XenialPup7.0.4 Rev.6 Hun/Eng, 2019 márc. CD és DVD változatok

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

XenialPup7.0.4 Rev.6 Hun/Eng, 2019 márc. CD és DVD változatok

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szerkesztve: Legfrissebb cuccok működő linkekkel a HATODIK oldalon, lenn!


Üdv emberek. Bár nemrég azt írtam, hogy egyéb elfoglaltságok meg tárhely-telítettség miatt leállok a további pupletek kreálásával, de még csináltam egyet - ez pedig a 666philb-féle pae xenialpup 7.0.4 "megcsipeszesített" változata - nem annyira munkára, mint inkább szórakozásra szánva(nincs benne komolyabb irodaprogram vagy képszerkesztő - igaz nem is fért volna el egy cd méretén belül...)
Töröltem az eredetiben található jwm, deadbeef, palemoon, viewnior, screeny alkalmazásokat, persze helyettesítve õket az általam favorizált openbox/lxpanel, audacious, firefox40, gpicview, take-a-shot alkalmazásokkal. Fért a cd-méretbe ezeken kívül:
wine, guvcview, streamtuner2, dosbox, google earth, djview, fbreader, freetuxtv, xvidcap, audacity, clamav vírusirtó, véletlenszerű háttérkép-cserélgető, hydrogen dobgép, zynaddsubfx szinti, a wine alá pedig Total Commander, Winrar, Photofiltre, ppt/pps viewer, lit-reader, mobipocket reader.

Milyen hiba maradt benne: első induláskor a második üdvözlő párbeszédablakban nem igazán használható a "csalakozás az internetre" vagy a "help" gomb - de ez szerintem nem nagy veszteség - annál nagyobb veszteségnek éltem meg személy szerint a wine csapnivaló viselkedését, amikor néhány vindózos játékkal teszteltem... pl. a half life 2 elindítása, majd a játék "settings" menüjében való állítgatás közben elszállt ÖRÖKRE a rendszer ps2 port és usb port-kezelése - telepíthettem az egész xenialt újra... - viszont akit ezek a dolgok sosem érdekeltek egy puppyban annak talán tetszeni fog ez a xenialpup-modifikáció.

Ja és még annyi, hogy mivel a murgára is fel szándékozom dobni, ezért angolul indul alapból, az üdv. képernyőn ez átállítható, de ez persze nem állít át mindent magyarra, további kézi átállításra van még lehetőség, különösen a wine alatti egy-két alkalmazásnál(csak szemfülesen be kell menni egyes mappákba és ott körülnézni). Mivel a start menüben megjelenő összes tétel átmagyarítása rettenetesen pepecselős meló, ezért e xenialnál ettől eltekintettem...
Szerkesztve:
Végső változatért kérlek, lapozzatok arrébb!
Alapból így néz ki:
Screenshot_2016-09-04_00.23.01.jpg
Screenshot_2016-09-04_00.23.01.jpg (70.39 KiB) Megtekintve 7505 alkalommal
cdlogo.jpg
cdlogo.jpg (33.92 KiB) Megtekintve 7505 alkalommal
A hozzászólást 12 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2019.03.16. 16:41-kor.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: XenialPup7.0.4 Csipesz Verzió, Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Szia csipesz!
Örülök, hogy "aktiváltad" magad! :D
Megtekintettem USB-ről!
Nálam alapból 3840x1080/24bit felbontással indít! Ezt könnyen beállítható 1920x1080-ra.
A Multiple sound hardver beállítása nem mükszik nálam a QuickSetupban! Találgatni kell,hogy hw0,hw1 v.hw2! De be lehet állítani!
Screenshot_2016-09-05_22.34.45.jpg
Screenshot_2016-09-05_22.34.45.jpg (193.43 KiB) Megtekintve 7474 alkalommal
Majd tovább nyúzom,most ennyi!
A Puppy csomagkezelő frissítési automatikája jó húzás! Ilyen kellene minden puppy-ba!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: XenialPup7.0.4 Csipesz Verzió, Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: csipesz »

csõváz, asterix! Örülök, hogy már ki is próbáltad. Nálad tényleg 1920x1080 a felbontás? - jó szemed lehet...
Több hangkártya problémát nem ismerem, hiszen csak egy van, az alaplapi... Te zenészkedsz is?(akkor kellhet a több hangkártya)
A fentiekben elfelejtettem megosztani egy linket, ahonnan elérhetitek a devx és kernel source fájlokat ehhez, meg a xenialpup korábbi verzióihoz is:
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/test/xenialpup/
így nvidia-kártya tulajok könnyen csinálhatnak minõségibb drájvert is a cuccukhoz(persze kell a getnvidia meg a széria-specifikus forrásfájl is, ugyi)
Más. Jó hír, hogy a PPM-bõl letölthetõ a kodi 15 médiacenter, és mûxik is szépen:
Screenshot_2016-09-06_08.25.04.jpg
Screenshot_2016-09-06_08.25.04.jpg (150.16 KiB) Megtekintve 7440 alkalommal
Screenshot_2016-09-06_08.29.04.jpg
Screenshot_2016-09-06_08.29.04.jpg (92.87 KiB) Megtekintve 7440 alkalommal
Még valami: hogy kinek milyen méretû betûkkel indul el a google earth, ez úgy tûnik, videóhardver-függõ... - akinél túl mütyür, olvashatatlanul kis betûkkel menne, az töltse le a PPM-bõl a qtconfig nevû dolgot, indítsa el, és a betûtípusoknál válasszon valami talpatlan betûtípust(sans), állítsa bold-ra, de ne dõltre és növelje a méretet kb 13-asra, majd mentse el az új beállításokat. Ettõl nekem jobb lett a betûk kinézete a google earth-ben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2016.09.06. 08:53-kor.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: XenialPup7.0.4 Csipesz Verzió, Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
"Több hangkártya problémát nem ismerem, hiszen csak egy van, az alaplapi..."
Nálam is, csak van 3 kimeneti opció: HDMI,Digitális és Analóg.
HDMI a TV-re, Digitális az 5+1-re és Analóg a 2 csatornás sztereó hangfalra.
Itt lépne be a választás, hogy hw0,hw1,vagy hw2. Mivel zenére főleg külső 2+1 hangrendszert használok, általában a hw2 a jó, de ez puppy-ként változó.

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: XenialPup7.0.4 Csipesz Verzió, Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nálam is egy alaplapi hangkeltő chip van, igazi hardveres hangkártyának talán túlzás ezt nevezni, de itt is többféle hw-név (device)szokott előjönni, főleg, ha netán elsőre nincs hang, és azonnal a varázslót kell lefuttatni, ilyenkor az eszköz kiíratásánál nálam is egy féloldalnyi szöveg szokott megjelenni, most éppen nem mivel rendesen be van állítva, és ezért a multiple varázslóra csak ez jön fel.
Kép

Hogy megmutassam, milyen hosszú lista szokott feljönni, el kell, hogy indítsam az Audacious-t, abban az Alsa beállításában ez jól érzékelhető, látható.
Kép
Nekem is 5.1-es a hangkártyám, de ennek ellenére a hátfali hang kivezetéseken nincsenek elosztott 5.1-es ágak, csak egy közös hangkimenet van, amit a szoftveres beállítóban lehet az alkalmazott hangfalrendszerhez -S/PDIF Digital vs. PCM Stereo-belőni, és ilyenkor az 5.1-es hangfalhoz ez a közösített hangkimeneti ág megy ki, és a hangfal erősítője osztja szét-keveri le a megfelelő ágakra a hangkimeneteket.

Az S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface Format) egy olyan csatoló forma, amely digitalizált hangkivezetésre szolgál informatikai és szórakoztató elektronikai eszközök magas minőségű digitalizált hangok átadásánál.
Az S/PDIF használatával nincs szükség több kábelen keresztüli adatvitelre, hanem egy szabványos csatolófelületen keresztül lehet átvinni a digitalizált jeleket, de használható földhurok és egyéb zajok eltüntetésére is.
Sztereo módban PCM jellel működik (Pulse Code Modulation), ezáltal a zajokat a dekóder semminek veszi. Maximum 5 méterig hosszabbítható. A hang minősége a DAC felbontásától függ (16, 24, 32 bit).

Ráadásul nekem eleve nincs is S/PDIF Digital koax kimenetem, mert van, akinek még ilyen is van, annál még bonyibb a helyzet, mert a hangbeállítóban ilyenkor lehet választani, hogy az S/PDIF Digital jel a sima közösítő kábelen menjen ki avagy az esetleg meglévő koax kimeneten.
És még mindig nincs vége a dalnak, mert a drágább hangkártyákon, és a precizebb alaplapokon -Pl. az én megboldogult néhai Intel Black Pearl deszkámon is- még létezik az S/PDIF Toslink optikai kimenet/csatoló is!

Kép

Ez utóbbihoz viszont drága csatoló és kábel is szükséges, ezzel közvetlenül lehet olyan optikai foglalatos erősítőket meghajtani, amik ilyen bemenettel rendelkeznek. De létezik ehhez egy S/PDIF Toslink - Koaxiális RCA átalakító is, ha nem lenne optikai csatolós erősítőd, csak hagyományos RCA-s bemenetű. És ekkor -az S/PDIF Toslink optikai kimenet/csatoló esetében- még a hangkártya beállító menüjében az S/PDIF Digital jel kiadásánál van/megjelenik és kapcsolható egy plusz pont, az optikai kimenet is. És, ha még van HDMI kimenet is, akkor az is megjelenik, mint választható opció, lásd ezt Asterix esetében.
-------------
És, hogy ez a hosszú lista miért jelenik meg néha, főleg egyes hangszoftverek -lásd az Audacious esetében- azért, mert a puppy lekérdezi a hangkeltő eszközt, chipet, és az abban lévő összes infót beadja. És te a kérdéses szoftver esetében tudsz váltani pl. a sima PCM Stereó, a 4.1, az 5.1 hangrendszer között, illetve választhatsz a hangchip/hangkártya hardveres keverője, illetve a szoftveres keverő között is.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: XenialPup7.0.4 Csipesz Verzió, Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
A probléma,hogy nem müködik a "varázsló"!
Screenshot_2016-09-06_08.57.10.jpg
Screenshot_2016-09-06_08.57.10.jpg (186.01 KiB) Megtekintve 7413 alkalommal
Screenshot_2016-09-06_08.58.19.jpg
Screenshot_2016-09-06_08.58.19.jpg (54.09 KiB) Megtekintve 7413 alkalommal
Csak a hangkeltő programoknál tudom beállítani a megfelelő "hardvert"!Pl.VLC,Audacius.

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: XenialPup7.0.4 Csipesz Verzió, Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ez az, ez a nagy kigyomlálás eredménye, valami olyasmi is ki lett véve a Xenial-ból, ami pedig még nagyon is kellene!

Csipesz!
Talán a Murga-ra való feltétel előtt ezt még javítsd ki, mert ott ezért a hibáért biztosan szólni fognak, és jogosan!

Asterix-nek!
Amúgy egy sima terminal-os beírással le tudod kérdezni a hangkeltő eszközödet, ha jól látja, akkor azért nagy baj nincsen csak, mint ahogy írtad is, szoftverenként kell állítgatnod!
Tehát a terminalba ezt írd be:

lspci -v | grep -A7 -i "audio"

Erre egy hasonló ablakot fogsz kapni, ahol az érvényes, felismert hangeszköz lesz kiíratva, mint itt nálam.
Kép

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: XenialPup7.0.4 Csipesz Verzió, Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Nálam ez a felállás:
Screenshot_2016-09-06_09.17.18.jpg
Screenshot_2016-09-06_09.17.18.jpg (207.56 KiB) Megtekintve 7405 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: XenialPup7.0.4 Csipesz Verzió, Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Szép hosszú lista! Van miből válogatnod! :lol:

Apropó, van még egy terminal-os beírás ez közvetlenebb, rendszer által már helyesen beállított, és rögzített adatot ad meg:

Is the system recognizing your sound card?

Open a terminal (Applications -> Accessories -> Terminal) and type

sudo aplay -l

Ez a végeredménye, legalább is, nálam.
Kép

Ezt figyelembe véve könnyebb már az egyes szoftverekben megadni a hangkeltő eszközt.

Kép
Kép
----------------------
Amúgy nálad a retrovol-nál milyen hangkártyát-hangeszközt ad meg alapként?
nálam ezt:
Kép

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: XenialPup7.0.4 Csipesz Verzió, Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Kedves ntamas, elõször is köszi a kimerítõ mûszaki leírásokat, nekem pl dunsztom nem volt ezekrõl a mélyebb, hanghardverekkel kapcsolatos dolgokról.
Viszont azt írod: Ez az, ez a nagy kigyomlálás eredménye, valami olyasmi is ki lett véve a Xenial-ból, ami pedig még nagyon is kellene!
Csipesz!
Talán a Murga-ra való feltétel előtt ezt még javítsd ki, mert ott ezért a hibáért biztosan szólni fognak, és jogosan!"
Erre egészen nyugodtan írhatom, soha semmi olyant nem törlök, ami a hardverek helyes felismerésével kapcsolatban lenne! - ehhez a rendszer gyökerében található lib és etc mappa bizonyos almappáiba kéne durván belepiszkálni, de én ilyet nem tennék, ennyi rutinnal azért már rendelkezem. A legdurvábbnak számító általam megejtett gyomlálás a /usr/share/doc mappában meg a szükségtelen lokalizációkban történt, valamint az elsõ fejezetben már leírt 4-5 alkalmazás optimálisabbra cserélése - semelyik törölt cucc között nem fedezek fel logikai kapcsolatot a hang- vagy egyéb hardverek felismerésével kapcsolatban; úgyhogy tovább dobnám a labdát és azt állítom, hogy ez bizony valószínûleg a még mindig teszt-állapotban lévõ "nyersanyag" rendszer hibája... Hogy vannak benne hibák, erre mondok egy leelenõrzött példát: mikor a kész remasteremrõl bebútoltam, a kettes számú üdvözlõképernyõn - tudod, a 3 gomb: csatlakozás az internetre, puppy beállításai, súgó - szóval ezen ablakban "vaksi", nem mûködik a jobboldali felsõ, a "csatlakozás az internetre" gomb! - kicsit megszeppentem, azt hittem, én rontottam el valamit - közben á-á! vegye elõ bárki az eredeti 7.0.4-est, abban is ott lesz ez a hiba.
Találtam más hibát is az eredetiben, de azt javítottam, mégpedig hogy a restartwm parancs kiadása után nem a grafikus felület/ablakkezelõ indult újra, hanem az egész számítógép.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”