Precise5.7.1Retro(K.3.2.48)CsipeszPuppy 21-es, Hun és Eng kiadás, 2023 Január

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
watcher
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:16
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: watcher »

UFF! Még csak ma végeztem a júniusival ! ;)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Na, még egyszer szöszmötöltem egy kicsit az eddigi legjobb darabomon - Ezáltal ez most
A leg-szemét-kitakarítottabb,
A leg-megmagyarítottabb,
A legérdekesebb wine-os,
szóval a leg-kiforrottabb CsipeszPup. Ezt már nem is igen tudnám ûberelni, úgyhogy legfeljebb egy dvd-s
tovább-építésen gondolkodom, aminél nem annyira az akalmazásoknak teljesen a rendszerbe építése lesz az irányelv,
hanem inkább egy szabadon választhatóan, de offline telepíthetõ, garantáltan kipróbált akalmazás-tömegnek simán
a behelyezése egy dvd iso-ba a rendszer-sfs mellé, függelékként...
Ebben a rendszerben (a Seamonkey böngészõben) már kapott könyvjelzõt az új skami linux hu fórum,
reménykedve abban, hogy hosszú életû lesz.
Hátrány: "cserébe" a még nagyobb fokú magyarítottságért, az asztali menük kategóriái, akalmazás-besorolásai
kissé elütnek az általában megszokott-tól, ezt kicsit szokni kell...
A logóm:
http://www.solidfiles.com/d/daca00dda5/MyLogo.jpg
Így fest alapból:
http://www.solidfiles.com/d/09b14bd07d/ ... _07_09.jpg
így használom éppen most:
http://www.solidfiles.com/d/0f9e6f24d4/ ... _10_44.jpg
Innen töltheted:
REV12 MEGJELENT, menj a 11-es oldalra linkért!
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2015.01.21. 09:16-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

@ Watcher: "UFF! Még csak ma végeztem a júniusival !"
Há' van az úgy :lol:

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

Ki próbáltam az újabb remekedet, megint én leszek a "morgó" :D de aki kirak valamit az vállalja a kritikát...
Na, még egyszer szöszmötöltem egy kicsit az eddigi legjobb darabomon
Itt kérdés hogy neked mint fejlesztőnek/építőnek mi volt a célod :?:
Az én gépemen tapasztaltakat írom másnál lehet nem így működik :!: de nagyon lassú volt az egész rendszer.
A háttérkép és a betű készlet (szerintem :!: ) rossz választás, nagyobb felbontásnál alig látható ikonok/feliratok a háttér miatt!
Az ikon ismétlődések okán nem tudni pontosan melyik ikon mit takar!
Az egyéb menü az tényleg egyéb menü lett, abba van minden talán még az is ami nem kéne...
A leg-szemét-kitakarítottabb,
Elkerülte a figyelmed a .wine/drive c/windows/mono/mono2/bin/libmono 2 x86 64.dll (Ez nemigen kell 32 bites rendszeren -13 mb)
Azon meg csodálkozom hogy a VlC Wine alatt is van?!?
A leg-megmagyarítottabb,
Tényleg magyar ami fontos..
Összességében működött minden amit el indítottam, de lassú, későn válaszol az egész rendszer de ami a legzavaróbb a a háttérkép, a feliratozás, a zsúfolt menü.
Nekem 1 tálca is sok nemhogy négy ami el vesz pár pixelt innen is-onnan is, Tudom elrejthető....
Ezt már nem is igen tudnám ûberelni, úgyhogy legfeljebb egy dvd-s
tovább-építésen gondolkodom, aminél nem annyira az akalmazásoknak teljesen a rendszerbe építése lesz az irányelv,
hanem inkább egy szabadon választhatóan, de offline telepíthetõ, garantáltan kipróbált akalmazás-tömegnek simán
a behelyezése egy dvd iso-ba a rendszer-sfs mellé, függelékként...
Jó gondolat... :idea: :D

Nem közvetlenül ehez kapcsolódik de a képernyő mentéseket nem lehetne olyan helyre rakni ahol nincs reklám :?: :?: :?:

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hello, azami, ihol a feleletek.
@"aki kirak valamit az vállalja a kritikát..." - termeszetes; ha a kritika HANGVETELE kedves, higgadt, akkor vallalom.
@"másnál lehet nem így működik :!: de nagyon lassú volt az egész rendszer." - Nekem jelenleg egy egeszen kozonseges 2,4 Ghz-es P4-esem van, 1Gb kozonseges ddr1-es rammal es a rendszer sebessege tokeletes - leginkabb egy frissen telepitett xp-ehez tudnam hasonlitani a viselkedeset; ha valami lomhasagot eszleltem is valahol, akkor azt a netbongeszok beindulasakor.
@"A háttérkép és a betű készlet (szerintem :!: ) rossz választás, nagyobb felbontásnál alig látható ikonok/feliratok a háttér miatt!" - A napokban talaltam ezt a fotot a karpat medence muholdas kepet es annyira megtetszett, hogy feltelenul ot szerettem volna alapertelmezett kepkent... - A kovetkezoket csak az abszolut kezdok kedveert irom le:
Hatterkep valtasa ezen a cuccon: Start menu>kellekek>Nathan hatterkep beallito>eloveszel egy masikat es hurra.
Asztal betutipusanak atallitasa: nyitsz egy Rox ablakot>jobbegergomb>popup menu-beallitasok>pinboard> atallitod a betutipust szimpatikusabbra.
Egyebkent ezt a cuccot meg az osszes korabbit is 1024x768-as felbontasu, 19 collos, 4:3 keparanyu hagyomanyos, katodsugarcsoves monitorra "dizajnoltam".
@"Az ikon ismétlődések okán nem tudni pontosan melyik ikon mit takar!" - Itt az lxpanelek mini-ikonjaira gondolsz?
En lenyegtelennek tartottam ezt a dolgot, mert ha raviszed barmelyik mini ikonra az egered kurzorat, a felbukkano szoveges tipp azonnal informal teged.
@"Az egyéb menü az tényleg egyéb menü lett, abba van minden talán még az is ami nem kéne..." Tudom. de mint azt mar a bemutato dumamban emlitettem, csak ezen az aron tudtam teljen magyar lx-menut elerni...
@"Elkerülte a figyelmed a .wine/drive c/windows/mono/mono2/bin/libmono 2 x86 64.dll (Ez nemigen kell 32 bites rendszeren -13 mb)" - Koszonom, hogy felhivtad erre a fajlra a figyelmem - majd vegzek egy-ket tesztet azugyben, hogy tenyleg nelkulozheto-e vagy sem. Mindenesetre ez megiscsak egy rendszerfajl, nem pedig telepitesi hulladek - szoval majd megvizsgalom.
@"Azon meg csodálkozom hogy a VlC Wine alatt is van?!?" - ezt en egy extranak szantam. Mutass a vilagon meg egy olyan pupletet, amelyben az emulalt windows alol is meg lehet nyitni zeneket, filmeket. Szerintem ez jo dolog, bar egyesek feleslegesnek itelhetik.
@"Nekem 1 tálca is sok nemhogy négy ami el vesz pár pixelt innen is-onnan is, Tudom elrejthető...." - Pontosan. Rejtsd el te is batran. Kezdok, figyelem! Jobb egergomb a panelen>popup menu: panel beallitasok>fenn jobbra "halado" ful>lenn automatikus elrejtest bepipalni es hurra. A multban, a regi forum idejen mar irtam arrol, hogy ezeket a paneleket az erdekes kinezetuk mellett az alkalmazasok legkenyelmesebb/leggyorsabb indithatosaga miatt helyeztem el. Szamomra vonzobb egy alkalmazast 1 egerkattintassal elinditani, mint egy minimal puplet eseteben legalabb 3-mal.
@"Nem közvetlenül ehez kapcsolódik de a képernyő mentéseket nem lehetne olyan helyre rakni ahol nincs reklám :?: :?: :?:"
Hat... a jovoben rakhatom mondjuk firedrive-ra. Addig is hasznalj adblocker pluginos netbongeszot. Az az ilyen gondok jelentos reszet semlegesiti.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2014.08.25. 13:12-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

Örülök hogy nincs harag a hozzászólásomból.. :D
Más fejlesztőknek is üzenem hogy a SAJÁT gépen tapasztalt, és SAJÁT szemszögből nézünk mindig egy új puppletet :!:
Sajnos nem egyformán működik még egy adott program sem egy másik gépen Lásd ezt, és a reá adott választ: viewtopic.php?f=12&t=55&start=20#p371
Ez lehet az oka a nálam lassú, nálad gyors rendszernek is :!:
A többi az meg ki-mit szeret, mit-hogy használ kategória, van ahol találkoznak van ahol teljesen különböznek a fejlesztőtől.... :D

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szerbusztok. Ünnepnap számomra ez a mai: úgy érzem, most már ki merhetem adni a CsipeszPup végleges verzióját.
Az utóbbi másfél hétben szinte minden nap találtam rajta valami szöszögnivalót, de ezzel végre elégedett vagyok.
Szép, jó, sokoldalú, szemétmentes, magyarítottsági szintje igen magas - szóval ilyesmik.
Most kissé elérzékenyült hangulatban vagyok, úgyhogy szeretném leírni: HATALMAS TISZTELET BARRY KAULER-NEK - HA Ő NINCS, ÉS AKKOR PRECISE PUPPY SEM LENNE, NOS AKKOR ÉN SOHA NEM SZERETEM MEG A LINUX RENDSZERT.
Az Ő linux cuccán viszont élvezet dolgozni, még egy olyan fószernek is, mint pl. én, aki még leérettségizni sem tudott, annyira rossz volt matekból... Azért fehasználó-barátság meg vindóz-kiváltás témában remélem, sikerült hozzáadnom némi pluszt a Puppy ügyhöz.
Node jöjjön a letöltő-link:
SZERKESZTVE: REV10 MEGJELENT, menj a 7-es oldalra, lejjebb! REV9 SOLIDFILESRól törölve, megán egy ideig még ott lesz.
Ez az alap kinézet:
Screenshot_2014-08-25_12_39_39.jpg
Screenshot_2014-08-25_12_39_39.jpg (57.23 KiB) Megtekintve 4933 alkalommal
Namost: ha valaki az alsó lxpanelen(is) megtalálható desksetup nevű progit elindítja, és nem tesz semmi mást, csak a
program-ablak alján megnyomja az "apply"-t, az az x felület újraindulása után a következő változást veheti észre az asztalon:
Screenshot_2014-08-25_12_41_14.jpg
Screenshot_2014-08-25_12_41_14.jpg (62.4 KiB) Megtekintve 4933 alkalommal
No önnyi. Akit érdekel, vegye-vigye-tesztelgesse! :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2014.12.06. 07:37-kor.

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Elképesztően jó, mint minden ezidáig kipróbált munkád.
Köszönet érte.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Koszonom, lacko. Csiszolgattam is eleget. Itthon az elettarsam mar hulyet kapott attol, hogy mennyit szoszolok ezekkel a dolgokkal :)

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Szívesen! :)
Lenne egy kérdésem.
Az augusztusi egyebek/olvasd el-ben a compiz telepítésénél elakadtam, melyik nvidia .pet is kéne nekem.
A kártya NVIDIA NV15DDR [GeForce2 Ti] és nem tudtam kisilabizálni a három közül mi felelne meg.
Nem vagyok nagy tudósa ezeknek a kártyáknak, sosem érdekelt igazán, csak ha már van, akkor bepróbálkoznék vele.
Max elrontom. Bocs még valami: nálam nem indul egyik változaton sem a chromium és szintén nem találtam hozzá semmit. A defaultban nincs olyan file, amit módosítani tudnék. Van ahol /etc/chromium/chromium-ot írnak, ám itt a ~.config-ban található minden, vagy mégsem?
Nem sürgős ez sem.
További szép napot! :)

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”