Puppy Linux 7.5

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: NTamas »

petget-re hívatkozik....

Amit Te annak idején még magyarosítottál is.
http://skamilinux.hu/puppyarchive/phpbb ... next#p4561
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Más

Ma reggel feltettél a Murga-ra egy scriptet.
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... c05#979551
Kép

Ebbe némi kis hiba becsúszott:
Kép

A script legalsó sorában a két méretet kijavítva már láthatóvá válik a vbox tartalma is.
Kép

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Nálam nem úgy jelenik meg , a nulla elvileg az alap méret , amit a szöveg és gomb méret autómatikusan kitölt ...de ugylátom nálad már szélesebb ablak kell ami azt jelenti hogy ahány gtk téma annyi méret .. ha meg nem állítom be neki akkor túl szélesre csinálja ... :cry: na de kicseréltem mosmá 400x240 van benne . meg javítottam az írási hibát is , ha még az nem szúrt szemet a screenshotról xD .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A probléma nem csak a gtk témával van kapcsolatban, hanem inkább azokban a font méretekkel.
Az általad alapként megadott 325x0 vbox méret az gyakorlatilag csak a vbox fejlécét a gtk-s ablak fejlécét jeleníti meg, amit akkor is megjelenít, ha az ablak függőleges méretét 0 értékre állítod be. (lásd az első képet)
De ekkor maga a vbox függőleges érdemi tartalma nem fog megjelenni, mivel csak egy vízszintes vbox méretet adtál meg, nekem legalább is így magyarázták el, hogy kell egy 0-tól nagyobb függőleges érték, és akkor már látszik a vbox ablak tartalom is.(lehet, hogy nem jól magyarázták, de eddig én is ezt tapasztaltam, és amikor megírtam az mplayer trayradió progit, ott pont ugyanezzel kerültem szembe én is.)
Ha kibővítem az általad megadott vizszintes 325-ös vbox értéket egy általam kikísérletezett 235-ös függőleges értékkel, akkor már megjelenik a vbox ablak, de az abban lévő szöveg nem teljesen jelenik meg, vízszintes irányban a beírt szöveg egy része levágódva jelenik csak meg. (lásd a kettes képet.)
Ha a vízszintes méretet is tovább növelem, akkor az általam beírt 420-as vízszintes vbox ablakméretnél jelenik meg jól, és hiba nélkül(levágás nélkül) a vboxba beírt szöveges tartalom. A függőleges vbox méret most is maradt a 235-ös érték. (lásd a harmadik képet.)
Kép
Ha más betűtípust, más betűméretet használnák, akkor megint utána kéne korrigálni a vbox ablak méretet.
Ha meg leveszem a vbox méret mögötti (+0+0) értéket, akkor is ugyanez a helyzet áll elő, legalább is nálam a két +0 érték nem oszt nem szoroz, nálam nem szól bele a vbox ablak kirajzolásába.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: NTamas »

KuLuSz írta: 2018.01.07. 19:33 de kicseréltem mosmá 400x240 van benne . meg javítottam az írási hibát is , ha még az nem szúrt szemet a screenshotról xD .
Sajnos a javított változatod nálam továbbra is hibásan jelenik meg, vízszintesen még mindig kicsi a vbox mérete, jobbra levágja a beírt szöveg végét, lásd a képen.
Kép

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Na, csak kisakkoztam a jó méret megadást!
Kép
Az első képen a Te módosított 400x240 méretű xbox ablakod llátható, a szöveghiba javítással együtt.
A másodikon az én általam már említett 420x235 méretű vbox ablak a szöveghiba javítással együtt.
A harmadik képen lesz szerintem a jó méret: ez a 410x235 méretű ablak, a szöveghiba javítással együtt.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Mint mondtam ... ahány gtk téma és betűtipus annyi méret .. ezt csak valamilyen belső (gui-n belüli) kapcsolóval vagy értékkel lehetne normálisan beállítani , és nem ezzel amit énis beállítottam neki . És csak hogy tudd , az amit állítgatsz nem vbox , hanem az egész ablaknak a mérete . Mellesleg a +0+0 az ablak pozicióját állítja a képernyőn, de mivel előtte van a --center ezért az nem érvényesül. Egyébként minden nélkül , ablakkezelőtől függően 1 üres helyen jelenne meg az ablak,vagy ha semmilyen ablak nincs a képernyőn, akkor bal felül, amit center nélkül a +0+0 állítana alap esetben.
No de már nagyon távol állunk a "Puppy Linux 7.5" témától ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: azami »

Nézzünk pár indítási anomáliát.
SD kártyára telepítve nem találja a "rendszer.sfs" fájlokat ha "Start xenialpup64" a választás, ezért vagy a merevlemezre tesszük a rendszer fájlokat vagy "Start xenialpup64 - check filesystem" a jó választás a boot menüben.
(Esetleg át írunk valamit, valahol...(Gondolom a grub.cfg-ben,( pmedia=usbflash--> pmedia=hdd) de mivel ezt még nem próbáltam, majd valaki rábólint :D )
Ha már elindult a Puppy és mentést készítünk a mentés helye legyen a merevlemez és másoljuk oda a "rendszer.sfs" fájlokat is, gyorsabb lesz az indulás és a betöltés.

Változik a helyzet ha ezután fel telepítjük az UEFI-t (menü/setup/UEFI usb/installer).
Ekkor mindegy mit választunk,a pendrive-on lévő rendszer fog elindulni, és nem találja amit előtte a merevlemezre másoltunk, és oda is fog menteni! :!:
Ha továbbra is a merevlemezen levő fájlokat akarjuk betölteni, én a syslinux.cfg fájlt írtam át a :
"abel xenialpup64-fsck
linux vmlinuz
initrd initrd.gz
append pfix=fsck pmedia=usbflash ( ezt "pmedia=hdd"-re)
menu label xenialpup64 filesystem check
text help
Start xenialpup64 normally with save filesystem check.
endtext"

(Érdekes módon ezt Windos alatt írtam át.
A Puppy indítása után, a meghajtón mégis az eredeti bejegyzés volt látható a fájlban, viszont mégis mindig a merevlemezről tölti be a fájlokat!!!
Ki érti ezt?? :roll: ))

Ha az első menüt:
("label xenialpup64
linux vmlinuz
initrd initrd.gz
append pmedia=usbflash
menu label xenialpup64
text help
Start xenialpup64 normally.
endtext")
Írtam át hdd-re az nem működött, továbra is az usb-ről töltött be!

Szóval a lényeg átírni, és a menüben "xenialpup64 filesystem check" bejegyzést választani a továbbiakban ha ragaszkodunk a SD meghajtó UEFI indításához, és a merevlemezről történő betöltődéshez a gyorsabb indítás végett.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Esetleg atahd -val próbáld meg , vagy pdev1=/dev/sda2 vagy amid van :)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: S-kami »

A dmesg kimenetet mindig olvasd el, hogy mi a kártya pontosan.
nekem usb átalakítóval van, ami egy pendrive gyakorlatilag, de más esetben ilyesmi lesz, mint android alatt :

Kód: Egész kijelölése

pmedia=usbflash pdev=mmcblk0p1
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: azami »

Kihagyom a próbákat egyenlőre....
Az Mx17 és a Win10 a fő rendszerem most, így őket illeti az UEFI indítás lehetősége, Mx17 usbről Win10 merevlemez.
A Puppy bios állítással indítható az SD-ről de a merevlemezről tölt be a gyorsabb használat érdekében, így az SD kártya mint külső tároló és mint rendszer használható ha kell.

Az Acetont felpakoltam erre a puppyra de a win10 isot nem tölti be.
Vicces ugye, mikor a szoftver nélkül meg egy klikk és már ott is van... :)
a1.jpg
a1.jpg (39.95 KiB) Megtekintve 4898 alkalommal
Ha mégis csatolom a virtuális meghajtóban csak egy szöveges fájl található, de ez volt az MX17 alatt is, ott is ez lett a vége minden programmal ha csatlakoztatni próbáltam. :(
a2.jpg
a2.jpg (43.54 KiB) Megtekintve 4898 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”