eggyel sem sikerült egy jó remastert készítenem. (lehet, hogy ehhez is hexa-editor kell?)

Nagyon köszönöm, hogy megosztottad velünk! :!:

Válasz küldése

Vissza: “Multimédia”